Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyugat Maraton Kupa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
141 hozzászólás a témában

#121
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Bizony ott voltam a Bükkön is.
És a blöff az nem az én mûfajom! ...nem is értem, mit gondolsz ezalatt?

Egyébként a Bükkön (rövid táv) valóban lehetetlen volt eltévedni.

Csak annyi a blöff, hogy mindenki fejbõl megy végig a pályán és a 3 éves szalagok vannak kint még mindig. Tudom, hogy itt nem divat dícsérni a top maratonokat (most csak a pályajelölés került szóba), én mégis nagyon szeretem a két említett top maratont. És ezen a versenyen is nagyon jól éreztem magam (lásd elsõ bejegyzésem). Béke veled.

#122
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Én meg azt szeretem, amikor ébõl fikázzák a top maratonokat. Ha ott voltál pl. a Bükkön, láthattad, hogy minden jelölés vadi új volt, nem láttam 3 éves napszítta jelzést v. szalagot - és mellesleg lehetetlen volt eltévedni. Mondjuk te biztosan fejbõl mentél végig a pályán és nem figyeltél ilyen apróságokra. Máskor óvatosabban blöfföljél. Tudom, hogy új pálya, új szervezõ - a kritika építõ akart lenni. Meglátjuk, milyen lesz a fûzfõi pálya.


Bizony ott voltam a Bükkön is.
És a blöff az nem az én mûfajom! ...nem is értem, mit gondolsz ezalatt?

Egyébként a Bükkön (rövid táv) valóban lehetetlen volt eltévedni.

#123
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Szeretem amikor a Top Maratonok pálya jelölését dicsérik (kivétel Crosskovácsi, mert ott tényleg példás volt), mert azokat már egyrészt mindenki fejbõl ismeri, másrészt a jelölés még most is kint van, és talán a 3 évvel ez elõttit néztük még idén is! :)
Ez egy teljesen új verseny, teljesen új nyomvonala volt, sokkal több feladattal, és lenne még mit javítani rajta, ezt jeleztem is a fõszervezõnek, aki biztos vagyok benne, hogy fog ezen javítani!

Én meg azt szeretem, amikor ébõl fikázzák a top maratonokat. Ha ott voltál pl. a Bükkön, láthattad, hogy minden jelölés vadi új volt, nem láttam 3 éves napszítta jelzést v. szalagot - és mellesleg lehetetlen volt eltévedni. Mondjuk te biztosan fejbõl mentél végig a pályán és nem figyeltél ilyen apróságokra. Máskor óvatosabban blöfföljél. Tudom, hogy új pálya, új szervezõ - a kritika építõ akart lenni. Meglátjuk, milyen lesz a fûzfõi pálya.

#124
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás


#125
lastoneleft

lastoneleft

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Egy darabig eltartott, de meglett!
Mountain Bike Maraton Kupa


Koszi!
Tornagatyás ÉS tornacipõs nem érhet be elõttem!

#126
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Az eredményeket tudja valaki, hogy hol lehet megtalálni? A Balaton team oldal a Nyugat Maraton honlapra mutat, de ott meg az eredmények alatt még a Zirc sincsen fent...


Egy darabig eltartott, de meglett!
Mountain Bike Maraton Kupa

#127
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás

Gondolom te is örülnél, ha házibuliba hirtelen jönne még néhány barát. Szívesen látod õket, de azért jobb ha elõre megbeszélitek, nem?
A szervezõk nem jósok, könnyebb a dolguk az elõnevezõkkel. Van olyan verseny, ahol a rajt elõtt nem is lehet nevezni.


Azért ez nem egy XCO... Idõben limitált helyszíni nevezéssel tökéletesen megoldható lenne egy XCM-en. Én például rögtön tudnék embert aki késõn kapcsolt, így pont a "több pénzért kevesebbet kapok" gondolat tartotta vissza. Helyszíni nevezõt pedig elvétve láttam csak. Szerintem sokkal többet nyertek volna anyagilag, ha kicsit motiválják az embereket a helyszíni nevezésre is... elvégre relatíve kis létszámú versenyrõl van szó, ahol kulcskérdés a nevezõk száma és nincs akkora tömeg, hogy sok bajuk lenne a helyszíni nevezõkkel. Az idõmérõ matrica-chip is nagyobb tömegekben tud rendelkezésre állni mint a topmaratonos "chip".
Félreértés ne essék, nem rosszindulatú fröcsögésrõl van szó a részemrõl, csak egy ötlet, tanács. Részemrõl pedig tuti, hogy benevezek elõre a 3. fordulóra, mert tetszik a póló, kell emlékbe, és biztosan menni akarok, mert tetszik úgy általánosságban az egész rendezvényük.

#128
lastoneleft

lastoneleft

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Az eredményeket tudja valaki, hogy hol lehet megtalálni? A Balaton team oldal a Nyugat Maraton honlapra mutat, de ott meg az eredmények alatt még a Zirc sincsen fent...
Tornagatyás ÉS tornacipõs nem érhet be elõttem!

#129
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka
Sziasztok.

Pár kép a versenyrõl. https://picasaweb.go...gCIbKh87Vs76EXA

#130
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Tehát, az világos, hogy nem akarnak nagyot bukni, így nincs póló a helyszínen nevezõknek. Teljesen megértem. DE! Miért kellett akkor még is 8000 forintot kifizetnünk? "Duplabünti"? Se póló és még drágább is. Nem értem ebben a logikát.


Gondolom te is örülnél, ha házibuliba hirtelen jönne még néhány barát. Szívesen látod õket, de azért jobb ha elõre megbeszélitek, nem?
A szervezõk nem jósok, könnyebb a dolguk az elõnevezõkkel. Van olyan verseny, ahol a rajt elõtt nem is lehet nevezni.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#131
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Bakonyi vegyes CX vagyis XC maraton | Bringabanda

A hosszú távon egyetlen egy komoly mászás volt, amúgy tempós erõpálya. Tudtam volna variálni a nyomvonalat, nem tudom mennyire volt megkötve a szervezõk keze. A Szentgál és Márkó közti "hegyi" szakaszt nem ismertem, de többször fogok arra járni. A jelölés néhol érdekesre sikerült, Városlõd felett tényleg sokan nem találták ki azonnal a helyes irányt.
Jelölésben számomra a Crosskovácsi az etalon, ha hazai versenyeket nézzük. Külföldi pedig a Horal: nyíl alatt felírva az irány, sok jól látható szalag, útra/talajra/kõre nyíl festve, gyökerek is festve a veszélyesebbek (ott õshonos a fenyõerdõ, úgyhogy nem kevés volt).
A frissítõk elosztása (20, 40, 80km-nél) nagyon nem jó. Városlõdre 1,5 óra alatt értünk, a bakonybéli pont szerintem totál felesleges. (Szervezõknek is macerás oda kimenni. Lehetett volna még Szentgálnál is egy, akár sima víz is jól jön a melegben. Ahol a beton peremen felütöttem a kereket, oda is jól jött volna egy palló vagy valami fedés.

A jelölés jobb lett persze, mint a nyitó futamon. A gulyás (késõn már csak az maradt) a jobbak közül való, de szeretnék a záró futam után valami mást.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#132
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Azért van ezeken kívül is jól jelölt pálya, lehet azokon nem kerekeztél! :)


Megfordultam az elmúlt 12 szezonban itt-ott :D

Abban pedig abszolút igazad van, hogy a Nyugat Maraton szervezõi tényleg innovatívan állnak a verseny rendezéshez, szerintem a Zirci ( elsõ) futam után a leszûrt tapasztalatokat máris felhasználták a második alkalommal, és biztos nem lesz ez másként eztán sem. Õk legalább hajlandóak változtatni a rosszul sikerült dolgaikon, nem úgy mint más versenyszervezõk...

#133
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Szerintem a Top Maratonokat inkább hagyjuk.
Ha már etalon pálya jelölés, akkor Crosskovácsi vagy a Cube Velence MTB Maraton, ezeket nem lehet "ûberelni".


Azért van ezeken kívül is jól jelölt pálya, lehet azokon nem kerekeztél! :)

#134
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Ilyen szar pálya jelöléssel még nem találkoztam - sokan eltévedtek, jelzések nem voltak egyértelmûek stb... Akik szidják a top maratonokat nézzenek meg egy Bükk v. Duna pályajelölést. Az az etalon szerintem. Ezt leszámítva minden szempontból nagyon jó verseny volt, középtáv pálya kifejezetten gyors és könnyû volt.


Szeretem amikor a Top Maratonok pálya jelölését dicsérik (kivétel Crosskovácsi, mert ott tényleg példás volt), mert azokat már egyrészt mindenki fejbõl ismeri, másrészt a jelölés még most is kint van, és talán a 3 évvel ez elõttit néztük még idén is! :)
Ez egy teljesen új verseny, teljesen új nyomvonala volt, sokkal több feladattal, és lenne még mit javítani rajta, ezt jeleztem is a fõszervezõnek, aki biztos vagyok benne, hogy fog ezen javítani!

#135
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Ilyen szar pálya jelöléssel még nem találkoztam - sokan eltévedtek, jelzések nem voltak egyértelmûek stb... Akik szidják a top maratonokat nézzenek meg egy Bükk v. Duna pályajelölést. Az az etalon szerintem. Ezt leszámítva minden szempontból nagyon jó verseny volt, középtáv pálya kifejezetten gyors és könnyû volt.


Szerintem a Top Maratonokat inkább hagyjuk.
Ha már etalon pálya jelölés, akkor Crosskovácsi vagy a Cube Velence MTB Maraton, ezeket nem lehet "ûberelni".

#136
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Ilyen szar pálya jelöléssel még nem találkoztam - sokan eltévedtek, jelzések nem voltak egyértelmûek stb... Akik szidják a top maratonokat nézzenek meg egy Bükk v. Duna pályajelölést. Az az etalon szerintem. Ezt leszámítva minden szempontból nagyon jó verseny volt, középtáv pálya kifejezetten gyors és könnyû volt.

#137
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Pár apróságot azért még megemlítenék... Tudom ez kevesek problémája, de vagyunk páran biztosan, akik egy hirtelen jött ötlet vagy lehetõség révén jutottak el a versenyre. Tehát, az világos, hogy nem akarnak nagyot bukni, így nincs póló a helyszínen nevezõknek. Teljesen megértem. DE! Miért kellett akkor még is 8000 forintot kifizetnünk? "Duplabünti"? Se póló és még drágább is. Nem értem ebben a logikát.
Viszont a pályát szerettem nagyon. Jelölve is egész jól volt. Már csak az útjelzõ emberkéknek kellett volna jobban a bringásokra figyelni, nem egymással dumálni... Volt egy betonos keresztezõdés a cél elõtt ahol a keresztezõdésbe kb 30-cal beérkezve mutatott nekem jobbra egy srác, mikor bekanyarodtam szembe találtam magam egy felém közeledõ autóval, nagyfék mindkét részrõl majd a srác kiáltott, hogy "ja nem, egyenesen"... egy láncszakadás után ez rendkívül rosszul érintett lelkileg. :D

#138
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Építõ kritika: középtávon a Zirci futam katasztrofális volt pályajelõlés szempontjából, a Herendi már jóval jobb volt de itt ott azért durván el lehetett tévedni: volt egy rész ahol el kellett volna kanyarodni balra át egy leakasztott sárga áramdrótkerítéses részen, de sehol nem volt semmiféle jel (valaki leszedte? nem tudom elképzelni hogy ne rakták volna ki). Szerencsére épp szembe jött valaki aki már eltévedt és visszaszólított az elbizonytalanodott hatos csoport is akit pillanatokkal azelött teljes sebességgel - a rossz irányba - elõztem. Elképzelhetõ hogy õk már elmentek és visszajöttek, tehát már harmadszor járták ugyanazt a részt, keresgélve a helyes irányt. Amikor elõször megláttam õket azt hittem hogy valami nagy baleset történt és tiszteletbõl vánszorognak :?

Egy másik helyen ki volt rakva egy dupla (tripla?) lefelé nyíl, de jó darabig tempósan lehetett haladni, egészen egy nem belátható hajtûkanyarig ami nekem farakás-átszaltózásban végzõdött :) Oda pl. elkelt volna egy felkiáltó jel, mert az ember ahhoz igazodik hogy eddig mit jelentett a kettes/hármas nyíl - végülis ez verseny, nem sebességkorlátozás. Úgyanúgy elkelt volna egy a szintén nem messzirõl látható földbe beágyazott beton félcsõhöz, vagy egy fapalánk. Nem tudom hogy csak véletlen gurult bele vagy a kis szikla ami kikukucskált belõle azért volt beledobva hogy azon esetleg át tudsz hajtani, de annál a csõ pereme kicsit magasabban volt, és mivel az éle állt ki inkább gumihasításra volt csak alkalmas. Még utolsó pillanatban átugrottam az egészet, de rendesen odavertem a hátsó felnit.

A frissitõpontok közül a legelsõ nagyon közel volt, nem is állt meg senki, de gondolom a kezdõ rövidtávosoknak volt oda rakva. Volt egy másik ami nagyon közel volt az elõzõhöz, az utolsó viszont nagyon messze volt (20-25 km közte?).

Az utólsó pár kilométeren kívül uncsi is volt a pálya (sok hosszú egyszerû murvás felalá, csak abból állt a technika hogy ne csússz ki lefelé). A szervezés többi részével semmi bajom, kedvesek voltak, jó hangulat stb. Zircen a pálya legalább érdekes és változatos volt, legalább azért mert az eltévedések közepette tényleg terepbringázás volt a susnyásban :)

#139
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Szerintem is csak pozitív dolgokat lehet kiemelni ezzel a sorozattal kapcsolatban.
Gyerekcipõben jár még, de ettõl függetlenül szervezésben veri a hazai nagy maratonokat. Itt elsõre sikerült összehozniuk azt, ami azokon még mindig hiányosságként róható fel.
Elõnevezésben rendkívül baráti árak, és pl. a futamokra tervezett polókhoz is fillérekért lehetett jutni (össz. 1500Ft-ért), ami aztán tényeg nem kiadás egy nevezõnek így.
Futamonként 10 mez talál ingyen gazdára, ami szintén egyedülálló.
Amit hiányolok, az a sorozat média támogatottsága, kaphatna nagyobb figyelmet is, ezáltal nõhetne az indulók száma. Bár a szervezésnek köszönhetõen jövõre bizonyára így is javulni fog ez a szám.
Grat a szervezõknek, munkájukra én is 5/5-öt adok!

#140
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Ez a verseny sorozat megérdemli, hogy nyissunk neki egy topicot.
Így ide jöhetnek az élmények


Ezzel tökéletesen egyetértek! Új szervezés, és hamar képesek voltak felülmúlni a "nagy" maratonokat!! Volt egy-kettõ apró bibi amit jómagam tapasztaltam a rövidtávon, DE 5 bõl 5 pont a részemrõl is a szervezésért és a lebonyolításért!!