Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyugat Maraton Kupa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
141 hozzászólás a témában

#41
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A Balatonfűzfői futamot eltolták? Vasárnapra volt bejegyezve de most látom a honlapon jövő hétvége szerepel (2014-10-12).



#42
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Most :)
http://www.x-trame.hu/gallery/sub/36


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#43
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Eplényi képek "már" vannak a honlapjukon, nem sietik el de valamikor lesz :) Úgy néztem ezek 2 fotóstól származtak, nem tudom ki más fényképezett de ha többen voltak akkor vlszlg mindenféle sport/magazin/újság/helyi híradónak csináltak és kicsi az esély hogy itt jelentik, vagy valahol elbújtak a fb-on.

 

Úgy emlékszem Eplény után elég gyorsan felkerültek. De lehet csak FB-on terjedt el.



#44
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szerintetek van még esély a rengeteg fotós munkásságának gyümölcsét évezni? :)

 

Eplényi képek "már" vannak a honlapjukon, nem sietik el de valamikor lesz :) Úgy néztem ezek 2 fotóstól származtak, nem tudom ki más fényképezett de ha többen voltak akkor vlszlg mindenféle sport/magazin/újság/helyi híradónak csináltak és kicsi az esély hogy itt jelentik, vagy valahol elbújtak a fb-on.



#45
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Szerintetek van még esély a rengeteg fotós munkásságának gyümölcsét évezni? :)



#46
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

szerk: dupla(?)


Tekergek módosította - 2014. augusztus 18. - 07:44


#47
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Zirc: :)

 

Puddled-70071.gif



#48
quicktor

quicktor

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Vértes, Szilvás és a múlt hétvégi maraton tapasztalatai alapján sárban a legjobb gumi a Maxxis Beaver. Én 29X2,0 méretben használom, nem gyűjti a sarat, talál tapadást szinte mindig. Nem mondom, hogy nem csúszkál, de abszolút üzembiztosan használható sárban!


  • kzkvh2 kedveli ezt

#49
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A noby nick sem volt a legnyerőbb választás. 30-as tempo alatt fatbike lett a masina, affelett meg rakta a sárpakolást rendesen... nem csak lábra hátra, de jutott még az orromba, és a szemüvegem mögé is.


Itt is Nobby volt elől és egy az egyben ugyanaz a tapasztalatom, erre szokták azt mondani hogy "há mér nem tekersz mindig 30 fölött" ;) (régen amikor még hóban, felfelé, mindkét irányba) Nekem a jobb szemembe belecsorgott a jó csípős izzadtság, aztán repült bal szemembe a szemüveg alá a sár, persze a kormányt ilyen terepen nem lehet elengedni még egy kézzel se nagyon. De meg vagyok róla győződve hogy hátul azért segített volna a Nobby, amig nem újítanak összhajtást is a hegyibringára :)

 

A 3x10-es is a szokásosat produkálta, javarészt meglepően rendesen működött, csak kétszer kellett megállnom elöl kitisztítani hogy a kistányért is tudjam használni, és hátul a 11-es tányér ugrált csak a pakolástól, de itt nem is nagyon volt rá szükség. Fatbike ügyben hátul nem volt gond, csak egyszer álltam meg a villa alatt tisztogatni, de többször ütközben egy ujjal is ment a dolog. Ilyenkor mindig felmerül hogy az nyerő aki elmerül, vagy csak jobban csúszik a frissen vízes gumin ami öt másodpercen belül úgyis megint DHs-ra ballonosodik? Úgy döntöttem legalább a tengelyeket óvom ha kerülöm a fölösleges tengeralattjárózást, úgy néz ki sikerült is. Fékbetét nálam nem kopott, de elöl tudatosan nem is nagyon rángattam, hátul meg nem igazán kellett az alacsony tempó miatt.
 

Nem tudja valaki ki volt aki az utolsó nagy pocsolyánál (fürdőnél) fotózott. Kiváncsi lennék rájuk  :) Nagyon jófej volt... Kiabált előre, hogy balra kerüljünk. ?? ott majdnem függőleges volt a partoldal, gondoltam akkor hajrá át a baloldali tócsán... a következő pillanatban combig áltam az iszapban :).

 

Én makacs módon azért is jobb oldalon kerültem meg :) Ha fényképezőgép van nála akkor vigyázni kell hogy nem azért mond mindenfélét mert kell a szenzációs repülőanyag :)

 

A DNF-ek miért maradtak ki?

 

Lehet hogy azért mert a a jövő évi nevezésekre nézve elrettentően hathat hogy bizonyos kategóriákban majdnem a fele feladta? Kár, mert kontextusba helyezi azoknak a helyezését akik nem adták fel. De lehet hogy csak szervezői tapasztalatlanság, a hosszútáv eredményhirdetése elött még odajöttek (hozzánk versenyzőkhöz akik már rég befejezték, bringát mostak, kajáltak stb.) hogy nem tudjuk e hogy ki van még kint a pályán (mert sokan voltak akik valahonnan hazamentek és nem szóltak), na meg volt egy olyan is hogy utólag kezdték el átvágni a rajtszámot hogy a chip ne regisztráljon megint (miközben kézzel javítgatták mert megint valaki megint átment a kapu alatt akit még nem kaptak el), szóval gondolom egy csomó nem egyértelmű rovat volt - nem indult, nem fejezte be, rossz/dupla mérés? A dobozos-chipes megoldás ahol 5000 Ft ha ellógsz a chippel valamennyit segít ilyenkor, de nekem szimpatikusabb a "nyomtatott" adóvevős megoldás. Azt nem teljesen értem hogy máshol ahol ugyanezt használják miért nem probléma ha a célban regisztrálja a beérkezést és utána már nem érdekes hányszor érzékel megint, de gondolom gyerekbetegségek kategória.



#50
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Úgy láttam a szervezőknek volt kint több fotósa, gondolom a verseny oldalára mennek majd a képek.


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#51
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

 

A DNF-ek miért maradtak ki?



#52
Bioritm

Bioritm

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

 
Talán az év legcsúszósabb/agyagosabb versenye volt a nagy reggeli zuhé és utána napsütéses idő miatt, mindenesetre most már be kell vallanom hogy a Racing Ralph nem mindig a legjobb választás hátra  ;)

 

 

 

A noby nick sem volt a legnyerőbb választás. 30-as tempo alatt fatbike lett a masina, affelett meg rakta a sárpakolást rendesen... nem csak lábra hátra, de jutott még az orromba, és a szemüvegem mögé is.

Embert és technikát próbáló volt a verseny. Tetszet is nagyon. Bejött a számítás, hogy az ütöm vágom paripát kell ide hoznom. Bár a hepehupás füves vízszinteseken hiányzott a hátsó rugózás, de cserébe a nem pozícionált első váltó és a 8-as sram rendszer tette a dolgát a sár alatt is. Úgy ahogy. 15 km után már nem volt kónusz, mert átfordult rajta a lánc, 25 után már 7-es se. A táv felétől meg az első kistányérra már csak leszállás és kézzel átrakással lehetett csörlőzni. A monoblokk szokás szerint kuka. :) Viszont az új fékbetétek legalább bekoptak... Bár a célban egy fiatalabb spori rákérdezett, hogy miért haszálok bovdenest sárban? Én ugyanígy nem értettem a kérdés jogosultságát... tette a dolgát végig. Kb 1 cm-t került beljebb a nyomáspontja, amin ha kellett volna még után tudtam volna állítani.

 

Nem tudja valaki ki volt aki az utolsó nagy pocsolyánál (fürdőnél) fotózott. Kiváncsi lennék rájuk :) Nagyon jófej volt... Kiabált előre, hogy balra kerüljünk. ?? ott majdnem függőleges volt a partoldal, gondoltam akkor hajrá át a baloldali tócsán... a következő pillanatban combig áltam az iszapban :). Erre ő értetlenül, hogy miért nem mentem balra ha mondta.. ??? arra mentem nézd mi lett belőle! Közölte, hát nekem balra (szemből fotózott) :) . Ezzel a mutatvánnyal csúsztam vissza a 14. hejről a 16-ra . És idén elösször nem előzött volna meg középtávos, de hát ilyen ez a popszakma...

 

Ja igen! ÉS a DINNYE... az fantasztikus volt a frissítőben.


Bioritm módosította - 2014. augusztus 12. - 13:17


#53
Bioritm

Bioritm

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Az eredményeket hol lehet megtalálni?

 

http://www.furgoncit.../html/kupa.html



#54
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az eredményeket hol lehet megtalálni?



A sebesség mindent megold.

 


#55
quicktor

quicktor

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Középtávon elég sok helyen fotóztak. Talált már valaki képeket a versenyről valahol?



#56
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Sokat vesztettek, akik az első saras emelkedőn föladták.

Felért a középtáv egy természetgyógyászati kezeléssel: volt csalánnal csapkodás, iszappakolás, hidegvízbe merülés, és miután kisütött a nap, gőzkabin is.

Az első kerekem 53 km-t ment, a hátsó bőven 60 km fölött teljesített. Régen fáradtam ennyire el.

De megérte végig menni! Jó volt! Köszönet a szervezőknek!

Csak a lecsót ne akartam volna megkóstolni. Rémesen leégették, ehetetlenné téve.


  • _Alex_ kedveli ezt

#57
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nyugat Maraton Kupa - Zirc

A sár ugyan nem hiányzott, de a pálya tetszett, a jelölés, és általában a szervezés hibátlan volt - nagy köszönet a szervezőknek!

 
Talán az év legcsúszósabb/agyagosabb versenye volt a nagy reggeli zuhé és utána napsütéses idő miatt, mindenesetre most már be kell vallanom hogy a Racing Ralph nem mindig a legjobb választás hátra  ;)

A szervezés jóval jobb volt mint tavaly, csak a temetőnél hiányzott a jelzés, szerencsére pont szembejött egy pár eltévedt kolléga :) Én magamtól is eltévedtem a végén, ki volt jelölve de számomra nem teljesen egyértelműen (gyors kanyarban X nélkül az út természetes folytatásán). Néztem is hátra hogy hol maradnak mögöttem mert éreztem hogy nem jó, de csak kb. másfél percet vesztettem ami akkor már nem számított mert az első óra után elhatároztam hogy a nap túlélésről fog szólni :) Nem csak az enyémről hanem a technikáéról is, ami vicces módon azt jelentette hogy jóval több sárt hordoztam a bringán mint aki telibe belement minden vízesárokba (és a kerülő sokszor gyorsabb is volt, mert sok csalóka mély keréknyom volt és a szélén is rendszeresen jó mély cuppogós volt). Lefeléken most inkább óvatoskodtam és így csak egyszer csúsztam el (az se segített hogy sok csúszásos esést láttam körülöttem), aki nem adta fel az a végére mind jobban tudott korcsolyázni  :) Még viccelődtem de a töltésátkelésnél a vonat most tényleg jött, hallottam valakit panaszkodni hogy helyezésébe került mert pofátlan módon nem állt meg nekik :)

A tarhonyás hús nagyon ízletes volt és késő délutánig sütött a nap, hangulatos kis hely a hotel területe ahol sok hely van napozni/lazsálni a pázsiton, padokon. A langyos vízes zuhanyozó nagyon jó volt, viszont a másfél bringamosó kicsit kevés volt ilyen körülményeknél, sokat kellett várni.



#58
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

 Nyugat Maraton Kupa - Zirc

A sár ugyan nem hiányzott, de a pálya tetszett, a jelölés, és általában a szervezés hibátlan volt - nagy köszönet a szervezőknek!

 

A patakátkeléseknél készült fotókat megtalálta valaki valahol?



#59
Attilamerida

Attilamerida

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

Kaptam kölcsön valakitől egy kesztyűt a versenyre a parkolóban (szombaton), de a nevét nem kérdeztem meg és azt sem jegyegyeztem meg hogy milyen mez volt rajta. Mire visszaértem már nem volt a parkolóban.

 

 

Ha valaki magára ismer, kérem jelentkezzen :)

Hy!

Akkor magamra ismertem.... :rolleyes:  .....

Remélem tudtad használni sikerrel?

Persze ÉN rövidet mentem és hát leléptem egyébb elfoglaltság miatt.....

Előbb-utóbb biztos visszakerül majd valahol,valahogy....

És szívesen!

Attila


Aki fékez veszít....

#60
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Kaptam kölcsön valakitől egy kesztyűt a versenyre a parkolóban (szombaton), de a nevét nem kérdeztem meg és azt sem jegyegyeztem meg hogy milyen mez volt rajta. Mire visszaértem már nem volt a parkolóban.

 

 

Ha valaki magára ismer, kérem jelentkezzen :)