Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
713 hozzászólás a témában

#621
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Ezen a képen nem fordítva van fent a gumi?
kép


A Schwalbéket úgy teszed, ahogy neked megfelel, attól függõen, hogy kisebb gördülési ellenállás vagy nagyobb tapadás kell.

#622
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Bõvebben és még több fotó: Fahrbericht – Schwalbe Nobby Nic und Racing Ralph 4Cross-Edition

Ezen a képen nem fordítva van fent a gumi?
Feltöltött kép

#623
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a feher schwalbek is puhabbak - total mas az anyaga (silica).

#624
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nálam igen

s ezek egy túrás/versenyesek lesznek ? :)
eddig sem a trtósságról volt híres a ralph, ha még puhábból lesz


Bõvebben és még több fotó: Fahrbericht – Schwalbe Nobby Nic und Racing Ralph 4Cross-Edition

#625
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Mi is a Sram-ot használtuk annak idején, tényleg jó súlyban volt. A 301 g-os Alivio-nak mi volt a tipus száma?

CS-HG 51 volt a száma.
Marci

#626
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nézõpont kérdése, nálam két szezont(8000-9000kili a két szezon) megy el, elsõt elsõ gumiként, aztán hátra kerül elõre, meg megy egy új és nem túrázós felhasználás...

off
nálam 2500-3000 alatt 0-ra kopik hátul, elöl nem használom. NN kb 5K-t bírt úgy hogy most már középsõ mintái gyakorlatilag nincsenek (felét az idejének hátul szintén). mongy sokat megyek aszfalton.
on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#627
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

nálam igen

s ezek egy túrás/versenyesek lesznek ? :)
eddig sem a trtósságról volt híres a ralph, ha még puhábból lesz

Nézõpont kérdése, nálam két szezont(8000-9000kili a két szezon) megy el, elsõt elsõ gumiként, aztán hátra kerül elõre, meg megy egy új és nem túrázós felhasználás...

#628
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Itt érdemes böngészni, a lsitát átnézve egész jól kiválasztható a megfelelõ arány ár-érték tekintetében:
Sprockets and freewhels - Bike Scale

#629
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás

A sram pg-850 még könnyebb.


Mi is a Sram-ot használtuk annak idején, tényleg jó súlyban volt. A 301 g-os Alivio-nak mi volt a tipus száma?

#630
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem 100%-ig grammániás cucc, de én érdekesnek találtam. Ma mértünk az egyik boltban 11-32es 8 fokozatú Alivio racsnit és 301gramm volt. kb. 4ezer Ft-ért nem is rossz. Ez elvileg könnyebb, mint a régi 8 fokozatú alubakos XTR sor. (CS-M900) Az kb. 320gramm volt.


A sram pg-850 még könnyebb.


A sebesség mindent megold.

 


#631
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

:-)
XG-X szerintem OK, de a másiknál valami nem stimmel. Biztos, hogy nem 11-34 az a 11-32?
További mérések, ahol mindenki 261-263 grammot mért a 11-32-es XT (HG)-re: Shimano Kassette XT CS-M770 11-32Z, 9-fach - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de


Nem 100%-ig grammániás cucc, de én érdekesnek találtam. Ma mértünk az egyik boltban 11-32es 8 fokozatú Alivio racsnit és 301gramm volt. kb. 4ezer Ft-ért nem is rossz. Ez elvileg könnyebb, mint a régi 8 fokozatú alubakos XTR sor. (CS-M900) Az kb. 320gramm volt.
Marci

#632
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

McGywer:

Nem emlékszem pontosan, talán 380, 390g körül... Biztos nem 360-370... de azért 400 alatt van a heg. Eq21


2008-ban az elsõ széria tudta a 360-at, csak kereket fûzni nem tudott belõle senki :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#633
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
McGywer:

Nem emlékszem pontosan, talán 380, 390g körül... Biztos nem 360-370... de azért 400 alatt van a heg. Eq21

#634
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nálam igen

s ezek egy túrás/versenyesek lesznek ? :)
eddig sem a trtósságról volt híres a ralph, ha még puhábból lesz
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#635
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nem latszanak a kepek

#636
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Eloroztam a barátnõm Croostrailjét, mert amikor az SLR hátsófelni elreped a szelepfuratnál olyan korrekt garanciális ügyintézést kaptam ami elõtt le a kalappal, úgy gondoltam maradjunk a márkánál ha már kereket veszünk.


Tyû, az jóféle, majdnem olyat vettem! Végül RM3 lett, de lehet, hogy cserélem Mavicra. De ez már egy másik sztori.

No de, hogy on-topic legyek, Schwalbe prototípus külsõ adatok: (mindkettõ különleges, puha gumikeverék)
Racing Ralph 26x2.25:
Feltöltött kép
Nobby Nic 26x2.2.25 4Cross:
Feltöltött kép

#637
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Srácok, köszi a nagyon-nagyon hasznos infót! Ezért IS szeretem ezeket a bicajos fórumokat. ;-)
Ezek szerint Crossmax ST alá nem érdemes menni, maximum ha 50-60 kilós valaki.

Milyen kerékszettet vettél az SLR helyett?

Eloroztam a barátnõm Croostrailjét, mert amikor az SLR hátsófelni elreped a szelepfuratnál olyan korrekt garanciális ügyintézést kaptam ami elõtt le a kalappal, úgy gondoltam maradjunk a márkánál ha már kereket veszünk.

#638
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem próbáltál a nagyker fölé menni, mondjuk írni az anyacég ügyfélszolgálatának, csatolva a fényképeket és a tanúk e-mail üzeneteit (lefordítva, természetesen)?

Megvolt ez is, megmondtam az itthoni nagykernek ne haragudjanak, de nem tudom elfogadni a döntésüket(a lekezelést meg végképp) és elküldöm a Mavic-nak is lefordítva franciára, az anyacég szerint sem fordulhat ez elõ egy ilyen kerékkel, forduljak a magyar forgalmazóhoz, és itt a kígyó beleharapott a saját farkába...

egyébként érdekes, hogy a mavic lapján nem találtam súlykorlátozás adatokat (azt lehet csak én vagyok vakvarnyú) de a fritz újságban a keréktesztben 85 kg-t írnak az slr vonatkozásában.


Súlykorlátozást én sem találtam, mert ha lett volna a 95-100 kg-os versenysúlyommal nem veszek ilyen kereket.

#639
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Bike+ Helium agy, Sun Equalizer 21 disc heg. felni, DT fekete Revolution felni, alu anyákkal, 32 küllõs, 1545g párban. Múlt héten fûztem, magamnak. Mi szakadt szét a Mavicnál?

Hope kerekek voltak a kiállításon, valami 1370g körül, 130e körül, na azok szépek voltak...

XT sor nálam 299g, 11-34.


A Sun EQ 21-es felniket lemérted külön?

#640
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
egyébként érdekes, hogy a mavic lapján nem találtam súlykorlátozás adatokat (azt lehet csak én vagyok vakvarnyú) de a fritz újságban a keréktesztben 85 kg-t írnak az slr vonatkozásában.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való