Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
719 hozzászólás a témában

#581
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
az xkingrol erdekes modon az mtbres felhasznaloi teszekben sok jot nem irnak, pedig aztan a nemet ujsagok nagyon seggre vannak tole esve.

#582
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
XTR RD-M985 SGS, 208g:
Feltöltött kép

#583
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Continental X-King 2.2 ProTection (Black Chili), 594g és 614g:
Feltöltött kép
Feltöltött kép

Shimano XT CS-M771, 10-speed, 11-34, 316g:
Feltöltött kép

#584
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha kulacstartó akkor ez 1200-1300ft emlékeim szerint 40gr és az 1 literes kulacs sem esik ki belõle pedig azért most a Crosskovin is bõven lett volna alkalma rá. Mióta ezt a típust használom vagy 3 éve 1 kulacsot sem hagytam el.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#585
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

probald ki az esit... az is csak vmi 40g, es nem szivacs (en sose szerettem). szilikon, erzetre olyan, mintha a szivacsot meg a gumit osszegyurtak volna. igy osszessegeben az egyik legjobb markolatom, ami volt, pedig vegig probaltam az osszes "legjobbnak" mondottat. ezt a kulacstartot itthon is be lehet szerezni? a mostani elegge megkopott mar.

ps: dugokkal 43g a racers edge.


Olyan ESI-szerû cucc van a Canyonon nekünk, jó a fogása és tényleg könnyû. Mértem, 40-50g körül rémlik, fotót sajnos nem találom.

Blackburn-t forgalmazzák itthon, sok kiskerben kaphatóak a cuccaik, esélyes, hogy ez a kulacstartó is kapható lesz. Kicsit olyan nyeklõ-nyakló egyébként, azt hittem, hogy viszonylag érzékeny, de nem! 0.7-es teli palack meg sem moccant benne ma Crosskovácsin, eddig kifejezetten jónak tûnik!

#586
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
probald ki az esit... az is csak vmi 40g, es nem szivacs (en sose szerettem). szilikon, erzetre olyan, mintha a szivacsot meg a gumit osszegyurtak volna. igy osszessegeben az egyik legjobb markolatom, ami volt, pedig vegig probaltam az osszes "legjobbnak" mondottat. ezt a kulacstartot itthon is be lehet szerezni? a mostani elegge megkopott mar.

ps: dugokkal 43g a racers edge.

#587
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ritchey WCS Carbon rizer 660x15mm, 189 g:
Feltöltött kép

Blackburn Slick kulacstartó, 23 g:
Feltöltött kép

Ritchey WCS markolat mûanyag kupakkal együtt, 26g: (egyelõre tartalákban van csak, nem használom)
Feltöltött kép

#588
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez szerint nem is allok rosszul a 10950gal :) es a gyarihoz kepest a mostani allapotaban kenyelmesebb a giantem. valtozast a setback thomson nyeregcsonel, es a tubeless kerekekkel ereztem. a kerekek 3917 grammosak max (ha fogy belole a tej, kevesebb). nem gondoltam volna, hogy ennyire konnyu a vaz meg a villa... a hatulja valoban nem tul merev (vmit vmiert), de az eleje eleg preciz (brutalul is nez ki - meglepodtem, amikor eloszor eloben lattam).

a lista alapjan a jobb aluvazak ugyanolyan kenyelmesek, mint a karbon (cube)?

#589
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
@Petzbike: köszi az infót, látszik, hogy az ördög a részletekben rejlik! ;-)

...ezt pedig csak a pontosság kedvéért;-)
Feltöltött kép

#590
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

ilyet pl vennék, de csak a színe miatt :)

nekem anno a szkandium kona 10,4 kg volt, és egy darab különösebben könnyû alkatrész nem volt rajta. (xtr átdobó, de csak mert nem volt xt a boltban de el is adtam mert sztem az xt jobban müködött). mind olyan bírta a súlyt.


annál jobb bringád nem lesz. nem lehet.

#591
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ilyet pl vennék, de csak a színe miatt :)

nekem anno a szkandium kona 10,4 kg volt, és egy darab különösebben könnyû alkatrész nem volt rajta. (xtr átdobó, de csak mert nem volt xt a boltban de el is adtam mert sztem az xt jobban müködött). mind olyan bírta a súlyt.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#592
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Ilyen gondolkodásmód kell hozzá:

CsekeRt webáruház | Ahead kupak csavaros BTS alu zöld

#593
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
R7 Elite villa, lockout nélkül, 1400g
Sun Equalizer 21 felni, B+ Helium agyak, DT Revo küllõk, alu anyákkal, 1550g
BTS 140 (!) -160 tárcsák
Magura MT2 fékek
XT 36-22 elöl
XTR 11-32 hátul
X.o karbon h.váltó
9.0 gripkó
BBB pedál 299g
Conti SpeedKing Supersonic 2.3 gumik 440g/db
Conti extralight belsõk
Altrix Premium CNC stucni 113g acél csavarokkal 100/31.8
600mm, nehéz (!) 160g-os egyenes kormány, a stabilitásért, van otthon 580-as BTS Scandium, 110g, de az keskeny.
230g-os Stevens nyereg, ez is nehéz, a kényelem miatt, van otthon 160g-os San Marco, de kemény.
szivacsmarkolat 12g...
Alu korm.csapágy
Alu BTS ahead kupak/csavar combó...
BTS könnyû nyeregcsõ (222g) 27.2/350
Alu hajtómûcsavarok, a hajtómû tengelye egyedi, 7.5mm-el rövidebb, így hézagolók nélkül vannak bent a csapágyak...
Cateye Strada km-ó
Cateye mûanyag kulacstartó
stb... :)

Crosskovácsin holnap megtalálható.

Pencz Tamás fényképei | Facebook

#594
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szerintem sincs ertelme ugy a konnyitesnek, hogy a hasznalhatosag rovasara menjen. gumiknal en a konnyitett maxxisokat huztam meg mindig, pedig aztan nalam a papirfalu schwalbe sem serult sose.

#595
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

aztán mikor ráköltötted egy bringa árát 1,5 kiló könnyítésre, rájössz hogy pont semmivel nem mész jobban mint a "nehéz" vassal, ellenben nem mered ereszteni, mert félted a méregdrága felnit, a gumi attól átszakad ha szúrósabban nézel rá, a teló úgy hajlik mint a friss csabai lángolt....


Pontosan.

A 11.3-.4 kilós bicajt már így is baromi könnyûnek érzem, 13.4-.5 körül volt a fully, nagyon komoly változás és kényelmes is, hála a nehéz és ballonos, cserébe jól csillapító tubeless külsõknek. OFF: Írok majd róla bõvebben, ha összegyûlt pár száz km. ON.
Sima TL Ready külsõvel nem mernék úgy és azokon a helyeken menni, ahogy és ahol most, pedig nem vagyok az a csapatós típus... Nobby-t már szabtam ki, sajnos elég könnyû...

#596
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Igen, és lenne egy fitnessz bicóm:-)
Esetleg SS-é is alakíthatom, úgy nem kell a hátsó sor se meg elõre az a két tökfelesleges tányér:-P


az a legtutibb, és fix hajtással szigorúan fék nélkül :D

amúgy pl. a merevvilla nem hülyeség, itthon sok helyre nem kell feltétlen a teló és egy kilót le lehet dobni vele

#597
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
aztán mikor ráköltötted egy bringa árát 1,5 kiló könnyítésre, rájössz hogy pont semmivel nem mész jobban mint a "nehéz" vassal, ellenben nem mered ereszteni, mert félted a méregdrága felnit, a gumi attól átszakad ha szúrósabban nézel rá, a teló úgy hajlik mint a friss csabai lángolt....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#598
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

teló helyett merevvilla (ha lehet karbon), tárcsafék helyett v fék, vagy canti még jobb, tárcsa rögzítés nélküli kerékagy, rendes gumi helyett papírvékony darabok, 7-es váltórendszer hátul (11-28), 25,4-es egyenes kormány, szarvat ledobni

szerintem így vidáman bemehetnél 10 kiló alá, és az eladott alkatrészek árából megvehetnél mindent, tán még maradna is belõle fagyira :)


Igen, és lenne egy fitnessz bicóm:-)
Esetleg SS-é is alakíthatom, úgy nem kell a hátsó sor se meg elõre az a két tökfelesleges tányér:-P

#599
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Köszi a korrekciót, rosszul emlékeztem ezek szerint! Az akkor már az ilyesztõen könnyû kategória nekem. :-) Az maradt meg bennem, hogy sok 2 kg körüli 29er aluváz volt, nem volt idõm lecsekkolni tegnap az újságot.

Arn: a felszerelt markolatom most ~120g-os csavaros, de van egy ~25-30 g körüli szivacs Ritchey WCS-em talonban. Ha levásik a mostani, majd felteszem. Kormányom Richey WCS Carbon rizer, 660x15mm, az 188g. Kerékszett most az UST felnis RedMetal3, ~1690g.
Kulacstartók 23 és 24 gramm, egyik egy ~7 EUR árú Blackburn Slick, na ezt mindössze 23 grammnak mértem.
Ami még csökkenthetne, az XT pedálok helyett (~343g) CB Egg Beater.

De mondom, minden úgy jó most, ahogy van, csak azt nem értem, hogy sokan hogyan mennek sokszor XT hajtáslánccal 10 kg alá, pedállal mérve. Oké, XX-szel meg X0-val, XTR-rel még rendben.


teló helyett merevvilla (ha lehet karbon), tárcsafék helyett v fék, vagy canti még jobb, tárcsa rögzítés nélküli kerékagy, rendes gumi helyett papírvékony darabok, 7-es váltórendszer hátul (11-28), 25,4-es egyenes kormány, szarvat ledobni

szerintem így vidáman bemehetnél 10 kiló alá, és az eladott alkatrészek árából megvehetnél mindent, tán még maradna is belõle fagyira :)

#600
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ok sry
alu van csak a mostaniban
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való