Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
713 hozzászólás a témában

#501
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Ilyen árban a legjobb választás volt, általában láncvillánál reccsentek, vagy nyeregvázcsõnél, de ez most kivételesen mérethelyes :P (21")
Szvsz a legjobb ár-érték arányú váz , 84k a listaára, és ebben bennem van h tapered a fejcsöve, 142x12-es a hátulja, Sõt még a DT RWS tengelyt is kaptam hozzá.
A Bergamont után megfogtadtam h vázat mindenképp csak garanciálisat. Erre most van 5 év.
Meglátjuk majd mit bír. :P


S mikor lesz kész?

#502
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ilyen árban a legjobb választás volt, általában láncvillánál reccsentek, vagy nyeregvázcsõnél, de ez most kivételesen mérethelyes :P (21")
Szvsz a legjobb ár-érték arányú váz , 84k a listaára, és ebben bennem van h tapered a fejcsöve, 142x12-es a hátulja, Sõt még a DT RWS tengelyt is kaptam hozzá.
A Bergamont után megfogtadtam h vázat mindenképp csak garanciálisat. Erre most van 5 év.
Meglátjuk majd mit bír. :P

Mondjuk a karbont bevállalnám belõle, Mikusznak az van füll XX-el, valami 9,5kg. És veszett szép.

#503
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

2012-es Reba RL 29" QR15, Tapered 1,69kg (tengellyel, poplock karral, rózsával)

Az nekem Polar sebesség szenzorral (és kis kosszal :)) 1815... asszem :)

#504
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Á, csak tesztel neki. Törés-tesztel. :P Ha Maggi-proof, akkor kijelenthetõ, a Merida JÓ. :)

#505
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Egy Merida BigNine 1200-asban.

eladtad a lelked az ördögnek! :P

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#506
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Egy Merida BigNine 1200-asban.

#507
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2012-es Reba RL 29" QR15, Tapered 1,69kg (tengellyel, poplock karral, rózsával)


Milyen gépbe lesz ez pontosan?

#508
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
2012-es Reba RL 29" QR15, Tapered 1,69kg (tengellyel, poplock karral, rózsával)

#509
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás
thomson elite 27,2*400mm 291gr
biztos csak engem lep meg, de vagy három éve abban a hitben voltam, hogy 27Xgr. sosem mértem le...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#510
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás
bbb aluscraper bsp-21 27,2*400mm 252gr

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#511
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Elger 1984 http://www.speedplay...mages/elger.jpg
Aerolite 1985 http://www.speedplay...es/aerolite.jpg

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#512
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás

szvsz akkor is nagyon alarendeltek a funkcionalitast a sulynak.


Javítsatok ki ha tévedek, de nem "Grammánia - a végletek nélkül" a topic címe? :)
Ennek a kritériumnak tökéletesen megfelel a pedál (még ha másnak nem is). Nem hiszem hogy a tervezõk fejében a minimális súlyon kívül bármi más járhatott. Ha ezt az egy speckó igényt kielégítik máris van egy vásárló közösségük aki szó nélkül megveszi.
Just for fun.
Öregen szenilis és süket akarok lenni, hogy ezzel aztán mindenkinek az agyára menjek. (bár ez már most is sikerül) :) Ne szólj szád nem fáj fejed.

#513
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
megvan ennek is a piaca. 3es fel kilos orszaguti epites es tarsai. ezen a szinten az ar es a praktikum a ket legutolso szempont :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#514
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

én úgy nézem, hogy ez országúti pedál. Ott meg kevésbé jellemzõ a sár és egyéb akadályozó tényezõ :)


szvsz akkor is nagyon alarendeltek a funkcionalitast a sulynak.

#515
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

én úgy nézem, hogy ez országúti pedál. Ott meg kevésbé jellemzõ a sár és egyéb akadályozó tényezõ :)



te el tudod képzelni, hogy ez egy jól használható, tartós és hasznos holmi?

#516
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

egy ilyen becsatolos pedalnal mindig azon mulik, hogy mennyire mukodik megbizhatoan a kulonbozo korulmenyek kozott (sar, por, etc).

én úgy nézem, hogy ez országúti pedál. Ott meg kevésbé jellemzõ a sár és egyéb akadályozó tényezõ :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#517
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

egy ilyen becsatolos pedalnal mindig azon mulik, hogy mennyire mukodik megbizhatoan a kulonbozo korulmenyek kozott (sar, por, etc).


no meg mi történik, ha kicsit kopik a stopli

jah igen, ezzel a stoplival nagy élmény lehet sétálni is, illetve valószínûleg a stopli sem megy tönkre tõle a 3. lépésnél :D

#518
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

36 gr-os...
Ultralite Sports Launches 36g Pedal - BikeRadar


egy ilyen becsatolos pedalnal mindig azon mulik, hogy mennyire mukodik megbizhatoan a kulonbozo korulmenyek kozott (sar, por, etc).

#519
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Az elvileg nem gond. Az Eggbeater-en vagy a Time pedálokon sem állítasz rugóerõt, mégsem szidja õket ezért senki.

Ja igen, nem írtam az egyik legjobb trükköt lehetséges súlycsökkentésre. Pár forint a költsége, 10-15 perc alatt kész lehet és bizonyos feltételek teljesülése után garantáltan 40-50 grammal kevesebb lehet a bicaj.
Hátsó kerék kivesz, sor leszed, beragadt dzsuva fogaskerekek közül kipiszkál majd alaposan megpucol. Tegnap 3400 km után tisztítottam le fémtisztára a sort (isopropyl alkohol rulez) és lám, máris nem fél kilós!

Ezt én szétszedés nélkül, kb. 10 másodperc alatt szoktam elvégezni a magasnyomásúval.:)
Marci

#520
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Nem nagyon látom a csapágyazását. No meg azt a csavart amivel lehet állítani a kilépési erõt. ;)

Ridley Noah Fast