Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Please log in to reply
720 replies to this topic

#481
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Valóban könnyebb, a négyszögtengelyes M442-es annyi, amit írtam és nem az Octalink, de az alább kérdezett FC-M442-es Octalinkes hajtómû úgy rémlik, kb. ugyanolyan tömegû.

[edit]könnyebb kissé valóban, kb. 60-70 grammal.
Shimano Kurbelgarnitur Deore FC-M442 175mm, 22-32-44 - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de

Találtam részletes adatot is a tömegekrõl, de igazad van, rosszul adtam össze a két számot, 100 grammal több, mint amit írtam.


A sebesség mindent megold.

 


#482
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,305 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

1100-1140g között van valahol ez a hajtómû monoblokkal. Egy octalink deore kb 1kg monoblokkal.


Valóban könnyebb, a négyszögtengelyes M442-es annyi, amit írtam és nem az Octalink, de az alább kérdezett FC-M442-es Octalinkes hajtómû úgy rémlik, kb. ugyanolyan tömegû.

[edit]könnyebb kissé valóban, kb. 60-70 grammal.
http://gewichte.mtb-...r-deore-fc-m442

#483
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Egy XT hajtómû kb. 790-795 gramm, középcsapágy 91 g körül, azaz összesen 881-886 gramm.
Egy Octalink hajtómû 1285-1300 gramm közt szór, vagyis ha grammozni szeretne valaki, csak ezen 400 gramm nyerhetõ. Merevségben nincs különbség, ugyanolyan megbízható és jó az Octalink, ha nem megbízhatóbb, mint egy integrált HT2 rendszer.

1100-1140g között van valahol ez a hajtómû monoblokkal. Egy octalink deore kb 1kg monoblokkal.


A sebesség mindent megold.

 


#484
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Súlyban a deore hajtómû éppen közöttük van (pl. Deore M591) valahol 1000g körül

#485
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,305 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Egy XT hajtómû kb. 790-795 gramm, középcsapágy 91 g körül, azaz összesen 881-886 gramm.
Egy Octalink hajtómû 1285-1300 gramm közt szór, vagyis ha grammozni szeretne valaki, csak ezen 400 gramm nyerhetõ. Merevségben nincs különbség, ugyanolyan megbízható és jó az Octalink, ha nem megbízhatóbb, mint egy integrált HT2 rendszer.

#486
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Szerintem NEM. Nagyot változtatni sem érdemes, hacsak nem vagy valami élversenyzõ... Szvsz az octalinkes alivio tökéletesen megfelelõ.... Esetleg egy integrált Deore-ban (55 EUR) gondolkozhatsz, de arra ne számíts, hogy különbséget fogsz érezni.

Octalinkes Alivio (M442) hajtokarokat (csak a karokat) erdemes lecserelni konnyebbre, vagy inkabb komplett cseret ajanlanatok?

(Tobb kerdesem most nincs, es direkt bontottam 3 fele, mert 3 tok kulon tema :))



#487
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
henger kolega nem ugy ertette.
inkabb ugy hogy a bolygo gravitacios vonzasabol adodoan kellene a nagyobb fekero vagy esetleg versenyhez?

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#488
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts

Sokat fekezos lanynak Shimano rendszerhez erdemes-e vmelyiket beujitani elore a mostani RT-51 (187g) helyett, vagy szetkopnanak hamar?


Elsõ kérdés: lánynak mi szüksége van tárcsafékre? Dagadt, vagy komolyan versenyzik? Egy rendes V-fék is bõven elég fékerõt képes produkálni, nem durva felhasználásra persze.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#489
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Octalinkes Alivio (M442) hajtokarokat (csak a karokat) erdemes lecserelni konnyebbre, vagy inkabb komplett cseret ajanlanatok?

(Tobb kerdesem most nincs, es direkt bontottam 3 fele, mert 3 tok kulon tema :))

#490
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
22-es es 33-as lanctanyerokbol mit ajanlanatok? Most valami dognehez Alivio tanyerok vannak fent (41g ill. 90g, ha igaz), de nem tudom, mivel lenne erdemes potolni. 64/104mm, 4 karos megoldas erdekelne.

BTS XC Pro 22T-t lattam emberi aron, de sehol sem talalok tomeg adatot, vagy kozel dupla aron Truvativot.

32-es total passzos.

#491
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Az alabbi Ebayes tarcsakrol varnek velemenyeket, tapasztalatokat. Sokat fekezos lanynak Shimano rendszerhez erdemes-e vmelyiket beujitani elore a mostani RT-51 (187g) helyett, vagy szetkopnanak hamar?

J&L 180mm Disc Brake Rotor for Hope/Magura/Avid/Hayes/Formula-112g-Superlight | eBay

Light Weight Stainless Steel 6 Bolt MTB Disc Brake Rotor 180mm 115g /1 pcs | eBay

NEW Gatorbrake STARLITE Stainless Disc Rotor MTB 180mm | eBay

NEW Gatorbrake ARIES Stainless Disc Rotor MTB 180mm | eBay

Gatorbrake MTB Wind Cutter Stainless Disc Rotor 180mm | eBay

The World's Lightest Rotor ~ New ASHIMA Ai2 Disc Rotor , 180mm , 97g | eBay

#492
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts

engem a geometria érdekel ;)


Nem, Ózd is kimarad- össze kell rakni a gépet. A geometria miért fontos? :)
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#493
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Az 57-es karbon CX vázam 1277 gramm.

engem a geometria érdekel ;)

hétvégén jössz Ózdra?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#494
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
akkor milyen vaz? :)

#495
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Nem ebay, nem kínai. Majd írok tapasztalatokról.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#496
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
milyen vaz? ebayes, hogy nem irtal brandet? ha igen, akkor majd a tapasztalatokrol plz :)

#497
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Az 57-es karbon CX vázam 1277 gramm.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#498
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 posts
  • LocationEger
A BTS XC Elite 7075T-6 Alu 27.2x350 nyeregcsõ 234 gr.

#499
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,882 posts
tudomásom szerint most a bts cuccosok durván akciósak.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#500
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
gondolom az ara annyira nem atlagos :)