Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Please log in to reply
720 replies to this topic

#461
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,305 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Miért szigorúan egyenes kormányhoz? Szerintem a kormányszélesség számít, nem az alakja.


Igazad van, azt hittem a fotóról elsõre, a bal oldala megy a villanyakra és a jobb oldaliba a kormány és nincs a stucnin semmi elõlap.

#462
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

Ez már nem végletek nélkül, hanem végletekig: Ritchey Vorbau WCS C260 80 mm, 31,8mm, 6° - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de
Posted Image
Nem merném bevállalni, de könnyû, szélsõségesen grammozós bicajosoknak 29erre, szigorúan egyenes kormányhoz nem rossz.

Na, pont egy ilyen sz@..rba szakítottam bele a menetet a hozzá gyártott nyomaték kulccsal. :(

Ridley Noah Fast 


#463
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Ez már nem végletek nélkül, hanem végletekig: Ritchey Vorbau WCS C260 80 mm, 31,8mm, 6° - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de
Posted Image
Nem merném bevállalni, de könnyû, szélsõségesen grammozós bicajosoknak 29erre, szigorúan egyenes kormányhoz nem rossz.


Miért szigorúan egyenes kormányhoz? Szerintem a kormányszélesség számít, nem az alakja.

#464
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Nekem van könnyebb, KCNC Sc Wing 90mm 92gr már nem használom alapméretes ha valakit érdekel olcsón megszerezheti.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#465
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,305 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ez már nem végletek nélkül, hanem végletekig: Ritchey Vorbau WCS C260 80 mm, 31,8mm, 6° - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de
Posted Image
Nem merném bevállalni, de könnyû, szélsõségesen grammozós bicajosoknak 29erre, szigorúan egyenes kormányhoz nem rossz.

#466
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,882 posts
Specialized Format SL mért tömeg: 258 gramm

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#467
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Az pech, elore 180as kellene, nem tudok kisebbet hasznalni.

#468
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
En Ebayrol rendeltem, de - mint azt korabban irtam - csak a 160-as van emberi aron.

#469
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
honnan lehet a legolcsobban beszerezni? mar tervezgetem egy ideje, hogy lecserelem az alubakos shimanokat ilyenre, de a rendes arat sokallom nemi sulycsokkentesert.
amikor megjelent, mar akkor kineztem magamnak, mint az egyik legkonnyebb, de nem agyonnyomorgatott tarcsa.

#470
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,305 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha tömegadatokra van szükség és grammozásra adjátok a fejeteket, bátran ajánlom ezt az oldalt, mint referenciát: Suche nach HS1 - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de
...vagy ezt: Search Results: "HS1" - Bike Scale
Az mtb-news.de -s nagyon jó, egy tipust egy bejegyzésként kezel, amihez bárki csatolhat új mérlegelést és hozzá fotót, ezek alapján pedig átlagot számol. A 160-as HS1-hez például 5 db mérés is csatolásra került, 93 gramm az átlag.
Németek nagyon precízen, következetes módon töltögetik. :)

#471
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts
az én 160-as HS1-em 99gramm, vagy a mérleg rossz. cserébe jól néz ki (fog is, mint barom)

#472
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Azt mar berendeltem hatra a 160-as helyett, mert - tobbek kozott itt is - jokat olvastam rola, de elol a 180-as meg kerdojeles. Abbol mar huzos penz a HS1, ezert is kezdtem el nezegetni a korabban linkelt, konnyitett 180-asokat, csak nincs roluk infom...

#473
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Az rt 51 145gramm a 160-as. Vegyél Avid Hs1-et mert az jó :) 90gramm és nagyon merev és persze fog is, talán még szép is. Így leugrott több mint 10 deka parizer

#474
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
RT51-ek vannak most, szoval az a 20-20 gramm az a 2 tarcsan kozel 100 gramm. Ha 20 gramm lenne tarcsankent, nem is foglalkoznek vele. Az viszont erdekes, amit irsz, raadasul az Alligator meg markasnak is szamit ezekhez a tarcsakhoz kepest, szoval elgondolkodtato, koszi. Ilyen velemenyek erdekelnek, nem az, amiket nem kerdeztem :)

Szoval a javaslatokrol: direkt leszurtem temakra, hogy mi erdekel. Meg nem volt szo titan csavarokrol, fogaskereksorrol, gyorszarakrol, stb, de nem is erdekelnek (ar/nyereseg arany nem jo), ezert nem is kerdeztem. Persze a kerdeseimtol fuggetlenul lehet rajtuk csamcsogni, de ne nekem kelljen mar megmagyarazni, hogy miert nem V-fek, stb :F Ha az erdekel, hogy mennyit lehet nyerni egy V-feken, akkor azt fogom kerdezni :P

#475
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Volt Alligator tárcsám (65 gramm körül voltam a 140mm-es, 85 gramm körül a 160 mm-es), Hope Mini fékhez...már átkoztam a Hope-t, mert sokminden volt, csak jó fékhatás nem...Aztán vettem Hope Saw Disc floating tárcsákat és lám ez lett az eddigi messze legjobb fékem...Szóval sok mindenen spórolnék (tömegben), a tárcsákon nem.

Milyen össztömegû bringáról beszélünk, hogy 20-20 grammot spórolnál egy-egy tárcsán? Van egyáltalán értelme.

A többiek ötletelnek - megjegyzem építõ és jó javaslatok -, de honnan a viharból tudnák min könnyítettél eddig?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#476
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Azokon is tul vagyunk mar. Mindegy, hagyjuk :F

#477
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
hat en legeloszor a gumihoz nyulnek.
a legolcsobban es legbiztonsagosabban onnan tudsz lefaragni.es ott erzodik is.

100grammot sporoltam kerekenkent es nem is kerult tobbe mint a regi gumim.igaz az egyik oldalfala kiszakadt tehat vannak azert hatarok.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#478
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Teleszkopot is ledobhatnank, de azzal is csak visszafele lepkednenk, mar ami az elmenyt illeti. Meghuztuk a hatart, adottak az opciok, de meg van mit konnyiteni. Mar csak az a kerdes, hogy hol erdemes, es hol nem...

#479
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Ha nem, hát nem. Csak kapásból fél kiló ugrana le a bringáról. A könnyítést nem a féktárcsán kezdeném.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#480
errorka

errorka

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Volt V-fek, koszi. Nem jott be. Nem hiszem amugy, hogy csak dagadt vagy komolyan versenyzos lanyok vehetnenek V-feket, de ha mar okoskodunk, akkor adja magat, hogy nem versenyzik komolyan, mert akkor nem fekezne sokat :P Amugy meg nem is dagadt, csak felos, es mivel biztonsagosabbnak erzi a tarcsafeket, igy az van. Fog telen, nyaron, esoben, hoban, sarban, stb. Na de nem ez a lenyeg.

Az a kerdes, hogy ezek a konnyitett tarcsak mennyire birjak a masszivabb fekezest, illetve ami meg feltunt, hogy egyes peldanyoknal fel van sorolva tobb marka, de a Shimano nincs. Mi lehet az oka?