Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
713 hozzászólás a témában

#421
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

PL.

Stucni: Syntace megaforce 125g

Markolat: kcnc eva 10g 

Kormány: Syntace vector 740mm 208g 

Itt kb 350grammot tudsz faragni ami persze nem olcsó, meg nem biztos hogy neked tetszene a markolat mivel nem csavaros és ilyen hab anyagú. Nálam a nyeregből és a csőből ugrott le cserénél 450g, csak feltételezem neked állítható van. Viszont érdemes hajtani régi truva stylo team vagy wcs cuccokat mert azok elég jó súlyban voltak és szerintem alkalmasak  enduro felhasználásra is. Én sokat b@szakodtam a könnyítéssel XC bringán, pl. 2 kerék átfűzése -350g  belső csere -200g, sok apróságokkal sokat le lehetett faragni, cserébe sűrűn törtek a küllőim és nem is éreztem merevnek a kereket meg sorba jöttek a defektek stb. és itt be is fejeztem a grammozást

Ezzel csak azt akarom mondani hogy -350grammal nem mész sokra, azaz semmit nem fogsz érezni belőle. Enduro bringáknál meg szerintem pont a váz,villa,kerék, amin sokat lehetne dobni, csak hát az már egy majdnem komplett bringa

Köszi köszi!

 

Jaja endúróra kéne.. most néztem hogy kijött a Race Face next kormány-stucni szettje de ennyiért baszki alig könyebb mint a mostani. Bár ahogy nézelődtem közben a Kormány az ami jelentősen könyebb lett a pár évben

 

Kerék: ztr flow gyári, váz sem nehéz kategórián belül, a többi az full xtr, azt nem bántanám. maradtak az apróságok. 

KS cső nem könnyű, de az marad, a nyereg meg titánpálcás de még a kulacstartóm is.. szóval asszem a gumi még amivel majd lehet fogni, hansdampfnál lehet hogy van könnyebb tubeless cucc is

 

Erődsödjélt meg sem hallottam .)


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#422
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Hahó!

 

Él itt még valami? :)

 

Bebujt a zördög, hogy 12 kiló alá kéne menni  :)

Mostani cucc amin tudok könnyíteni:

 

stucni 200g kb., markolat kb 134g, kormány 353g, kcs. 104g, pedál 486g saintnél ha van könyebb nem pici lapos esetleg..bár akad egy xtr spd is, háhtha rászánom magam

 

Ötlet? Enduró bringára 90 kilóhoz

PL.

Stucni: Syntace megaforce 125g

Markolat: kcnc eva 10g 

Kormány: Syntace vector 740mm 208g 

Itt kb 350grammot tudsz faragni ami persze nem olcsó, meg nem biztos hogy neked tetszene a markolat mivel nem csavaros és ilyen hab anyagú. Nálam a nyeregből és a csőből ugrott le cserénél 450g, csak feltételezem neked állítható van. Viszont érdemes hajtani régi truva stylo team vagy wcs cuccokat mert azok elég jó súlyban voltak és szerintem alkalmasak  enduro felhasználásra is. Én sokat b@szakodtam a könnyítéssel XC bringán, pl. 2 kerék átfűzése -350g  belső csere -200g, sok apróságokkal sokat le lehetett faragni, cserébe sűrűn törtek a küllőim és nem is éreztem merevnek a kereket meg sorba jöttek a defektek stb. és itt be is fejeztem a grammozást

Ezzel csak azt akarom mondani hogy -350grammal nem mész sokra, azaz semmit nem fogsz érezni belőle. Enduro bringáknál meg szerintem pont a váz,villa,kerék, amin sokat lehetne dobni, csak hát az már egy majdnem komplett bringa


  • albertfish kedveli ezt

#423
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Hahó!

 

Él itt még valami? :)

 

Bebujt a zördög, hogy 12 kiló alá kéne menni  :)

Mostani cucc amin tudok könnyíteni:

 

stucni 200g kb., markolat kb 134g, kormány 353g, kcs. 104g, pedál 486g saintnél ha van könyebb nem pici lapos esetleg..bár akad egy xtr spd is, háhtha rászánom magam

 

Ötlet? Enduró bringára 90 kilóhoz

erősödjé'!


  • zeezoltano kedveli ezt

#424
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Hahó!

 

Él itt még valami? :)

 

Bebujt a zördög, hogy 12 kiló alá kéne menni  :)

Mostani cucc amin tudok könnyíteni:

 

stucni 200g kb., markolat kb 134g, kormány 353g, kcs. 104g, pedál 486g saintnél ha van könyebb nem pici lapos esetleg..bár akad egy xtr spd is, háhtha rászánom magam

 

Ötlet? Enduró bringára 90 kilóhoz


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#425
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
zscs: Írd már meg nekem, hogy honnan és mennyiért sikerült beszerezni...

#426
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

érdekes, nekem az inbred kimondottan merevnek tûnik a handjobhoz képest. persze a tiednél 10%-kal kisebb és te karbon bringáról ültél át.

...és igen, én sem féltem, ami különösen jó dolog.


Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a kerékszettem nem éppen merev fajta, sõt, kimondottan nyúlós. Így lehetséges, ez téveszt meg és ez az oka, amiért a vázat sem érzem túl merevnek.

Hogy ontopic is legyek, még 4 hónapja mértem egy érdekes kormányt, amit akár AM/Enduro-ra is ajánl a gyártó. 176 gramm (gyári adat 175 gramm) egy 711mm széles rizer kormánynál nem tûnik rossznak.
2013-as Easton Haven carbon:
Feltöltött kép

#427
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
:)

amúgy a forgalmazói honlapokon 35 grammot írnak, ami stimmel is.
Most dobták piacra, tacx foxy néven fut, elég sok színben. Jól eltalált design szvsz. Nekem a tacx tao-nál jobban tetszik.

#428
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Nézd csak meg jobban ! Igaz a 22 is.
Csak Celsius-fokban !:D
Marci

#429
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Elméletben:
Feltöltött kép
Gyakorlatban:
Feltöltött kép

#430
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

ahogy olvasom ezeket a hozászolásokat lesznek ilyen vázak 50 fontért is.

k
???

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#431
Maxi-Bike

Maxi-Bike

    kereskedõ

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
5,99 kg !
Feltöltött kép
Ha bringa kell,gyere ki Érd-re!
www.maxi-bike.hu

#432
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ahogy olvasom ezeket a hozászolásokat lesznek ilyen vázak 50 fontért is.


Nem hiszem, "ezer éve" árulják már õket ilyen paraméterrel és viszik.


A sebesség mindent megold.

 


#433
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ahogy olvasom ezeket a hozászolásokat lesznek ilyen vázak 50 fontért is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#434
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
A festés nekem pereg, de nem érdekel:D pereg az a villáról, hajtókarról, meg minden máshonnan is, szóval egységes :)
Szerintem is merev, most van egy alu vázam is, na az az igazi puding...
Egyébként én tökéletesen elégedett vagyok, azért sem volt eszem ágában sem visszaküldeni, mert a célnak megfelelt, a többi meg nem volt fontos a vásárlásnál. Szóval nem feltétlenül jót, csak mûködõt, és olcsót szerettem volna venni, azt pedig tejesítette.
Ha teszem azt egy karbon vázról lett volna szó, ami 3-4x ennyibe kerül, akkor az összes felsorolt hibától azonnal hülyét kapok, és visszaküldöm.

99font, az igen :P, akkoriban a 144fontos akciós árnak is örültem, mikor jött lassan egy éve kb.

#435
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás
érdekes, nekem az inbred kimondottan merevnek tûnik a handjobhoz képest. persze a tiednél 10%-kal kisebb és te karbon bringáról ültél át.

...és igen, én sem féltem, ami különösen jó dolog.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#436
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Enyémen:
- a váz nyeregcsövet fogadó felsõ pereme volt egészen enyhén sorjás, pár 10 másodperc alatt rendbe tettem
- tárcsafék felfogató szemei picit arrébb vannak, kb. 1 mm-rel. Nem probléma
Semmi más hisztije nem tûnt még fel.

A váz nem merev, kissé nyeklik s nyaklik, ha rendesen odalépek neki, viszont extrém Q-faktorú hajtókarokat is fogad, egész betegese nagy elsõ tányérok elférnek a hajtókaron büntetlenül, de ami a legjobb, hogy nem érdekel, ha felverõdik egy kõ vagy felkapódik a lánc... :) OFF. Apropó, láncfelkapásom soha nem volt még sem aluváznál, sem acélváznál, csak karbonnál. Ez ugye törvényszerû dolog? :D ON.

Kisherceg: 32x18 és egy deviánsnak nagyon deviáns lesz, fotót nem biztos, merek majd közölni. :)

#437
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nálam a fejcsõ alsó felfekvõje nincs síkba marva, így minden villa lötyög benne, aztán a kulacstartó szem sem tökéletes, beletört csavarral érkezett, azóta sem 100as a menet.
Aztán az alsócsõ-fejcsõ felülhegesztés nincs pontosan formára kalapálva, konkrétan hegyesen kiáll a sarka.
Arról nem is beszélve, hogy a monoblokk házba újra kellett vágni a menetet, mert nem lehetett betekerni a csapágycsészét, legelsõ alkalommal, újkorában.
Továbbá a nyeregcsõ tetejét a sliccnél reszelni kellett, mert olyan sorja volt rajta, hogy bele sem ment a csõ.
Hirtelen ennyi :D

A figyelmeztetés ellenére az enyémmel is voltak bajok, ennyi nem, mint a tieddel :) , de volt a felsoroltakon kívüli is. December 27-én 99 Font volt. :P
Cikk alapnak tökéletes a váz, van róla mit írni. :)


A sebesség mindent megold.

 


#438
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás
jól kifogtad.

a fejcsövet háromszor ennyibe kerülõ vázaknál is gyakran kell marni.

kulacstartó gáz.

felülhegesztések az enyémen szépek, nincs ilyen gondom.

középcsapágy ház: ez ilyen jellegzetesség lehet, nekem is tele volt festékmaradékkal.

a nyeregcsõ nálam szépen passzol, nincs gondom. sõt, ebben a vázban nem is forog el, nem úgy mint a handjobnál. az csak a thomsont szereti. :D

a helyedben jó eséllyel visszaküldtem volna.

ettõl eltekintve, 50pénzért szerintem rendben van. a varratok (az enyémen :D ) szépek, a festés is tartósnak tûnik. mostani áron persze már drága, nem is venném meg.
de nézhetjük úgy is, hogy 50pénzért nehéz és semmi extrát nem tud a láncvillára tett tárcsakonzolt leszámítva.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#439
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

az elszabott slot-dropout&tárcsafékfelfogatás mellett milyen problémát látsz még?


nálam a fejcsõ alsó felfekvõje nincs síkba marva, így minden villa lötyög benne, aztán a kulacstartó szem sem tökéletes, beletört csavarral érkezett, azóta sem 100as a menet.
Aztán az alsócsõ-fejcsõ felülhegesztés nincs pontosan formára kalapálva, konkrétan hegyesen kiáll a sarka.
Arról nem is beszélve, hogy a monoblokk házba újra kellett vágni a menetet, mert nem lehetett betekerni a csapágycsészét, legelsõ alkalommal, újkorában.
Továbbá a nyeregcsõ tetejét a sliccnél reszelni kellett, mert olyan sorja volt rajta, hogy bele sem ment a csõ.
Hirtelen ennyi :D

#440
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás
az elszabott slot-dropout&tárcsafékfelfogatás mellett milyen problémát látsz még?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"