Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
720 hozzászólás a témában

#441
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
A festés nekem pereg, de nem érdekel:D pereg az a villáról, hajtókarról, meg minden máshonnan is, szóval egységes :)
Szerintem is merev, most van egy alu vázam is, na az az igazi puding...
Egyébként én tökéletesen elégedett vagyok, azért sem volt eszem ágában sem visszaküldeni, mert a célnak megfelelt, a többi meg nem volt fontos a vásárlásnál. Szóval nem feltétlenül jót, csak mûködõt, és olcsót szerettem volna venni, azt pedig tejesítette.
Ha teszem azt egy karbon vázról lett volna szó, ami 3-4x ennyibe kerül, akkor az összes felsorolt hibától azonnal hülyét kapok, és visszaküldöm.

99font, az igen :P, akkoriban a 144fontos akciós árnak is örültem, mikor jött lassan egy éve kb.

#442
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
érdekes, nekem az inbred kimondottan merevnek tûnik a handjobhoz képest. persze a tiednél 10%-kal kisebb és te karbon bringáról ültél át.

...és igen, én sem féltem, ami különösen jó dolog.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#443
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Enyémen:
- a váz nyeregcsövet fogadó felsõ pereme volt egészen enyhén sorjás, pár 10 másodperc alatt rendbe tettem
- tárcsafék felfogató szemei picit arrébb vannak, kb. 1 mm-rel. Nem probléma
Semmi más hisztije nem tûnt még fel.

A váz nem merev, kissé nyeklik s nyaklik, ha rendesen odalépek neki, viszont extrém Q-faktorú hajtókarokat is fogad, egész betegese nagy elsõ tányérok elférnek a hajtókaron büntetlenül, de ami a legjobb, hogy nem érdekel, ha felverõdik egy kõ vagy felkapódik a lánc... :) OFF. Apropó, láncfelkapásom soha nem volt még sem aluváznál, sem acélváznál, csak karbonnál. Ez ugye törvényszerû dolog? :D ON.

Kisherceg: 32x18 és egy deviánsnak nagyon deviáns lesz, fotót nem biztos, merek majd közölni. :)

#444
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nálam a fejcsõ alsó felfekvõje nincs síkba marva, így minden villa lötyög benne, aztán a kulacstartó szem sem tökéletes, beletört csavarral érkezett, azóta sem 100as a menet.
Aztán az alsócsõ-fejcsõ felülhegesztés nincs pontosan formára kalapálva, konkrétan hegyesen kiáll a sarka.
Arról nem is beszélve, hogy a monoblokk házba újra kellett vágni a menetet, mert nem lehetett betekerni a csapágycsészét, legelsõ alkalommal, újkorában.
Továbbá a nyeregcsõ tetejét a sliccnél reszelni kellett, mert olyan sorja volt rajta, hogy bele sem ment a csõ.
Hirtelen ennyi :D

A figyelmeztetés ellenére az enyémmel is voltak bajok, ennyi nem, mint a tieddel :) , de volt a felsoroltakon kívüli is. December 27-én 99 Font volt. :P
Cikk alapnak tökéletes a váz, van róla mit írni. :)


A sebesség mindent megold.

 


#445
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
jól kifogtad.

a fejcsövet háromszor ennyibe kerülõ vázaknál is gyakran kell marni.

kulacstartó gáz.

felülhegesztések az enyémen szépek, nincs ilyen gondom.

középcsapágy ház: ez ilyen jellegzetesség lehet, nekem is tele volt festékmaradékkal.

a nyeregcsõ nálam szépen passzol, nincs gondom. sõt, ebben a vázban nem is forog el, nem úgy mint a handjobnál. az csak a thomsont szereti. :D

a helyedben jó eséllyel visszaküldtem volna.

ettõl eltekintve, 50pénzért szerintem rendben van. a varratok (az enyémen :D ) szépek, a festés is tartósnak tûnik. mostani áron persze már drága, nem is venném meg.
de nézhetjük úgy is, hogy 50pénzért nehéz és semmi extrát nem tud a láncvillára tett tárcsakonzolt leszámítva.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#446
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

az elszabott slot-dropout&tárcsafékfelfogatás mellett milyen problémát látsz még?


nálam a fejcsõ alsó felfekvõje nincs síkba marva, így minden villa lötyög benne, aztán a kulacstartó szem sem tökéletes, beletört csavarral érkezett, azóta sem 100as a menet.
Aztán az alsócsõ-fejcsõ felülhegesztés nincs pontosan formára kalapálva, konkrétan hegyesen kiáll a sarka.
Arról nem is beszélve, hogy a monoblokk házba újra kellett vágni a menetet, mert nem lehetett betekerni a csapágycsészét, legelsõ alkalommal, újkorában.
Továbbá a nyeregcsõ tetejét a sliccnél reszelni kellett, mert olyan sorja volt rajta, hogy bele sem ment a csõ.
Hirtelen ennyi :D

#447
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
az elszabott slot-dropout&tárcsafékfelfogatás mellett milyen problémát látsz még?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#448
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

nem is az, hogy acél, hanem hogy egy viszonylag olcsó és nehéz váz. (persze a minõsége és kidolgozása teljesen rendben van.) szóval nem az ax xtr-alap jellemzõen. :)


olcsó és nehéz az igaz, de a kidolgozás és a minõség cserébe hagy kívánnivalót maga után:)

persze ettõl még az xtr érthetõ, nekem pl azért van az benne, mert sokkal jobb a q faktora mint bármely más shimano karnak. ergó ha csõtengelyes simano-t akarsz, nincs más választásod. (na meg ha mindemellé 180mm-t is kíván az ember, akkor meg fõleg)

#449
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
nem is az, hogy acél, hanem hogy egy viszonylag olcsó és nehéz váz. (persze a minõsége és kidolgozása teljesen rendben van.) szóval nem az ax xtr-alap jellemzõen. :)

whippetnek milyen áttétel lesz?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#450
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

az inbredbe lesz? nem túlzás kicsit oda? :) egyébként szép darab és nem rossz elképzelés.

jól olvasom, hogy a whippet-bõl ss lett? megmutatod?


Furcsán veszi ki magát egy acél vázban, egyetértek, cserébe gyönyörû és régi álmom volt. :)

Whippetet persze, akár személyesen is valamikor, ha elkészül. A következõ 1-2 napban megjön minden úton lévõ alkatrészem, most véglegesítettem volna SS-nek - de a sors közbeszólt és ismét 3x10 lesz, de remélhetõleg csak 1-2 hétig, átmenetileg.

#451
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
az inbredbe lesz? nem túlzás kicsit oda? :) egyébként szép darab és nem rossz elképzelés.

jól olvasom, hogy a whippet-bõl ss lett? megmutatod?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#452
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

hova lesz az xtr? mi lesz a gyári tányérok helyén?


24-36-ra szereltem XTR kistányérral és egy alu SLX tányérral. Reményeim szerint évekig tudom és fogom majd nyúzni, idén biztosan az Inbreddel.

#453
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
hova lesz az xtr? mi lesz a gyári tányérok helyén?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#454
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
175mm

#455
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Milyen hosszú a hajtókar?

#456
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
2012 Shimano FC-M980 lecsupaszítva, 516 gramm:
Posted Image

2013 Shimano FC-M980 fixing bolt (2-chainring system), 21 gramm:
Posted Image

...és egy igazi érdekesség, amit én nem mernék a 80 kilómmal használni:), de ha már lemértem:
Superstar hollow quick realease, 26 és 30 gramm:
Posted Image

Posted Image

#457
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP


:) Igaz grammánia (: OTT de azért beszúrtam itt is :)
Posted Image



#458
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Storck Scenario 1.1 51cm 2007-es de vadiúj váz (fényezett). Minden szerelvénytõl megszabadítva 1189 g. Jobban örültem volna ha lefelé kerekítik az 1.1-et és 1100g lenne :) Azóta a bringa is összeállt....

Posted Image

#459
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Néhány kellemes súlyú apróság

Syntace F99 26.0 105mm, 103 g, 25 EUR volt szállítással

Posted Image

Wellgo WR-1 kisméretû, könnyû, minõségi alu taposópedál (gyerekbringára vettem), 216g, 28USD volt szállítással

Posted Image

Xtreme WCR SP-02 nyeregcsõ, 31.6 25cm 197g (Kifejezettem minõségi cuccnak tûnik), 19 EUR + szállítás

Posted Image

#460
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Igazad van, azt hittem a fotóról elsõre, a bal oldala megy a villanyakra és a jobb oldaliba a kormány és nincs a stucnin semmi elõlap.

vazze, ez engem is megszivatott! :)
én betudtam annak az egyenes kormányt, hogy mivel nincs elõlap, a hajlított kormányt nehezebb (és ezért nem is ajánlott) belecsúsztatni.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu