Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#261
fecco

fecco

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Eredménylistát akarok!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

#262
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 posts
Rólatok, Értetek, Nektek! :)
https://picasaweb.go...gCO-m_pes_PvrHw

#263
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts
Hú, ez nagggyon jó volt! Köszönet a szervezõ-bonyolító csapatnak.
A pályát csak a habzsi-dõzsi múlta felül. És még az idõjárás is kegyes volt hozzánk.
Jövõre mikor lesz? :)

#264
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
szeretnem megkoszonni annak a par sracnak, aki segitett rajtam az erdoben beallitani az elso valtot, hogy hasznalhato legyen a bringa :) a versenyert kar, igy a rovid palyan visszacsorogtam vargesztesre. vhol meg orultek is nekem, hogy en vagyok az elso :D

#265
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
sziasztok montisok !
jó kis verseny volt. én is elkezdtem töltögetni fel a képeket. Nem lett mind szzuper jó. De szerintem aki megtalálja magát rajta az örülni fog.Mint mindig nyugodtan lehet hozzászólni a képekhez.
lesz még több is érdemes este vagy holnap újra megnézni.

https://picasaweb.go...rkMontiverseny#

#266
fecco

fecco

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Ahoj Népek! :)

Itt is akad egy kicsi képhalmaz.
Csak nyomkodtam a gombot a gépen és ez lett belõle...

KATT IDE.............


#267
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
A 11 es fotón meg is találtam magamat. Köszi a feltöltést, gyors volt. :)

#268
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts

Napi edzésed több mint 23km... :) Mi történt? Valaki lelopta a bal hajtókart? :)


Fáztam mint egy kutya tegnap ezért meggondoltam magamat. :)
Nem megyek olyan sokat ám. :):)

#269
gmatti

gmatti

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Csináltam pár képet. Nem túl jók ezért bocs:https://picasaweb.go...araton20110909#

#270
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 posts

23 km es távra még át lehet jelentkezni? :)


Napi edzésed több mint 23km... :) Mi történt? Valaki lelopta a bal hajtókart? :)
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#271
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
23 km es távra még át lehet jelentkezni? :)

#272
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
igen :) arra, de jó a szemed :)

#273
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts

persze hogy váltós, bár nekem 30-28 a legkisebb fokozat a 622-es kerékhez, ezért, lehet, hogy SS mozgásom lesz pár helyen...
Szerintem ennek a versenynek most az a lényege, hogy minél többen elmenjünk, akármilyen idõ is lesz, és tiszteljük, támogassuk BB-t és BZS-t abban, hogy jövõre már egy jó kis kupasorozatba illeszthetõ maratont rendezhessenek.
Gyertek minél többen, és legyen ez egy szezonzáró örömbringázás!

Mondom ezt most, aztán meghallom a Fire-t, beindul a "rajtautomatika", és egyszercsak azon veszem észre magam, hogy 180-as pulzussal pumpálom felfelé a dombon...

Hajrá!!!


Köszönjük szépen! Reméljük meg lesztek elégedve a rendezéssel! :)

ott leszek :)
akkor remélem már megnéztétek a holnapi gyõztest a picassámon ? :) (nem én vagyok a képen )

A Teherautó és a Clio közötti Kõbánya TC. színeiben induló úriemberre gondolsz? :D

a ss sajat valasztas, o dontott ugy, hogy megneheziti a sajat dolgat - igaz mar a noi/ferfi problemara is van megoldas :D en is szeretnek fekete sisakot hord, 45os shimano cipovel kategoriat, mert nekem az van :D

amugy persze semmi baj, ha egymas kozott dijazzatok a dolgot, de szvsz a hivatalos eredmenyek kozott nincs sok keresnivaloja. mongy ez az en velemenyem, a szervezok meg ugyis ugy csinaljak, ahogy szerintuk jo.


Lehet meg kellene próbálnod egyszer és nem lenne száj karate ... :D Persze lehetne egy versenyt úgy is rendezni, hogy csak Abszolút listát díjazunk! Akkor lenne sok-sok induló és lenne népszerûsítve a kedvenc sportunk?? :)

Sziasztok!


Õszintén szólva nem teljesen világos az a felháborodás ami a singlespeed (SiS) kategória létrehozásának kérését kíséri. Amit itt leírok az csak a saját véleményem NEM hivatalos álláspontja egy szervezetnek sem.


Talán elõször a SiS feelinget kellene bemutatni Nektek, hogy megértsétek miért is tekerünk ilyen gépekkel amik váltó és teló nélkül is kerülnek annyiba mint mások csoda montijai. Ennek a nagyszerû érzésnek a leírásához a gyermek korunkig kell vissza menni.


Emlékszel még az elsõ bicajodra? Karbon váz, SID teló, full XX szett? Ááááá ugye, hogy nem!

Jó ha a méreted volt a váz, csattogós, ék rögzítésû hajtómû, egy azaz 1 sebesség és mennyire de mennyire boldog voltál amikor tekertél!


Én legalábbis határtalan örömmel szálltam fel mindig is a bicajkámra, érdekfeszítve néztem a szervízelési könyveket, mindig kész voltam egy tekerésre a cimbijeimmel. Alkatrész meg nem volt, még jó, hogy minden tartós (és nehéz) acélból készült, nem ment tönkre hamar! :- ))


Az egyed fejlõdés útján aztán mindenféle kerékpárom volt nekem is és 15 év montizás után lett egy SiS gépem újra!


El sem akartam hinni sokáig én sem, mi lehet ebben annyira jó? Aztán öszeraktam és elindultam vele... És csak ment, csak ment, csak ment a gép és nem lehetett leszállni róla mert egyszer csak minden megint olyan egyszerû és kézenfekvõ lett, hogy csak na!

Nem volt 3x10 sebesség, nem volt csörgõ lánc, nem volt váltókar pöckölgetés! Lett ellenben hangtalanul suhanó gép, szorosan markolható, letisztult kormány, és persze az elengedhetetlen géppuska láb... Mert ugye az áttételen jó sok múlik...

Mennyit nyúlkáltak az ujjaim a váltókar után te jó ég! Aztán leszoktam róla és az emelkedõk alján a kihívásra koncentráltam és felnyomtam. Tavaly télen a HHHn minden emelkedõ az ellenségem volt...tavaszra már haverokká váltunk, most már egész barátságos mindenki! Mondom 1 év alatt!


Közben sikerült a THM-et is végig nyomnom kedvenc egysebimmel egy nagyon pörgõs áttétellel. Minden okés volt, lábaim is jól bírták, jól éreztem magam, lelkemnek is szép volt a kihívás teljesítése. A szakaszok közben pedig másoknak is erõt adott - saját elmondásuk alapján - hogy látták, én sem adom fel az emelkedõket hanem biza végig szenvedem és biza olykor-olykor lenyomom õket és elõbb érek be. Mert azért ez is benne van a pakliban!

Állt már cimbora dobogón Top Maraton összetettben aki SiS-el nyomta végig a 4 versenyt!


A THM közben volt idõm a pörgetés közben gondolkodni ezen az egysebi érzésen és arra jöttem rá, hogy ez nem való mindenkinek.

Erre bizony energiát kell fordítani, hogy kitaláld milyen áttétellel menjél, sok-sok energia kell a 100as pedálfordulat tartásához, még több a 30-40-eshez emelkedõkön. Ez kérem alázatot kíván! Nem tehetem meg azt amit szeretnék és leváltok 22-34be és felpörgetek. Nem nekem itt 32-21ben kell mennem és igenis felmegyek! El kell fogadnom alázatosan, hogy akit lenyomtam a felfelén az a síkon (Nem, nem a lefelén! Ott sosem kapnak el!) majd nagytányér kónuszon elteker mellettem és még jól be is szól (mint ahogy a THMen tették), hogy váltsál már fel! :- )))


Aki nem bírja fejben ezt feldolgozni az nem való egysebire! Aki inkább nyafogni szeret és kifogást találni az ne is gondoljon singlespeedre...
Emiatt én nem is szoktam haragudni az ilyen sporikra mert tudom, hogy ez nem mindenkinek való!


Végezetül a külön kategóriáról.

Szerencsére itthon is van már XC verseny és hála Buzso és Balu san-nak most már maraton is amin lesz SiS kategória. Ez azért jó mert még több embert megszólít!

Színesíti a bringás életet, új látást ad a váltóst tekerõ népeknek, segít toleránsabbnak lenni!


Ez volt az én magán véleményem!


Üdv! Grig


Köszi-Köszi! (a többi fentebb) Holnap Hajrá!!!

Most csak egy FIRE elõtti -azóta már szállóigévé vált- beszólás jut eszembe, talán a tavalyi Mátrán volt, már nem emlékszem:
"Ha Sass Józsi lehagy titeket SS-el, akkor levágom a fa..otokat!!!"
Papp Dénessel 5-6. helyen jöttek be, elég rendesen megfosztva jelképesen az M1 mezõnyt a férfiasságától!
Szóval inkább nekünk kell majd felkötni a gatyát azt hiszem!!! A 10 és 24 órás versenyekrõl meg ne is beszéljünk...rendre elkalapálnak...

Én meg egy keverék egyenes kormányos trekkinggel megyek, 105-ös hajtómûvel, 35/622-es gumikkal (mert most csak ez van és kész), mégsem kérek külön kategóriát, hanem küzdök, hogy az SS mezõny elõtt végezzek! :-)))))


Dettó!!!

Giga-Mega-Szuper HAJRÁ mindenkinek holnapra!!!!

ui.: Aki a SS-s mögött érkezik be, maradhat bûnbánatból pályát bontani :D
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#274
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
mi szerintem olyan felkilenc-kilenc korul erunk oda (felnyolckor indulunk innen).

#275
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
ott leszek :)
akkor remélem már megnéztétek a holnapi gyõztest a picassámon ? :) (nem én vagyok a képen )

#276
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts
Sziasztok Riderek,

Akkor közzéteszem a mai eseményeket:
Pálya véglegesítve, teljesen kijelölve! Pár behullott ágat még kiszedtünk, így teljes az egész pálya!

Talaj: Semmi gond nincsen vele, penge! Én Race King gummával, Buzsó Larsen Mimio-val nyomatta, kaptunk a pályán 20 perc esõt is és így néztek ki a teljes pálya végjárása után a vasak:

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Ruházat:
- Balu: Hosszú gatya, átmeneti kabát (nem thermó!!) ami olyan mint a hosszú ujjú mez + szélmellény, a szélmellényt a 2. órában levettem. Nem fáztam.
- Buzsó: Rövid gatya+lábmelegítõ; 2db rövid mez+karmelegítõ és szélmellény. Õ is levette 2 óra múlva :)

Ha van tempó, akkor nem lesz gond az öltözködéssel! Nem kell parázni :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#277
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Biztos vmi Polar cucc :)


Taki, holnap jöttök?

Megyünk, hatkor indulunk k.b nyolcra ott vagyunk.

mint amikor országúton Szécsénybõl eltekersz Hollókõre.A végén még jól meg is izzad az ember :) ilyen idõben is

Az nem rossz a Nagylóci és a Hollókõi szerpentinnel, aztán ha keresztül zötyögtél az ó-falu makadámján a bicajos úton Rimóc és vissza Szécsény fele kilométerbõl! :)

#278
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 posts
Most jöttem meg a Mátyás kúttól. 10 fok van. brrr. pamut póló, pamut pulóver kicsit kevés volt. Hazafelé kellett volna egy széldzseki is. (jó tudom a pamut gáz, de az én testemre bûn feszülõs bringás mezt felvenni. :)
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#279
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

miféle bicód van ami kijelzi a hõfokot ? :) felül izzad az ember de thermos felsõbe agyonizzadod magad azt azért fogsz fázni
bukó alá nem veszek még fel sapkát. sapiban csorogni fog az izzadság az ember szemébe szerintem


sigma 2209, de az olcsobbak is tudjak mar. felul csak egy hosszumez meg egy softshell pulcsi volt rajtam. a kicsit fazok dologban igazatok van... :)

#280
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
[quote name='TripleB']Biztos vmi Polar cucc :)
vagy bármi más , csak hát nem a bicó :)