Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
436 hozzászólás a témában

#221
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Hahó,

Nem tudja valaki, hol és mennyit változott a tavalyi pálya???
Mikortól lesz kijelölve?
Közös pálya bejárás?

#222
Feri01

Feri01

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia!
Leht kérni eredeti méretût a 25. és a156. számú képekbõl?
Köszi. fzatyko@gmail.com
Feri

Sziasztok.

Tõlem is pár kép
https://picasaweb.go...tesMaraton2011#

Kezso



#223
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Volt egy regisztrálási kísérlet, amit a szolgáltató (a német 1&1) alapból kiszürt, mivel az IP cím a spam listájukon van.
Egy töredékét bemásolom a mail címnek. ....ce013.... Ha Te vagy ezért nem sikerült.


Nem, nem én voltam. Viszont az imént megtaláltam az aktiválós levelet a spam levelek között.

#224
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
A Spyral pumpát én találtam - a hosszún volt, úgy a 35. km körül.
Egyébként nagyon korrekt, hogy így is megpróbálod eljuttatni a gazdájukhoz a talált tárgyakat!

#225
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás
Sziasztok,

Feribá és Buzsó elkezdték ma visszabontani a pályát. Péntekre lesznek a jelzések teljesen eltávolítva.

Van pár cucc ami a verseny végeztével ott maradt, aki ráismer kérem jelezzen!
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

köszi Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#226
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Megpróbáltam beregisztrálni, de nem jött meg az aktiváló kód. - Másnak sikerült?


Volt egy regisztrálási kísérlet, amit a szolgáltató (a német 1&1) alapból kiszürt, mivel az IP cím a spam listájukon van.
Egy töredékét bemásolom a mail címnek. ....ce013.... Ha Te vagy ezért nem sikerült.

#227
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

A hosszút feltöltöttem (663 fotó). A Gesztes utáni hosszú emelkedö végén készültek. A többi holnap.

[SystemSport WEBshop]


Megpróbáltam beregisztrálni, de nem jött meg az aktiváló kód. - Másnak sikerült?

#228
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Ez a jelölés dolog mindig egy vita téma. Annyi bizonyos, hogy egy A4-es lap nyomtatása még egyszerü és ezek itt is mutatták az irányt. Én ott a Gesztes utáni emelkedö végén újra éreztem, hogy hiába a tábla és a "rossz" úton az "X" jel, még is mentek volna arra. Egyszerüen azért, mert az volt az út nyomvonala. Ezen az sem változtatott, hogy valamikor a nem helyes irányon keresztbe tevödött egy igazán méretes (10cm) faág. Sok induló szükséges ahhoz, hogy egy pályát 100%-osan jelölhessen a rendezö. És mindig lesz olyan, aki eltéved.


Tökéletes volt a jelölés, noha kb. tucatszor futottam rossz útra. A párával nehezített sárga szemüvegben a kék szalagot nem volt egyszerû észre venni, pedig mindig ott volt a keresztezõdésben, elágazásban. De az A4-es X is csak akkor tudatosult a rossz irány jelzéseként, miután elrongyoltam mellette, és rámszóltak. Simán elkönyveltem magamban, hogy biztosan a kivágásra ítélt fát jelöli (miközben persze tudom, hogy nem). Pedig nem is ittam verseny elõtt. :)

#229
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

tényleg remek versenyen tekerhettünk, az eldugott sütit megtaláltam, a pezsgõfurdo pedig klassz dolog
azt hittem gyors pálya lessz, bár az is volt... csak az átlag V lett nagyon alacsony :(

még mindig léteznek elsõ emelkedõs versenyzõk!

Csak nem azokra a puklikról beszélsz amik rögtön az erdõ elején voltak ? Írtam és csináltam róla fényképet is ezekrõl a kis sunyi emelkedõkrõl. Kicsi de erõs :) :) :)

#230
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Az a baj, hogy ez az ország nem olyan vezetöi rétegböl áll, akik olyan komolyan és szakértelemmel vennék a feladataikat, mint Ti!

#231
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Veled beszélgettem akkor a Gesztesröl kivezetö hosszú emelkedö végén? Én ott fotóztam Te pedig vártál egy lemaradt/eltévedt kislányra. Mesélted, hogy reggel a verseny elött újra kellett szalagoznotok a pályát, mert a helyi erdészeti dolgozók nem voltak informálva az eseményröl és rengeteg jelölést eltávolítottak Ti pedig újra jelöltetek. Ahogy ezt a verseny így elsöre megrendeztétek az csak megbecsülést érdemelhet!


Igen-igen :) Jók lettek a képek! Igazából a fõerdésznél megragadt az infó :(
De megoldottuk :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#232
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Ez a jelölés dolog mindig egy vita téma. Annyi bizonyos, hogy egy A4-es lap nyomtatása még egyszerü és ezek itt is mutatták az irányt. Én ott a Gesztes utáni emelkedö végén újra éreztem, hogy hiába a tábla és a "rossz" úton az "X" jel, még is mentek volna arra. Egyszerüen azért, mert az volt az út nyomvonala. Ezen az sem változtatott, hogy valamikor a nem helyes irányon keresztbe tevödött egy igazán méretes (10cm) faág. Sok induló szükséges ahhoz, hogy egy pályát 100%-osan jelölhessen a rendezö. És mindig lesz olyan, aki eltéved.

#233
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Az én lettem volna ... mármint az útbaigazító személy ... :)


Akkor még 1x köszi!

Mivel minden jó lehet még, jobb, eszembe jutott még egy dolog: az MTB feliratos, nyilas kis táblácskákkal kapcsolatban. Ahogy más is mondta, jó lenne ezekbõl elõrejelzõ tábla, illetve maga a nyíl jó lenne ha nagyobb lenne. Többször volt, hogy láttam már a táblát, de a vaksi szememmel azt nem tudtam még eldönteni, merre mutat a nyíl, és ezért nagyobbat kellett fékezzek, mint feltétlenül muszáj lett volna, és nem tudtam a legjobb íven venni a kanyart. Egy ilyen helyen vagy négyen elmentek mellettem, öt percbe telt, míg újra megelõztem õket. - Persze ez csak apróság, mert nagyon jó buli volt. Szerintem azt is nagyon jól kitaláltátok (tudatos volt?), hogy a második kör volt lényegesen technikásabb, mint az elsõ, hiszen jellemzõen a rutinosabbak mennek a hosszabb távra.

#234
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
tényleg remek versenyen tekerhettünk, az eldugott sütit megtaláltam, a pezsgõfurdo pedig klassz dolog
azt hittem gyors pálya lessz, bár az is volt... csak az átlag V lett nagyon alacsony :(

még mindig léteznek elsõ emelkedõs versenyzõk!

#235
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Az én lettem volna ... mármint az útbaigazító személy ... :) Bringával jártam és kontrolláltam a rövid ill. családi táv körét.

Nem tesz semmit! ez volt a szervezõk feladata! üdv és gratulálok a helyezéshez! Bálint


Veled beszélgettem akkor a Gesztesröl kivezetö hosszú emelkedö végén? Én ott fotóztam Te pedig vártál egy lemaradt/eltévedt kislányra. Mesélted, hogy reggel a verseny elött újra kellett szalagoznotok a pályát, mert a helyi erdészeti dolgozók nem voltak informálva az eseményröl és rengeteg jelölést eltávolítottak Ti pedig újra jelöltetek. Ahogy ezt a verseny így elsöre megrendeztétek az csak megbecsülést érdemelhet!

#236
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Ha világító narancssárga kabátban volt, akkor az én kisfiam lehetett. - Õ is és a nõvére is (szintén narancssárgában) érezte magát elveszettnek a verseny során (hogy hol, azt utólag nem sikerült rekonstruálnunk), el is pityeredtek, de szerencsére nem tévedtek el, és az utolsó pillanatban valaki útbaigazította õket, és így még helyezést sem veszítettek. - Köszönet a segítségért!

(Hiába no, csak be kellett volna járni velük a pályát a verseny elõtt, de sehogy sem jött össze.)

Amúgy közép és hosszútávon valóban tökéletes volt a jelölés, még én sem tudtam eltévedni :) De lehet, hogy az ilyesmiben járatlan gyerekeknek még ennél is sûrûbb jelölés kellene. (Ha már a felelõtlen szüleik egyedül elengedik õket.)


Az én lettem volna ... mármint az útbaigazító személy ... :) Bringával jártam és kontrolláltam a rövid ill. családi táv körét.

Nem tesz semmit! ez volt a szervezõk feladata! üdv és gratulálok a helyezéshez! Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#237
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Tetszett a verseny, szép a táj, még nógrádi szemmel is. :) Elsõ utam a szervizbe vezetett reggel, a teló kb 30 km-nél megadta magát...
Jók a képek némelyiken magamat is felfedeztem. :)
Túl sok göncöt aggattam magamra és volt, mikor vakrepülésben mentem a párás szemüveg miatt :D

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#238
flyingroosters

flyingroosters

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
KTM csapat beszámolója itt olvasható:
Mert vannak még szép helyek…
Köszönjük a lehetõséget!
KakLac
kaklac

#239
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás


... ahol a K+ elágazott Kozma után, ott hiányoltam valami jelet. Szegény eltévedt fiúcska kereste ott az utat, elkeseredve. ...


Ha világító narancssárga kabátban volt, akkor az én kisfiam lehetett. - Õ is és a nõvére is (szintén narancssárgában) érezte magát elveszettnek a verseny során (hogy hol, azt utólag nem sikerült rekonstruálnunk), el is pityeredtek, de szerencsére nem tévedtek el, és az utolsó pillanatban valaki útbaigazította õket, és így még helyezést sem veszítettek. - Köszönet a segítségért!

(Hiába no, csak be kellett volna járni velük a pályát a verseny elõtt, de sehogy sem jött össze.)

Amúgy közép és hosszútávon valóban tökéletes volt a jelölés, még én sem tudtam eltévedni :) De lehet, hogy az ilyesmiben járatlan gyerekeknek még ennél is sûrûbb jelölés kellene. (Ha már a felelõtlen szüleik egyedül elengedik õket.)

#240
Dallas

Dallas

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Jó látni, amikor a szervezõk úgy tényleg akarják, hogy jó legyen egy verseny és ezért tesznek is. Elsõ versenyetekkel feladtátok a leckét a többi verseny szervezõjének. Ami a tájékoztatást illeti az végképp új mércét állított fel nálam. Itt a fórumban naprakész infók, Facebookon naprakész infók, folyamatos tájékoztató a pálya állapotáról és számomra a csúcs az utolsó bejáráskor, az esõzések után készített képek a bejárásra használt bicajokról - ennél jobb mérce nincs a pálya állapotáról :)
Nekem ebben az évben éppen ezért szervezés szempontjából a Top 3: 1.Salzkammergut, 2.Vértes Maraton, 3.Trans Hungária
Mindezt mondom úgy, hogy betegség miatt a pálya szélérõl voltam kénytelen ezen a versenyen drukkolni a többieknek és kerültem szívroham közeli állapotba Anita miatt, persze ok nélkül :)
Ha már pálya szélén álldogálás. Egyetlen észrevétel, de tényleg csak építõ jelleggel: a cél elõtt amikor külön úton kellett mennie a hosszúnak és a közép/rövidnek, akkor az arcokat elnzézve látszott, hogy sokan zavarba jöttek és némi kavarodást okozott, hogy kinek merre kellene mennie. Esetleg egy szélesebb célegyenesbe bele lehetne vinni mindegyik távot és talán nem is zavarnák egymást, vagy még a balkanyar elõtt korábban jelezni kellene, hogy kinek merre kell mennie.
Biztosíthatom, hogy terjesztjük a jóhíreteket és nem csak egyesületen belül. Csak így tovább!

Üdv,
Csaba