Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Thury MaratonT a Bakonyban | Várpalota | 2011. szeptember 25.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
85 hozzászólás a témában

#21
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Én is visszacsatolnék:
Nekem tetszett a 'verseny'. Én TT-nek fogtam fel, ebben a szellemben is próbáltam végigtekerni. Sikerült összeverõdnöm néhány hasonlóan gondolkodó kollégával, és nagyjából egy csoportban haladtunk komótosan a cél felé.
A pálya nehéz volt - nem erre számítottam. Azt tudtam, hogy murvás, köves lesz, de hogy ennyire? Emiatt a lefelék kicsit veszélyesebbnek, a felfelék nehezebbnek tûntek.
Az elsõ frissítõpont után mi is eltévedtünk. Aztán visszafordultunk, és akkor találkoztunk egy nagy csapattal. A végén vagy 15-en keresgéltük az utat, amit az egyik deviantos kolléga (Geri) sikeresen meg is talált. Egy, az útra keresztben lerakott fa jelezte az irányt - jelölés hiányában. Mint késõbb Kocsi Tamástól megtudtam (megmutatta a fényképeket is), valaki rosszindulatúan leszedte.
A 30. km körüli erdõs, bújócskás rész egyáltalán nem tetszett. Nem értettem a lényegét, többet kellett tolni, emelgetni a bringát mint aminek értelme volt.
Sajnos nekem a vége idõ elõtt bekövetkezett technikai hibák sora miatt: a bújócskás részen, a nagy erõlködés közben kirántottam a hátsó kereket a helyérõl... eltört a tárcsafék rugó, elhajlott a tárcsa és a gyors zár. Ezt mondjuk még meg tudtam javítani, viszont a Bagoly hegyen elhagyta magát a hátsó agyam (XT) és ott fel is kellett adnom. Most úgy néz ki, hogy csak a kónusz lazult ki teljesen (???), de a hétvégén ki fog derülni, mert van egy sejtésem, hogy itt akár maga a csapágyház is beszakadhatott...
A szervezésrõl: mindent összevetve, és figyelembe véve, hogy elsõ rendezés volt, abszolút rendben volt. Látszott, hogy lelkesek a rendezõk, a nevezés rendben lezajlott, a pálya jól volt kijelölve, a rendezõk a megfelelõ helyen irányítottak minket, a káposztás tészta finom volt :). Az idõmérésrõl nem tudok nyilatkozni - de számomra az nem is volt fontos.
Én jól éreztem magam, nagyon tetszik a kezdeményezés - sõt, jobban örülnék, ha több ilyen lenne az év utolsó felében. Kár, hogy október elejével hirtelen megszûnnek a maratonok, TT-k. Pedig én mennék... :)

#22
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Mondtam én :)
Köszi!

#23
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

A link sajna nem jó...


Bocsi, remélem így már jó lesz...
https://picasaweb.go...CIafosW84IjZ9AE

#24
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Azért legyen még kép! :)
Pár saját...
https://picasaweb.go...huryMaraton2011

A link sajna nem jó...
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#25
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Valamiért azt hittem, hogy több kép lesz. Láttam néhány embert fotózni a pályán, sõt mintha az elsõ lejtõ aljában valaki profi szettel lõtte volna a képeket... majd legközelebb :)


Azért legyen még kép! :)
Pár saját...
https://picasaweb.go...huryMaraton2011

#26
worldismine

worldismine

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

"de attól ha eltévedek, nem érzem jogosnak, hogy szabad lerövidíteni a pályát"
Várpalotán most voltam életembe elõször szal azt sem tudtam hol vagyok az hogy a csapatársamat és jómagomon kivül még vagy 30-40 embert erre küldtek el nem tehetek róla,mert a tónál Zoli kolégánkat láttam hogy a defektjét javitótta és utána pár percel értem utol a pccc társamat és arra mentünk amere az elõtünk lévõ hosszú távos és arra tereltek minket. Ha nem ismerem a pályát hogy biráljam felül a rendezöket hogy én már pedig erre nem megyek!!!. Erre küldtek és késsz ezen nincs mit megmagyaráznom sajnos tábla már ahol volt és pár rendezõ õk ezt az úttat mutatták.pár eltévedésbe én is benne voltam és 4 defektemet megkaptam ezt leszámitva a pálya jó volt. Csak a táblázás volt elég vérszegény sajnos


Senki nem mondta, hogy bírálja bárki is felül a rendezõket; láttam kimy válaszát, csak még nem volt rá idõm reagálni; elhiszem, ez van elõfordul az ilyen, nem is morgolódok, csak megjegyeztem ;)

#27
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Valamiért azt hittem, hogy több kép lesz. Láttam néhány embert fotózni a pályán, sõt mintha az elsõ lejtõ aljában valaki profi szettel lõtte volna a képeket... majd legközelebb :)

#28
Prompt

Prompt

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Köszi a képeket :)

#29
fecco

fecco

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Köszi Jani, hogy belinkelted a picasa-t.
Én is meg akartam ezt tenni, csak eléggé zajlik az élet. :)
Elnézést kérek a képek mennyiségéért és a legfõképp a minõségéért, mert ez nem az Én napom volt a fotózás terén egyéb más dolgok végett. :(....de ami hasznosítható azt használjátok egészséggel :) :) :) :)

#30
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jani!

Lécci rakd be ide is a FECO linket! Nincs Facebook accountom... :- )))

Thnx!

Grig

https://picasaweb.go...feat=directlink


A sebesség mindent megold.

 


#31
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Jani!

Lécci rakd be ide is a FECO linket! Nincs Facebook accountom... :- )))

Thnx!

Grig

#32
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A facebook oldalon megtalálható fecco képeinek a linkje.


A sebesség mindent megold.

 


#33
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Mi negyed óra ténfergés után jobbra lefelé indultunk ketten, a nagy össznépi találkozónál, nem nagyon volt elõttünk sok ember, jó kis lefelé volt, utána meg jó nagy mászás, felérek a tetejére, és látom, hogy a komplett mezõny megy fönt az úton, nekem merõlegesen, jobbra. Azt hittem, gutaütést kapok. Ott a rövid táv ment, a térkép szerint, és egy rakás hosszútávos ment rajta, kikerülve azt a hurkot, így jelentõsen lerövidítve a pályát... Méregbõl megelõztem a nagyját, ing-gatya szakadt majdnem, de átküzdöttem magam rajtuk (utólag is elnézést tõlük ezért).
Ettõl eltekintve jó kis pálya volt, szép kilátás volt a dombtetõkön, tényleg sok szintet összeszedtek a rendezõk nekünk:)

#34
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
"de attól ha eltévedek, nem érzem jogosnak, hogy szabad lerövidíteni a pályát"
Várpalotán most voltam életembe elõször szal azt sem tudtam hol vagyok az hogy a csapatársamat és jómagomon kivül még vagy 30-40 embert erre küldtek el nem tehetek róla,mert a tónál Zoli kolégánkat láttam hogy a defektjét javitótta és utána pár percel értem utol a pccc társamat és arra mentünk amere az elõtünk lévõ hosszú távos és arra tereltek minket. Ha nem ismerem a pályát hogy biráljam felül a rendezöket hogy én már pedig erre nem megyek!!!. Erre küldtek és késsz ezen nincs mit megmagyaráznom sajnos tábla már ahol volt és pár rendezõ õk ezt az úttat mutatták.pár eltévedésbe én is benne voltam és 4 defektemet megkaptam ezt leszámitva a pálya jó volt. Csak a táblázás volt elég vérszegény sajnos

#35
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A beszámolóm: Márkus Jani kerékpáros blogja: THURY MARATONT "A Bakonyban" Õszköszöntõ Kerékpáros teljesítménytúra - 2011.09.25.


A sebesség mindent megold.

 


#36
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Mi mentünk el elõször a piroson felfelé. Nekem 3 kilivel lett többa pályám, és én azthiszem ezzel kerültünk, bár azért az útért ami ott volt megérte!
Én azt nem értem rövid U17-ben PAulovits Gergõ miért is nem lett értékelve. Harmadik lenne, velem meg az apjával Paullal jöt végig szinte, a vége elõtt elmentek tõlem. De Paul meg én is értékelve vagyunk, szegény srác meg várta hogy kihírdetik, aztán mégsem, pedig még ott helyben is azt mondták neki hogy harmadik, aztán valahogy a végére nem lett eredménye, kiérti ezt?!

jah én viszont írtam egy beszámolót, akinek van kedve olvasgassa, ha egy "C" kategóriás versenyzõ blogja érdekes lehet!

Puffy blogja

#37
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

de attól ha eltévedek, nem érzem jogosnak, hogy szabad lerövidíteni a pályát.http://forum.bikemag...cons/icon13.png


Biztos ránk pccc-sekre gondolsz, Nekem pl. 3h 38m volt az idõm, 23 percem ment el a 20. km-nél rögtönzött pikniken... Ha Fuchs Zoli az akire gondolok (sárga optikás szemüveg), akkor a nyomában mentem egészen addig, amíg sajnos a tó elõtt defektet kapott, végig jártam a pályát, a tó után utolsó frissítõnél szóltak is kollégámnak, hogy dobogó közelben vagyunk, pár kis mászás után, ahol sokan tolták már, jó köves lefelét magunk mögött tudva, elérkeztünk a célhoz, 68km lett a vége. Egyetlen dolog lehet, ami miatt nem láthattál, hogy minket a "felkészült" motoros a piroson balra, felfelé irányított, hogy ez most rövidítés, vagy hosszabbítás a franc se tudja, de Prompt is velem jött, majd a célban meglepõdtem, hogy utánam ért be, most sem értem, ki hol hibázott, Én mondom két srácot értem utol, egyikük volt a sárga lencsés... DE A LÉNYEG: Ilyen frankó pályán még nem mentem, igaz, hogy ez az elsõ szezonom, eddig a mátra volt a csúcs, amíg nem teljesítettem a Thury maratont! Szép munka volt srácok!

#38
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Fecco mára ígérte a képeit, úgy látszik még nem volt ideje átnézni õket, de szerintem legkésõbb holnap felteszi õket ide.


Szerintem is max holnapig felteszi, ahogyan én is...

#39
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok! - Még képeket,képeket pliz! - egy korábbi postban volt pár kép + facebookon, de szinte kizárólag csak a rajt/célról - hol vannak a bokrokban megbújó fotósok képei :)?


Fecco mára ígérte a képeit, úgy látszik még nem volt ideje átnézni õket, de szerintem legkésõbb holnap felteszi õket ide.


A sebesség mindent megold.

 


#40
balcooo

balcooo

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok! - Még képeket,képeket pliz! - egy korábbi postban volt pár kép + facebookon, de szinte kizárólag csak a rajt/célról - hol vannak a bokrokban megbújó fotósok képei :)?