Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#81
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
:-)
ezt én is lejátszom néha, legutóbb sárospatakon a várban zár nélkül!
izgultam kicsinység, pedig az én romom nem igen lopná el egy jóérzésû ember...

#82
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Cyrex leírta... ;)
Én a forgalmasabb helyeken szétkapom a fékemet, és kilazítom az elsõ kereket. Mert ehhez ugye jogom van. Aztán meglássuk mitörténik.
De lánc és egy lakat mindig van nálam.
The Sensual Woman

#83
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szerintem egy ócsó kerékpárzár nem olyan nagy tétel, hogy megérje három lakattal sz@rakodni minden lezárásnál, csak hogy spórolj párszáz forintot...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#84
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ahhoz mit szóltok hogy veszek biztonsági láncot, amit javasoltál, meg rá 3-4 böszmenagy, ámbár olcsó lakatot
rákattintom mind a hármat, szerintetek lenne kedve a tolvajnak játszani vele?:)
és nagyon olcsón kijönnék

persze csak a bótbajárós cangára vonatkozik, nagygépet egy másodpercre sem hagyom ott sehol
Autist Team:)



#85
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...Amíg bemész a boltba kaját venni addig jó bármilyen lakat ha néha ránézel. ...

Dehogyis. 1 mp alatt elvagnak egy szarabb lakatot erovagoval.

-Suli udvarán tárolod akkor érdemes a portás vagy õr figyelmét felhívni, megkérni
ha valaki mást látna tevékenykedni körülötte akkor szóljon rá. (végülis nem feltétlen kötelessége személyes tárgyakra vigyázni)

Ismerek 1-2 portast, egy feltaglat sem biznek rajuk, nemhogy a bringamat. Hidd el a legtobb beleszarik a vilagba, azt se venne eszre ha a portasfulket kilopnak alola.

A "tolvaj elkapos" temahoz meg annyit: Ha 100 tanud van aki latta, hogy el akarta kotni a gyerek a bringadat, es barmit csinalsz vele, te is megszivod.
Amit csinalhatsz: raszolsz, hogy "Uram, azonnal alljon meg! Hivom a randorseget, kerem varjon itt amig kierkeznek!". Nem akadalyoz6od meg hogy lelepjen. ELMELETILEG.
De szerintem ha revansot veszel a tolvajon, a yardok ugyis azt irjak a jegyzokonybe, hogy leesett a lepcson...:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#86
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Egyébként van olyan jogi tényállás mint indulatos állapotban elkövetett... pl. önbíráskodás. Persze nem arra ha agyonvered hanem ha mondjuk indulatból pofánvágod. Persze erre nem szabad hagyatkozni mert ez mindíg utólagos elbírálás kérdése.
Ez akkor állja meg a helyét ha elmondod, hogy rákiáltottál a tolvajra de õ nem állt meg hanem annál inkább a bringáddal akart menekülni és még valami durvát beszólt neked ezért elöntötte az indulattól az agyad a lila köd és nem is tudod mi történt de akkor jöttél rá mit csinálsz, azon tértél magadhoz, hogy ütöd a földön a tolvajt, persze akkor azonnal abba hagytad és rendõrt hívtál.

Persze ha nem tudod bizonyítani, hogy tényleg el akarta lopni a bicajt... és mégis megütöttél egy magát ártatlannak valló embert akkor...
Akkor jobb ha felkötöd a bringás gatyót dupla szivacsbéléssel mert sok dolgot rádbizonyíthatnak önmagát védõ emberre.

-személyi szabadság korlátozása
-önbíráskodás
-könnyü v. súlyos testi sértés (attól függ hány kilós a pofonodFeltöltött kép )
-és rágalmazás

Szóval csak finoman és ügyesen, jogszerüen.

#87
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Feltöltött kép...akkor a jog téged véd! Feltöltött kép

Különben ha tényleg így törénne valakivel és akit elvertek elmegy feljelentést tenni rágalmazásért és testi sértésért, akkor igencsak kellene bizonygatni a tulajnak, hogy tényleg elkapta a tolvajt és egy kis önbíráskodás már az indulatos lelkiállapottal magyarázható.
A fazon akit megfogtak, õ viszont erõsíti, hogy csak nem tetszett a képe és azért verték el ezért igenis ragaszkodik a feljelentéshez rágalmazásért és stb..

Arra érdemes odafigyelni, hogy legyen legalább egy tanu aki látta az esetet, egyébként a becsületes és tulajdonát védõ kerül kellemetlen jogi helyzetbe.

#88
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
"El akartam lopni egy bringát, de a gazdája pont akkor jött, és belevert a betonba. Szeretnék feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen." :-)

- cyrex -

#89
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Az ember legszivesebben saját kezüleg venne ilyenkor elégtétételt de azt a törvény bünteti. Feljelenteni viszont csak akkor tudod ha elkaptad és tanu is van rá, hogy mi történt. Egyébként ha megfogod, személyi szabadság korlátozása miatt még téged vonnak felelõsségre. Szerintem inkább jól, okosan kell védeni a bringát.

Amíg bemész a boltba kaját venni addig jó bármilyen lakat ha néha ránézel. Persze akkor sem magában kell lezárni hanem egy rögzített tárgyhoz amirõl nem lehet csak úgy felkapni mert arra haladó teherautóra, csomagtartóra bármikor feldobhatják. Erre a célra szinte bármilyen lakat jó.

-Viszont ha hosszabb idõre magára hagyod akkor zárt biztonságos helyen érdemes letenni.
-Persze ha udvarban szabadon van ott is érdemes hozzá kötni valamihez ahol olyan láthatja aki tudja, hogy a tied.
-Suli udvarán tárolod akkor érdemes a portás vagy õr figyelmét felhívni, megkérni
ha valaki mást látna tevékenykedni körülötte akkor szóljon rá. (végülis nem feltétlen kötelessége személyes tárgyakra vigyázni)
-Közös használatu tárolóban sincs teljes biztonságban, ha van mihez, ott is érdemes hozzá lakatolni masszív lakattal stabil dologhoz (fûtéscsõ, víz-gázcsõhöz korláthoz).
-Ha utcán lekötöd és magára hagyod és valaki piszkálja akkor mindenki azt gondolja, hogy "a fószer a sajátját szereli". Ilyenkor jön jól a masszív acélgyûrüs drótkötél lakat, esetleg U lakat és nem mindegy mihez kötöd. Persze egyik sem totál megbízható mert ha lezárod kettõvel akkor leszednek valamit róla. Na meg cipelheted a zárakat.

Megnehezíteni lehet de megakadályozni nem... Szerintem ez meggondolandó módszer. Annyi munkát talán nem ér meg neki, hogy kettõt szedjen le inkább keres egy másikat. Az is lényeges, hogy ne a legcsillogóbb darabot akarjuk fél napra kikötni. Ilyen célra érdemes valami értéktelen kopottas másodgépet tartani amiért nem kár. Azt nem is kívánják meg annyira.

Szerintem ez ilyen több tényezõs dolog, hogy ne nagyon akarják és
ne tudják könnyen elvinni és ne is érje meg nekik vacakolni vele.


Aki valami törvénytelen dologra készül mindíg egy lépéssel elõttünk jár. Meg kell próbálni erre felkészülni.
Ha valamit el akarnak vinni azt el is viszik, sajnos. Ezért arra érdemes figyelni hol tesszük le a bringát, menyi idõre és ki tud gyakran "ránézni".

Volt nekem egy mozgásérzékelõ riasztóval egybeépített km órám. Bringát lezártam, riasztót egy gomb megnyomásával beélesítettem (egy korábban betáplált nyomógomb kombinációval lett volna törölhetõ) ezután bementem egy boltba.
Amikor kijöttem akkor már nem tudtam kikapcsolni mert mint utólag végig gondoltam, lehetett egy elem kontakthiba és alapértelmezett kombinációba ugrott a kód. Viszont a legutóbb betáplált nyomógomb kombinációval igyekeztem kikapcsolni. Mire rájöttem, hogy a gyári 111 kód nyitja addigra eltelt legalább 20 perc ami alatt folyamatosan szirénázott, leállt és a próbálkozások miatt újra indult. Az alatt az idõ alatt csak egy valaki jött ki a botból, hogy mi történik. Egyébként jöttek mentek az emberek. A legtöbb oda se nézett.


Hallottam történetet arról egy bringás boltban, hogy Valahol Ferihegy környékén egy telekre tekert ki valaki vadonatúj csili-vili bringával és kikötötte egy fához a járgányt. Mire vissza ment akkor csak a lefûrészelt fát találta a hûlt helyén.

Szintén ott hallottam mint az elsõt. Valaki kitekert a Margitszigetre szintén szép új bicajjal és mivel összefutott egy ismerõsével ezért egy pad mellé támasztotta a bringát és pár méterre eltávolodott tõle. Arra futott egy kocogó és (mire észbe kapott a bringás) már, biciklivel 'kocogott' tovább.

Szerintem egy pillanatra sem szabad a bicajt lezárás nélkül ott hagyni sehol.

#90
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
De, ha nem erõszakkal, akkor szerintetek hogyan kell fellépni ezek ellen? Ha véletlen elkapom, akkor dícsérjem meg, hogy el akarta vinni a gépem? Nem hinném, hogy bármelyikünk így reagálna.

- cyrex -

#91
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Vagy kiszeded a pofákat a fékbõl, és kilazítod a kerekeket :-)

- cyrex -

#92
Perillustris

Perillustris

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Néha azon gondolkozom, hogy kitenni egy spirál zárral valami értékes gépet a BME elé. Elbújni páran a közelben, bevárni míg jön egy tolvaj és tolószékbe küldeni. Egy hónap múlva megismételni egy másik tolvajjal. Egy idõ után híre menne, és leszoknának róla. Persze nekem is csak a pofám jár, és nincs bennem annyi, hogy elkezdjek szervezni egy ilyet, pedig tuti lenne jelentkezõ.

- cyrex -


Azert ki kellene probalni, a fek nelkuli bringa modszerrel...
P E R I L L U S T R I S

#93
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ez megin az õsmagyar pesszimizmus... Sajnos ez a világon (majdnem) mindenhol így van, ott is, ahol valamivel könnyebb munkát találni és megélni, mint itt. Az USÁban és másutt is mindenki tudja, hogy a nagy egyetemi kampuszokon csak a komoly Krypto és Abus U-lakatok és láncok védenek meg egy bicót, mert mindent elvisznek, ami nem ilyen állat cuccal van lezárva. New York és Washington belvárosában flexelnek is, Angliában is visznek mindent, amit lehet, stb.

Az önbíráskodást tényleg megszívod, az egyetlen vigasz, hogy néha egy amatõr tolvaj megpróbál elgurulni egy fék nélküli fixivel... Több tulaj a sarkon megtalálta a bicóját, a féreg vérét meg könnyû letörölni a vázról:D - komolyan volt ilyen

#94
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A Nagy Magyar Valóság!


#95
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Ja, a magyar jogban az a legjobb, hogy 100%-ig a bûnözõket védi. Megversz egy tolvajt, téged meghurcolnak, õt meg elengedik.

De az sem jó, hogy napi rendszerességgel viszik a verdákat a BME elöl, és mindenki totál leszarja. Ráadásul a "biztonságiak" is benne vannak, így onnan aztán semmilyen segítséget nem remélhet az, akinek elvitték a bringáját.

- cyrex -

#96
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Néha azon gondolkozom, hogy kitenni egy spirál zárral valami értékes gépet a BME elé. Elbújni páran a közelben, bevárni míg jön egy tolvaj és tolószékbe küldeni. Egy hónap múlva megismételni egy másik tolvajjal. Egy idõ után híre menne, és leszoknának róla. Persze nekem is csak a pofám jár, és nincs bennem annyi, hogy elkezdjek szervezni egy ilyet, pedig tuti lenne jelentkezõ.

- cyrex -

Ezzel meg csak te járnál rosszul, mert megb******nak önbíráskodásért és testi sértésért.


#97
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
És mit tennél a sok félkezüvel? Mert lenne belõlük rendesen.


#98
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Néha azon gondolkozom, hogy kitenni egy spirál zárral valami értékes gépet a BME elé. Elbújni páran a közelben, bevárni míg jön egy tolvaj és tolószékbe küldeni. Egy hónap múlva megismételni egy másik tolvajjal. Egy idõ után híre menne, és leszoknának róla. Persze nekem is csak a pofám jár, és nincs bennem annyi, hogy elkezdjek szervezni egy ilyet, pedig tuti lenne jelentkezõ.

- cyrex -

#99
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Be kéne tiltani az ilyen zárak forgalmazását :-/


Én inkább a kézlevágást állítanám vissza, ha valaki lop.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#100
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Példa: beton nagy barom vagy, semmi eszed nincs és bringát akarsz lopni. Mit viszel magaddal: Fûrészt, erõvágót, kalapácsot, vésõt. Ezek közül bármelyikkel el lehet lopni olyan gépet, ami spirálzárral, vagy sodronyos szarral van kikötve, ergo ezek nem alkalmasak lakatolásra. A zárat ritkán barmolják, mert ahhoz ész is kell, az u-lakatot meg nem bírják ezekkel a szerszámokkal elvágni.

Megint olvasom az indexen, hogy egy srácnak elvitték a mûegyetem elöl a Polaris-át, mert spirálzárral volt kikötve. Be kéne tiltani az ilyen zárak forgalmazását :-/

- cyrex -