Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#61
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Igen. A lánc+lakat kombó is van ugyanolyan erõs, mint a jó U lakat. Sajna az U-lakattal nem mindig lehet rendesen lezárni, ha nagy a távolság és az U forma rövid, vagy nem elég széles. A lánc meg van 110cm hosszú, ami akár egy lámpaoszlopot is simán körbeér. Az U-lakat sajna nem (láttam már szélesebb U-lakatot, de nem mernék rá megesküdni, hogy átére egy lámpaoszlopot).
A lánc baromi nehéz ellenben az U lakattal. Aki nagyon paranoiás az használja mindkettõt. Annál jobb szinte nincs is. Csak viszel a 10-15kg-os bringa mellé még 5-6 kg lakatot. :)
Mondjuk én csak akkor viszem a láncot, ha tudom, hogy valahová le kell zárni. Ha csak bicajozni, vagy túrázgatni, akkor tök felesleges.

Viszont már elgondolkodtam azon, hogy nem túlzás-e ekkora szerkó egy bringára. Pláne amit most használok (40e-s Gepida). Mondjuk késõbb tervezek egy komolyabb bike-ot is, de azt nem fogom utcán hagyni az biztos.

#62
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Egy jó lánc+lakat meg egy nagyon jó U-lakat kb. ugyanazt a biztonságot nyújtja (közepesen jó U-lakatot le lehet feszíteni). Csak a láncot könnyebb használni és májerebbül néz ki. Cserébe g*ci nehéz.

#63
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
én meg szeretnék nagy-nagy köszönetet mondani GerGelunak,
hogy hozzájuttatott egy OnGuard Pitbull LS5002-höz,
aminek már maga a látványa is annyira fenyegetõ élõben,
hogy magam is alig merem néha kinyitni.
Ahogy õ azt találóan megfogalmazta:
"itt már valszeg az lesz a gyenge láncszem, amihez zárod."
Persze ennek ellenére csak akkor használom, ha muszáj,
okosan, körültekintõen, lehetõleg az arra legalkalmasabb helyen.

ja! a digó Paul Vitti által belinkelt képen látható láncról az jutott eszembe, hogy vajon ez a kombináció ugyan mitõl ellenállóbb,
mint önmagában az (vagy egy ahhoz hasonló, csak mondjuk nagyobb) U-lakat, ami az egészet lezárja?

#64
mount

mount

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Volt nekem egy mozgásérzékelõ riasztóval egybeépített km órám. Bringát lezártam, riasztót egy gomb megnyomásával beélesítettem (egy korábban betáplált nyomógomb kombinációval lett volna törölhetõ) ezután bementem egy boltba...


Milyen ora volt? Honnan szerezted? Lehet ilyet kapni valahol?

Szerintem amugy ezeknek nem is feltetlenul az az elonyuk, hogy jajj megijed a tolvaj, es elszalad, esetleg a jarokelok meglincselik, hanem az, hogy hallod a boltbol, hogy piszkljak a bicot, es erre kiszaladsz, es akar meg onbiraskodhadsz is, legalabbis lesz ra eselyed. :-)

#65
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ha ilyenre gondolsz, Buddha, ezektõl nem kell félteni egy komolyabb bringalakatot. Max. 2 kis benyomódás keletkezik, de soha nem vágja el.Feltöltött kép

#66
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Nagyon csúnya dolog más biciklilakatjába pillanatragasztót nyomni!

#67
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Azt nem tudom, hogy mikkel dolgoznak a tolvajok, de remélem ez már a látványával is elriasztja õket. A szemvastagság legyen nagyobb, mint 7mm. Ekkorát tud befogni valami "betonvágó olló" szerûség. Sajna, hogy ez magyarul pontosan micsoda, azt nem tudom. De kb 51KN erõt tud kifejteni (a tesztet végezte a delfti Mûszaki Egyetem)
Ha valakit esetleg érdekelne:
http://www.fietsersb...itemnumber=2686

A flex nemtom mennyire viszi. Remélem nem egy könnyen. :)

#68
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

www.bike2build.nl accessories/sloten/alle modellen/ on guard sorry, de ez így rövidebb volt, mint a link :)
A Magnum lakatot pedig üzletben néztem. Most olvastam valahol, hogy a Magnum az On Gurad olcsóbb/kicsit gyengébb verziója. Remélem jól emléxem.
Végül rendeltem egy Mastiff 5019-et. A Beast 5017-re gondoltam elõször, de az 4,5kg ez meg csak 3kg :). Ezt már csak nem vágják el olyan könnyen.
Üdv,
b

Hõõõõ...háde jóez! Az ilyeneken szalad a nagyflex is:)
Feltöltött kép
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#69
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
www.bike2build.nl accessories/sloten/alle modellen/ on guard sorry, de ez így rövidebb volt, mint a link :)
A Magnum lakatot pedig üzletben néztem. Most olvastam valahol, hogy a Magnum az On Gurad olcsóbb/kicsit gyengébb verziója. Remélem jól emléxem.
Végül rendeltem egy Mastiff 5019-et. A Beast 5017-re gondoltam elõször, de az 4,5kg ez meg csak 3kg :). Ezt már csak nem vágják el olyan könnyen.
Üdv,
b

#70
cozmo

cozmo

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
A "Hogyan lopnak bájkot?" topic olvasása után elment a kedvem.....
De ha mégis megjön, akkor milyen lakatot vegyek lezárni a több mint 100k-s kicsikém??
Hol? Mit? Mennyiért?

#71
cyrex

cyrex

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Hol láttad ezeket?
[URL="http://cyrex.axio.hu/bb"]
[/URL]

#72
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Gondoltam, hogy ugyanaz. Teljesen úgyanúgy néz ki, meg a típusnév is ugyanaz. DE nálunk az On guard Beast láncos cucc 45.- euro, a Magnum Beast(?) meg 65.- euro. És elméletileg ugyanaz mindkettõ, na de 20.- euro árkülönbség???

#73
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ugyanaz, csak kétféleképpen címkézik.

#74
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a Magnum és az On Guard lakatok között mi a különbség? Elképzelhetõ, hogy ugyanaz a cég gyártja? Láttam már külön-külön mindegyket, és Magnum névven On Guard típusokat. Tud valaki segíteni?
Thanx elõre is.

Üdv,
b

#75
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
ez kinn van Londonban?
vigyázz, ha hátizsákkal csapatsz, s nem állsz meg egy bobbienak :-)

Jaja. A yardok kb leszarjak a bringasokat, szerencsere. Egy darabig visszafogtam magam, pl mikor zsarut lattam egy keresztezodesben, akkor nem mentem at a piroson. Aztan egyszer keson vettem eszre oket, atdongettem, de csak vigyorogtak.
Azota volt mar hogy rendorauto elott huztam at. Eddig parszor utanamszoltak, ennyi. Viszont az egyik lakotarsamat mar ketszer lemeszeltek piros lampa miatt. Ilyenkor annyit mondd: "no szpik inglis", max elkerik az utlevelet es elengedik:)

Spiralzarokhoz meg annyit: majdnem minden nagy bevasarlokozpont parkolojaban es "igenyesebb" kornyekeken talalni sodrony/spiralzar darabokat... Ha ilyen helyen kell hagynom a lovat, akkor mindig szennefosom magam:scared:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#76
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

ahhoz mit szóltok hogy veszek biztonsági láncot, amit javasoltál, meg rá 3-4 böszmenagy, ámbár olcsó lakatot
rákattintom mind a hármat, szerintetek lenne kedve a tolvajnak játszani vele?:)
és nagyon olcsón kijönnék

persze csak a bótbajárós cangára vonatkozik, nagygépet egy másodpercre sem hagyom ott sehol

Biztonsagi lanccal nem jossz ki "nagyon olcson" sztem (min 3-5000 egy 40cm-es)
3 gagyi lakat arabol mar talan vehetsz egy normalisat is (az elzett legbrutalisabb lakata asszem 4-5000 korul van, es eleg meggyozo darab)

Mondjuk ez igy also hangon 7-8000, de "bir annyit" mint egy abus lakat+lanc combo, ami ugye sokkal dragabb. Szerintem.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#77
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
@mat érdekelné...
akkor úgy ütöm e hogy senki ne lássa.

#78
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Sõt még ez is hozzá tartozik:
http://www.sztaki.hu...30/jog_3011.htm


II. cím

KÍSÉRLET ÉS ELõKÉSZÜLET


16. § Kísérlet miatt büntetendõ, aki a szándékos bûncselekmény elkövetését megkezdi, de nem fejezi be.

17. § (1) A kísérletre a befejezett bûncselekmény büntetési tételét kell alkalmazni.

(3) Nem büntethetõ kísérlet miatt, akinek önkéntes elállása folytán marad el a bûncselekmény befejezése, továbbá az sem, aki az eredmény bekövetkezését önként elhárítja.

#79
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A "tolvaj elkapos" temahoz meg annyit: Ha 100 tanud van aki latta, hogy el akarta kotni a gyerek a bringadat, es barmit csinalsz vele, te is megszivod.
Amit csinalhatsz: raszolsz, hogy "Uram, azonnal alljon meg! Hivom a randorseget, kerem varjon itt amig kierkeznek!". Nem akadalyoz6od meg hogy lelepjen. ELMELETILEG...

Erre válaszként csak a törvény szövegét tudom idézni:
http://www.sztaki.hu...30/jog_3014.htm
Ezeket jó ha ismerjük mert szükséges esetben tudjuk alkalmazni.


1978. évi IV. TÖRVÉNY


ÁLTALÁNOS RÉSZ


A jogos védelem



29. § (1) Nem büntethetõ, akinek a cselekménye a saját, illetõleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetõleg ezeket közvetlenül fenyegetõ jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethetõ az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert az ijedtségbõl vagy menthetõ felindulásból képtelen felismerni.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthetõ, ha az ijedtség vagy a menthetõ felindulás az elkövetõt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.


Erre utaltam korábban, de ezzel nem illik visszaélni.
Ha mégsem úgy itélik meg utólag, hogy a tényállás ennek megfelelõ, akkor gond van.

Jól emlékeztem mégis.
Sõt, ezt valamikor tanultam is. Feltöltött kép

#80
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Én még zárral is izgulok... és nézek rá sûrûn.
Akkor is para van, ha elfelejted visszarakni az elso féket. De ez kényes téma nekem :)
The Sensual Woman