Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#341
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
hátnemtom....
én inkább nem pofozkodnék.. ha már elkaptad a tolvajt, a bicód is megvan... minek a balhé.. persze megérdemelnék nem azt mondom, de inkább lépj le ilyenkor...zsaruk, ha szar napjuk van, simán belédköthetnek, abból pedig jó nem sül ki ;D

#342
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Autótolvajokkal kapcsolatban adták azt a jó tanácsot rendõr ismerõseim, hogy ha sikerült megfogni, akkor 1. jól megagyalni 2. hívni a rendõrt 3. õk is adnak neki 4. utána úgyis megy Isten hírével és szabadon haza, úgyhogy legalább ennyi jár.
Ez nem feltétlenül jó megközelítés, de tükrözi az állapotokat, amik itten fennforognak. Szóval a nem szabályos örökhajtós miatt nem fognak szólni, legfeljebb jót röhög majd a helyszínelõ. Azért a pofozkodást nem ajánlom, mert 1. csúnya dolog 2. a pofozkodó fél is csúnyán ráfázhat, még ha elvileg jogos is a felháborodása.
Én a bicajról csak akkor szállok le, ha nagy baj van vagy legalább egy ember marad a kecske mellett. Nem hiszem, hogy ezen kívül bármi tuti trükk lenne, sõt félek, hogy ez sem az.

#343
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
és bármilyen szomorú, nekem már lopták el kerékpáromat... ) legalábbis próbálták ;D
még kissrcá koromban,( kb 10  :)  ), egy trafikban vásároltam x üdülõfaluban, a canga tõlem 3 méterre falhoz támasztva ( lezárni? minek, ott voltam egy köpésre) odanézek, látom h egy fószer teker el a bringával.....

rohanok utána, életem nagy mákja, lánc szépen keresztbe pakolva... olyan lehetett mint egy fixtekerõssel  ;D
a srácot " elkaptam", -szégyen- de bõgtem mint gép...
elkövetõ 19év körüli ffi:)

nincs tanulság.... viszont ami iszonyatosan megdöbbentett:

SENKI SEM SEGÍTETT...

a gép olcsó acél volt, de mégis az enyém....:)


#344
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
nem hinném h ilyen " apróságokba" belkötnének a zsaruk... bát most h mondod, enyémen sincs prizma:)))macskaszem blöö:))
én megpróbálom nem levinni a kerót a városba, ha mégis, akkor lehetõleg bevonszolom magammal.. ha nagyon vastag az arcodon a bõr, talán patikából sem dobnak ki ;D ;D.
de ha mégis utcán kell hagynod. és véletlenül épp nincs semmilyen lakat nálad.......beszaladsz a sarki közértbe... letámasztod a cangát... .érdemes a láncot elsõfogasról ledobni, kiskerék mellé rakni, kb észrevehetetlen, a tolvaj srác nem hinném h rögtön ezt csekkolja:))) ;D ;D
veszt egy pár mpt az tuti:)))
hátha zavarában leszáll ;D ;D

#345
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
nekem volt egy singlespeedem városi használatra, és azon csak elsõ fék volt. amikor bementem egy boltba, kiakasztottam a féket  ;D ;D mocskos egy trükk, ha nem veszi észre a kedves tolvaj, az elsõ buszig megy csak...mármint alá  ;D
másik tipp: örökhajtós. legjobb gép, és ha nem rax rá féket, akkor normális ember már rá sem mer ülni, ha meg mégis felmerészkedik, nem jut messzire  ;D
tényleg. errõl jut eszembe. ha a tolvaj bácsi elhajt a bringámmal, és az elsõ utcasarkon összetöri a bringát és magát is, akkor mi a szitu? kifizettetik vele a káromat? vagy megbüntetnek, mert nem kresz-szabályos bringát használok, és veszélyeztetem a tolvajok életét?  ::)

#346
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát ha a gépet is kicserélik, akkor megyek ilyet venni :)

#347
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Nekem leginkább a 2 centis átmérõjû acélhengerekkel körbevett sodrony jön be.
Unokatesóm a TF-en ismert valami komoly DH arcot (Asszem a Gizmót), 20 kilós hátitatyóval mászkált mindig aztan egyszer belekukkantott és látta hogy egy drabális mocsokhosszú vágásgaranciás láncocska van benne. Ezek a vágásgarik hogyan mûködnek??? Ellopják a félmilkós gépedet gépedet, visszaviszed a láncot és kicserélik garanciába  ;)

#348
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát igen én sem szívesem hagyom magára,de akkor,ha kell akkor egy 10kilós szörnyet is magammal viszek,csak ott legyen mikkor megyek érte!
Én is bevetem azt a trükköt,hogy elöl kicsi,hátul nagy fokozatban hagyom,meg néha kinyitom a gyorszárat ;D
Üdv:Thommey

#349
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
amõgy az én lakatom körkulscos nem sima lapos azaz egy reszelõvel nem sokra megy...
mert van rajta 8 db kis pöcök, és mindegyiket különbözõ mélységig kell benyomnia...
de a legtöbb ilyen U lakat ilyesfajta zárkialakítású, azaz nem olyan egyszerû kinyitni...
én vállalom a ronda, nehéz lakatot, mert már vitték el bringám, ráadásul nem is az utcáról...  :-/ :-X

#350
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Imho valoban az u lakat az egyik legbiztonságosabb betörõ elrettentõ eszköz m.o.-on. Azért mondom, hogy elrettentõ, mert ha egy rabló tínleg el akarja bugázni a lovadat, akkor minden bizonnyal egy körömreszelõvel secperc alatt kinyitja még az u lakatot is... Szóval a drabális mérete elrettentheti a "mezei" tolvajokat és mivel ezekbõl van a legtöbb elég nagy a biztonság, bár szerintem egy ilyen halandó tolvaj egy sima sodort acélhuzalos "spirálos" lakattal sem bán el egyhamar, úgyhogy mérlegelni kell, hogy a ronda (lehet hogy valaki erre gerjed  ;D) ulakatot aggatod rá a binyódra, vagy egy diszkrétebb lakatot.

Az egyetlen tuti taktika, amit egyébként én is használok, az az, hogy NEM HAGYOD egyedül a kicsikédet az utcán! Mondjuk ez nem mindíg kivitelezhetõ  :-[

Egyébként az a hozzászólást azért írtam, hogy megkérdezzem, hogy van e valakinek ilyen "home made" okossága, "házi praktikák" címszóval. Ugyanis Kedves vezetõoktatómtól tanultam, hogy "egy kis eldugott kapcsoló" még a legprofibb tolvajon is kifog". Ha még mindíg nem lenne világos (amin egyébként nem csodálkoznék  ;D), akkor tippeket várok, hogy hogyan is lehet megnehezíteni a csirkefogók dolgát apró praktikákkal.

Én akkor el is kezdeném: kicsit idióta, de egyszer már bevált: mikor otthagyon a keródat a váltót tekerd el az ellenkezõ helyzetbe és ha illetéktelen kezekbe kerül a cuccos, akkor kcsit megnehezíti az elindulást...

Na, szóval még ilyeneket!!  ;D

#351
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
3,5 rugóért vettem én egy citadellát...

#352
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
És milyen árban van valami elérhetõ darab?


#353
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát minden elvágható ;) de sztem nem szaladgálnak a bicajtolvajok erõvágókkal...
szal nekem ez van... pénztõl függõen akár hõ jég és saválló is lehet a cucc... de magar viszonylatban sztem a natúr is elég jó :)

#354
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Azok elvághatatlanok?

#355
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
sztem U lakatban van értelme gondolkodni... nehezek de talán a legmasszívabbak...

#356
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Tippeket kérnék milyen bicajlakatot vegyek,mert a mostaniak(2 van)mind tajvani noname szerintem könnyen elvágható típus:(
Érdekel mindnféle:)
Üdv:Thommey