Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#321
zSomborka

zSomborka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
ha kerékpár lakat akkor www.kryptonite.com , istenkirálytutikúúl!

#322
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Country:eljes mértékben igazad van!
Neke a spirállal eddig nem voltak gondjaim,még nem is egyenesedett  ki,mint az egyik elõzõ spirál,csak nem tudom mennyire vághatatlan.Viszont abszolute nem rozsdál.
Üdv:Thommey

#323
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Sziasztok:

Mondok egy megoldást, amit Hollandiában láttam: a rendszeres célállomásnál (pl munkahely) fixen telepitett U lakat(ok). Igy nem kell csipelni és mégis mindig ott van, ha kell.

Az U lakat meg általában az idõjárást is jól viseli.

Kontrás tanyabike pedig kapható Bp-n pl a nagykörúton a Ferenc körút és a Rákóczi tér között valahol egy Keravillban :)

--Trifo

#324
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
azért azt hittem többet lehet kihozni ebbõl a témából. Engem például az is érdekelne hogy mik a használat közbeni tapasztalatok. Gondolok itt az idõjárásállóságra  kopásra súlyra felszerelhetõségre. hátha úgy könnyebb dönteni. Azt senki sem vitatja hogy olcsón csak U lakatot lehet kapni ami normális. Természetesen flexit is lehet venni például az ABUS gyárt nagyon komolyakat csak hát azt meg is kell fizetni.


#325
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Köszi a válaszokat:)
Szal úgy látszik,hogy kétféle lakatot érdemes vinni.Egy hosszú spirált,meg egy nagydarab U-t,mert hát ha a kerekeimet elvinnék,annak sem örülnék:)
Ja,és arról a kerékpárrisztóról nem hallottatok valamit,ami régen úgy 95-96 környékén volt a MBAH-ban?
Üdv:Thommey

#326
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
sokkal radikálisabb eszközök kellenek ;D
pl magasfeszültség a cangába ;D ;D
az ötlet vad, hülye és megvalósíthatatlan(hm talán mégse).... de legalább elvenné a kedvés kedves tolvajkának....
egyszer láttam vmi mûsort, amiben riasztókról volt szó, fószer a kocsijába beszereltetett pár " eszközt"
...többek között utastérbe könnygázt fúj..
..kézifékbe feszültséget....
nemhinném hogy minden csóró gázálarcban jár-kel:))

#327
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
2 lakat a minimum! 1 db U lakat, 1 db számzáras, meg lehet egy szimpla az elsõ kerékre is (el ne lopják a csõtengelyes-agyas kerekedet), biztosan nem lex náluk 3-féle szerszám! Na meg vegyetek 203mm-es XT-t elõlre, halál, fõleg merevvillával!  ;D ;D ;D

#328
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló!
Tehát a témánál maradva.
Egyetértek Rassal,miszerint csak"U"-lakat a nyerõ.Technikás kulcs,stb.
Persze tuti megoldás nincs.Nekem egy BELL típusú van,vázra szerelhetõ tartó konzollal együtt:3800Ft.Jó vastag,ami a súlyán is meglátszik:1200 gramm.Viszont,ha felszerelem a tartó konzolt,akkor nem fér el a kulacsom.Hoppá! >:(
Tehát a lakat a hátizsákomba kényszerül.Ez elég kényelmetlen.El kell döntened,hogy olyan helyre mész-e ,ahol szükséged lesz a lopásgátlóra,vagy sem,mivel nem valami frankó ezzel a súlytöbblettel szaladgálni,még akkor sem Thommey,ha a témaindításnál 10kg -os súlyt jelöltél meg.Nekem néha ez az 1200gramm is sok.
ÜDV:Ralph

#329
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
ha csak a gatyádat kapná el:))))

#330
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Áh, ugyanaz vele a baj, mint a láncvédõ nélküli bicajokkal: folyton bekapja a trapéznaci szárát.  ;D

#331
Fulopke

Fulopke

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
::)Próbáltatok már PITBULLT kötni a gép mellé?.... ;D ;D ;D

#332
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
figyelj ha tiszaújvárosban lehet kontrás frankó bringát kapni akkor Bpn is bizti...

#333
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
fú, én nagymutternél szoktam menni vele, csak úgy, mert iszonyatosan kényelmes,... bár elindulás picikét nehéz, leiizadsz rendesen, de ha már lendületben van a gép, megy rendesen:)))


sajnos lopják azt is.. kevésbé mint telós barátainkat, bár  ;D ;D

#334
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Ja, arra gondolok. Illetve azon gondolkodom.
Már a látvány miatt is megéri. Na meg az életérzés!  ;D  ;D  ;D
Képzeld, milyen szép is ilyennel karikázni haza a kocsmából a Körúton!  8)
Meg hátha kevésbé is lopják.

#335
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
arra a nagymama-bevásárló-földmûves cangára gondolsz, akkor persze h lehet.. kontra, rlöl pedig az a régi, abroncsot taposó fék ;D ;D
árat nem tudok..
miért kell? ;D ;D

#336
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Tényleg! Lehet mostanság Bp-en olyan igazi kontrafékes libakergetõt kapni? És mennyiért? Én mostanában nem láttam sehol, pedig milyen szép is lenne...

#337
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
ez így igaz:)))nem is szoktam.. viszont még az olcsó járgányt is sajnálos ha elcsórják :-/

#338
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
1szerû olcsó városi bringa. ne azzal járj boltba amivel a fogason villogsz


#339
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
bár lehet h van jó lakat, de mindig lesz ügyesebb tolvaj:((

#340
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát asszem,ha én elkapnám azt,aki a ellopta a brinyómat,na annak nem adnék második lehetõséget,bár lehet,hogy engem is lecsuknának.
Na de maradjunk az erdeti témánál,szal még minig várom a jobbnál jobb lakatok ismertetését,és ha lehet,ne hagyjuk magára kedvesünket:)Ja itt a bringáról van szó ;D
Üdv:Thommey