Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#301
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ezek olyanok, mint egy rendes gyorszar, csak a kallantyujan van 3, szamozott, forgathato tarcsa, es ha nem a helyes kombinacioban all, nem lehet kinyitni... Persze, gondolom, nem tul nehez lehet oket megeroszakolni, de akkor mar inkabb konnyebb zsakmany utan nez a tolvaj. Amugy sem egy Ringle, vagy Syncros kinezetre, sulyra, es talan erossegre sem, de jol johet, ha kenytelen vagy varosban letenni neha a bringat...
Otthon nem lattam, itt a Go Sport-ban 299BEF, vagyis durvan 1800Ft darabja, ha valakit erdekel, legkozelebb vihetek egy parat.

#302
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
a számzáras gyorszárakra kiváncsi lennék. esetleg valaki/monnyuk te /kifejthetné bõvebben ezt a dolgot


#303
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!

Nekem egy Trelock U-lakatom van, aminek a tartoja a nyeregcsore rogzitheto, es menet kozben 10 kg teherbirasu csomagtartonak is hasznalhato. Eleg nehez, de eleg eros is, a karos vago biztos nem birna vele. Lehet, hogy van olyan, ami meg jobban megvedi a bringat, de praktikusabb aligha. (Mondjuk jo draga volt, atszamitva majdnem 12e Ft.)
A kerek-gyorsrogzitoket pedig kicsereltem szamzarasra, nem kell meg egy lakatot cipelni emiatt. (Letezik ilyen nyereg-gyorsrogzitoben is, de az nalam csavaros.)
Regebben alkalmaztam azt a megoldast, hogy a "rendes" gepet csak sportolasra hasznaltam, kozlekedesre valami leheto legretkesebb kontras gepet, amit nem boltban vettem, hanem lomtalanitaskor, innen-onnan osszeszedett alkatreszekbol magam raktam ossze. De nemreg elloptak a "hetkoznapi" bicajt ...

#304
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nos meg egy dolog eszembe jutott...
Mivel ez egy bicajlakat topic, gondolom a loelkotes megakadalyozasa fegett jott letre.....

Amikor meg kissrac voltam..... ;) szoval nagy divat volt hogy alolunk szedtek ki a kerot... vagy legalabbis probaltak... Velem is megtortent hogy korbevettek paran. Ez meg nem is lett volna gaz, csak egy nalam kisebb baratom is velem volt. Igy nehez volt akciozni. Vegul a tamado fegyvere /1 db pumpa/ eltort, mi meg elhuztunk...

Azota kicsit nottem... igy talan nem akarnak olyan konnyen leszedni a kerorol, max a kutyak  ;D

Szoval csak gondoljatok bele! Ha mar valami okbol kifolyolag mar megalltunk mit lehet tenni?
Nos Szerinted mire valo a hajtomu?? ;) Ha meglengetsz egy tizenx kg os bicajt - az meg ha gumijaval is csattan biztos kellemetlen...../Na ezert is jo felpumpalni ;D/
SZoval ne adjatok konnyen magatokat!
Bar gondolom itt mar csak idosebbek vannak - de a mi feladatunk hogy 'tanitsuk' az utanpotlast... ;)

#305
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Meg egy a szerencsenk... a biciklielkotok nagy resze nem ismeri a kemiat, es nem olvassa a BMF ot :)

Persze lehet hogy itt vannak koztunk...... ::)

#306
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Wow!!!Már tiszta kémikusok is leszünk ;D

#307
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
gyakorlatilag a kénsav szinte minden fémet elmar kivéve arany meg a saválló acél...
az acélt is elmarná megfelelõ koncentrációban, csak nem hinném hogy egyszerû kerképártolvaj ilyet be tudna szerezni...

szóva kla savak elég jól marják a fémeket is...
sima sósavval nagyon sokmindent lehet alkotni...

#308
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
nehogy mar az 560 Ft os lakatot savallo belsobol csinaljak!
Jo U lakatot irtam - biztos hogy ebbol is van szerenyebb kivitel.....

Egyebkent szerintem a konnyufem belso - igy ranezesre - sok lakatnal cinkkel van otvozve.

Szerintem a kensav szetszedne...

Bizonyisten ha marha sok idom lesz elkezdek kiserletezni otthon  ;)

Egyebkent a vas klorid is szetszed eleg sok mindent... gondolj csak bele avval maratjak a nyakokat /nyomtatott aramkori panel/ viszi a rezet...

Masik dolog hogy PL sok olyan gagyi lakat van, amihez eleg ha raut egy nagyot az ember, es kinyilik...

Megyek kemiatanarhoz ;)

#309
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A savak csak a negatív standardelektronpotenciálú fémekkel lép reakcióba, aztat mondta a tanító néni.(poz. a cink meg az ezüst meg az arany) :o

A jó öreg vasdróttal egyszer nagyon beszívtam, mert nem akart elfordulni benne a kulcs a rozsda miatt, aztán emiatt nem mertem bemenni a hypermarketbe. :-/




#310
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Tom!Ebben igazad lehet,de szerintem mindenki savállóból csinálja a lakatbelsõket,de ha nem is nem tudom milyen sav lenne az,ami 2-5perc között elmarna bármilyen anyagot,ami fém ???
Üdv:Thommey

#311
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Hogy miert savallo?

Mert vegyunk pl egy U lakatot... Az ember fog egy fecskendot es befecskendezi a zarba a savat.... gyorsan visszaemlekszunk kozepiskolai kemiaorakra... es a zar szetmegy....

Nem akarok tippeket adni - es nem is probaltam - de azert neha nekunk is gondolkoznunk kell a masik agyaval....

De ez a savallosag lehet hogy csak ugy idevagott ?
Mindegy. Kicsit elgondolkoztatott...



#312
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem mondtam h nekem fontos de a gyártóknak ezek szerint igen... mert gyártják... és mivl gyártják van aki megveszi emrt neki fontos... szal szerintem baromság de hát ez van... sok ennél nagyobb baromság van a világban...

#313
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Én is erre gondoltam.És savban sem tartom a bicajt:)
Üdv:Thommey

#314
zSomborka

zSomborka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
bár én még sose akartam bringát lopni de biztos ha készülnék rá nem savval vagy esetleg cseppfolyósitott nitrogénnal indulnék útnak............:)

#315
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Szerinted ez a fagy sav hõállóság mennyire fontos?
Üdv:Thommey

#316
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
márkanév vagy anyag...
meg esetleg az egyik hõ fagy sav meg mittomén milyen álló... a másik meg nem...

#317
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Én is megkerestem azt a tesztet a "másikban".Volt is 2 ami tetszett.Egy Abus spirál,meg a Bell U.Csak azt nem tudom ,hogy miért van akkora különbség 2 elvághatatlan lakat között pl:Kryptonite?
Üdv:Thommey

#318
zSomborka

zSomborka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Ha jól tudom a kryptinite-nak nincs kishazánkban forgalmazója :( ugyhogy a "legegyszerübb" beszerzési forrás vagy egy külföldi kiruccanás, vagy megrendelni itt a neten......................
Bár az ára elég húzod, de biztos megéri

#319
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
valamikor a konkurens lapban volt 1 lakat teszt elég elgondolkoztató dolgok voltak benne bár semmi meghökkentõen új dolgokkal.
én most egyszerrre, felváltva használok egy noname flexit és 1 ACOR lakatot. a ház körül még használunk a Magban bemutatott Master lakatot is amirõl mindennapos használat után nem tudok rosszat mondani egyedül korroziós kétségeim merültek fel vagyis a felületkezelésében látok némi hibát amúgy nagyon profi. Sima tollas kulccsal mûködik és a zárszerkezet mûanyag házban rejlik. Az ACOR  sokkal robosztusabb és brutálisabb benyomást kelt  bár még nem pr volt alkalmam próbára tenni. A Masterlock-ot egyszer beillesztettem két autó közé / ha nem érthetõ ezzel is vontattam egy 1200 kilós autót/. Nem szakadt szét de természetesen  nem erre használjuk. Szóval az ACOR brutális és rohadt nehéz míg a Masterlock kevésbé nehéz  úgy tûnik hasonló teljesítmény mellett.

#320
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali!
Nem tudsz véletlenül árat errõl a két modellrõl?
Vagy forgalmazót?
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Üdv:Thommey