Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#41
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég

Az k*rvára megéri, vazze. Nem tud vki olyan Bp-i Tuskót, ahol van? Vagy nem jössz Pestre, Ascaris? Adok egy ezrest egyért:D


Én is adok annyit. A budaörsi tecsóba biztos nincs... :( Valaki azért nézze meg. :Ð

#42
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tecsóban ha van maradék ki tudja mikori Abus Buffo U lakat (nem dugókulcsos, hanem hagyományos lemezes zárbetéttel), akkor 700 HUF körül szórják. Ha nem is tetszik, annyiért megéri, hogy legyen a fiókban. Asszem 12 mm edzett acél gumiborítással.

bazze azt én még 2-3 éve 4500 ért vettem a fogarasi teszkoban...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#43
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Az k*rvára megéri, vazze. Nem tud vki olyan Bp-i Tuskót, ahol van? Vagy nem jössz Pestre, Ascaris? Adok egy ezrest egyért:D

#44
ascaris

ascaris

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Pécsi tecsóba van még néhány. Magam is elvittem a leolvasóhoz, mert nem hittem el. K#a porosak, szerintem több évesek lehetnek, néhánynak hiányzik az a bizb#sz, amivel a vázra lehet rögzíteni. Talán mikor bejött a dugókulcsos nem vették többet a népek? Becsszóra annyi, ismerõsöm is vett, miután felhívtam rá a figyelmét.

#45
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Tecsóban ha van maradék ki tudja mikori Abus Buffo U lakat (nem dugókulcsos, hanem hagyományos lemezes zárbetéttel), akkor 700 HUF körül szórják. Ha nem is tetszik, annyiért megéri, hogy legyen a fiókban. Asszem 12 mm edzett acél gumiborítással.


700? Annyiért kínait nem adnak.Fura lenne.


Nemgond... jó fej vagy. És okos is... Meg szép.Meg jó velem beszélgetni...


Azért nem írt senki, mert honnan a francból tudja az ember, hogy melyik a jobb és mennyivel? Errõl max. a bringatolvajok tudnának nyilatkozni.Miután nem hiszem hogy bárki is ilyeneknek a feltörésével foglalkozik itt a fórumon...Nem kell sértõdni...

#46
ascaris

ascaris

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Tecsóban ha van maradék ki tudja mikori Abus Buffo U lakat (nem dugókulcsos, hanem hagyományos lemezes zárbetéttel), akkor 700 HUF körül szórják. Ha nem is tetszik, annyiért megéri, hogy legyen a fiókban. Asszem 12 mm edzett acél gumiborítással.

#47
ascaris

ascaris

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Burgwacher, v. vmi hasonló német néven lehet kapni jóval vastagabb (8-9mm) és hosszabb láncokat is, igaz kicsit drágább.

#48
ascaris

ascaris

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Vaskereskedésben 2-3E 60 cm noname biztonsági lánc. Igaz csak 7 mm, de gyorsvágó nem viszi. Itthon meg flexszel csak nem állnak neki... Made in China lakatból 2-3Eért már egész stabil kinézetût kapsz.

#49
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Nemgond... jó fej vagy. És okos is... Meg szép.Meg jó velem beszélgetni...

Szóval abus-t veszek. Bár qrva drága, nem szeretném a véletlenre bízni. steel-o-chain 810/910.. kéne. Még nem találtam neten, de benézek majd pár boltba... Csá

#50
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Mivel ez egy nem elhanyagolható téma, szeretném felélénkíteni...

Szerintetek ABUS vagy Citadel? tekintve azt a nem elhanyagolható tényt, hogy a citadel fele annyiba kerül, mint a hasonló kategóriájú abus. Lánc-lakat kombó kéne, valahogy nekem nem szimpi az u-lakat. De itt vannak még a vector termékek is, motorokhoz... Ez sem olyan drága mint az abus, amibõl min. 10-es besorolású kéne. Az pedig 15 ezer körül és fölött mozog.
http://www.motorpart....php-site=2.htm

Feltöltött kép<<<Ennek nem gyenge a lánc és a zár csatlakozása? furcsán elvékonyodik. :)


Feltöltött kép

#51
cozmo

cozmo

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Feltöltött kép(A felhasználó kérésére töröltem a hozzászólást.)

#52
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

A mai napon 2005.10.04 ellopták lezárt bringám 15 órakor!!
1023 Árpád Fejedelem Út 8. Wilker bringabolt elõl!
Csak egy pillanatra mentem be!

A bringa adatai: Merida Matts Sport 500 KIRÁLYKÉK

alvázszám: -

Méret:18"
Váz: Matts MFS Sport Pro
Villa:RST GILA TL, 90 mm, LO
Kormány: IKE Lite Flat
Kormányfej: IKE Comp
Kormányfej készlet: Merida os Tower
Gumiköpeny: Maxxis Hard Drive 2.10
Felni: Alex T-Cell
Agy elsõ: Shimano Deore
Agy hátsó: Shimano Deore
Fogaskoszorú: CS-HG50-9
Hajtómü: Shimano M440
Pedál: alu
Váltó elsõ: Shimano Deore
Váltó hátsó: Shimano Deore XT
Váltókar: Shimano Deore Rapidfire
Fékkar: Avid FR-5
Fék: Avid Single Digit 3
Nyereg: IKE Comp
Nyeregcsõ: IKE


Alvázszámot sajnos csak késõbb tudok mondani!
Aki látja kapja el! ÉS verje agyon!
A képen látható a gép! + már van rajta SKS sárvédõ!

HIVJATOK!! 0620-3190455 BENCE


Feltöltött kép


Ajjé. Kár érte. Esetleg dobj egy mailt az Alleycat.hu fenntartóinak, hátha egy futár találkozik vele, meg a környékbeli bringaboltokba is érdemes bevinni egy fényképet a vázszámmal. Amatõr alkalmi tolvaj megpróbálhatja boltban eladni.

Szomorú példa arra, hogy nincs olyan, hogy csak egy pillanatra megyek be. Pláne bringaboltba, ahova beviheted magaddal, ha nincs nálad lakat.

#53
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

gyakorlatilag szigonypuskává alakította az autója sebváltóját.


autóba olyan (nem gyári) lopásgátlókat lehet csinálni, hogy .. :sex:
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#54
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Olvastam egyszer egy cikket egy fószerrõl, aki gyakorlatilag szigonypuskává alakította az autója sebváltóját. Aztán a találmány mûködött, és szépen át is lõtte a tolvaj kézfejét... (A cikk egyébként a "feltaláló" ellen indított per apropóján született.) Én Nobel-díjat adtam volna az ötletért. Valami ilyesmi kellene a bringámra is... Talán a nyeregcsõbe...

#55
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
lehet hogy egy kerékpártulajdonos lusta cipelni a zárt és inkább azt otthagya mindig.
van benne logika, ha nem cseszik szét a lakatot. :chin:
meg kitudja, lehet félrelakatolta.
jártam énis már úgy régen..
azon szenvedtem, hogy hogy vezessem a tárolón a lakatot, rájöttem a megoldásra, boldogan csattintottam össze.
az a szerencse, hogy MINDEN lakatolásomnál megmozdítom a bringát, ha feszül a lakat, akkor jó, ha nem.. bibi van :)
a fent említett esetnél mindenen keresztül fûztem a zárt, csak épp a bringán nem... :o
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#56
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Ami viszont poén, hogy pont este láttam egy baromi vastag zárat lógni egy tárolón. A zár sértetlen volt, nem bírtak vele. De akkor mit vágtak el? A vázat? Akkor meg minek? Talán a többi alkatrész miatt. Vagy csak rohadék volt.

#57
Buddha

Buddha

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
A kis U lakat elõnye, hogy nehéz szétfeszíteni. A nyagyokbe beleférhet valami emelõ szerkezet, ami szátnyomja a lakatot, ha az nem a legjobb minõségû.
Az lánc meg azért, mert odatudod rögzíteni rendesen akár nagyobb tárgyhoz is. Esetenként önvédelmi célból is jól használható. :D
A sodronyzárat a gettósabb helyeken meg vágják, mint a vajat. A kis U-lakat a kereked odarögzíti a vázhoz, de a bicaj akkor is elviszi. Legfeljebb bevágja egy kocsiba, vagy megemeli a kereket.

Minden zár levágható, meg feltörhetõ. Kérdés az, hogy meddig képes ellenálni. a legjobbak is csak kb 8percig tartanak ki. Viszont ha rendesen fel vagy "fegyverkezve", akkor inkább keresnek könnyebb prédát. Szerintem.

#58
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
Viszont már elgondolkodtam azon, hogy nem túlzás-e ekkora szerkó egy bringára. Pláne amit most használok (40e-s Gepida). Mondjuk késõbb tervezek egy komolyabb bike-ot is, de azt nem fogom utcán hagyni az biztos.

Nem hiszem hogy túlzás, mert egy komolyabb erõvágóval (asszem így híják), simán elnyisszantanak bármilyen sodronyzárat, és a gagyibb U-lakatokat, láncokat is, akár 14mm-ig. Mondjuk edzett acél cuccokat nem hiszem hogy vinné.

Az a gusztustalan, hogy tökmind1 milyen zárad van, ha 1 napnál hosszabb idõre kötöd ki valahova, úgyis ellopnak mindent róla ami mozdítható(legalábbis itt ez a módi).
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#59
cozmo

cozmo

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
A mai napon 2005.10.04 ellopták lezárt bringám 15 órakor!!
1023 Árpád Fejedelem Út 8. Wilker bringabolt elõl!
Csak egy pillanatra mentem be!

A bringa adatai: Merida Matts Sport 500 KIRÁLYKÉK

alvázszám: -

Méret:18"
Váz: Matts MFS Sport Pro
Villa:RST GILA TL, 90 mm, LO
Kormány: IKE Lite Flat
Kormányfej: IKE Comp
Kormányfej készlet: Merida os Tower
Gumiköpeny: Maxxis Hard Drive 2.10
Felni: Alex T-Cell
Agy elsõ: Shimano Deore
Agy hátsó: Shimano Deore
Fogaskoszorú: CS-HG50-9
Hajtómü: Shimano M440
Pedál: alu
Váltó elsõ: Shimano Deore
Váltó hátsó: Shimano Deore XT
Váltókar: Shimano Deore Rapidfire
Fékkar: Avid FR-5
Fék: Avid Single Digit 3
Nyereg: IKE Comp
Nyeregcsõ: IKE


Alvázszámot sajnos csak késõbb tudok mondani!
Aki látja kapja el! ÉS verje agyon!
A képen látható a gép! + már van rajta SKS sárvédõ!

HIVJATOK!! 0620-3190455 BENCE


Feltöltött kép

#60
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
OK, köszönöm, értem.
Igazából én kizárólag a biztonságra gondoltam,
a praktikussági okok meg sem fordultak a fejemben.
A gondolat meg onnan indult,
hogy a képen látható pici U-lakat egy az egyben a nagyobb OnGuardok mása, és az jutott eszembe,
hogy miért éri meg ekkora lánccal grasszálni,
ha úgyis a lakat a gyenge pontja, abból meg vesz az ember egy nagyobbat, és akkor sokkal kevesebb súlyt cipel,
viszont a bike-ot ugyanolyan biztonságban tudhatja.

A Pitbullom 1.5 kg, ezt már megérezni,
de még elmegy (olyan tõle a hátizsákom, mintha a boltból jönnék egy könnyebb bevásárlásról). Van még hozzá egy sodronykábel,
de azt tényleg csak real ghetto állapotokra tartogatom.