Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hungary:A Center X

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
168 hozzászólás a témában

#81
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
A probléma ugylátszik megoldódott..voltam Probike-ban és megcsináltuk a tömítést.Ha jol érzem most nem ereszt.
Reméljük a legjobbakat..
azért kösz az infot

#82
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Pár kérdés: mennyi idõs a villa? Hány kiló vagy? Mit jelent nálad a zúzás?

Az enyém is eresztett a felsõ tartályból, de csak amikor ugráltam vele. Egyébként normál (CC) felhasználás mellett semmi gondom nem volt vele, pedig 100 kg vagyok, és a három hónap alatt, amíg használtam egyszer kellett csak fújni. Egy idõ után cserélni kell a szimeringeket, de ha nem régi a villa, akkor ez esélytelen, mint hibaforrás.

#83
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Na Újra beleszólnék én ebbe a témába,egy "kis" gond miatt: nekem is Center X-em lett most decemberben,namost a probléma:hogy a jobb szár mindíg a bal meg csak részben elengedi a levegöt mikor kimegyek zúzni..aztmondták,hogy "Ez normális"..de szerintem azért ez gáz eléggé nem?
Olyan is volt hogy kint fújtam fel,de akkor is leengedett..szerintetek irány a szervíz?! ..vagy van vkinek 5lete mi lehet ez?

#84
dugo

dugo

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
;DZutty.Nagy kõ esett le a szívemrül.
KÖSZÖNÖM nektek!

#85
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Dugó: Az olajfolyás miatt ne aggódj, nem is olaj az, ami folyik, meg nem az olajpatron szivárog (az gázosab lenne  :() A becsúszószárat a szimeringek fölött egy-egy U alakú vájatban megbúvó kenõanyag keni. Az egyik vájat felfelé, a másik lefelé. Ezeket jó alaposan feltöltik az új telóknál, így a felesleg az elsó hónap alatt jön kifele.  ;D

Nekem is Center X volt, amíg CC-ztem, de aztán rájöttem, hogy a FREERIDE az igazi!  ;D ;D ;D

#86
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Dugo normális, meg az oil fojás is  ;) elsõ idõkben még sokat fog aztán már nem, és használattól függõen érdemes majd utántölteni fél-egy évente hogy legyen kenyõanyag benne.

#87
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hali!

Nekem is Hungary:A-m van és õszintén ajánlom a Probike-ot a zöldlomb utcában. Õk minden kérdésedre válaszolnak majd. A sok olaj nem gond, az lenne baj, ha száraz lenne, de azért vidd el hozzájuk õk majd segitenek. Éljenek a Hungary:A-sok, no és persze a többiek!

#88
dugo

dugo

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Sziasztok.Nekem háromhete van Center X telóm.DE nem tudom hogy normális-e az hogy a becsúszószáron lévõ olaj olyan sok hogy lefolyik aszár oldalán.Amúgy tudja valaki hogy hány bar nyomásig lehet pumpálni?Amúgy menetirányban tényleg mozog 2-3cm-et menet közben"kockakövön" 107kg.+zsebkendõ.

#89
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én úgy tudom hogy hosszabb utas és keménykedésre való leszen. Xerintem érdemes várni rá, mindenképpen egy még fejlesztés alatti teló ezért ha venni akarsz akkor mindenképpen egy újat érdemes.

#90
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hali!
Nem tud már valaki vmit a 2002-es Center X röl??
Miben lesz más meg ilyesmi...vajon érdemes-e rá várni?!
Vagy hogy mit ujitanak benne..?
Szoval ilyesmi érdekelne..
kösszke

#91
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hogy ez nekem nem jutott eszembe...  :-X

#92
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

  hello !                                                                              rs judy xc (2000) karbantartásáról (olajcsere,zsírzás?) kérnék pár szót
 bocs a témához nem egészen illõ hozzászólásért
                           
                          elõre köszönöm


A RockShox honlapján vannak mindenféle irományok, robbantott rajzok az összes villáról pdf formátumban. Érdemes letöltögetni. A cím:www.rockshox.com/TechSupport/OwnersManualDownloads/OwnersManualsDownloa
dsIndex.htm]


#93
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Hyez!

Hallottam már, hogy a levegõs villák (pl Center X) érzékenyek a hõmérséklet-változásra a hõtágulás miatt, de erre azért nem számítottam! Az eddigi 20-22 fokból me reggelre kb 10 maradt, így az eddigi 10-15 mm-es negatív útból 30-35 mm-es lett, ami majdnem a fele az össznek (83 mm). Reggel felpattanok, a villa meg teljesen megült, mintha 20 kilót híztam volna egy nap alatt... Lekoppintani persze így sem lehet, de azért egy picit furcsa volt.

A JUdyval kapcsolatban: régebben volt szó a villák karbantartásáról a Fórumon, ha megtalálom, megírom, hogy pontosan hol.


Igen, sajna a levegõ az egyik legjobban hõtáguló anyag. Ezért nem túl szerencsés megoldás telóban használni. Bár olyan ritkán van hogy elindulsz egy CC versenyen 25 fokban és mire beérsz má csak 10 vala!!  ;D

#94
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
US: bocsi, megnéztem, de XLC-rõl volt szó, meg asszem az nem is a 2000-es. Egyébként Gyaci kollégának van nekije ilyennye.

#95
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hyez!

Hallottam már, hogy a levegõs villák (pl Center X) érzékenyek a hõmérséklet-változásra a hõtágulás miatt, de erre azért nem számítottam! Az eddigi 20-22 fokból me reggelre kb 10 maradt, így az eddigi 10-15 mm-es negatív útból 30-35 mm-es lett, ami majdnem a fele az össznek (83 mm). Reggel felpattanok, a villa meg teljesen megült, mintha 20 kilót híztam volna egy nap alatt... Lekoppintani persze így sem lehet, de azért egy picit furcsa volt.

A JUdyval kapcsolatban: régebben volt szó a villák karbantartásáról a Fórumon, ha megtalálom, megírom, hogy pontosan hol.

#96
vendég__*

vendég__*
  • vendég
  hello !                                                                              rs judy xc (2000) karbantartásáról (olajcsere,zsírzás?) kérnék pár szót
 bocs a témához nem egészen illõ hozzászólásért
                           
                          elõre köszönöm

#97
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
[rob] Keress egy scannert + recognita (HP-knél van beépített is!)  ::)

#98
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hát a Hungary:A-k nem túl szépek, de mint tudjuk:
Ronda és finom... ;D

#99
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Aha, akkor összekevertem a SID titán cuccaival a Duke-ot!

rob
várom a tzikket.

#100
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ja ja. Szóval Rs-ék most a SIDet felvitték Boxxeres ár magaslatokba, titán, karbon, meg anyám kínja. És ugye van a Psylo. Eza alatt fög jönni a Duke ami levegõs lesz, és Judyk pedig maradnak acélrugósak. Másrészrõl eltûnt a Judy Race (ami CC-re sokan használtak), szóval a Judy Race eltûnése is a Duke miatt van.