Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hungary:A Center X

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
168 hozzászólás a témában

#61
tutifuro

tutifuro

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Szia! Bár egyszer már elküldted a pdf-et de nem tudom hova mentettem, úgy, hogy küld el mégegyszer.
Köszi

#62
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Megtörtént;)

#63
azonic

azonic

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
BRUCE, nekem is el tudnád küldeni? Elôre is kösz.

#64
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Még amíg mûködött a honlap, leszedtem egy centerx leírást (pdf). Ha érdekel elküldöm.

#65
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hi! Az oldal nekem is csak annyi. Amugy mit karsz tudni a róla? hátha tudok segiteni.. -ZS

#66
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Hali!

Egy rég elfeledett topic:) Na mindegy! Azt szeretném tudni hogy a Hungary:a honlapja csak nekem nem elérhetõ vagy tényleg csak egy kicsi piros négyzet jelenik meg. Ha valaki tud valami "gyógyírt" a problémára szóljon! Esetleg a Bikkmakkon és Testbike-on kívül van még más hely ahol lehet olvasgatni errõl a telóról?

Köszi:Zip

#67
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Nekem is van egy fasza 3 hónapos telóm!

Olcsón eladó!

55.000Ft

06 20 424 3883

#68
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Nekem a telóm azóta is faszán mûködik..
Szerintetek most..nagyjából 1év után kéne bele olajat tölteni??
-ZS

#69
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ez egy januárban eltemetett topic... 8)

#70
Bobbex

Bobbex

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Mielott mindenki ossze vissza fujna a telot, a kovetkezoket irja a könyv:
-jobb szárba ALUL 1.5 bár
-bal szárba FELÜL 1.5-3.5 bár (én 2-t fujtam)

Jelenleg az a legnagyobb problémám, hogy a pumpa letekerésekor valamennyit ereszt, igy nem lehetek nagyon pontos. A jobb also szar elegge nehez hozaferesu.

udv
Bobbex 72kg



#71
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hali! Én vettem rá porvédõt-biztos,ami8 biztos..ilyen feltépözárazhatö SPEEDSTUFF néven futó vmi..igaz kicsit szét kellett vagdalni,hogy rámenjen a villára,de most okés.
A nyomást nemtom neked megmondani,mert azon a hülye pumpán káosz a beosztás..kb 0,55bar 1vonás..én ugy 2-2és fél vonásig fújom..tereptöl függ. Mondjuk én 55kg vagyok.Érzésre fujkáld,aztán ugyis érzed,hogy kemény-e vagy sem.
-NA ennyi. Bye

#72
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Szia Jorus!

Bocsi, elfelejtettelek felhívni, de ami késik... ;),
nos az én volt DH1-gyemmel kapcsolatban egy kis magyarázattal tartozom azt illetõen, hogy azt mondtam: nyílt fürdõs.
Ha teljesen szakszerû akarok lenni, akkor az is nyílt patronos, nem nyílt fürdõs. Ami neked van az meg a zárt patronos.
A különbség az, hogy a tiedben, mint már tudod a patront alkatrészként cserélheted, ha durran.
A nyílt patronosban meg az egész bal szár tele van kb 3dl olajjal, így az nem melegszik úgy és nem durran szét.
Sajna a zárt patron elég gáz, úgyhogy ha tudod cseréld nyíltra.

üdv, lcs

#73
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Tényleg, LCs! Halom neked nyílt DH 1-esed volt. Én most épp a 3. patront reccsentettem szét. (Azon kívül, amivel vettem, ez a második, ami szétrobbant.) Szented van értelme kibelezni a bal szárat és kicserélni a belét nyílt olajosra?

#74
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nedves LCs!  ;D

Nem használtam annyi ideig a Center X-et, hogy beegye magát a kosz... De tény, hogy még egyet sem láttam porvédõvel felszerelve. Nekem spec. semmi kifogásom a gumiharmónikák ellen, sõt!  ;D

U.I.: aszontad felhívsz valéami ocsó pedál miatt... ::)

#75
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Kedves Jorus!

Ez sajna nem így van!
Tulajdonképpen eleve hibának találom az olyan telókon a harmónika elhagyását, amelyek nem nyílt olajfürdõsek. Mert ugye a nyílt fürdõseknél pl.: Boxxer, Foes villák stb. az olaj mindennemû kenést, tisztítás elvégez.
De a nyílt olajpatronosak, pl: Bigone, Alfalfa, Bomberek, Tatanka kenését a perselyekhez gyárilag bevitt zsír végzi, több kevesebb sikerrel.
A Bigone, az alfalfa és a Tatanka azért hajlamos a belassulásra, mert a por beeszi magát a kaparó alá is. És mivel ezek elvileg "versenyalkatrészek" nagyképûen nem raknak rájuk harmónikát, mondván, hogy majd ettõl versenyalkatrészként eladhatóak. Kis kivétel ezalól a Shockworks, mert az legalább olcsó. De egy alfalfáért régebben (2 éve) elkértek 240 ezret is- ugyan már ::) ::)
Erre lenne megoldás a zsírzógomb, ami sajna manapság is extra, pl: egyes Manitouk, Tatanka.

Úgyhogy a tökéletes minõség elérése érdekében vegyetek Boxxert ;D, soha semmi nem fog úgy mozogni, mint egy nyílt fürdõs villa, vagy gumiharmónikát vagy neoprémet.

üdv, lcs

#76
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem még a 70-es volt. A nyomást nem mértem...mindig érzésre fújtam. És nem használtam semmiféle harmonikát. Elvileg azokon a telókon, amiken nincs védve a becsúszószár, olyan precíz a perselyek tömítése, hogy nincs szükség külön porvédõre.

#77
DokiBB

DokiBB

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hali!
Milyen nyomáson használjátok a telót?
Vettetek-e valamilyen becsúszószár-védõ borítást, mint más telókon a gumiharmónika? Szerintetek kell-e ilyen?
Nekem már kicsit újabb X-em van, ebben már elfér a 2,1-es Conti Traction is, és még van hely felette.
BB

#78
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Úgy láccik ezek az XLII-esek ilyen szorulósak... ;D Cserko fejcsapiját 3-an 2 órán át csépeltük, hogy ne akarja már elrágni a villa nyakát... Hívj fel egy pár üzletet, szentem bármelyik nagyobb bótban lehet kapni, nem hallottam, hogy hiánycikk lenne. Ám azért nézd meg azt a csapit, mert az XLII-es zárt csapágyas, szal, ha nem tört el a csapágytest, akkor valami más lehet a gáz. (Pölö az alsó csésze elferdült... ;D Ugye, Cserko...?! ;D

#79
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
1 hónapos...de az új szimeringek most jónak tûnnek.
Ja,újabb kérdés bár ez totál nem idevág: FSA Orbit XL2 kormánycsapágyba szerinted lehet kapni csapágyegységet? mert az enyém széttört..mérmint vhogy szétesett és most szorul mint az állat..

#80
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Tömítés...aham...Mennyi idõs a villa?