Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zajok, rezgések...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
80 hozzászólás a témában

#41
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
SokadikX, Salát nem bántani, nagyon sokunknak segített már és nagyon sok mindenben! ;-)

#42
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
Dormi for prez' !
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#43
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Mechanikusan mozgó alkatrészek mindig kattognak, recsegnek, van hangjuk. Van különbség kattogás és kattogás között is, persze. De ha zavar a bringa zaja, akkor vegyél fel egy olyan fülvédõt, amit a gépkezelõk, esztergagépek mellett használnak.

Amúgy mindig is alu vázam volt, de ez a nyerges dolog a tizenvalahány év alatt, amióta megtanultam bringázni soha nem jött elõ, de még ha a gyerekkori részt leszámítjuk, amikor még nem érdekelt, 5-6 éve nem volt ilyen problémám, hogy recseg a nyereg.

Másrészt, ez nem távgyógyítás téma, ezt forumon nem feltétlen lehet megbeszélni, ha csak nem linkelsz egy jó minõségû videót, amin a hang is jól hallatszik, meg ahonnan jön bringarész szintén. Pont azért mert kattogás és kattogás között is van különbség. Ha meg van kis érzéked hozzá, nem kell +1 ember, hogy megmondja mi lehet a baj. Nekem pl elsõ kerekemet bringavétel után magasabb tempónál hallottam nyekeregni, megálltam, párhuzamos küllõkre finoman rászorítok, laza, ennyi, meghúzattam, egyúttal ki is centírozták és nem hallani azóta.

A lényeg az, hogy ki tudod magadnak is találni a problémát legtöbbször, józan paraszti ésszel, nem kell ehhez zseninek lenni és utána azt is el tudod magadtól dönteni, hogy ezt tudod javítani vagy sem. Érdekességnek, hogy vannak ilyen dolgok a bringán, meg szerintem nem érdemel több szót.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#44
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

srácok, ennek a topicnak semmi értelme, egy bicajon mindig is lesz olyan dolog ami kattog, recsek, cuppog, szörcsög..

akinek ez nem tetszik vegyen egy bordásszijjas fixit...


Persze. Csak (ja bocs, közben látom, más is írta) nem mindegy, hogy az üzemszerû mûködés zajairól beszélünk vagy olyasmirõl, aminek nem lenne szabad kattogni, zörögni, nyikorogni...

Távgyógyítás: pl. nem tudja mindenki, hogy az aluvázas gépeken (acélvázassal nem volt ilyen gondom) egészen rejtélyes kattogásokat, recsegéseket képes produkálni a nyeregcsõ pár szem portól...

Vagy: lásd az elsõ beírásomat... Egy éven át keresgéltem, hogy mi a fenének van olyan hangja, mintha a hátsó agyban zizegne valami. Erre kiderült, hogy valószínûleg a külsõ nem tapadt elég stabilan a felnire és az okozhatta.
Persze, van akit nem zavar az sem, ha az összes mozgó alkatrész nyikorog, recseg, de vagyunk páran, akik nem szeressük az indokolatlanul zajos bringát... ;-)

Ha másra nem, arra jó lehet, hogy ha valakinek hasonló nyavajája támad, esetleg végiglapozza, hogy mi mindent érdemes megnézni adott esetben.

Nomeg: ha tömegével nyílnának értelmetlen topic-ok, tán még érteném a felháborodásodat. De amikor az offolásnak minõsített hozzászólásokat egyes macerátorok lelkesen törölgetik, a témához illõ topik meg nem nagyon van... Szóval nem értelek: a kötekedési szándékon túl mi vezetett, hogy ide írj?

#45
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

Talán annyi értelme van, hogy a meghajtás topikban nem jön elõ a "please help!!! Kattog a bringa, ha nem hajtom, nem csinálja." típusú üzenet.


Kb! :DDD


Sala: pedig lehet, hogy nem ártana valami bringás távgyógyító mûsort csinálnod. :D Olaj szint 10-20-30-40-50-60%, most légtelenítést fogok csinálni és egy tûvel szurkálod az asztalt. :D
Ott virágozz, ahova elültettek!

#46
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
nem ezzel van bajom

hanem hogy ez egy FÓRUM, ha csörög is a bicaj, hogy a faszomba mondom meg leirás alapján mi csöröghet? továbbmegyek hogy gyógyitom meg? Tiszta Ezo tv Gyúrcsók mûsora....Csak ez nem 400ft+ áfa /perc...

elnézést de a hajam égnek áll ezektõl a teljesen értelmetlen topicoktól...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#47
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

srácok, ennek a topicnak semmi értelme, egy bicajon mindig is lesz olyan dolog ami kattog, recsek, cuppog, szörcsög..

akinek ez nem tetszik vegyen egy bordásszijjas fixit...


szerintem azert el lehet donteni, hogy mi az rendes mukodesbol adodo zaj (nem errol van szo), es mi az, ami abnormalis.

#48
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Talán annyi értelme van, hogy a meghajtás topikban nem jön elõ a "please help!!! Kattog a bringa, ha nem hajtom, nem csinálja." típusú üzenet.

#49
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
srácok, ennek a topicnak semmi értelme, egy bicajon mindig is lesz olyan dolog ami kattog, recsek, cuppog, szörcsög..

akinek ez nem tetszik vegyen egy bordásszijjas fixit...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#50
szegi78

szegi78

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Nekem pedig kattog a kerékpárom és nem tudom kiszûrni, hogy honnan ered. Az is igaz, hogy csak egy bizonyos váltóbeállításánál fordul elõ a kattogás. Elsõ váltó legnagyobb, hátsó váltó negyedik fokozat.

#51
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
a szelepen van rögzítõcsavar? ha igen, akkor azt vagy szedd le, vagy húzd meg. tud zörögni az is. esetleg egy laza küllõ.

#52
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

De nem azt írtad hogy a vibráció nem szûnt meg?


De igen, de az nem volt hallható és másképp rezeg most, mint korábban: kisebb frekvenciával és más sebességtartományban. ;-)

#53
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Egyébként váz repedést honnan lehet a recsegésen kívül észrevenni?


Átnézed alaposan mindenhol, fõleg két, vagy több vázelem kapcsolódásánál, slicceléseken (pl. nyeregcsõ)

#54
xc1

xc1

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Egyébként váz repedést honnan lehet a recsegésen kívül észrevenni?

#55
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

A zajos gumi elkopott, azért cseréltem ki. Az új meg csendes. :-)


De nem azt írtad hogy a vibráció nem szûnt meg?

#56
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Szerintem kend be valami gyengébb ragasztóval vagy szilikongumival a gumiperemet ahol a felnire illeszkedik, úgy tuti nem mozdul el és megszûnik a zaj. ;)


A zajos gumi elkopott, azért cseréltem ki. Az új meg csendes. :-)

#57
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Szerintem kend be valami gyengébb ragasztóval vagy szilikongumival a gumiperemet ahol a felnire illeszkedik, úgy tuti nem mozdul el és megszûnik a zaj. ;)

#58
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Zörgött a gumi a felnin? :D


Hát jobb ötletem nem maradt, mivel a gumicsere után elhallgatott, viszont a defekt javítás után egy rövid idõre felerõsödött.
Konkrétan arra tippelnék, hogy volt egy nagyon pici mozgástere (akár csak tized mm-es is), ami a hangot produkálta... Persze még kiderülhet, hogy tévedtem és csak ezután jön majd elõ újta... :-)

#59
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Hát ez fölöttébb érdekes. A Michelin Wild Grip'r gumikat kicseréltem dobozos Conti Race Kingre. OK, a 28-30-as tartományban jelentkezõ vibráció megszûnt, erre számítottam is. Arra kevésbé, hogy átköltözik a nyeregrõl a kormányra, a 28-30-as tartományból a 15-18km/h sebességtarományba. :-D
Viszont, ami nagyon meglepett: úgy fest, a másik, rejtélyes zaj is megszûnt ezzel. Miután már két belsõbõl is "kiszakadt" a szelep, kicsit utánaolvastam a témának. Lehet, hogy valóban az történt, amirõl néhányan már beszámoltak, mozgott a külsõ a felnin és vélhetõleg ennek a mozgásnak a zaját hallottam rendszeresen hátulról. Legalábbis a csere óta letekert harmincegynehány kilométeren teljes volt a csend.


Zörgött a gumi a felnin? :D

#60
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

én zajok, meg kattogások ellen walkmant használok :)

nekem is ezernyi dolog recseg a bringán, de pont letojom, nem állok neki havonta szétszedni emiatt a fél bringát, max megnézem, hogy a csavarok nem-e lazultak le, vagy nincs repedve valami, de ennél többet nem vagyok hajlandó foglalkozni vele


hat en meg is orulnek tole... ennel komplexebb bringam meg sose volt (ossztelos, allithato nyeregcso, etc), de patentul es kussban mukodik minden, ahogy kell. a haver hasonlo koru karbon scottjara atulve kesz remalom volt, ahogy abbol milyen nyiszogasok, pattogasok jottek elo. minden tekeres utan a mozgo-forgo-csuszo reszek tisztitva vannak (feliratot is letisztitottam vhol), viszont, hogy a vaz saras, poros, az nagyon nem erdekel.

de ezt is sokallom - vagyom mar egy egyszerubb bringara. nem csak azert, mert tobb ido karban tartani, hanem mert az itteni terepen annyira konnyen megy at mindenen... pedig par eve mennyire izgalmasnak tunt ez az egesz ossztelos dolog. ma mar inkabb untat az unalomig ismert utakon, es hianyzik, hogy nem kell annyit buveszkedni kiallva a nyeregben. a fullmerev bringammal egy egyszerubb terep is valtozatosabbnak tunik, hogy folyamatosan a katyukat kerulgetem, hogy ne dobjon le a "hatarol" (persze joval lassabb).