Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zajok, rezgések...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
80 hozzászólás a témában

#21
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
akkor leirom 50-dszerre is

Monoblokk ki, kipucol a vázmenet, bezsiroz összerak, boldog
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#22
Vacsek

Vacsek

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Látom ide csak azok keverednek akiknek gondot okoz a keresõ használata...

Mi is szokott pattogni, a tûz-parázs, lehet kigyulladt? :D Én folyékony nitrogénes hûtést javaslok, meg aspirint, a hülyeség ellen. ;)


Az oké h nem segítesz de legalább ne lettél volna ekkora retardált h ezt beírd..

#23
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Hi!

Mostanában elkezdtem hallani éles kattogást a hajtókar körül. Nem is kattogás inkább pattogásra hasonllit. Általában akkor hallom ha ránehezedek kicsit megerõltetem pl dobnak fel vagy egy meredekebb terepen fel.

Mi lehet a problem oka?


Látom ide csak azok keverednek akiknek gondot okoz a keresõ használata...

Mi is szokott pattogni, a tûz-parázs, lehet kigyulladt? :D Én folyékony nitrogénes hûtést javaslok, meg aspirint, a hülyeség ellen. ;)

#24
Vacsek

Vacsek

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hi!

Mostanában elkezdtem hallani éles kattogást a hajtókar körül. Nem is kattogás inkább pattogásra hasonllit. Általában akkor hallom ha ránehezedek kicsit megerõltetem pl dobnak fel vagy egy meredekebb terepen fel.

Mi lehet a problem oka?

#25
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Igaza volt salának, ez a topic egy szörnyeteg.

#26
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
érdekes, hogy itt senkit sem zavar az offolás... :-D

#27
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Best of hozzászólás:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#28
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

... ... A kör r négyzet szorozva pi-vel. R nem kattog, pi nem kattog... de a négyzet, amikor forog, na az kattog :) :)

Már megérte benézni. :)

#29
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Errõl az egész topicrol ez a régi vicc jutott szembe!

Magyarázat arra, miért kattog a vonat, segítségül hívva a matematika tudományát:
Elõször is, meg kell határoznunk, mi a vonat. A vonat egy halmaz, melynek részei a következõk: mozdony és kocsik.
A mozdony önmagában a halmaz elhanyagolható része, s kis eltéréssel a kocsikhoz hasonlítható, tehát nézzük az utóbbiakat.
A kocsi ugyancsak halmaz, még tovább bontható a következõ elemekre: alváz és kaszni.
Nézzük mi a kaszni: a kaszni olyan egymásra merõleges téglalapokból áll, a téglalap nem kattog, tehát a probléma valószínûleg az alváznál keresendõ.
Az alváz ugyancsak halmaz, a részei: váz tengelyek és kerekek.
A váz: egymást metszõ egyenesekbõl áll, melyek nem kattognak, azaz a probléma nem itt van.
A tengelyek ugyancsak egyenesek, tehát ezt is átugorhatjuk.
Nézzük tehát a kerekeket. A kerék egy kör. A kör nem kattog. De mi is a kör?
A kör r négyzet szorozva pi-vel. R nem kattog, pi nem kattog... de a négyzet, amikor forog, na az kattog :) :)

#30
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Bovden is lehet, ahogy az alsócsõhöz csapkod. Könnyen ki tudod zárni, hogy ez-e: menet közben odaszorítod a vázhoz.

#31
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Köszi, majd megnézem ezeket amiket írtatok, most pár napig 280 km-re vagyok a bringától :) Nem figyeltem meg eddig, hogy minden sebességfokozatban csinálja-e, majd legközelebb kipróbálom! Meg a pedált is megnézem, bevallom nem tudom, milyen csapágyas... Majd írok, ha rájöttem mi lehet az... (Remélem nem a váz repedt el.)

#32
Right Rider

Right Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Lehet, hogy hülyeség (nem vágom az országúti alkatrészeket), de ha nem ipari csapágyas a pedál, akkor az is lehet a ludas. Nekem 4X/dirt bringám van, és sokáig nem jöttem rá mi a bibi. Kónusz utána húz, és egy darabig okés. Egy idõ után persze megint rá kell picit húzni.

#33
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem pedig lejtmenetben tekerés nélkül gurulva szokott berezonálni valami lent középtájon, fõleg nem túl sima aszfalton (országúti bringa). A lánc be tud rezonálni? Arra gyanakszom, mert ha elkezdek tekerni nem ad ki ilyen hangot, tekerés nélkül viszont nagyon hangos berregés lesz...


A lánc nekiver az elsõ váltó terelõlemezeinek? Minden fokozatban egyformán csinálja vagy csak bizonyos állásokban?

#34
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Nekem pedig lejtmenetben tekerés nélkül gurulva szokott berezonálni valami lent középtájon, fõleg nem túl sima aszfalton (országúti bringa). A lánc be tud rezonálni? Arra gyanakszom, mert ha elkezdek tekerni nem ad ki ilyen hangot, tekerés nélkül viszont nagyon hangos berregés lesz...

#35
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
akkor azt mondod, hogy a lánctányér lesz a ludas? akkor ez erõs olajozásra sem fog elmúlni csak majd egy idõ után "összeszoknak".

#36
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Nekem is valami nagyon hasonló problémám van most bicajommal mint a topiknyitó SokadikX-nek.

Nemrég vettem egy új fogaskoszorút a bicómra meg egy új láncot, mivel a régiek eléggé meg voltak nyúlva. Ezeket feltetettem egy bicajszerelõvel. Minden fasza most, csak annyi a bibi, hogy néha, tök szabálytalanul érzem a talpamban a pedálon keresztül hogy valami zsizseg, rezeg. 50-50% hogy elõjön. Ez sima aszfalton az idegesítõ, mert ugye egyenetlen talajon nem észrevehetõ.

Én arra gondoltam a lánc lesz a ludas mert még az eredeti olaj volt rajta, aztán pöttyentettem rá mûszerolajat, de továbbra is érzem. :(


Ha a lánctányérok nem lettek cserélve akkor az új lánccal produkálhat ilyesmit. Másrészt nekem a zsírúj XT sor és 951es sram lánc is darált. Kellett neki egy 100km-es verseny hogy bekopjon.

#37
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Nekem is valami nagyon hasonló problémám van most bicajommal mint a topiknyitó SokadikX-nek.

Nemrég vettem egy új fogaskoszorút a bicómra meg egy új láncot, mivel a régiek eléggé meg voltak nyúlva. Ezeket feltetettem egy bicajszerelõvel. Minden fasza most, csak annyi a bibi, hogy néha, tök szabálytalanul érzem a talpamban a pedálon keresztül hogy valami zsizseg, rezeg. 50-50% hogy elõjön. Ez sima aszfalton baromi idegesítõ azzal tudattal ugye hogy az aszfaltról semmi nem okozhatja.

Én arra gondoltam a lánc lesz a ludas mert még az eredeti olaj volt rajta, aztán pöttyentettem rá mûszerolajat, de továbbra is érzem. :(

#38
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Mindegyikõtöknek igaza van és elõre is sorry, ha nagyon off. Egy "kattog a kerékpárom" típusú kérdéssel nem lehet mit kezdeni, erre lehetett volna annyit válaszolni, hogy "légyszíves szûkítsd le a zaj forrását, mire jön elõ, olvass vissza a fórumon, stb." vagy egyáltalán nem válaszolni. Tudom, hogy legtöbbetek számára bosszantó a kérdés, de ilyen egyszerûen megoldható lenne, mert az olyan hozzászólásokkal, amit én is írok éppen, rontjuk az olvashatóságát a témának azok számára, akik veszi a fáradtságot visszaolvasni. Egy kezdõ szemszögébõl, azért nem annyira egyszerû visszaolvasni, mert eddig ezek a különbözõ témákban szétszórva voltak, aminek a nagy részét eleve nem is érti. Ebben a témában összefoglalva meglehet minden, jelentõsen megkönnyítené a helyzetet, szerintem jó ötlet.

A legtöbb (kezdõ) kerékpáros elég hamar el tudja dönteni mi az üzemszerû és mi nem, aki a normális hangokat sem szereti, úgysem kerékpározik. (Fülhallgatóval az erdõben kerékpározni azon kívül, hogy balesetveszélyes, kb. annyi értelme van, mint szkafanderben napozni.) Nem értem miért kellene beletörõdni bármibe. Teljesen más ha már tudom, hogy mi okozza és szánt szándékkal nem akarom megszüntetni (mert nekem így is tetszik, nem okoz további problémát), vagy tudomásul veszem, hogy ennek ilyen és olyan következménye lehet, ha nem avatkozok be (eltörik valami és fejreállok).

#39
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Amúgy mindig is alu vázam volt, de ez a nyerges dolog a tizenvalahány év alatt, amióta megtanultam bringázni soha nem jött elõ, de még ha a gyerekkori részt leszámítjuk, amikor még nem érdekelt, 5-6 éve nem volt ilyen problémám, hogy recseg a nyereg.

Nyeregcsõ - és többnyire nem onnan jön a zaj, mert a váz jól vezeti a hangot. Nekem az elsõ aluvázasom úgy 200km után kezdett így ropogni. Egy heti nyûglõdés után elmentem vele a szervizbe, hogy nézzék már meg, mi a túró az, a srác kikapta a nyeregcsövet, letörölte, bekente valami fehér, zsírszerû dologgal, attól kezdve csend volt.
A tavaly vásárolt bringám is elõadta ugyanezt, de ott már tudtam, mi a megoldás. :-)


Másrészt, ez nem távgyógyítás téma, ezt forumon nem feltétlen lehet megbeszélni,

Nem feltétlen, de azért néha van rá esély, hogy bejön... többek közt azért, mert gyanítom, nem én vagyok itt az egyetlen, akinek nem sok érzéke van a finommechanikai témákhoz.
Ha van egy kis érzékem hozzá, akkor az egész technikai fórum felesleges, mert vagy eleve tudom, mit csináljak vagy utánanézek máshol. Hm? :-)

Meg úgy egyébként: mennyivel kevésbé gyurcsokos módszer, ha pl. teleszkópszerelésrõl van szó vagy nyereg kiválasztásról? ;-)

#40
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

SokadikX, Salát nem bántani, nagyon sokunknak segített már és nagyon sok mindenben! ;-)


Errõl a mondatról ez a jelenet jutott eszembe:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=244060515607054

:DDDD
Ott virágozz, ahova elültettek!