Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zajok, rezgések...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
80 hozzászólás a témában

#1
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Nekem ugyanerre egy elkopott sor volt a bûnös. Azt is érdemes megnézni, más hátsó kereket betenni. Hiába tûnik úgy hogy nincs elkopva.


nálam meg a lánc
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#2
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
a kínzó reccsenések oka a lelazult zárógyûrû volt a fogsornál, így az egész tudott mozogni a kazettán

#3
trindem

trindem

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Távgyógyítás: pl. nem tudja mindenki, hogy az aluvázas gépeken (acélvázassal nem volt ilyen gondom) egészen rejtélyes kattogásokat, recsegéseket képes produkálni a nyeregcsõ pár szem portól...


Köszi! Rögtön elmúlt, pedig mióta zavart!...
TRINDEM World Traveller

#4
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás

Csak egy tipp ami velem is elõfordult: azt hittem a hajtómû környékén recseg valami ha jobban ráléptem, és ez különösen a hajtás oldali terhelésre volt igaz.


Nekem ugyanerre egy elkopott sor volt a bûnös. Azt is érdemes megnézni, más hátsó kereket betenni. Hiába tûnik úgy hogy nincs elkopva.
11:38:11 IM 2012

#5
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
540es shimanonal a rogzito szerkezetet szet lehet szedni? marmint ugy, hogy ossze is tudjam rakni :)

#6
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Csak egy tipp ami velem is elõfordult: azt hittem a hajtómû környékén recseg valami ha jobban ráléptem, és ez különösen a hajtás oldali terhelésre volt igaz. Aztán ahogy tüzetesebben átnéztem a bringát rájöttem, hogy a hátsó keréken nem volt eléggé meghúzva a gyorszár, ezért recsegett / gondolom a tengely és váz kapcsolódásnál/ ha keményebben odatapostam neki. Meghúztam a gyorszárat és el is múlt az idegesítõ zaj.


Majd megnézem, köszi hogy segítettél :)

#7
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 hozzászólás

Lenne egy problémám, valszeg a monoblokk adja a zajt, ha erõsebben rátekerek recseg, elég zavaró hangja van, nem rég cseréltem le a vázam, (kb. augusztus végén) akkor ki lett tisztítva, meg kapott kenõanyagot. Ha esetleg tudna valaki valamit ajánlani mit tegyek vele megköszönném!

Csak egy tipp ami velem is elõfordult: azt hittem a hajtómû környékén recseg valami ha jobban ráléptem, és ez különösen a hajtás oldali terhelésre volt igaz. Aztán ahogy tüzetesebben átnéztem a bringát rájöttem, hogy a hátsó keréken nem volt eléggé meghúzva a gyorszár, ezért recsegett / gondolom a tengely és váz kapcsolódásnál/ ha keményebben odatapostam neki. Meghúztam a gyorszárat és el is múlt az idegesítõ zaj.


#8
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nekem akkor produkált ilyesmit a bringa, mikor egy csapágygolyó félbetört a pedálban.


hmmm... én is ilyesmitõl tartok, de kézzel mozgatva nem érezni semmi hibát

sajnos nincs itthon szerszámom a pdm-520-hoz, de lehet majd akkor letolom a szervízbe, hogy nézzék meg azért

(mondjuk nemrégen volt karban tartva a pedál, de már van benne több mint 21 ezer kilcsi)

szerk: vagy kölcsön kérek egy pár pedált, és ha annak a cseréje megoldja a gondot, akkor megyek vele a szervízbe, nehogy a semmiért fizessek

#9
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Csapágy csinálhat olyat sokat futott állapotban, hogy szépen fut, de idõnként reccsen egy fájdalmasat?

Idõnként a hajtásom ezt csinálja, roppan egyett, de még a pedálon is érzem, de egyszerûen nem tudom eldönteni, hogy a lánc-váltó-pedálcsapágy vagy középcsapágy csinálja.


Nekem akkor produkált ilyesmit a bringa, mikor egy csapágygolyó félbetört a pedálban.

#10
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Csapágy csinálhat olyat sokat futott állapotban, hogy szépen fut, de idõnként reccsen egy fájdalmasat?

Idõnként a hajtásom ezt csinálja, roppan egyett, de még a pedálon is érzem, de egyszerûen nem tudom eldönteni, hogy a lánc-váltó-pedálcsapágy vagy középcsapágy csinálja.

#11
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
9 hozzászólással olvass vissza.

#12
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Na akkor ide is leírom, ha erõsebben tekerek, recsegõ hang jön a monoblokk felõl, tudtok valamit ajánlani mit tudok vele tenni, vagy hogy mi recseghet?
Köszi

#13
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
sajnos az sem, az egyik fékkarról tudom, hogy lötyögõsebb a belseje, de annak inkább kis csörgése van, ha van.

#14
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Biztos nem ez lesz, de nekem az országútin a fékkar is elég nagy zajt csinál, ha gödörbe megyek (illetve még a kulacs/kulacstartó is, de nálad ez nincs).

#15
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
van nekem egy olyan problémám, hogy a ss outim kátyúban vagy akár egy éles peremû villamossínen rendszeresen olyat csattan (egyszeri) mintha ketté akarna szakadni.
hangra acél-acél ( :D), kegyetlen fémes csattanás, valami nagyobb alkatrésznek tûnik. (kép)

tippek:
kcs kotyog - kizárva, villa amúgy is rugalmas, nem kéne átvinnie ekkora ütést
kerék - fék csatt - kizárva, merev az, amúgyis radiális ütés
tengely a papucsokban- kizárva, nincs elmozdulva sose
hajtás meg se moccan, láncnak nincs annyi holtjátéka, hogy bárminek nekimenjen (nem is csörgés)
semmi sem laza, semmi sem kotyog/lötyög.

mi lehet ez?

#16
CSD

CSD

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Van egy fémes rezgés.


Megoldódott, csak a szelepen lévõ anya volt lelazulva.
:facepalm

#17
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

akkor leirom 50-dszerre is
Monoblokk ki, kipucol a vázmenet, bezsiroz összerak, boldog

4szögtengelyes középcsapágyamnál az is szokott lenni, hogy a tengely és monoblock találkozásánál a tömítés és a tengely közé megy por és az kattog.
Marci

#18
CSD

CSD

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Van egy olyan gondom, hogy régebbi acél országúti váz jó minõségû aszfaltot leszámítva zajos, olyan, mintha a vázból jönne hátulról, magas frekvenciájú, fémes rezgés. Repedt, vagy csak koszos belül a csõ, és ott mozog valami?

#19
Vacsek

Vacsek

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Egyetértek, elég tapló hozzászólás volt.
Amúgy a dolog egyáltalán nem olyan triviális, nálam pont ugyanez volt, és nem a középcsapágy volt a bûnös. A következõ sorrendben vizsgáld:
1. Pedál (ha van másik cseréld át egy idõre)
2. Középcsap/mono kinek mi van kezelése, sala leírta. A zsírzáson túl teflonszalagos tömítéssel is próbálkozhatsz.
3. Hajtómû csavarok ellenõrzése, utánhúzása
4. nyeregvázcsõ zsírozása
5. kormánycsap zsírozása
6. Váz ellenõrzése, mikrorepedés (csak aluváznál)
Ha egyik sem segít akkor jöhet a próba cserebere:
7. Középcsap cseréje
8. Kormánycsap cseréje

Az MTB-men a 8. lett a bûnös, az outimon az 1.
Pedig mindkét esetben a középcsapágyra gyanakodott mindenki, én is.


Köszi a gyors választ szép sorjában végig megyek rajta. Annyi infóval bõvültem hogy ha erõsebben ráterhelek vízszintes úton és abba hagyom a tekerést hallom 1mp-ig még h kattog majd abbamarad.

A választ neked is köszönöm sala! :)

#20
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Egyetértek, elég tapló hozzászólás volt.
Amúgy a dolog egyáltalán nem olyan triviális, nálam pont ugyanez volt, és nem a középcsapágy volt a bûnös. A következõ sorrendben vizsgáld:
1. Pedál (ha van másik cseréld át egy idõre)
2. Középcsap/mono kinek mi van kezelése, sala leírta. A zsírzáson túl teflonszalagos tömítéssel is próbálkozhatsz.
3. Hajtómû csavarok ellenõrzése, utánhúzása
4. nyeregvázcsõ zsírozása
5. kormánycsap zsírozása
6. Váz ellenõrzése, mikrorepedés (csak aluváznál)
Ha egyik sem segít akkor jöhet a próba cserebere:
7. Középcsap cseréje
8. Kormánycsap cseréje

Az MTB-men a 8. lett a bûnös, az outimon az 1.
Pedig mindkét esetben a középcsapágyra gyanakodott mindenki, én is.

Az oké h nem segítesz de legalább ne lettél volna ekkora retardált h ezt beírd..