Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB Piknik | Vértesboglár

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
212 hozzászólás a témában

#121
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Írtam én is egy rövid beszámolót. Márkus Jani kerékpáros blogja: MTB Piknik - Vértesboglár 2011.06.25.


Kicsit elferdült a váltófül, azt kiegyenesítettem és a felsõ görgõben széttörött a kerámia csúszócsapágy (nem tudom hogyan, valaminek nagyon meg kellett feszítenie ehhez), azt meg kicseréltem.
Igen, kettõt is. Használhatom õket?


"hogy a pálya kerékpárokra veszélyes állapotban van"

Hello Jani! El szoktam olvasni a benyomásaidat a versenyekröl, mert nekem tetszenek. Most is elolvastam, amit belinkeltél. Ezzel a mondattal nem tudok mit kezdeni. Ez a pálya? Hol, miért?


Nincs kitisztítva a pálya, sok a nagyobb fatörmelék rengeteg helyen, amibe beleakadhat a kerék vagy jobb esetben csak feldobálja a kerék a sípcsontomra (tele van sebbel a lábam tegnapról) és az építési törmelékes kanyar Csákányospusztánál, ott szerencsésebb lett volna úgy szalagozni, hogy csak az aszfalton lehessen befordulni. Nem minden versenyen foglalkoznak ezzel, de a jobbakon legalább a rövid és a középtáv pályáját ki szokták takarítani.


Érdekes ez a dolog Jani, nem tudom, mitõl lehet ez, de én nem éreztem gondnak a fatörmeléket. Lehet, hogy megszoktam már edzésen ezeket, és hogy néha mozgatni kell azt az izét a két kezem között :)
De valóban volt egy hely a Körtvélyesen, ahol lassítani kellett és kerülni a fadarabot. De ha elõre gondolkodsz, akkor ki tudod kerülni, mert volt rá bõven ív!
Igazából MTB piknik volt, ami magában foglalja a "legelõt" is, mint azt Vicces kolléga szokta emlegetni.
Lehet az a baj, hogy sokat edzel idén országúton és sokat tekersz az országútistákkal ... és mindent le akarsz aszfaltoztatni ... :) Vagy a hintaszék az oka, és átrombolsz mindenen :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#122
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

"hogy a pálya kerékpárokra veszélyes állapotban van"


Errõl annyit, hogy elve nem vagyok nagy lejtõzõ, mert sajnos rosszul látok, de így végképp nem mertem gyorsan menni lefelé, mert egyszerûen 5méterenként felvertem valami izét, amit észre sem vettem. Az, hogy megúsztam küllõtörés és váltóleszakadás nélkül, felér egy kisebb csodával. :)

Tudom, nem teremsport, de ne a mázli döntsön egy versenyen, ez így nagyon orosz rulett.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#123
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Most éppen fotóztam. De úgy, mint korábban nincs értelme, mert tiszta ráfizetés.

#124
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Kicsit elferdült a váltófül, azt kiegyenesítettem és a felsõ görgõben széttörött a kerámia csúszócsapágy (nem tudom hogyan, valaminek nagyon meg kellett feszítenie ehhez), azt meg kicseréltem.
Igen, kettõt is. Használhatom õket?

persze, ha kéred elküldöm eredetiben is

#125
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

"hogy a pálya kerékpárokra veszélyes állapotban van"

Hello Jani! El szoktam olvasni a benyomásaidat a versenyekröl, mert nekem tetszenek. Most is elolvastam, amit belinkeltél. Ezzel a mondattal nem tudok mit kezdeni. Ez a pálya? Hol, miért?


Nincs kitisztítva a pálya, sok a nagyobb fatörmelék rengeteg helyen, amibe beleakadhat a kerék vagy jobb esetben csak feldobálja a kerék a sípcsontomra (tele van sebbel a lábam tegnapról) és az építési törmelékes kanyar Csákányospusztánál, ott szerencsésebb lett volna úgy szalagozni, hogy csak az aszfalton lehessen befordulni. Nem minden versenyen foglalkoznak ezzel, de a jobbakon legalább a rövid és a középtáv pályáját ki szokták takarítani.


A sebesség mindent megold.

 


#126
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Sysspo már nem fotózol versenyeken?

#127
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
"hogy a pálya kerékpárokra veszélyes állapotban van"

Hello Jani! El szoktam olvasni a benyomásaidat a versenyekröl, mert nekem tetszenek. Most is elolvastam, amit belinkeltél. Ezzel a mondattal nem tudok mit kezdeni. Ez a pálya? Hol, miért?

#128
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

mi lett a váltóddal ?
képet találtál rólad a picassámba ?


Kicsit elferdült a váltófül, azt kiegyenesítettem és a felsõ görgõben széttörött a kerámia csúszócsapágy (nem tudom hogyan, valaminek nagyon meg kellett feszítenie ehhez), azt meg kicseréltem.
Igen, kettõt is. Használhatom õket?


A sebesség mindent megold.

 


#129
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Írtam én is egy rövid beszámolót. Márkus Jani kerékpáros blogja: MTB Piknik - Vértesboglár 2011.06.25.

mi lett a váltóddal ?
képet találtál rólad a picassámba ?

#130
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Írtam én is egy rövid beszámolót. Márkus Jani kerékpáros blogja: MTB Piknik - Vértesboglár 2011.06.25.


A sebesség mindent megold.

 


#131
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

rólad találtál esetleg ?

Ez vagyok én.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#132
Attisch

Attisch

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
  • LocationBudapest

egy szûk egynyomos emelkedõn aki fotózott, az a hegyibringa.hu-ra fogja feltenni, megkérdeztem, gondolom utána a lejtõn aki fotózott Õ is, meg a vége felé volt még egy középkorú, kopasz Úr, Õ Sysspo volt. :)


Gabesz már fel is töltötte

#133
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
egy szûk egynyomos emelkedõn aki fotózott, az a hegyibringa.hu-ra fogja feltenni, megkérdeztem, gondolom utána a lejtõn aki fotózott Õ is, meg a vége felé volt még egy középkorú, kopasz Úr, Õ Sysspo volt. :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#134
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Mégjobb! Még sosem tévedtem el, nem romlott a statisztika. :-)
Szerintem többször kerülgettük egymást. Te kérdezted 35km táján az egyik mászás végén hogy defekt? Én meg mondtam hogy olajoztam. :-)

igen :) csak most
X2S-es mez volt rajtam
utolsó kép a piknikes picassámban
ott csücsülök
Szinte végig így trióba mentünk, néha voltunk többen de a trió megmaradt
a hölgy az egy régi bicós ismerõsöm aki rámköszönt az elején és mivel jó volt a tempójuk így reménykedtem hogy végig tudok velül menni
sikerült is és lett egy jó kép is a célbaérkezésünkrõl
rólad találtál esetleg ?
a nejem fényképezett a cél elõtt (egy kutyussal volt ott )
volt az erdõben is fotózó , kettõ is, de még azokat nem találtam meg vagy még nem tették fel

az egyik valószínûleg a hegyibringa.hu-s fotós volt

#135
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Eredmények és fórumtársak beszámolói:
Bringa - Mountain bike: MTB Piknikeztünk - Eredményekkel (2011. június 25.)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#136
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

szerintem annyi volt a táv, nem tévedtél el :)
fent van a lista már a honlapjukon.
MTB Piknik Vértesboglár | MTB piknik

Mégjobb! Még sosem tévedtem el, nem romlott a statisztika. :-)
Szerintem többször kerülgettük egymást. Te kérdezted 35km táján az egyik mászás végén hogy defekt? Én meg mondtam hogy olajoztam. :-)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#137
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Hát ez igazán ütõs volt! Elõször voltam itt, és egyáltalán a Vértesben. Nagyon szép a vidék! Nagyon bejött ez a pálya! Igaz volt, sok aszfalt és dózer, mégsem volt unalmas. Nem voltak hosszú mászások, pörgõs volt! Tuti ösvények, gyönyörû erdõ! Be mertek tenni szuper egy/kétnyomos ösvényeket! 54.5km-t mentem, úgyhogy valószínû valahol tévesztettem, de út közben észre se vettem, szinte végig láttam jeleket.
Na és a háromfogásos ebéd: Gulyás. Túrós tészta pirított szalonnával!!! Lekváros fánk! Fantasztikus!
Eladtam a Duna nevezésem hogy el tudjak menni ide és Erdõbényére, de már megérte! A hónap ötlete volt! :-)
Nagy köszönet a szervezõknek és a fotósoknak!


szerintem annyi volt a táv, nem tévedtél el :)
fent van a lista már a honlapjukon.
MTB Piknik Vértesboglár | MTB piknik

#138
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Nem tudom mit sírsz Paul, arányában kevesebbet tekertél mint a kisfiad:) Gratula mindkettõtöknek. A kaja szuper volt mint mindig a hangulat nagyon jó! A pálya szép és gyors. A felvezetõkör nagyon jó hangulatú és betud melegedni az ember, a kis srác tényleg rendesen elfáradt a végére.
Sokkal többen voltunk mint tavaly köszönhetõen a jobb promóciónak.
Jövõre veletek ugyan itt !


4 éve, mikor alkoholos filccel írták a rajtszámot a karomra, és kb 60-70-en voltunk, és mindenki eltévedt, mert az erdészek elõzõ este leszedegették a jelzéseket, akkor nekem valahogy jobban tetszett, más volt a hangulata, ettõl függetlenül nagyon király volt és jövõre is tuti megyek! :D
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#139
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Hát ez igazán ütõs volt! Elõször voltam itt, és egyáltalán a Vértesben. Nagyon szép a vidék! Nagyon bejött ez a pálya! Igaz volt, sok aszfalt és dózer, mégsem volt unalmas. Nem voltak hosszú mászások, pörgõs volt! Tuti ösvények, gyönyörû erdõ! Be mertek tenni szuper egy/kétnyomos ösvényeket! 54.5km-t mentem, úgyhogy valószínû valahol tévesztettem, de út közben észre se vettem, szinte végig láttam jeleket.
Na és a háromfogásos ebéd: Gulyás. Túrós tészta pirított szalonnával!!! Lekváros fánk! Fantasztikus!
Eladtam a Duna nevezésem hogy el tudjak menni ide és Erdõbényére, de már megérte! A hónap ötlete volt! :-)
Nagy köszönet a szervezõknek és a fotósoknak!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#140
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nem tudom mit sírsz Paul, arányában kevesebbet tekertél mint a kisfiad:) Gratula mindkettõtöknek. A kaja szuper volt mint mindig a hangulat nagyon jó! A pálya szép és gyors. A felvezetõkör nagyon jó hangulatú és betud melegedni az ember, a kis srác tényleg rendesen elfáradt a végére.
Sokkal többen voltunk mint tavaly köszönhetõen a jobb promóciónak.
Jövõre veletek ugyan itt !
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!