Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB Piknik | Vértesboglár

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
212 hozzászólás a témában

#1
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szombaton jártunk a Joe's&FLR Kupa, Várgesztesen, 99%-ban ugyanaz a pálya volt, mint a régi MTB Piknik. Még a régi meredek csúszós felfelét is visszatették tavalyhoz képest.

Kitűnő szervezés, sajnos egyre fogyatkozó számú résztvevőkkel, de családias hangulattal fogadott. Pálya jelölése közel tökéletes - néhány DH utáni hajtű visszafordítónál nekem hiányzott mondjuk 1-1 sárga lapon fekete nyíl (sok helyen volt ilyen), mert itt-ott túlmentem, de hát ennyi belefér.

Pálya bejárás so-so ajánlott lett volna: a 30 km-es kör 1. 1/3-ban a kidőlt, de kerülhető fánál csak a fán volt kint a nyíl, mire észre vettük, páran, vissza kellett mennünk az ösvényig. (Tudom, hogy volt, aki átugratta a fát, éreztem, talán beleférne, de nem mertem.)

Jó sok nagy pocsolya volt, de kerülhető. Sár az előző napi esőhöz képest szinte sehol, egészen gyors volt a pálya. A legtrükkösebb pocsolya egy hosszabb DH végénél volt: láttad az enyhe jobbos kanyarban a kb. 15 méteres kaptatót, gondoltad lendületből felgurulsz. Igen ám, de egy apró bucka takart egy 30 centi mély pocsolyát, amibe még - elmondása szerint - az absz. 1. helyezett is belerongyolt elsőre és csak gyalog tudott kikecmeregni.

"Szerencsére" a merev villa miatt lassabbra fékeztem ezen DH végén, így az utolsó pillanatban észrevettem és éppen hogy csak elmentem a pocsolya széle mellett.

Igen, merev villás MTB-vel indultam, ez volt csak használható éppen. De teljesen jó volt ide, a terep kb. 5%-án hiányzott csak a "rendes" villa / fully. Főleg a füves részeken, ahol teljesen vakon gurultam - a 2. körben majdnem sikerült egy KTT is a mély fűben láthatatlanul lapuló egyik gödör miatt.

 

A magam részéről egy saját, de intenzív tempót mentem, az utolsó 10-15 percig nagyon jól ment minden, a végére persze kikészültem. Hiába, kevés volt a 2 zselé és a 2 kulacs folyadék ebben a melegben.

 

Eredmények: https://fairtiming.h...?vrs=sup23_varg

 

Saját log + pár fotó: https://www.strava.c...ties/9542617529



#2
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Kikerültek az eredmények, kettő egysebissel is találkoztam, ezek szerint tényleg ők alkották a kategória 100%-át (egyikük kék Csepel Woodlandsszel, On-One szénszálas villával). Esküvőre rohantam, de legközelebb remélem, alkalmam lesz a koszt kipróbálására is :)



#3
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Először voltam, tök jó volt. A pálya nagyon tetszett, egyedül a végén a 30 cm fű nem, de azt nem tudnám megmondani, hogy csak nekem nem jó, vagy nem kell ilyen egy mtb pályába.
Babgulyás, fánk 10 féle lekvárral, jeges szörp, szóda, tényleg családias hangulat.
És végre leégtünk egy maratonon (mármint a tűző nap miatt...), ez már nagyon hiányzott.

1 x már csak azért elmegyek mert itt emberi fogyasztásra alkalmas a táp :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
Nekem biztos,hogy jövőre is benne lesz a naptáramban, szimpatikus rendezvény volt, frankón kijelölt pályával. meg az útvonal is tetszett (rövidtáv)

#5
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Először voltam, tök jó volt. A pálya nagyon tetszett, egyedül a végén a 30 cm fű nem, de azt nem tudnám megmondani, hogy csak nekem nem jó, vagy nem kell ilyen egy mtb pályába. 😉
Babgulyás, fánk 10 féle lekvárral, jeges szörp, szóda, tényleg családias hangulat.
És végre leégtünk egy maratonon (mármint a tűző nap miatt...), ez már nagyon hiányzott. 😎
  • ZolkoW kedveli ezt

#6
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

https://drive.google...U2FBM3A2dXlYU1U

 

http://www.mtbpiknik...017/eredmenyek/

 



#7
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sziasztok,

 

Valakinek sikerült már eredménylistát, meg fotókat találnia?

 

Egy rövid távos videó már van a Tecső-n.

 

A verseny maga szuper volt. Szép pálya, kedves arcok mindenhol, az idő kissé hűvös volt de versenyzésre ideális. A gyulyás meg a fánk még mindig példás!

 

Talán egy kritika érheti, hogy az 50km-esen csak 2 itató volt. az első kb.14km-nél a második 26nál és utána semmi...

 

 

 

Köszönöm ha megosztotok infókat!

 

Üdv: Grig



#8
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Pár képet kattintott a a párom:

https://picasaweb.go...gCMKf2faFwrykfA

De jó, egy csomón rajta vagyok. :D :D

Köszi! :)



#9
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Pár képet kattintott a a párom:

https://picasaweb.go...gCMKf2faFwrykfA


  • Olee, zeezoltano és gmatti kedveli ezt

#10
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Mindenképpen nem követendő példa, hogy a verseny óta rá sem néztek a honlapjukra. Egy verseny végét számukra az kell, hogy jelezze amint felrakták a hivatalos végeredményt . Meg pár fényképet is. Volt ott egy profi géppel kattintgató hölgy de minek, ha képek sehol. Egy rövid cikket, hogy a verseny megvolt és ne a nevezés virítson ott 2x-er is még egy hónapig. Mintha visszafejlődne ez az új honlapjuk.

Igen, legalább a linket bedobhatták volna, hogy az eredmények hol érhetők el. Rendben van, hogy mi tudjuk, de azért nem csak ennyien voltunk ott. Amúgy a verseny és a szervezés oké volt. Csak az előtte és az utána történő kommunikáción lehetne csiszolni bőven! Illetve a pályán kihelyezett "itatópontok" közül az egyiket a célba raktam volna.


  • montimi kedveli ezt

#11
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Mindenképpen nem követendő példa, hogy a verseny óta rá sem néztek a honlapjukra. Egy verseny végét számukra az kell, hogy jelezze amint felrakták a hivatalos végeredményt . Meg pár fényképet is. Volt ott egy profi géppel kattintgató hölgy de minek, ha képek sehol. Egy rövid cikket, hogy a verseny megvolt és ne a nevezés virítson ott 2x-er is még egy hónapig. Mintha visszafejlődne ez az új honlapjuk.


  • Olee kedveli ezt

#12
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Gyakorlatilag csak leporoltam magam, váltófül/leesett láncfix és mentem tovább, vlszlg más volt mert lefelé én nem tolom soha, ha beleszakadok akkor se  :lol: A murvás résznél kicsit többet időztem mert vissza kellett applikálni a kamerát.

Nincs egy rendes technikás lefelé a hazai maratonokon. :) :P



#13
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mondjuk a nagy lejtő alján nekem is rémlik egy fekete ruhás srác aki tolta lefele a bringát az aszfalt előtt, persze lehetett más is.

 

Gyakorlatilag csak leporoltam magam, váltófül/leesett láncfix és mentem tovább, vlszlg más volt mert lefelé én nem tolom soha, ha beleszakadok akkor se  :lol: A murvás résznél kicsit többet időztem mert vissza kellett applikálni a kamerát.



#14
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Köszönjük Imi a képeket!

https://picasaweb.go...arMTBPiknik2015

látom tudod hol kell keresni :)



#15
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én éppen lábadozom egy komoly lázas betegségből (a piknik előtt 1 héttel még feküdtem).

Én a befutó részen melegítettem és éppen az említett okok miatt nem igazán érdekelt melyik végéről indulok a mezőnynek, pontosabban még arról sem volt fogalmam milyen tempóban tudom végig tekerni a távot. Igy a végéről indultam egész jól ment csak abból láttam hogy még nem vagyok 100% hogy a pulzusom többször is a maxra ugrott amire idén még nem volt példa az ötödik Km-nél már nagyjából tudtam kikkel együtt fogom a távot teljesíteni. Kétszer túlfutottam a jelölésen mert nem volt senki előttem ill egy helyről hiányoltam a jelölést amikor átmentünk az úton és előtte valami árokszerűség volt és oda elég tempósan érkeztünk. 36. Km-nél a hátsó eleresztett egy kis luftot az utolsó nagy lejtőn és így meg kellet állnom pumpálni. Ezután jött számomra a legélvezetesebb rész mert innen szinte végig sprinteltem hogy legalább azokat behozzam akik a pumpálás közben elhagytak. Szépen gyűjtöttem össze őket azonban a célt nem sikerült maradéktalanul elérni mert olyan 300-400méter előnnyel ért a célba az utolsó akit még megakartam fogni.

Nagyon élveztem mert nem volt teljesítési kényszer sem kitűzött cél csak egyben, nem meghalva beérni. Mivel nem igazán tudtam milyen erőben vagyok ezért nem igazán csaptam szét magam maradt benne jó pár perc, de ez így volt szép és jó. Mert tudom hogy most már belevethetem magam az erdőbe mert meggyógyultam. :D

Érdekes volt Tekergek videóját nézni mert szerintem volt ahol együtt mentünk vagy egy kicsit előrébb volt.

Mondjuk a nagy lejtő alján nekem is rémlik egy fekete ruhás srác aki tolta lefele a bringát az aszfalt előtt, persze lehetett más is.

 

A lényeg hogy jól éreztem magam az asszony még érmet is kapott. :)

Mondjuk ő is mondta hogy kemény ellenfelek voltak. :P


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#16
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Annyira nem vagyok menő hogy beálljak az elejére, beszólítás nélkül meg annyival kevesebbet tudok bemelegíteni, nem szeretek tolakodni, nem a legvége volt és bemelegítés közben negyed órával előtte arra kanyarodtam amikor már kb. annyian álltak mint ahová beálltam a szélére. Itt nem nagy gond de nagyobb versenyeken elég zavaró hogy mindenki beáll fél órával a rajt elött, főleg ha "nem az első harmadba kéne", adott esetben még más táv elött is. Utazással együtt már így is túl korán kell kelni egy szombat/vasárnap reggelen :)

 

Ugyan így kerültem a hátuljára én is. Tekeregtem, bemelegítettem a faluban, gondoltam, negyed óra-10 perc elég lesz ott állni. Erre meg már tömeg volt. Most akkor furakodjon előre az ember? Nem az én stílusom. Viszont a pálya meg rövid és nem volt annyi emelkedő, hogy az ember ledolgozza a hátrányt. Ha lett volna még 10 km és egy 2 nagyobb emelkedő, akkor sokkal előrébb végzek én is.

Hogy korábban megy ki az ember, az sem megoldás, mert bemelegítés után fél órát ott ácsorogni.... na annak sincs sok értelme.


  • Tekergek kedveli ezt

#17
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hányadik? :D

Az összes. :D



A sebesség mindent megold.

 


#18
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A videóban hányadik percnél van az esés? :)

 

A videóban hányadik percnél van az esés? :)

Hányadik? :D


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#19
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A videóban hányadik percnél van az esés? :)

Megtaláltam. :)



A sebesség mindent megold.

 


#20
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A videóban hányadik percnél van az esés? :)



A sebesség mindent megold.