Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB Piknik | Vértesboglár

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
212 hozzászólás a témában

#101
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az eldobált verseny szemetet én is nagyon utálom, én is használom õket, de zsebbe vagy nadrágszárba gyûröm. Ezt viszont elvárnám az élmenõktõl is.
Vagy ha már eldobálja õket dobálja akkor is mikor Biketigger látja, garantáltan csomót kötne a derekára.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#102
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
én elhagytam a frissen foltozott belsõmet valahol az erdõben... :(

hegyibringa.hu --->képek--->keresés--->gabesz+mtb piknik 2011 és kilistázza :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#103
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

...hogy jó verseny lehessen késõbb.


Hát a mezõny már megvan. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#104
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A Csákányospusztai lejtõ aljánál lévõ csempetörmelékkel kapcsolatosan igazad van, necces ... én tudtam, hogy ott van, ezért nem is kockáztattam ott, de szilváson is volt hasonló "házi" törmelék a pályán.
Errõl a törmelékrõl a Piknik szervezõje nem tehet, nem õ tette oda.
A fa darabkák is akadtak, de véleményem szerint teljesen kerülhetõek voltak lendület vesztés nélkül, persze figyelni kellett rájuk. Ahol megelõztelek, ott tudatosan tettem, mert volt pályaismeretem és elsõként akartam érkezni a lejtõre. :)

De te is tudod, hogy én is hibáztam egy kanyarban és símán elmentetek mellettem hárman is, még sem lettem ideges ... elszúrtam, benéztem, béna voltam akkor, és mentem tovább. :)
Valamint valóban idegesítõ egy dolog, ha rajtad kívül álló okok miatt lesz technikai gondod, át tudom érezni a helyzetedet, nekem is volt már hasonló, többször is ... ideges is voltam, és még most is az vagyok, ha rá gondolok. Sajnálom is ami veled történt, hidd el, mert jól mentél amíg láttalak, szépen forgott a lábad, és Buzsóval beszéltük is verseny közben, hogy jól nyomod és jól ereszted! :) Meg is lepõdtünk, hogy nem te jöttél mögöttünk. :(
Aztán Bence mesélte, hogy mi történt veled. :(

Igen a BBF után alá írtam én is a nyilatkozatot, de most valahogy próbáltam semmi másra nem figyelni csak a versenyre és arra, hogy jól érezzem magam. :)
Az aszfaltos dolgot, meg tudod, hogy csak vérszívásként írtam, mert nagyon kezdesz elmenni az országút felé ... :)

A defektem miatt abszolút nem a szervezést hibáztatom, már ott túltettem magam rajta (van benne rutinom :) ). Csak leírtam, hogy mi kell ahhoz, hogy jó verseny lehessen késõbb.


A sebesség mindent megold.

 


#105
bu.zso

bu.zso

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

Na ezt én sem értem, nem a végén poroszkáltam, mégis 3 márkát is láttam az erdõben heverni. :) (High5, Ethicsport, Powerbar) Na ki vele, ki mivel megy? :D


High5, a legjobb tpllkkiegszt! - Tmogatottak :) :)
Pont ezt a hármat szedtük össze Baluval

Jövõre segítek pályát takarítani úgyis gyakran járok arra (a múltkor is találkoztunk csak akkor a másik bringámmal voltam te pedig siettél Világkupa futamot nézni), mondjuk nem értem miért kell géles zacsikat eldobni.


Szívesen veszünk mindenféle segítséget:)
Viszont lesz 1másik projekt, amirõl még nem árulhatok el részleteket:) (Feri'bá-nak kellene segíteni)
Majd kereslek...

Buzso

#106
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Na ilyenekkel én nem élek egy Decathlon os és egy vitatigris márkájú gyümölcs pürét ettem ( olcsóra vettük a dolgot), de haza hoztam mindkét üres tasakot. :)

#107
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

mondjuk nem értem miért kell géles zacsikat eldobni.


Na ezt én sem értem, nem a végén poroszkáltam, mégis 3 márkát is láttam az erdõben heverni. :) (High5, Ethicsport, Powerbar) Na ki vele, ki mivel megy? :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#108
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás

Hello,

Egyébként pont Te mondtad a verseny után Balu-nak, hogy tudod, hogy ilyen kis költségvetésû versenybõl sajnos ennyi telik.
Voltak azért még hiányosságok, amiket az évek során meg kell majd oldani/oldanunk, gondolok itt a pályabiztosításra, több rendezõre a pályán, motoros, stb...
Mind1ikõtökkel 1et értek, de 1olyan versenyen, ahol másnap a dobogósok szedik le a szalagokat, jelzõ táblákat, és szedik össze az eldobott géles zacsikat... Ez is a MTB piknik:):)
Szerintem minden évben tanul valamit Kult Jani, és azt próbálja a jövõ években kamatoztatni. Segítsünk neki, hogy a vértes is egy kedvelt montis terep legyen!!!

Buzso
Ez a piknik!


Jövõre segítek pályát takarítani úgyis gyakran járok arra (a múltkor is találkoztunk csak akkor a másik bringámmal voltam te pedig siettél Világkupa futamot nézni), mondjuk nem értem miért kell géles zacsikat eldobni.

#109
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás

egy szûk egynyomos emelkedõn aki fotózott, az a hegyibringa.hu-ra fogja feltenni, megkérdeztem, gondolom utána a lejtõn aki fotózott Õ is, meg a vége felé volt még egy középkorú, kopasz Úr, Õ Sysspo volt. :)


Engem is érdekelne a kép ami a kavicsos végén készült 237 es rajtszámom volt. :) Mondjuk ha bátrabb vagyok a lejtmenetben akkor talán jobb lett volna az eredmény.

#110
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

hello,

egyébként pont te mondtad a verseny után balu-nak, hogy tudod, hogy ilyen kis költségvetésû versenybõl sajnos ennyi telik.
Voltak azért még hiányosságok, amiket az évek során meg kell majd oldani/oldanunk, gondolok itt a pályabiztosításra, több rendezõre a pályán, motoros, stb...
Mind1ikõtökkel 1et értek, de 1olyan versenyen, ahol másnap a dobogósok szedik le a szalagokat, jelzõ táblákat, és szedik össze az eldobott géles zacsikat... Ez is a mtb piknik:):)
szerintem minden évben tanul valamit kult jani, és azt próbálja a jövõ években kamatoztatni. Segítsünk neki, hogy a vértes is egy kedvelt montis terep legyen!!!

Buzso
ez a piknik!


lájk-lájk-lájk
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#111
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Szerintem minden évben tanul valamit Kult Jani, és azt próbálja a jövõ években kamatoztatni. Segítsünk neki, hogy a vértes is egy kedvelt montis terep legyen!!!

Buzso
Ez a piknik!


Maximálisan egyetértek, jó buli, jól éreztük magunkat, ez a lényeg. Fánk legyen, az a fontos. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#112
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

A Csákányospusztára levezetõ lejtõvel volt gondom. Ha fordítva megyünk le rajta lehet megváltoztatod a véleményed (meg mintha tavaly te is aláírtad volna a BBF utáni levelet :) ), a te hátsókereked is lõtt felém.
Edzésen nincs ilyen, mert kitakarítja a bringád az utat, ez tipikusan a nem bringázott utak problémája, nem látható törmelékes utak. Nem a bedõlt fákkal van a gond.
Majd amikor emiatt úszik el egy dobogód valamelyik maratonon akkor kíváncsi leszek mit írsz.


Errõl van szó.

Nem érted a lényeget.


A Csákányospusztai lejtõ aljánál lévõ csempetörmelékkel kapcsolatosan igazad van, necces ... én tudtam, hogy ott van, ezért nem is kockáztattam ott, de szilváson is volt hasonló "házi" törmelék a pályán.
Errõl a törmelékrõl a Piknik szervezõje nem tehet, nem õ tette oda.
A fa darabkák is akadtak, de véleményem szerint teljesen kerülhetõek voltak lendület vesztés nélkül, persze figyelni kellett rájuk. Ahol megelõztelek, ott tudatosan tettem, mert volt pályaismeretem és elsõként akartam érkezni a lejtõre. :)

De te is tudod, hogy én is hibáztam egy kanyarban és símán elmentetek mellettem hárman is, még sem lettem ideges ... elszúrtam, benéztem, béna voltam akkor, és mentem tovább. :)
Valamint valóban idegesítõ egy dolog, ha rajtad kívül álló okok miatt lesz technikai gondod, át tudom érezni a helyzetedet, nekem is volt már hasonló, többször is ... ideges is voltam, és még most is az vagyok, ha rá gondolok. Sajnálom is ami veled történt, hidd el, mert jól mentél amíg láttalak, szépen forgott a lábad, és Buzsóval beszéltük is verseny közben, hogy jól nyomod és jól ereszted! :) Meg is lepõdtünk, hogy nem te jöttél mögöttünk. :(
Aztán Bence mesélte, hogy mi történt veled. :(

Igen a BBF után alá írtam én is a nyilatkozatot, de most valahogy próbáltam semmi másra nem figyelni csak a versenyre és arra, hogy jól érezzem magam. :)
Az aszfaltos dolgot, meg tudod, hogy csak vérszívásként írtam, mert nagyon kezdesz elmenni az országút felé ... :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#113
bu.zso

bu.zso

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

De más a túrázás és más a verseny. Egy versenyen ne dönthessen már az, hogy felversz egy gallyat a mögötted lévõ kerekébe. Ez így tiszta lutri. Túrán és edzésen engem sem zavar, elhiheted, legendásan benõtt utakon közlekedek. :)


Hello,

Egyébként pont Te mondtad a verseny után Balu-nak, hogy tudod, hogy ilyen kis költségvetésû versenybõl sajnos ennyi telik.
Voltak azért még hiányosságok, amiket az évek során meg kell majd oldani/oldanunk, gondolok itt a pályabiztosításra, több rendezõre a pályán, motoros, stb...
Mind1ikõtökkel 1et értek, de 1olyan versenyen, ahol másnap a dobogósok szedik le a szalagokat, jelzõ táblákat, és szedik össze az eldobott géles zacsikat... Ez is a MTB piknik:):)
Szerintem minden évben tanul valamit Kult Jani, és azt próbálja a jövõ években kamatoztatni. Segítsünk neki, hogy a vértes is egy kedvelt montis terep legyen!!!

Buzso
Ez a piknik!

#114
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

erre mondják ugye hogy a monti nem terepsport


De más a túrázás és más a verseny. Egy versenyen ne dönthessen már az, hogy felversz egy gallyat a mögötted lévõ kerekébe. Ez így tiszta lutri. Túrán és edzésen engem sem zavar, elhiheted, legendásan benõtt utakon közlekedek. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#115
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Én nem vagyok egy technikás montis de igazából amit jani kifogásolt az nekem eszembe sem jutott. Én majd 50 kilométert mentem többé kevésbé egy montis mögött és sehol nem jutott eszembe hogy minek van ez vagy az ott. Ennél brutálisabb volt a Szilvásváradi csúszós, köves hasadék lefelé a vége elõtt vagy 10 kilcsire.
Úgy hogy nem értem Jani felvetését.
erre mondják ugye hogy a monti nem terepsport
viszont jobban is eszi a bicót mint az outi

#116
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Mindenkinek addig nagy a szája, amíg meg nem tudja, mennyibe kerül egy 2 grammos titán vagy karbonalkatrész egy XO vagy XTR váltóhoz. :D

(bár éppenséggel a jobb fajta gyári kerekekhez is annyi 1 db küllõ, mint egy komplett kerékre való hagyományos 2 milis...)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#117
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás
Az elsõ 45km-en a "nem teremsport" táborhoz tartoztam és nagyon élveztem a kisebb akadályokat, de akkor befordult egy ág az elsõ kerekembe, kitört 4 küllõm és repültem egyet. Azóta inkább Janival értek egyet...
Köszönöm azoknak akik elmentek mellettem és megkérdezték minden rendben van-e, kell-e segítség. Meg a felninek is köszönöm, hogy simán elvitt a célig, még jelentõsebb nyolcas sem lett benne.
Failure is always an option.

#118
Szeri8

Szeri8

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

egy szûk egynyomos emelkedõn aki fotózott, az a hegyibringa.hu-ra fogja feltenni, megkérdeztem, gondolom utána a lejtõn aki fotózott Õ is, meg a vége felé volt még egy középkorú, kopasz Úr, Õ Sysspo volt. :)


Hello!

Ezek a képek engem is nagyon érdekelnének, de én még nem találom õket a hegyibringa.hu-n. :( Az lehet, hogy még ezek nincsenek fel? Vagy valaki már megtalálta ezeket? Ha esetleg igen, tudna esetleg egy linket küldeni! :) Köszönöm!

Amúgy a MTB Challenge egy nagyon jó kezdeményezés!!!

#119
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Érdekes ez a dolog Jani, nem tudom, mitõl lehet ez, de én nem éreztem gondnak a fatörmeléket. Lehet, hogy megszoktam már edzésen ezeket, és hogy néha mozgatni kell azt az izét a két kezem között :)
De valóban volt egy hely a Körtvélyesen, ahol lassítani kellett és kerülni a fadarabot. De ha elõre gondolkodsz, akkor ki tudod kerülni, mert volt rá bõven ív!
Igazából MTB piknik volt, ami magában foglalja a "legelõt" is, mint azt Vicces kolléga szokta emlegetni.
Lehet az a baj, hogy sokat edzel idén országúton és sokat tekersz az országútistákkal ... és mindent le akarsz aszfaltoztatni ... :) Vagy a hintaszék az oka, és átrombolsz mindenen :)


A Csákányospusztára levezetõ lejtõvel volt gondom. Ha fordítva megyünk le rajta lehet megváltoztatod a véleményed (meg mintha tavaly te is aláírtad volna a BBF utáni levelet :) ), a te hátsókereked is lõtt felém.
Edzésen nincs ilyen, mert kitakarítja a bringád az utat, ez tipikusan a nem bringázott utak problémája, nem látható törmelékes utak. Nem a bedõlt fákkal van a gond.
Majd amikor emiatt úszik el egy dobogód valamelyik maratonon akkor kíváncsi leszek mit írsz.

Errõl annyit, hogy elve nem vagyok nagy lejtõzõ, mert sajnos rosszul látok, de így végképp nem mertem gyorsan menni lefelé, mert egyszerûen 5méterenként felvertem valami izét, amit észre sem vettem. Az, hogy megúsztam küllõtörés és váltóleszakadás nélkül, felér egy kisebb csodával. :)

Tudom, nem teremsport, de ne a mázli döntsön egy versenyen, ez így nagyon orosz rulett.


Errõl van szó.

Szerintem se volt vészes, ha jól megfogod a kormányt, akkor mindenen átmész. Nem azért vagyunk hegyibringások, mert az ilyeneket ki kell tudni kerülnünk? Ha le lett volna takarítva a pálya, akkor már mehettünk volna végig aszfalton, akkor hol lett volna a kihívás?
Nekem nagyon tetszett a pálya, semmi bajom nem volt... 3x majdnem elestem, de nem a pálya hibája volt, hanem az enyém. Én mentem túl gyorsan, és nem figyeltem eléggé...

Nem érted a lényeget.


A sebesség mindent megold.

 


#120
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Érdekes ez a dolog Jani, nem tudom, mitõl lehet ez, de én nem éreztem gondnak a fatörmeléket. Lehet, hogy megszoktam már edzésen ezeket, és hogy néha mozgatni kell azt az izét a két kezem között :)
De valóban volt egy hely a Körtvélyesen, ahol lassítani kellett és kerülni a fadarabot. De ha elõre gondolkodsz, akkor ki tudod kerülni, mert volt rá bõven ív!
Igazából MTB piknik volt, ami magában foglalja a "legelõt" is, mint azt Vicces kolléga szokta emlegetni.
Lehet az a baj, hogy sokat edzel idén országúton és sokat tekersz az országútistákkal ... és mindent le akarsz aszfaltoztatni ... :) Vagy a hintaszék az oka, és átrombolsz mindenen :)


Szerintem se volt vészes, ha jól megfogod a kormányt, akkor mindenen átmész. Nem azért vagyunk hegyibringások, mert az ilyeneket ki kell tudni kerülnünk? Ha le lett volna takarítva a pálya, akkor már mehettünk volna végig aszfalton, akkor hol lett volna a kihívás?
Nekem nagyon tetszett a pálya, semmi bajom nem volt... 3x majdnem elestem, de nem a pálya hibája volt, hanem az enyém. Én mentem túl gyorsan, és nem figyeltem eléggé...