Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

edzestervem.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
430 hozzászólás a témában

#341
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Demiati!

Ha nem rögzítetted az edzéseid, akkor a program azt látja, hogy nem csináltad meg.
Értesítést küldött, hogy pótold az edzéseid rögzítését.
Ha ezt nem tetted, akkor kitesz, mivel azt látja, hogy nem edzettél.

Sajnos azóta kidobott az edzéstervbõl mert azt mondta h nem csináltam meg de megcsináltam csak nem rögzítettem.


Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#342
Baranyas

Baranyas

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Ugyanaz.Engem is kitettek,pedig - úgy gondolom - mindent megcsináltam.

#343
demiati

demiati

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sajnos azóta kidobott az edzéstervbõl mert azt mondta h nem csináltam meg de megcsináltam csak nem rögzítettem.

#344
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Kérdésem az lenne, hogy ugye alapozáshoz a pulzustartomány 60-70 %-át szokták elõírni. Egy 4-5 órás maraton versenyen, milyen pulzustartományt javasolnak? Átlag, maximum, esetleg minimum is érdekelne, amit meg szoktak követelni a tanítványtól ?

#345
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Le telt az elsõ két hét. A hétre még nincs edzésterv, vagy én csinálok valamit rosszul, és nem látom?


Nekem is ugyanez a problémám. A két hetet szépen feltöltöttem az edzésadataimmal és most semmi.

#346
gocze ati

gocze ati

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Le telt az elsõ két hét. A hétre még nincs edzésterv, vagy én csinálok valamit rosszul, és nem látom?
(bükk, közép, emelt)

Köszi a választ elõre is. Ati

#347
lengyel tamas

lengyel tamas

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Én mindenképp egy állapotfelmérést ajánlanék, terheléses vizsgálatot. Sokkal biztosabban lehet látni merre van elõre, fõleg mivel a leírtakból arra következtetek, hogy sok év sportolás kimaradt.

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB

Lengyel Tamás

#348
lengyel tamas

lengyel tamas

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Ez elfogadható indok, uh idõarányosan rögzítsd, biztosan tudod milyen átlagokat szoktál menni.

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB

Lengyel Tamás

#349
demiati

demiati

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem h mivel csütörtökön jégesõ esett ezért görgõn csináltam meg az edzést. ez így is jó vagy mindenképpen menni kellene? Illetve hogyan rögzítsem mert ugye így km-t nem tudok megadni?

#350
Szimba

Szimba

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Érdi vagyok.
De az érdi domboktól észak felé Visegrádig bezárólag szoktam tekeregni.

#351
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Pesti vagy?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#352
Szimba

Szimba

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Sziasztok,

engem is hasonló érdekelne mint csapoteam-et, de országúti hegymenet oktatás kategóriában.
Ülve úgy érzem haladok felfelé szépen, de ha ki kell állnom, akkor sírógörcsöt kap aki csak látja a mozgásom.
Ha van valakinek tippje arra hogy ki vállal ilyen oktatást, az legyenszíves dobjon egy mailt, reveszi kukac index pont hu -ra
Elõre is köszönöm!

#353
idarpidi

idarpidi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Hello!


Tudástárban van fent errõl egy szösszenet.
Mindig azzal számolj amit a saját szemeddel láttál. Nyilván az óra egy körülbelüli értéket ad meg, ez nem minden esetben felel meg a valóságnak. Sokaknál elég pontosan eltalálja a max pulzust, de ez sok mindentõl függhet. A teszt idõpontja és külsõ körülményei is nagyban befolyásolják a végeredményt.
Használd az általad mért értékeket!


Amit még ezzel kapcsolatban elfelejtettem megemlíteni, a korom: 43
Sajnos nem olyan rég kezdtem el rendszeresen bringázni, így az edzettségi állapotom nem az igazi.
Gondolom azért is magas a max és az edzés pulzusom is.
Ez is lenne az elsõdleges cél: fittség javítása -> pulzus csökkentése
Ezek mellett is érdemes használnom a kiírt edzésterveket vagy inkább egyénit kellene megpróbálni?

Köszi

#354
lengyel tamas

lengyel tamas

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Hello!


Tudástárban van fent errõl egy szösszenet.
Mindig azzal számolj amit a saját szemeddel láttál. Nyilván az óra egy körülbelüli értéket ad meg, ez nem minden esetben felel meg a valóságnak. Sokaknál elég pontosan eltalálja a max pulzust, de ez sok mindentõl függhet. A teszt idõpontja és külsõ körülményei is nagyban befolyásolják a végeredményt.
Használd az általad mért értékeket!

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB

Lengyel Tamás

#355
idarpidi

idarpidi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hello,

A max pulzussal kapcsolatban lenne kérdésen:

Óra szerint (Polar teszt) a max pulzusom 181. Viszont ezt simán túl tudom lépni egy emelkedõn.
Tegnap próbáltam, egy hosszú emelkedõ vége felé már 185 volt és még szerintem ment volna feljebb is
de direkt vissza vettem.
Akkor most melyikkel számoljak? mit ajánlotok?

Köszi

#356
lengyel tamas

lengyel tamas

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Szia!
Valószínûleg rossz helyre ment az email is akkor.Elnézést.

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB

Lengyel Tamás

#357
csapoteam

csapoteam

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok
Rá jöttem, hogy ismerem Gulyás Misit régen találkoztam vele a telomat javította nem is volt panasz a munkájára
De én nem emlékszem rá hogy ilyen ambiciózus, de örülök neki

#358
csapoteam

csapoteam

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
De keresek másokat, is, aki szeretne ilyen technikai oktatásban részt venni
Akár csapatott építeni
Sajnos még egyedül vagyok nincs csapatom

#359
csapoteam

csapoteam

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Szia Vinczeffy Zsolt sajnos nem kaptam meg az SMS-t
Meg néztem a be írt telefonszámot amit meg adtam és jó
+3670-434-1549
Nekem jó Email is csapoka.laszlo@citromail.hu

Csapoteam-nek elküldtük sms-ben a számot, aki segít technikai edzéseknél.
Gulyás Misit tartjuk erre alkalmasra, van mit tanulni tõle, s hihetetlen jól magyaráz.
Érdemes egy csapatnak kibérelni Misit, sokat tanulhattok, s annyi pénzt bõven megér.



#360
Illés Bálint

Illés Bálint

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Az lenne a kérdésem ha az üres napokon a barátnõmet haza kísérvén a HHH-t vagy a János hegyet megmászva nem túl erõs tempóban tekerünk haza az edzés idõpontokat nem érintve az még nem borítja az edzéstervet? Illetve ha közben van egy maraton vagy verseny az mennyiben befolyásolja gondolok itt a Crosskovácsira és az MTB Piknikre.


Szia zeeloltano!
Röviden: igen. Egy terv azért terv, hogy az szerint cselekedjünk.
Bõvebben, ha több idõd is lenne edzésre miért nem a nagyobb edzésszámú tervet választottad, ezenkívül azzal nem tudunk mit kezdeni, hogy nem túl erõs tempóban.
Ezenkívül pedig egy be nem tervezett verseny teljesítése, borít mindent, fõleg ha nem tudod hova elkönyvelni.
Én más dimenzióban edzettem, és vezettem edzéseket, de bizonyíthatóan káros hatása volt, ha valaki a pihenõ napján nem pihent, hanem például, "pihenésként" autóval kirándult a Balatonhoz.
Mindenképpen át kell gondolnod, hogy nem egyéni edzéstervre van-e szükséged.
Üdvözlettel:

Illés Bálint

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB