Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

edzestervem.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
430 hozzászólás a témában

#381
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Áhh így már érthetõ.Hát akkor lehet az lesz, hogy várom még egy hónapot, aztán akkor veszek valami komolyabbat.Addig meg csak eltekergetek rövidebb, hosszabb távokat a pulzusra tekintit nélkül.

#382
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Csak azért hogy tudják hogy mentél pl: van egy 15km es útszakasz ami átlag 7% emelkedésû ha felfelé mész rajta simán hozhatsz 160-175 közötti átlag pulzust lefelé ez már nehéz dolog bár nem kivitelezhetetlen az átlag pulzusból és a maxpulzusból valamint a megtett kilóméterek számából és az idejébõl már lehet következtetéseket levonni míg abból hogy metem 15km-t 30 perc alatt abból semmit a fenti példa alapján és azzal sem tudnak sokat kezdeni hogy leirod "amikor ránéztem egyszer 135.-t mutatott 6x pedig 155-t" B.u.é.k. Kupa 2011 by zeezoltano at Garmin Connect - Details itt láthatsz egy pulzus görbét a BUÉK kupáról és hogy miként alakul ki az átlagpulzus.
ezért kell nekik az eltelt idõ, út, átlag pulzus, maximális pulzus minimálisan. Magyarán hogy lássa mennyire tetted oda magad.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#383
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Meg egyébként is mért szükséges tudni az átlag illetve max. pulzusszámot?

#384
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Ez mit jelent pontosan hogy a "stopper" adatát tudom naplózni??

#385
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Az edzés felvitelénél nem tudja a következõ dolgokat: átlagpulzus, maximális pulzus, elégetett kalória. Így naplózni csak a stopper adatát tudod.

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#386
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Hát értem.Szerintem ezt megveszem, mivel ahogy elnézegettem a dolgokat a az edzéstervnél, csak a pillanatnyi pulzust szükséges tudni, más nem kell, és azt meg ez is mutatja.Mindenesetre, köszönöm a segítséget!

#387
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia!

Tõlem ne várd azt, hogy igent mondok, ezt írtam.
Nem ismerem ezt a márkát. Persze jobb, mint a semmi.

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#388
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Persze, ez így van, ennél vannak ezerszer jobbak, de... a feladatát ez is ellátja nem? Ezzel is teljesíthetõ az edzésterv? ( ideiglenesen )

#389
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Trevon!

Nézd ezért az árért nem kapsz hasonlót sem.
Ennél olcsóbban sem kapsz.
De nem mondhatom azt, hogy jót vettél.

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#390
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Fitness Pulse Computer pulzusmérõ óra - Mozgásra tervezve!

Ehhez mit szóltok? ( most vettem új kerékpárt, szóval erre abszolút nem számoltam, úgyhogy a lehetõ legolcsóbbat próbálom megtalálni - egyelõre jó lesz )

#391
Illés Bálint

Illés Bálint

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Helló Trevon!
Anélkül, hogy túl dimenzionálnám a pulzus értékek jelentõségét, röviden azt kell mondjam, hogy sehogy.
Ha csak abba belegondolsz, hogy minden intenzitás zóna a maximális pulzusod függvénye, akkor könnyû belátni, hogy valamiképpen szükség van a pulzusod figyelemmel kísérése.
Hidd el megéri áldozni rá, sokkal jobban fogod élvezni bringázást, és kulcsa a fejlõdésnek, ha ez a célod!
Szia, Illés Bálint

Illés Bálint

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#392
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Trevon!

Sajnos sztem egyáltalán nem.
A stopper nem elég az intenzitás megadásához.
Viszont úgy oldottuk meg a terveket, hogy egy sima 13900Ft-os Polar FT1-el is vérge lehet hajtani minden edzést.
Futó edzésterveknél lehet csak megoldani a pulzusmérõ hanyagolását, de ahhoz 100%-ban tudni kell a zónákhoz tartozó iramot, de mivel ott az idõvel változik a tempóhoz tartozó pulzus, ott sem egyszerû kihagyni a pulzusmérõt.

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#393
Trevon

Trevon

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Mennyire tudom hasznosítani az edzésterveket pulzumérõ nélkül?

#394
Illés Bálint

Illés Bálint

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Szia isti!
Én a magam részérõl a gyakorlati tapasztalat oldaláról közelítenem meg problémádat. Ez a kérdés mér évtizedek óta vita tárgya volt versenyzõi körökben, úgyhogy indokolt a kérdésfeltevésed.
Azt tudom válaszolni, hogy mennyiségnek mindenképpen be lehet tudni, de az edzésterveink minõségi részeket is tartalmaznak, meghatározott pulzustartományokban, amelyek végrehajtása bizonyos kilométert igényel, amikor is egyszerûen nem tudod figyelembe venni, hogy aznap már mentél x km-t. Ezeket az edzéseket városi kerékpározással általában nem tudod megvalósítani.
A rendszeres kerékpározásod miatt viszont esetleg egy intenzívebb programot is bevállalhatsz. Csak nyerhetsz azzal, hogy napközben már mentél valamennyit. Ami kérdéses lehet az a pihenõ idõ, ezt naplód alapján látható lesz, de szerintem nem lesz probléma.
Remélem sikerült a kérdésben egy kicsit segíteni, üdvözlettel:
Illés Bálint

#395
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
én még mindig azt szeretném kérdezni, ha a városban napközben ide-oda mászkálás közben elég sok km összegyûlik egy nap, azt jegyezzem fel az edzésnaptáramban, vagy hagyjam teljesen figyelmen kívül? csak mert pl. tegnapelõtt összejött 47 km a városban, ami már nem kevés, és a városban is hajtok 30-as átlaggal, szóval nem holland városi biciklivel gurulok... csak azért kérdezem, mert nem akarom becsapni magam az edzésterv alapján, és nem tudom, beszámítsam-e. 10-20 km-t nyilván nem írnék fel, mert nincs jelentõsége, de mondjuk 30 fölött már lehet, hogy van?
köszi!

#396
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Szia!
Jó dolog a szauna regenerációra, de fontos, hogy pihenten is menjünk oda.
Edzés után, verseny után tilos.
A hidegebb hónapokban javasolt is.
Melegebb hónapokban hamar dehidratáció, azaz nagyfokú vízveszteség léphet fel, ami nem jó.
Tehát egyrészt méregtelenít, másrészt erõsíti az immunrendszert, érfalakat rugalmassá teszi, hisz a megtágult erek (melegben) hideg zuhanyt kapnak.
S persze a folyadék bevitelre jobban oda kell figyelni, ami szaunázásnál sima víz! Tehát nem kóla, de még nem is izotóniás ital.
Zerge


Köszi!
Team Heavy Pedál Szeged

#397
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Köszönöm szépen! :)
" A Cube el van vetve! "

#398
Kelta

Kelta

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok, viszonylag jól használható bringás útvonaltervezõ, valamint mások útvonalait is meg lehet nézni, le lehet tölteni GPS-re.

Bikemap.net - Your bike routes online

Budapesti edzésre javasolt utakat/útvonalakat én is szívesen olvasnék, ahol nem szörnyû az aszfalt és a forgalom és lehet akár résztávozni is. Bár gondolom nagy csodák nincsenek, de hátha akad olyan út ami eddig ismeretlen volt és a belvárosból megközelíthetõ.



#399
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Boca!

Az ötleted jó!
beszélek a webesekkel.
Addig pedig nézegesd az oldalt.
Ma az országúti versenyek kerülnek fel.
Zalakaros Maraton 45 illetve 90km-e és a Tarján Kupa.

Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#400
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Tegnap 35 edzésterv indult el, azokra már nem lehet jelentkezni, mivel már volt edzésnapjuk.
Pár napon belül feltöltjük a hétfõn induló következõ edzésterveket.
Zerge


Értem, köszönöm! Az lenne még a kérdésem, hogy a beregisztráltak kapnak értesítõt, hogy mikor kerül fel az új edzésterv, vagy sûrûn nézegessem az oldalt?
" A Cube el van vetve! "