Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

edzestervem.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
430 hozzászólás a témában

#401
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás
Szia Zerge!

Szuper, ez egy jó kezdeményezés, köszönöm! :)

#402
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Geoff!

Jelenleg megoldjuk az edzésfeltöltéseket, s utána készítünk szerintem kerületenkénti kiürítési tervet, ahol ki lehet menekülni bringával a városból. Most is tudunk persze sokat, de nem szeretném, ha az edzéstervezés kárára menne az edzésútvonal téma.
Szerintem erre reálisan július elejére lesz energiánk.

ui: szólok a bikemagnak készítsenek egy kérdõívet, s a nyerõ kerülettel kezdünk.

Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#403
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás
Budapesti edzésre javasolt utakat/útvonalakat én is szívesen olvasnék, ahol nem szörnyû az aszfalt és a forgalom és lehet akár résztávozni is. Bár gondolom nagy csodák nincsenek, de hátha akad olyan út ami eddig ismeretlen volt és a belvárosból megközelíthetõ.

#404
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia CMX!

Megnéztem, meg tudom oldani, de kellene az a név, amin regisztráltál.
16 hetes mátra tervbõl indult 3 táv, s mind3 távhoz két szint.
Az alap szint heti 4-7 óra 3edzés/hét, az emelt heti 5-10óra edzésidõ és 4-5 edzésnap/hét.
Tehát 6 terv közül választhatsz.
de még indul 24 terv a mátrára ezeken kívül.

Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#405
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Szia Zerge!

Tegnap regeltem az oldalatokra.
A 16 hetes Mátra tervehez lehetne még csatlakozni?
(a keddi penzum megvolt :) )

#406
gyf

gyf

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
kijelentkeztem-bejelentkeztem, és megjelent alatta.... :o bocsánat.
üdv: fgy

#407
gyf

gyf

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
sziasztok,
egy észrevétel: ha az edzés rögzítéskor beírok a "teljesítettem"-be, akkor az soha többé nem jelenik meg...
ennek így kell mûködnie?
speciel a tegnapi napra berögzítettem, de akárhányszor rákattintok, mindig beírhatnék valami újat.
köszi: Fürtön Gyuszi

#408
vuelta

vuelta

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Szia!
Én Nagyatádon tekerem csapatban a 180 km-et, melyik verseny választását javasoljátok, hogy az alapján készüljek rá?
Üdv. Lukács

#409
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Tegnap 35 edzésterv indult el, azokra már nem lehet jelentkezni, mivel már volt edzésnapjuk.
Pár napon belül feltöltjük a hétfõn induló következõ edzésterveket.
Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#410
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok!
Köszönjük, ez jó kezdeményezés! :)
Kérdésem: beregisztráltam, de mindegyik verseny mellé Edzéstervek feltöltés alatt van írva, és egyik versenyt sem tudom kiválasztani. Mit csinálok rosszul?
" A Cube el van vetve! "

#411
lengyel tamas

lengyel tamas

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Amit hozzátennék még a szaunás kérdéshez: Nehéz edzés és verseny elõtt közvetlenül nem ajánlott, fontos verseny elõtti héten pedig már fõleg nem, kivéve ha télen van az esemény. A sportolás alatti izzadás éppen elég terhelés a szervezetnek, a dehidratáció helyreállítása akár 48 órát is igénybe vehet, ezért én nyáron, szezonban nem ajánlanám. Ha regenerálódásnak szánnád, inkább járj fürdõbe, termál víz, hideg vizes medence váltogatása nagyon jó tesz, de ezeket is az edzésekhez, versenyekhez igazítva.

#412
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia!
Jó dolog a szauna regenerációra, de fontos, hogy pihenten is menjünk oda.
Edzés után, verseny után tilos.
A hidegebb hónapokban javasolt is.
Melegebb hónapokban hamar dehidratáció, azaz nagyfokú vízveszteség léphet fel, ami nem jó.
Tehát egyrészt méregtelenít, másrészt erõsíti az immunrendszert, érfalakat rugalmassá teszi, hisz a megtágult erek (melegben) hideg zuhanyt kapnak.
S persze a folyadék bevitelre jobban oda kell figyelni, ami szaunázásnál sima víz! Tehát nem kóla, de még nem is izotóniás ital.
Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#413
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
Szia Zerge!
A szaunát mennyire ajánlod?
Team Heavy Pedál Szeged

#414
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia Isti!

Ha több idõ míg kiérsz a városból, akkor legyen hosszabb a bemelegítés és a levezetés. Magyarul minden esetben nyugodt körülmények közt eddzél, ez annál fontosabb, minél erõsebb az adott szakasz.
Edzés útvonalakat késõbbiekben szeretnénk ajánlani, erre vissza fogunk térni, érdemes azért még néha a bp-i-nek is kinyitni a térképet, mert az autóval vagy bkv-val megszokott útvonalak pont nem túl jók.
Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#415
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
üdv!
elõször is nagy köszönet!!
nekem, kezdõnek, hobbibringásnak nagyon jól jön egy ilyen ingyenes lehetõség, kipróbálni, milyen edzéstervvel tekerni, mielõtt részánnám magam, hogy fizetõs edzõt fogadjak fel... (talán annak is eljön majd az ideje egyszer.) szóval nagyon örülök ennek a lehetõségnek, úgy gondolom ki is fogom használni.

lenne pár kérdésem:

- Bp. belvárosában lakom (9. ker.), kb. 10 km mire egyáltalán kiérek a városból... így az elsõ kilométereken, amíg a belvárosban tekerek, ill. a végén, amikor visszaérek a belvárosba, az utolsó kb 15 percen ki szoktam kapcsolni a pulzusmérõt, és akkor már csak levezetésnek lassú pulzuson gurulok haza. namost az a kérdésem, hogy úgy láttam az edzéstervben, hogy az elejétõl a végéig mérni kell, így kell megadni az átlagpulzust? szóval ezek szerint legyen bekapcsolva bemelegítéskor és levezetéskor is, magyarul háztól házig? (csak mert eddig én úgy tekintettem az átlagot, hogy a "tényleges edzés" átlaga; így meg egy valamivel alacsonyabb átlag jönne ki.)

- esetleg tudtok-e ajánlani a rövid edzésekhez útvonalat? olyanra gondolok, mint pl. a Nánási út - Királyok útja, az tök jó út! ( nekem az 36,5 km összesen.) más hasonló jellegû utat viszont nem igazán ismerek. szóval mondjuk Bp. környékén, vagy akár a városon belül is jó minõségû, kis forgalmú utakat ha tudtok mondani, az nagyon hasznos lenne.

- én a városban is bringával közlekedem, azt egyáltalán ne vegyem figyelembe? csak mert pl. ma az edzésterv szerint csak 26 km-t kéne mennem, de ma már tekertem a városban összevissza 20 km-t...

egyelõre ennyi jut eszembe, remélem nem baj hogy ilyen sokat írtam, elõre is köszönöm a választ!!

#416
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
Szia mb33!

ma este 20:00-ig pótoljuk a Mátra Maratonra a 16 hetes tervek pótlását!

Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#417
mb33

mb33

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Szia,

én is reggeltem a Mátra 16 hetes edzéstervre. Ez 9.-én hétfõn indulna, de nem látok semmit.

mb33

#418
Vinczeffy Zsolt

Vinczeffy Zsolt

    vendég

  • fórumtag
  • 94 hozzászólás
A fórumozó elõször erre az edzéstervre hivatkozott, s jelezte hogy nincsenek edzések.
Bükk Maraton Hosszútáv (93km) - 10 hetes

Itt azért nem látszik a naptárban semmi, mert nincs rögzítve hozzá egyetlen edzés sem az adminban.
Sem az alaphoz, sem az emelthez:
http://footstrong.hu...zesterv/show/76
http://footstrong.hu...zesterv/show/77

Amire pedig bejelentkezés nélkül hivatkozott, az egy 12 hetes edzésterv volt ugyanarra a versenyre.
A 12 heteshez viszont tényleg vannak edzések, ezért látszanak is. De ugyanezt a tervet bejelentkezés után is látná.

leveszem azon terveket, amik még nincsenek készen.

Zerge

Vinczeffy Zsolt "Zerge"

EDZESTERVEM.HU
MINDEN LÉPÉSSEL ERÕSEBB


#419
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

A képernyõfotón azért nem látni mert direkt nem vágtam bele, hogy ne szerepeljen a teljes nevem. De végül is tökmindegy, készítek egy újabb fotót ami alapján elhiszed nekem, hogy be vagyok jelentkezve: screenshot_2011.05.05._12-44.png
Ezen látszik a jobb felsõ sarokban, hogy bent vagyok és a táblázat is, hogy nem szereplnek a részletek. Vagy valamit teljesen félreértek és az alap regisztráción kívül máshol is regisztrálnom kell?


Nálam is ez a probléma.

#420
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nálam mûködik. Az adott nap kiadott távjára rákattintva kiad minden infót (pulzus stb.). Mondjuk se kilométer- se pulzusmérõ órám nincs :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"