Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balaton Bike Fest

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
323 hozzászólás a témában

#241
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
számomra voltak apróságok amik nagyon tetszettek:

-volt U23-as kategória, szerintem ez így sokkal jobb hogy hasonló korúakkal tudom összemérni magam, és amúgyis XCO-ban is vannak U23-sok
-maga a pálya nagyon jó volt(rövid), a kijelölérõl annyit hogy én majdnem elmentem rossz irányba de csak 2x:P
-fedett parkoló, nem volt rossz a 40 fokban

amúgy a többi része az gagyi volt, szervezés meg minden egyéb katasztrófa!! én kértem pólót le is adtam hogy M-es póló kell és közölték velem ma reggel hogy csak L-es van! szégyen:(
Remélem azért tanulnak belõle a szervezõk és jövõre jobb lesz, mert maga a környék meg a versenyközpont jó:)
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#242
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

Ez ugyan az a gárda volt mint 4 éve?


NEM,NEM ugyan az a gárda!!!

xc pálya:nem a szervezõk tehetnek róla hogy ott volt azon a réten!
Nemzeti parktól nem kapták meg az engedélyeket,esélyük sem volt rá!
akár hány terevet leadtak mindegyiket visszadobták!

Maraton pálya,kb ide is utolsó pillanatban jött meg az engedély,tavaly elkért az erdészet egy bizonyos összeget ,idén még többet akartak!sajnos ez van!



#243
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Kaptam infót.
Elit eredményhirdetés volt.
Egyébként én simán visszakérném a pénzem ha nem lenne eredmény.


A sebesség mindent megold.

 


#244
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás
A Balaton Bike Fest-nek ha egyszer lesz eredménye akkor biztos felkerül majd ....

Képeket készítettek egy páran, gondolom majd bejelentkeznek .... nekik is jó pihenést és együttérzés a sok-sok-sok várakozásért az elhúzódó eredmény realizálásért és eredményhirdetés

De egyszer már le kellene szabályozni, hogy ha verseny után mondjuk nincsen X idõvel korrekt eredményhirdetés akkor igen is fizessék vissza a nevezési díjat! Elrontják az ember szórakozását, igen is menjen csõdbe az ilyen ember, vagy ne rendezzen versenyt! BIM-BAM legyen már egy kis önkritikád!

Katasztrofális és körülményes volt az idõmérés, a pályakijelölés és a maraton lebonyolítása, egy igazi csõdtömeg volt a szervezés .... na ennek HARANGOZTAK
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#245
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
XCO-n 4. lettem, XCM-en 2.. Elégedett vagyok magammal. Az XCM-re koncentráltam. Sikerült is az összpontosítás.

Az XCO pálya nem lett volna rossz, ha nem ráz ennyire. Az XCM pálya nagyon tetszett, leszámítva a süppedõs sóderes részeket.

cAPS LOCK: Nem olvastam el a dátumot. Bazz, már azt hittem, hogy ez mostani cikk. :D

A rendezésrõl: nevezésátvétel: lassú, XCO pálya lehetett volna jobb, kijelölés XCO-n jó, XCM-en lehetett volna jobb. Ennyi pénzért nagyon nem érte meg.

Egyébként volt maraton után eredményhirdetés? Mert én olyan 2-kor elmentem, mert össze kellett pakolnom még a szálláson. A díjat meg még nem adták akkor oda, mert "még csak elõzetes eredménylista" volt. (Gondolom, hány helyezést kellett módosítani...)

#246
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
kijelöléssel szerintem nem volt semmi gond (középtáv), frissítéssel sem (normális minõségû izoital, normális arányban keverve, én csak segítõkész arcokkal találkoztam -nem csak az itatóknál, hanem a keresztezõdéseknél is), nevezéssel sem (én péntek este intéztem el, pár perc alatt megvolt az egész, ellenben a rajtoltatás és a 6000 ft-os nevezési díjért nyújtott "szolgáltatás" egyenesen közröhej. Se póló, se érem, se szintrajz, se egy katalógus, se egy szimpla müzliszelet, semmi. nlla. és oké, hogy a speakernek fogalma nincs, hányadiknak érkezem be, de az már tényleg kemény, hogy este háronegyed11-kor fogalmam sincs a helyezésemrõl. a 2000 ft-os extra csomaghoz tartozó vacsora meg elvileg este 8-kor volt elvileg, aki ezt kitalálta, szintén Darwin-díjat érdemel. meg persze valami 5-10 fokkal lecsökkenthették volna a hõmérsékletet.

#247
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A beérkezés után 10 perccel a mögöttem lévõ boly után odajött a versenybíró, leolvasta a rajtszámot, s megkérdezte, hogy én elõttük, vagy mögöttük értem-e be. :D

Õszintén szólva én rosszul járok a Szilvási DNF miatt, ha ez mégsem kupafutam, ahogy ezt hallottam bizonyos forrásokból, mivel nem felel meg az MK sorozatnak. De ezt átélve inkább ne is legyen kupafutam. Edzettünk egy jót, ennyi.


Edzésnek kicsit drága volt.
Remélem összehoznak egy eredményt és marad magyar kupa futam.
Mondjuk ez tipikusan az a verseny, amin csak azért indulok mert MK futam (esetleg még meghívott versenyzõként is elindulnék :) ).

A történelem ismétel(het)i önmagát:


Balaton Maraton
2006. June 21.

Az Elnökség a Balaton Maratonon történtek miatt a Rendezõt 2 éves eltiltással sújtja, ami a maraton Magyar Kupa futamok és OB-k rendezését illeti.

Emellett a Balaton Maratont mint válogatóversenyt és Magya Kupa futamot egyaránt törli.

Az XCM összetettbõl továbbra is a két legrosszabb verseny kiesik az év végén.

Forrás:

MMTBSZSZ.hu

Ez ugyan az a gárda volt mint 4 éve?


Nem, ez egy másik.


A sebesség mindent megold.

 


#248
cAPS lOCK

cAPS lOCK

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
A történelem ismétel(het)i önmagát:


Balaton Maraton
2006. June 21.

Az Elnökség a Balaton Maratonon történtek miatt a Rendezõt 2 éves eltiltással sújtja, ami a maraton Magyar Kupa futamok és OB-k rendezését illeti.

Emellett a Balaton Maratont mint válogatóversenyt és Magya Kupa futamot egyaránt törli.

Az XCM összetettbõl továbbra is a két legrosszabb verseny kiesik az év végén.

Forrás:

MMTBSZSZ.hu

Ez ugyan az a gárda volt mint 4 éve?

#249
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A beérkezés után 10 perccel a mögöttem lévõ boly után odajött a versenybíró, leolvasta a rajtszámot, s megkérdezte, hogy én elõttük, vagy mögöttük értem-e be. :D

Õszintén szólva én rosszul járok a Szilvási DNF miatt, ha ez mégsem kupafutam, ahogy ezt hallottam bizonyos forrásokból, mivel nem felel meg az MK sorozatnak. De ezt átélve inkább ne is legyen kupafutam. Edzettünk egy jót, ennyi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#250
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 hozzászólás

Majd írok a versenyrõl.
De most lenne néhány kérdésem. Végül lett eredmény és eredményhirdetés? Mi 19.55ig vártunk, aztán eljöttünk.


azon sem lepõdnék meg, hogy nem volt..... meg ki maradt volna ott 8ig ??? Még mondák is, hogy ne menjenek el a dobogósok, de ezek után mit várnak?....


#251
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
minek az, az pénzbe kerül:)

#252
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
csodálkoznál rajta ha nem de komolyan? :D kabaré

#253
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Majd írok a versenyrõl.
De most lenne néhány kérdésem. Végül lett eredmény és eredményhirdetés? Mi 19.55ig vártunk, aztán eljöttünk.


A sebesség mindent megold.

 


#254
cAPS lOCK

cAPS lOCK

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Látva az "elégedett", és vidám "maratonistákat" gondoltam irok én is 1-2 dolgot. Valahogy ráéreztem a dologra, és én nem neveztem be, csak végigtekertem rajtszám nélkül.Rajt után a városban szépen beálltam a tömegbe, a vége elött meg dobtam egy jobbosat a parkolonál,és csak a rajt/cél kapu alatti áthaladást spóroltam meg,illetve reggeli fél óra sorban állást a rajtszámért, na meg 6000 Forintot :)

Nekem nincs jogom panaszkodni, mivel ajándék(ingyen) lónak ne nézd a fogát, de 1-2 infó azoknak akik bebuktak 6 ezret....

Rajt szúszásról: amíg a városban vártam a mezõnyt, volt alkalmam beszélni az egyik ott posztoló forgalomirányító rendõrrel. Elmondta, hogy nem sokkal 10 óra elõtt volt az eligazítás, így képtelenség lett volna nekik ott lenni 10-re felvezetni.....

Tehát ebbõl az következik, hogy a szervezõk a rendõri felvezetést se 10 órára kérték, hanem 11-re,amit aztán sikerül fél 11-et elõrecsúsztatni....ehhez csak gratulálni tudok.

MADE IN BÖSZME-ORSZÁG

#255
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Az össz. pozitívum, hogy a pályának voltak élvezetes részei.
8ra értünk le, de már így is min. negyed órát álltunk sorba, akkor gyártották a rajtszámokat, mellesleg még kötegelõt sem adtak hozzá.
Oké hogy csúszik a rajt fél órát, aztán bemondják, hogy még felet, de ha nem mászkálok akkor nem veszem észre hogy mégiscsak fél11kor akarnak rajtoltatni.
A távok beszólítása katasztrófa volt. A hosszút rossz helyre terelték be, utána kezdték a beszólítást, természetesen jó halkan, aztán ránkengedték a közepeseket...
Hosszútávon mentem, 75km után a frissítõnél csak langyos víz volt, onnantól kezdve a menetszél volt a "leghidegebb" az egész versenyen.
Szar pályajelölés, nem igaz, hogy a rossz irányokat nem lehet lezárni egy szalag keresztbefektetésével/feszítésével, sikerült is eltévedni.
Frissítõszemélyzet nevetséges, a kulacsomra több izót locsoltak mint amennyi belement.
Volt sok veszélyes hely amit illett volna jelezni, ugyanez vonatkozik a hajtûkanyarokra, ahol sokan túlszaladtak mert késõn volt kirakva a nyíl.
Jövõre BIZTOS, hogy NEM indulok itt. Ennyi pénzért ez egy jó nagy kalap sz@r volt.

#256
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ez nem az én versenyem volt. Sajnos az elsõ lejtõn fennakadtam egy kövön, s utána kirepült a biciklim alólam, valami megmagyarázhatatlan okból - én csak nagy rántást éreztem: úgy elgörbült a nagytányérom, hogy nem forgott el az elsõ átdobóban. A marokszerszámom végével visszakalapáltam valamelyest, de a nagytányért el lehetett felejteni - ami ezen a maratonon elég nagy gáz. Mégis bepróbálkoztam vele, s láncszakadás lett a vége, ugyanis volt 1-2 fog, amelyre nem minden forgásnál ült fel a lánc.

Ekkor Meki is utolért már - a dührohamot figyelmetlenséggel tetézve leronygoltam (Meki meg utánam, bocsi) egy hegyrõl, amelyrõl nem kellett volna, s már mászhattunk is vissza. Ótvar kijelölés. Utána végigelõztem a fél mezõnyt, s sokszor nem voltam túl udvarias, ezért utólag is elnézést, de páran felhúzták az agyamat. "Kérlek engedj el" - "Kerülj ki bazdmeg." - "Szabályzat?" - "Tekerjél bazdmeg." Na ezen elkattanva utána fél óráig csak cikáztam, mindenféle kommunikáció nélkül. Kihagytam egy frissítõt, itt nagy tempóval sunnyogtam át, ezért Ricsitõl is elnézést, hogy a meccsünk nem volt túl korrekt. :D

Nyomtam ameddig bírtam, majd egy aszfaltos részen nekiálltam szerelni - amelynek annyi az elõzménye, hogy elõzõ nap pont megemlítettem, hogy csak nehogy rászopjak a Torx szabványra, mert az nincs a marokszerszámomon. Hát de. Mindegy, megoldható izomból. Nagytányér kikalapálása egy féltéglányi kõ segítségével, majd vissza. Meglepõ volt, hogy csak 10-12 ember elõzött meg ezalatt, bár tény, hogy elõtte a mászást nagyon meghúztam. De innen VOLT NAGYTÁNYÉR, Ó IGEN - amivel egész jól ment, amíg valahol Doba Petiék megelõzése után engem is fejbe csapott a nap, így az utolsó 15 kilométert már csak agónizáltam. Sajnos a Polar szerint több mint 30 perc elment a szerelés - lánctoldás - kikalapálás szarakodásra. 5:20, ami így igencsak siralmas, de most ezt dobta a gép. Stabil 4:45 körülire vártam magam, mert jó erõben voltam, de már 5 órán belülinek is örültem volna.

Ami nem tetszett:
- pályatakarításról a szervezõk nem hallottak?
- nevezési csomagok összekészítésérõl a szervezõk nem hallottak?
- rajt csúszásról viszont én nem hallottam még :)
- szétesõ rajtközpont
- húgymeleg izó
- pályabiztosítók a napsütés miatt sokszor ALUDTAK, ahelyett, hogy esetleg a 60al leronygoló mezõnynek jelezzenek a visszafordító elõtt
- pályakijelölés katasztrófális - baromi vicces, hogy tépsz lefelé, majd igeeeen, itt kellett volna 50rõl balra befordulni - OLVASSÁTOK EL A SZABÁLYZATOT AZ ÉG SZERELMÉRE! (50 méterrel kanyar elõtt, stb...) - bár csak egyszer tévedtünk el, konkrétan vagy 20 alkalommal kellett lesatuzásból visszafordulni - hogy egy példát mondja, a rövidtáv vége felé, amikor már majdnem Füreden voltunk, volt egy éles jobbos, majd rögtön egy balos, ami csak a kanyarból látszott - igen, ott is továbbmentem, továbbmentünk :)
- ár érték arányban a legrosszabb maratonom volt eddig - a két jó dologról, mint szép táj, jó idõ, pedig nem a szervezõk tehetnek...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#257
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 hozzászólás
A pálya stílusa nagyon tetszett, csak a tábláktól kattantam meg a végén :)
A nevezés kaotikus volt. Tényleg vicces, hogy ott lamináltak a rajtszámokat. Pálya jó volt, igaz, jobban kiszalagozhatták volna, középtávon 2x elmentem majdnem egyenesen, mert nem volt kiszalagozva. A pocsolyák irtóztatósan büdösek voltak, ami belõlem is az árad(úgyhogy irány a fürdõ). szerencsére egy sráccal kb a 1/3- ól együtt mentünk, egymást húztuk, így hamarabb eltelt az idõ.Meg is kattantam volna szerintem egyedül, egy db emberrel nem találkoztunk szinte. Nagyon meleg volt, fõleg ott ahol megállt a levegõ.
Frissítõkkel nem volt bajom, csak az izo veszett össze a gyomrommal már megint
Nem láttam sok fotóst,de remélem pár képet lehet majd találni a versenyrõl.


#258
densie

densie

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Hát ja de tavaly még jobban szét volt szórva, mert akkor meg a lenti sétányról indultunk. Rajt csomagba volt kulacs meg póló ha lepengeted a +2000-ret jó kis lehúzás. És akkor ott várni annyit amikor már februárba neveztünk, azt még ott anyázik is a hangosba. Meg hát nem volt Ádám nem volt Fire vmi sípszó volt vmi meg gagyi zene. De jó köves gyors pálya volt középen.
MKSE
:kissmyass

#259
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
jó volt jó volt ez a Bike fest, de kinek?:)

a szervezõknek biztos.

-érkezéskor füreden alig találtunk táblát, hogy merre menjünk
-sehol egy térkép, kiíírás, mi, mikor, hol
-nevezéshez semmit nem adtak, legalább egy mûsorfüzetet csinálhattak volna
-szét volt szórva minden, miért nem lehetett egy helyre rakni az egész rendezvényt?
-xc pálya nevetséges volt, a nevezési díj meg pláne. ezért elkérni 5-6000 ft-ot?
- a maraton pálya jó volt, a rövid, de csak versenyen kívûl.


azért volt hiba rendesen.

én személy szerint jobbra számítottam


ja és normális eredménylista még most sincs fent az xc versenyröl a neten.

#260
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
hát szervezés ügyileg ez a maraton mindennek a legalja volt amit itthon el lehet követni....

1) reggel háromnegyed óra óra sorbanállás, mert akkor nyomtatgatják és laminálják a rajtszámokat
2) semmi nincs elõre összepakolva, ott szenvednek vele
3) idegesítõen többször is minket basztak le a szervezõk a sorban, hogy miért nem neveztünk elõ - elõneveztem, mégis ott kellett szenvedni
4) a hülyegyerek elbarmolta, és emiatt az eredményem meg sem jelent a listában, mert elfelejtette a csipem sorszámát felvinni a gépbe, és nekem került utána fél órás utánajárásomba hogy azért mégis...
5) elõneveztem fizettem, majd felteszi a kérdést hogy hoztam-e a befizetésrõl szóló papírt, itt már majdnem kirángattam a pult mögül
6) miért nem lehetett volna rendesen megoldani elõre összepakolva a nevezésekhez a cuccokat, és miért nem lehetett volna több ablakot nyitni, és a szervezõk még MINKEt okoltak a késésért
7) a rajt az valami fenomenális volt, csak úgy elindult a tömet, semmit nem hallottunk hogy mi vagy hogy
8) a frissítõpontok kabaré módon voltak megoldva, az ember kezébõl menet közben másfél deci vizet nem lehet rendesen kikapni, az út szélén a padkán volt a csoki banán, onnan nem lehet elvenni, legalább egy nyavajás asztalt ki lehetett volna vinni, de nem
9) kulacsot nem is tudom hogy lehetett volna tölteni de komolyan
10) elõnevezve volt négyezer öt, amiért kaptam egy rajtszámot, csipet kölcsön, egy banánt meg 3 deci vizet, köszi....
11) a pálya kijelölés jó volt, viszont ha már úgyis végigmentek rajta a kedves szervezõk, akkor a félig útra belógó rózsabokrokat lenyeshették volna, nem nagy dolog

összességében tehát egy igen pénzlehúzós kiábrándító gyakorlatilag ki se mondom mi volt
üdv
Nagy Zsolt - rövid táv :)