Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kulacs, kulacstartó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
235 hozzászólás a témában

#121
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem mûanyag van. Az alumínium kulacs nem fagy bele a kezedbe, ha kesztyû nélkül fogod meg (utántöltés stb.)? Nem mértem még meddig bírja, de bele még nem fagyott semmi.


Van ilyenem lassan 4 éve, nem szeretem. A hõt még csak-csak tartja 1-2 órán át a benne lévõ szivacsbetéttel, de az a nyitogatós teteje valami kegyetlen, csak fél liter folyadék fér el benne és éppen hogy csak be tudom bûvészkedni a merevfarúm tartójába. A fully-ba bele sem megy...
Nálam a Camelbak ivótasak vált be a hozzá való szigetelõ burkolattal, illetve van egy Osprey hátitáskám szintén ivókulacsal és a tásk tasakot fogadó része szigetelt, a meleg tea 3-4 óra után is langyos marad benne. Hosszabb túrákhoz nálam ez az irány a tuti!

A por meg nem zavar, máskülönben kerestem volna már valami teremsportot... ;-) A szembe ne menjen, többi nem igazán érdekel.

#122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

S utána, amikor inni akarok, tököljek a félgömbszerû kupakkal? Kösz, nem.


felpattintod a huvelykujjaddal a tobbi meg ua. visszazarni meg egyszerubb is.

#123
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Én csak szopókás kulacsot használok, mert a porvédõvel a tökölés jobban zavar, mit az a kis por ami a szopókán van. Extrém esetben meg inkább az elsõ kortyot nem nyelem le, hanem kiköpöm. Télen pedig acél termoszt használok, mert inkább megálok a hidegben egy kis teáért, ami felmelegít, minthogy jeges vizet lötyögtessek a kulacsomban.
OLAF vagyok a legnagyobb KIRÁLY!

#124
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Nekem mûanyag van. Az alumínium kulacs nem fagy bele a kezedbe, ha kesztyû nélkül fogod meg (utántöltés stb.)? Nem mértem még meddig bírja, de bele még nem fagyott semmi.


#125
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

ok, de nem az eletedrol van szo, valaszthatsz olyan kulacsot is, aminel nem lesz poros :)


S utána, amikor inni akarok, tököljek a félgömbszerû kupakkal? Kösz, nem.

#126
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Én ezt használom télen! Van kupakja, nem fagy be, nem lesz poros, kb.2 óráig tartja kellemesen a hõt -1 fokon (forró italnál), utána ez is befagy!
Ja, meg baromi sz@r belõle inni!
Feltöltött kép

#127
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ez egy férfias sport. :)


Jani keréknyomból is iszik :)

#128
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ok, de nem az eletedrol van szo, valaszthatsz olyan kulacsot is, aminel nem lesz poros :)


Ez egy férfias sport. :)


A sebesség mindent megold.

 


#129
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem ízlés kérdése. Ha az ember elég szomjas, nem érdekli, hogy van egy kis föld, por usw. a kis szelepen.


ok, de nem az eletedrol van szo, valaszthatsz olyan kulacsot is, aminel nem lesz poros :)

#130
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

egyszer egy elszámolt terepfutás alkalmával kénytelen voltam a Szalajka-patakból inni :) ha igazán szomjas az ember, tényleg nem érdekli semmi. pláne nem egy kis kosz.


Már kicsit eltávolodunk, de múltkor volt a tévében egy Wass Albert riportfilm, õ élete végéig felemlegette, hogy a legjobb étel, amit valaha evett, az egy patkány volt, egy hét éhezés után, a 2. világháborúban.

#131
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nem ízlés kérdése. Ha az ember elég szomjas, nem érdekli, hogy van egy kis föld, por usw. a kis szelepen.


egyszer egy elszámolt terepfutás alkalmával kénytelen voltam a Szalajka-patakból inni :) ha igazán szomjas az ember, tényleg nem érdekli semmi. pláne nem egy kis kosz.

#132
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

fura egy izlesetek van :D


Nem ízlés kérdése. Ha az ember elég szomjas, nem érdekli, hogy van egy kis föld, por usw. a kis szelepen.

#133
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
fura egy izlesetek van :D

#134
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

forró vízet bele majd egy kevés szódabikarbona. párszor átlötykölöd-öblíted...


Kipróbáltam, de nem látok változást. A csapból jövõ meleg vizet használtam. Rendes forralt víz kellett volna?

#135
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Engem sem zavar.


A sebesség mindent megold.

 


#136
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

titeket nem zavar, hogy tiszta por lesz a szelep? .


nem
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#137
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.304 hozzászólás

titeket nem zavar, hogy tiszta por lesz a szelep? legalabbis en a kornyekunkon mar egyideje kupakosat hasznalok, mert idegesitett, hogy tiszta homok, por.


vlhogyan be kell vigyem az évi x kg kosz/por mennyiséget. :D én is jobb szeretem ilyenkor a kupakost,de amit most használok kulacs,az sajna nem ilyen. 1literes isostar kulacs. azért vettem ilyen nagyot,mert csak 1 kulacstartó szem van a vázamon.

#138
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
titeket nem zavar, hogy tiszta por lesz a szelep? legalabbis en a kornyekunkon mar egyideje kupakosat hasznalok, mert idegesitett, hogy tiszta homok, por.

#139
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.304 hozzászólás

Vegyél téli cipõt és valami jó túra zoknit ! Az segít !
Ennek horror az ára, szóval nem hiszem, hogy sokan használnák de azért megkérdezem. Ilyet: Elite - Lánchálózat használ valaki vagy ismer valakit, akinek van ilyen ? Szóval, milyen lehet ?


ez tök jó,de sztem a szelepnél simán befagy. persze ez nem biztos,csak feltételezem. az én kulacsaimban ott fagy meg 1. a lötty.

#140
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás
Reméljük, idetéved Rob. A neten minden teszten csak jókat írta róla. Lehet, neked ez lenne a megoldás.
Én inkább nyáron szenvedek. Kútnál megtöltöm a kulacsom, fél óra múlva ihatatlan meleg. Lehet, hogy nyáron is vinnem kéne a kis termoszom...?
Marci