Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kulacs, kulacstartó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
235 hozzászólás a témában

#101
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!

Ivótasakot szeretnék venni (már megint).
Már van 1 olcsó dechatlonos, és egy camelback antibakteriális szuper cucc.
Egyikbõl sem tudok inni, mert hihetetlenül mûanyag íze van mindkettõnek. (mostam, áztattam már mindennel, savval, lúggal, nem segített)
Szeretném elhinni amit a Platipus hirdet, hogy ízmentes, de ezek után már nem bízom semelyik gyártóban.
Ha valakinek van tapasztalat pls írja meg, mennyire mûanyag ízû.
Más márka is érdekel, a fõ hogy mûanyag és ízmentes maradjon benne a víz.
Kifinomult ízérzékelõim vannak, ha csak kicsit is mûanyag ízû az nekem már nem megfelelõ!
A bacik nem érdekelnek, csak mûanyag ne legyen benne.

Sajnos a Camelbak nekem emiatt nagy csalódás volt, jól átvágta az embereket azzal, hogy elhallgatta a termékei egészségre gyakorolt hatását.
Lehet hogy már cserélték az anyagot, de 12000 Ft-ot nem kaptam vissza a hulladékukért.

#102
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ráadásul jó is 4. éve nyúzom.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#103
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jo ar... ennel olcsobban szvsz nem kapsz.

#104
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
A kerékpáros táskámba szeretnék venni víztasakot az lenne a kérdés hogy a decathlonban van 2 literes 2390Ft-ért ez jó ár vagy van valahol olcsóbban is?
Decathlon - kemping- és túrafelszerelés folyadékpótlás - italtartók vízlencse QUECHUA - Forclaz vizestasak, 2 l QUECHUA - vízpótláshoz túrázóknak, megállás nélkül.

#105
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Van esetleg valakinek 6,7 cm átmérõjû kulacs-kupakja, amit nem használ és nekem adná? :)
Letört a Bianchi kulacsom szopókája, és a többi kulacsom kupakja mind más méretû...

naaaa, nem köll?? Lomizok és kuka lesz a vége a szép zõd kupakos Biancsinak.

Ridley Noah Fast 


#106
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Van esetleg valakinek 6,7 cm átmérõjû kulacs-kupakja, amit nem használ és nekem adná? :)
Letört a Bianchi kulacsom szopókája, és a többi kulacsom kupakja mind más méretû...

találtam egyet :D

Ridley Noah Fast 


#107
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Na jó, de ez 24 gramm, karbon, bírja az mtb-felhasználást és emellett 'ócó' volt. Néztem az árakat, nem tudom, 2-3e Ft-ért hol kapnék akár csak hasonlót is. No benézek egyszer a H-be, ha arra járok, pedig elvbõl nem szoktam oda bemenni. :-)

az a +14g nem vag foldhoz :) karbonban meg konnyebb.

de ha ilyet akarsz, 7-8 fontert kapsz.

#108
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Simán lehet kábelkötegelõvel (azért ne 1 mm-essel) rögzíteni, nekem az egész szezonban így volt fenn a második kulacstartóm.


...hát az elég parasztos megoldás (bocs, de ezzel már bepróbálkoztam, hogy rövidre zárjam) tudod, nõnek kell! :-)

A Zefalnak van egy Gizmo nevezetû kütyüje.Több méretben kapható, váztól függõen.Vagy teheted a kormányra ill. a nycsõre is a tartót.

THX!! Utánapörgetek.

Ridley Noah Fast 


#109
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ebayrol 6 millio felet. nekem a speci kulacstartoi jonnek be - a bringahoz kaptam, es nem gondoltam volna, hogy ekkora difi lehet kulacstarto es kulacstarto kozott. nagyon jol tartja a kulacsot, es sokkal konnyebb kivenni belole es visszarakni, mint akarmelyikbol, amit eddig neztem. azota mindig hasonlo kialakitasut keresek. a "szaja" nyitottabb, belul pedig kis dudorok vannak, azon fekszik fel, ezert konnyebb mozgatni. a nyakon gumi rogziti.

specialized rib cage - Google keresés


Na jó, de ez 24 gramm, karbon, bírja az mtb-felhasználást és emellett 'ócó' volt. Néztem az árakat, nem tudom, 2-3e Ft-ért hol kapnék akár csak hasonlót is. No benézek egyszer a H-be, ha arra járok, pedig elvbõl nem szoktam oda bemenni. :-)

#110
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Ahoj!
Tudna valaki abban segíteni, miként lehet egy kulacstartót rögzíteni a vázra ha nincs csavarszem ahova fel lehet csavarozni? A nejemnek van egy Merida CW bringája és olyan f@..ul van megoldva a kulacstartó rögzítése, (a szûk alsó és felsõ vázcsõ között), hogy alig lehet kicibálni a kulacsot onnan, nem lehet csak kis méretût betenni, a nagyobb nem fér el, és ha az autó csomagtartójára akarom felerõsíteni, akkor le kell szednem mert a Thule karja nem fér a vázhoz. Szóval csak ennyire macerás. Azt gondoltam, a felsõ vázcsõre rögzíteném, de nem találok kézzelfogható megoldást. Az igazi az lenne ha kifúrnám a csövet és tudnék olyan menetes hüvelyt belerögzíteni amilyen a gyári, de hiába kutatok nem találok.
thx!


Simán lehet kábelkötegelõvel (azért ne 1 mm-essel) rögzíteni, nekem az egész szezonban így volt fenn a második kulacstartóm.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#111
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Ahoj!
Tudna valaki abban segíteni, miként lehet egy kulacstartót rögzíteni a vázra ha nincs csavarszem ahova fel lehet csavarozni? A nejemnek van egy Merida CW bringája és olyan f@..ul van megoldva a kulacstartó rögzítése, (a szûk alsó és felsõ vázcsõ között), hogy alig lehet kicibálni a kulacsot onnan, nem lehet csak kis méretût betenni, a nagyobb nem fér el, és ha az autó csomagtartójára akarom felerõsíteni, akkor le kell szednem mert a Thule karja nem fér a vázhoz. Szóval csak ennyire macerás. Azt gondoltam, a felsõ vázcsõre rögzíteném, de nem találok kézzelfogható megoldást. Az igazi az lenne ha kifúrnám a csövet és tudnék olyan menetes hüvelyt belerögzíteni amilyen a gyári, de hiába kutatok nem találok.
thx!

A Zefalnak van egy Gizmo nevezetû kütyüje.Több méretben kapható, váztól függõen.Vagy teheted a kormányra ill. a nycsõre is a tartót.

#112
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egy érdekesség. Jó három éve (vagy négy?) nyúzom ezt a Hervisben vásárolt, korábban gagyinak titulált kulacstartót. Egyre jobban meggyõz, mégsem annyira tré cucc ez. Mindemellett mindössze 25g, a 0,7 l-es kulacsokat tartja szépen, egyszer sem esett ki belõle kulacs, sem a régi KTM merevfarúmon, sem a fully-n. Lehet még vajon kapni ezt? Szerintem vennék egy másodikat, ha igen.


ebayrol 6 millio felet. nekem a speci kulacstartoi jonnek be - a bringahoz kaptam, es nem gondoltam volna, hogy ekkora difi lehet kulacstarto es kulacstarto kozott. nagyon jol tartja a kulacsot, es sokkal konnyebb kivenni belole es visszarakni, mint akarmelyikbol, amit eddig neztem. azota mindig hasonlo kialakitasut keresek. a "szaja" nyitottabb, belul pedig kis dudorok vannak, azon fekszik fel, ezert konnyebb mozgatni. a nyakon gumi rogziti.

specialized rib cage - Google keresés

#113
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Ahoj!
Tudna valaki abban segíteni, miként lehet egy kulacstartót rögzíteni a vázra ha nincs csavarszem ahova fel lehet csavarozni? A nejemnek van egy Merida CW bringája és olyan f@..ul van megoldva a kulacstartó rögzítése, (a szûk alsó és felsõ vázcsõ között), hogy alig lehet kicibálni a kulacsot onnan, nem lehet csak kis méretût betenni, a nagyobb nem fér el, és ha az autó csomagtartójára akarom felerõsíteni, akkor le kell szednem mert a Thule karja nem fér a vázhoz. Szóval csak ennyire macerás. Azt gondoltam, a felsõ vázcsõre rögzíteném, de nem találok kézzelfogható megoldást. Az igazi az lenne ha kifúrnám a csövet és tudnék olyan menetes hüvelyt belerögzíteni amilyen a gyári, de hiába kutatok nem találok.
thx!

Ridley Noah Fast 


#114
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Egy érdekesség. Jó három éve (vagy négy?) nyúzom ezt a Hervisben vásárolt, korábban gagyinak titulált kulacstartót. Egyre jobban meggyõz, mégsem annyira tré cucc ez. Mindemellett mindössze 25g, a 0,7 l-es kulacsokat tartja szépen, egyszer sem esett ki belõle kulacs, sem a régi KTM merevfarúmon, sem a fully-n. Lehet még vajon kapni ezt? Szerintem vennék egy másodikat, ha igen.
Posted Image

#115
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Van esetleg valakinek 6,7 cm átmérõjû kulacs-kupakja, amit nem használ és nekem adná? :)
Letört a Bianchi kulacsom szopókája, és a többi kulacsom kupakja mind más méretû...

#116
dirobi

dirobi

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
Én vettem egy ilyen BBB kulacstartót. Azóta a sarokban van, mert nem találtam olyan pet palackot ami jó lett voln hozzá.


Ha ez segít, a BBB-nek van 1.5-ös pet palackhoz tervezett tartója, csak egy szopókás kupakot kell rátenni és kész. Vagy ivózsák, decathlonban van olcsóért.



#117
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Hátizsák ivótatyóval van.
Kulacs kéne 1.25ös kulacs van azt már láttam olyasmi kéne.
A pet palack nem kéne.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#118
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

1.2-1.5literes kulacsot keresek, kösz a segítséget.


Ha ez segít, a BBB-nek van 1.5-ös pet palackhoz tervezett tartója, csak egy szopókás kupakot kell rátenni és kész. Vagy ivózsák, decathlonban van olcsóért.

#119
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
1.2-1.5literes kulacsot keresek, kösz a segítséget.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#120
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás

Van ilyenem lassan 4 éve, nem szeretem. A hõt még csak-csak tartja 1-2 órán át a benne lévõ szivacsbetéttel, de az a nyitogatós teteje valami kegyetlen, csak fél liter folyadék fér el benne és éppen hogy csak be tudom bûvészkedni a merevfarúm tartójába. A fully-ba bele sem megy...
Nálam a Camelbak ivótasak vált be a hozzá való szigetelõ burkolattal, illetve van egy Osprey hátitáskám szintén ivókulacsal és a tásk tasakot fogadó része szigetelt, a meleg tea 3-4 óra után is langyos marad benne. Hosszabb túrákhoz nálam ez az irány a tuti!

A por meg nem zavar, máskülönben kerestem volna már valami teremsportot... ;-) A szembe ne menjen, többi nem igazán érdekel.



Jól mondod!
Én amúgy a szopókás kulacsot menet közben nem is szoktam visszazárni!
Minek? Hisz hamarosan úgy is ki kellene nyitni. :-)
OLAF vagyok a legnagyobb KIRÁLY!