Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kulacs, kulacstartó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
235 hozzászólás a témában

#81
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Én csak titán King-et vennék a helyedben. Ráadásul a 2 akciós az AVT-nél....

 

Relax. Túl olcsó, nézelődök tovább.

 

+Freddyke: nem akarok venni, csak kérdeztem. Mert amilyen drága, olyan klasszikus ronda és mégis oda vannak érte.



#82
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Én csak titán King-et vennék a helyedben. Ráadásul a 2 akciós az AVT-nél....



#83
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Mint írtam, nekem carbon és alu BBB van, de teljesen felesleges a kulacstartóra ennyit költeni. Ha csak masszív kell, a BBB 1500 Ft-os tökéletes. 4000 Ft-ért már esztétikusat kapsz, az új bringámra ilyet raktam. Ahhoz, hogy ez eltörjön nagyon csúnyát kell esni, de akkor már nem a kulacstartó lesz a problémád. És ha eltörik mi van, csak egy kulacstartó, maximum elveszik a kulacs. Te tudod mire költöd a pénzed, de szerintem ne ess túlzásokba.


freddyke módosította - 2014. március 11. - 01:51


#84
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Egy nagyon ritka érc felhasználásával készül. A technológiát 60 év alatt tökéletesítették. A gyártó sorokon pedig kizárólag olyan munkások dolgozhatnak akik minimum 25 évet töltöttek el kulacstartó gyártóként....

 

Azt hittem kulacstartót gyártunk, nem űrhajót.



#85
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Egy nagyon ritka érc felhasználásával készül. A technológiát 60 év alatt tökéletesítették. A gyártó sorokon pedig kizárólag olyan munkások dolgozhatnak akik minimum 25 évet töltöttek el kulacstartó gyártóként....


  • zeezoltano kedveli ezt

#86
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ezek a King Cage tartók mitől olyan jók?



#87
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem BBB full karbon van 4 éve, látszólag alig van benne anyag (~20 g) és ez mindent kibírt (már nem nagyon látom ezt a fajtát, lehet már nem kapható). Ezen kívül egy brutál erős BBB alu van, kizárt, hogy valaha is eltörik, de sajnos ez összekaristolja a kulacsot, hiába van benne műanyag betét. Most egy harmadik BBB fajtát próbálok az új gépre, majd meglátjuk.



#88
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Author oldalán szörfölve találtam néhány praktikusnak tetsző dolgot, jó magyar Ft-ért. :)

pl:

-Nyereg mögötti kulacstkonzol (1-2 kulacshoz)

14003001.jpg

-Kulacstartó kormányra?

14000250.jpg

-Kulacskonzol kormányra

14003005.jpg

-Oldalra kivehetős kulacstartó (pici, zárt vázakhoz)

14000165.jpg

-Karbon szabású occsó kulacstartó (fehér, illetve fekete)

14000240.jpg14000241.jpg

-Állítható nyaktámaszú (és alul önbeálló átmérőjű) pille palack / dobozos sör tartó

14000260D.jpg

14000260C.jpg

 

Amúgy én régebben B+ alu kulacstartókat használtam, de nem vált be: 1-2 év után mindeggyik eltört a hegesztésnél. :( Aztán titánpálcás tartókra váltottam, amik beváltak (vékonyabb, de strapabíróbb). Lepattinthatós tetejű kulacsok nekem nem váltak be (évek alatt berepedt/sérült a karima, nem zárt jól). Utána "thermó" kupolás tetejűt próbáltam: kicsi volt, nehezen kezelhető, és le is tört a fedele...

-Most 1L-es Decathlonos kulacsot használok ami nagyon jól bevált: jól záró menetes fej (belső kefével tisztítható); rugalmas szopóka (kiszedve tisztítható). 2. kulacshelyen meg 0,75L-es rozsdamentes acél termosz szokott időnként előfordulni (nyári/téli túrákon). Utóbbiból megálláskor áttöltök, ha szükséges...

ezekből ami használható az van a bbb-nek is lehet nem drágábban. de pl a kormányra szerelhető -tök ugyanez- noname kb 390 ft-ért vettem anno, de ha nem húzod meg lefittyed egy 0,75 ös alatt, ha meghúzod átjön az anya a műanyagon.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#89
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás

Author oldalán szörfölve találtam néhány praktikusnak tetsző dolgot, jó magyar Ft-ért. :)

pl:

-Nyereg mögötti kulacstkonzol (1-2 kulacshoz)

14003001.jpg

-Kulacstartó kormányra?

14000250.jpg

-Kulacskonzol kormányra

14003005.jpg

-Oldalra kivehetős kulacstartó (pici, zárt vázakhoz)

14000165.jpg

-Karbon szabású occsó kulacstartó (fehér, illetve fekete)

14000240.jpg14000241.jpg

-Állítható nyaktámaszú (és alul önbeálló átmérőjű) pille palack / dobozos sör tartó

14000260D.jpg

14000260C.jpg

 

Amúgy én régebben B+ alu kulacstartókat használtam, de nem vált be: 1-2 év után mindeggyik eltört a hegesztésnél. :( Aztán titánpálcás tartókra váltottam, amik beváltak (vékonyabb, de strapabíróbb). Lepattinthatós tetejű kulacsok nekem nem váltak be (évek alatt berepedt/sérült a karima, nem zárt jól). Utána "thermó" kupolás tetejűt próbáltam: kicsi volt, nehezen kezelhető, és le is tört a fedele...

-Most 1L-es Decathlonos kulacsot használok ami nagyon jól bevált: jól záró menetes fej (belső kefével tisztítható); rugalmas szopóka (kiszedve tisztítható). 2. kulacshelyen meg 0,75L-es rozsdamentes acél termosz szokott időnként előfordulni (nyári/téli túrákon). Utóbbiból megálláskor áttöltök, ha szükséges...



#90
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Télen azért jó a hátizsák mert nem fázik a hátad. Én is nagyon sokat izzadok, de télen ez nem probléma.


zeezoltano módosította - 2013. november 01. - 15:13

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#91
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nagyon jól néznek ki ezek a cuccok! Az lenne az ideális, ha a kabát hátsó zsebébe beférne az ivótasak, de mint írjátok ez necces.  Oda még a fejlámpa akksijának is el kell férnie, mert főleg már csak sötétben tudok menni.

 

Sok cuccot egyébként nem viszek magammal, tartalék szerszám, belső, kaja a nyeregtáskában van, telefon, papírzsebkendő, stb. pedig a kormánytáskában (bár az új bringámhoz ez nem illik).

 

A hátitáskától, tatyótól félek, hogy rámizzad télen és ott elkezdek fázni, nagyon izzadós vagyok. Jogos a félelmem? Mi a tapasztalat?



#92
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nekem egy ilyenem  van feketében, ezt kifejezetten versenyekre és nyárra vettem, max 1 db téli mez bele fér (némi trükközéssel egy bringás télikabát is) szerszámok, pótbelső és némi high tech kaja azaz nagyjából 12szelet müzli vagy hasonló. http://shop.camelbak..._c_1110_cl_3891

Ebben az a jó hogy nem ér rá a mez zsebeire és azokat is meg lehet tőmni.

Ha nagyobb kell van egy 10 és egy 17 literes decathlonos túrahátizsákom is abban is van kétliteres ivótatyó az is rendben van.


zeezoltano módosította - 2013. október 31. - 20:08

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#93
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszönöm mindenkinek! Ivótatyó télen jó? Hátsó zsebbe megy vagy hogy néz ki?

Ilyen: http://shop.camelbak...l/d/1111_cl_828

Nekem van sok-sok éves Camelbak, a mai napig jó, használok továbbá egy Osprey ivótasakot, egy ehhez hasonló hővédő csövem van hozzá (csak Osprey): http://shop.camelbak...e/d/1134_cl_966

A legtöbb bringás hátitáskában találsz ezeknek a tasakoknak egy külön rekeszt, még a legolcsóbbakban is szokott lenni, plusz a csőnek felfogatóhelyek. A hátitáskák többségén a tasak hővédelme végett habszivaccsal határolják az ivótasakot fogadó rekeszt, télen nekem 4-5 órán át is meleg vagy langyos marad benne a tea, nyáron hideg a víz.

Télen arra figyelj, hogy minden egyes kortyolgatás után a csőből fújd vissza a folyadékot a tartályba, fél órán belül belefagyhat és az nem olyan vicces! ;-)



#94
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszönöm mindenkinek! Ivótatyó télen jó? Hátsó zsebbe megy vagy hogy néz ki?

Hát, ha elég nagy a zseb! :D



#95
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszönöm mindenkinek! Ivótatyó télen jó? Hátsó zsebbe megy vagy hogy néz ki?



#96
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Az ivótatyó még nem jutott eszedbe?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#97
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Az új bringámon csak egy kulacshely lesz. Néha kevés az egy kulacs, a lámpám akkumulátora pedig a kulacstartóba megy (ami addig nem volt gond, amíg a másik bringán kettő van). Milyen megoldások vannak még víz szállítására?

 

http://www.nordicgroup.us/cageboss/



#98
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az új bringámon csak egy kulacshely lesz. Néha kevés az egy kulacs, a lámpám akkumulátora pedig a kulacstartóba megy (ami addig nem volt gond, amíg a másik bringán kettő van). Milyen megoldások vannak még víz szállítására?

Nem túl elegáns, de mondjuk kulacstartó felrakása gyorskötözővel?

Ezzel elvileg kormányra teheted
Ezzel máshová, csak érje át az adott csövet
rakhatod a nyereg alá
vagy rakj mindjárt kettőt a nyereg alá

Ha kínai weboldal nem tetszik, e-bike-on is van egy-két megoldás

#99
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az új bringámon csak egy kulacshely lesz. Néha kevés az egy kulacs, a lámpám akkumulátora pedig a kulacstartóba megy (ami addig nem volt gond, amíg a másik bringán kettő van). Milyen megoldások vannak még víz szállítására?



#100
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok!

Ivótasakot szeretnék venni (már megint).
Már van 1 olcsó dechatlonos, és egy camelback antibakteriális szuper cucc.
Egyikbõl sem tudok inni, mert hihetetlenül mûanyag íze van mindkettõnek. (mostam, áztattam már mindennel, savval, lúggal, nem segített)
Szeretném elhinni amit a Platipus hirdet, hogy ízmentes, de ezek után már nem bízom semelyik gyártóban.
Ha valakinek van tapasztalat pls írja meg, mennyire mûanyag ízû.
Más márka is érdekel, a fõ hogy mûanyag és ízmentes maradjon benne a víz.
Kifinomult ízérzékelõim vannak, ha csak kicsit is mûanyag ízû az nekem már nem megfelelõ!
A bacik nem érdekelnek, csak mûanyag ne legyen benne.

Sajnos a Camelbak nekem emiatt nagy csalódás volt, jól átvágta az embereket azzal, hogy elhallgatta a termékei egészségre gyakorolt hatását.
Lehet hogy már cserélték az anyagot, de 12000 Ft-ot nem kaptam vissza a hulladékukért.


Fórum etikett és szabályzat elolvasását ajánlom figyelmedbe. Nem duplikáljuk a postokat.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!