Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kulacs, kulacstartó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
235 hozzászólás a témában

#61
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

http://www.orangemud.com/

 

vannak áraik... :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#62
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mi az összefüggés a tubless és a törött kulacstartó között?

 

Az hogy a normál gumival 2 báron mentem ami miatt a köves részen nem csak a fogaimat hagytam majdnem ott hanem a kulacstartót is annyira rázta hogy mindkettő letört. Gyakorlatilag nem fordul elő hogy lefelé előznek pedig keményfarú 26-oson megyek, de ott lassítanom kellett. Egy évvel később tubeless gumin 1,6 báron ugyanazon a szakaszon mintha párnán siklottam volna lefelé és ugyanazzal a sebességgel előztem mint az elötti évben engem előztek. Bár hízelgő lenne de nem hiszem hogy egy év alatt annyit javultam.



#63
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Mi az összefüggés a tubless és a törött kulacstartó között?

Egyébként erről beszélek. http://www.neuzer.hu...?CategoryID=226

54045203.jpg


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#64
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Legjobb ès legolcsóbb kulacsgartòk egyike a gumis Polisport mèg soha nem ráztam ki belöle kulacsot pedig 1 litereset használok.

 

Azt hogy csináltad, fejjel lefelé a loopingon ? :) Olyat még nem láttam hogy szabványkulacs kirázódna (egy ideig én is 1 Literest használtam), nekem a BBB-s műanyag tartó viszont kulaccsal (750 ml) együtt letört (mindkettő, ugyanazon a Mátrás lefelén, persze akkor még nem tubeless gumin mentem). Most Blackburn van ami jóval szolidabb.



#65
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Legjobb ès legolcsóbb kulacsgartòk egyike a gumis Polisport mèg soha nem ráztam ki belöle kulacsot pedig 1 litereset használok.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#66
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Másik meg, hogy hiába volt zárva, volt hogy trutymós lett a váz, mert kifolyt belelő egy kevés. A Camelbak-nál eddig ilyen nem volt.

 

A Magyarországon jócskán kapható szabványkulacsok ("Big Mouth 3/4" (eubottle.hu), kb. az összes maratonos ajéndék kulacs, de Mavic is, nem tudom mi a különbség a 3 és 4 között) nem zárnak tökéletesen. A (Holland) Euro Bottle féle viszont jól zár, ezért ezt használom boardozásnál. Pl. a High5-os promo kulacs ilyen (a piros Race Pack karton dobozban volt, mindenféle zselé/por/recovery cucc fele áron, maratonokon lehet kapni a High5 sátornál).

 

Szabványokról annyit hogy az eubottle félébe csak 670 ml fér ha a menetig (tehát nem teljesen tele) töltöd, az Euro Bottle viszont 760 ml. Méretre 70 és 72 mm átmérő, az utóbbi 1,5 cm-el magasabb. Mindkettő jól elfér a szabvány kulacstartókba, kemény műanyagba is.



#67
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ez a Cateye kell neked. http://www.alpinbike...lacstarto-2-628

Nekem a télen használt fém termoszom 77mm-es és semmibe nem ment bele de ez olyan érdekesen rugalmas, hogy belemegy az is.

 

Az Elite Nanogelite neked bejött ? Tényleg jól tartja a hideget nyáron is ?

 

Jó lenne valami nem matt. Sajnos a vázam "zongoralakkos". Színe fekeke/fehér, minimális pirossal. A hely sem sok. 15.5 inch-es a váz, aminek a felső csöve eléggé lejt is. A Custom Race mellett most találtam rá egy Ciussi Side-ra. Elvileg ebbe oldalirányba ki tudom venni a kulacsot. Bike-discount-ról kéne valami, mert onnan kell rendelnem még egy-két dolgot és akkor elég egy helyre fizetnem szállítást. eBay is lehet, ha vannak olcsóbb kuriozumok. :)

 

A Nanogelite-t szerettem, de szerettem volna egy Camelbak-t. Mindig zárva és egyben mindig nyitva van. Foggal nem szeretem nyitni a kulacsot és amikor gyorsan kéne inni, nem jó ezzel sz.rakodni (tető kihúz, kulacsból kivesz, iszik, visszatesz, zár). Másik meg, hogy hiába volt zárva, volt hogy trutymós lett a váz, mert kifolyt belelő egy kevés. A Camelbak-nál eddig ilyen nem volt. Hogy mennyire tartja a hideget nem tudom, mert nagyon rövid ideig volt olcsó, egyszerű kulacsom (az is ősszel volt). Az biztos, hogy a 4 óra egy baromság, de az egyszerű kulacsnál többet ér. Csodát ne várj. Nincs nagy összahasonlítási alapom. Egy évig használtam.

 

... (nem röhög, életem két versenyéből ez volt az egyik) ...

 

Ha ezt nem emeled ki, akkor tényleg nem röhögtem volna.  :D


IAmSpecialized módosította - 2014. március 30. - 23:07


#68
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

b@szki, hogy mik vannak :D

 

én is elképedtem, hogy hol tart ma már a tudomány és a technika. :)

 

nekem a legutolsó élményem camelback ügyben az volt, mikor versenyre (nem röhög, életem két versenyéből ez volt az egyik) menet kilyukadt a tartály (máig nem jöttem rá, mitől) és eláztatta a hátizsákomat. azóta sem vettem másikat. ez volt vagy tíz éve.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#69
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Ez a Cateye kell neked. http://www.alpinbike...lacstarto-2-628

Nekem a télen használt fém termoszom 77mm-es és semmibe nem ment bele de ez olyan érdekesen rugalmas, hogy belemegy az is.

 

Az Elite Nanogelite neked bejött ? Tényleg jól tartja a hideget nyáron is ?


Marci

#70
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Volt egy Elite Nanogelite 500 ml kulacsom. Most lett egy Camelbak Podium Chill 610 ml (nagyon jó). A kulacstartóm méretben nem passzol hozzá. Elite Sior Mio Race van jelenleg, de iszonyatosan szorul benne. Az Elite kulacs 72 mm, könnyedén kijön belőle és sosem esett ki. A Camelbak 76 mm széles. Annyira szorul, hogy a hátó váltó bowden két helyen is meg lett ütve e miatt. Milyen javaslatotok lenne kulacstartóra a Camelbak kulacshoz? Az Elite Custom Race van most kinézve (mindössze forma és szín alapján), de fogalmam sincs, hogy abban is ennyire szorulna-e. Milyen javaslatotok lenne?

 

Van egy Elite Iceberg-em is (750 ml), azt nem szerettem, párszor használtam mindössze, de az is szorul, de ennyire talán nem.



#71
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem dúrván bepenészedett kulacsot ki lehet valamivel takarítani vagy kuka?Szoktátok valamivel időközönként fertőtleníteni a kulacsokat?

nálam meg mosogatószer.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#72
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

http://www.hazipatik...g_tabletta/1132

vagy 50 éve

Gumi-, műanyag tárgyak, fésű, kefe, borotválkozási eszközök, gumi-, műanyag gyermekjátékok fertőtlenítésére: 20 tablettát 1 liter vízben feloldani és a tárgyakat 1-2 óráig áztatni. Fodrászüzletben használatos eszközök tisztántartására és fertőtlenítésére készített oldat naponkénti cseréje szükséges.


zeezoltano módosította - 2014. március 30. - 19:18

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#73
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Nem dúrván bepenészedett kulacsot ki lehet valamivel takarítani vagy kuka?Szoktátok valamivel időközönként fertőtleníteni a kulacsokat?


#74
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Viszonylag pontos, ismerősnek van ilyen:

https://www.bike-com...&xtmcl=camelbak

Camelbak-Flowmeter-Durchflusssensor-weis

 

b@szki, hogy mik vannak :D



#75
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

én is sokat vacakoltam ezzel a kulacs/tartó témával. nekem a legegyszerűbb bbb jött be, de most kezdek ráébredni, hogy a camelbak a legjobb megoldás. nem kell hajolgatni, ha jól van beállítva akkor a kormányt el sem kell engedni (ez hegyvidéki terepen kifejezetten hasznos lehet. takartam már kurva nagyot mert éppen szomjas voltam :) ) nem esik ki, nem zörög, nem karistolódik, jól pakolható a hátitatyóba. talán két hátránya van. az egyik, hogy alacsonyan foglalt forrásoknál nehéz megtölteni (ezért viszek magammal egy üres 0.5-ös kólás palackot) és menet közben nem látod hogy mennyi van benne...

Viszonylag pontos, ismerősnek van ilyen:

https://www.bike-com...&xtmcl=camelbak

Camelbak-Flowmeter-Durchflusssensor-weis


zscs módosította - 2014. március 14. - 09:42


#76
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

én is sokat vacakoltam ezzel a kulacs/tartó témával. nekem a legegyszerűbb bbb jött be, de most kezdek ráébredni, hogy a camelbak a legjobb megoldás. nem kell hajolgatni, ha jól van beállítva akkor a kormányt el sem kell engedni (ez hegyvidéki terepen kifejezetten hasznos lehet. takartam már kurva nagyot mert éppen szomjas voltam :) ) nem esik ki, nem zörög, nem karistolódik, jól pakolható a hátitatyóba. talán két hátránya van. az egyik, hogy alacsonyan foglalt forrásoknál nehéz megtölteni (ezért viszek magammal egy üres 0.5-ös kólás palackot) és menet közben nem látod hogy mennyi van benne...



#77
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Köszi, hogy helyre tettél minket. De ez azokra is vonatkozzon akik nem tudnak érdemben kérdezni..... Egyébként ez egy fórum. Mindenki azt ír amit akar, persze a normális hangnemben.

 

Nem tettem helyre senkit és igazad van. Ezért írtam én is ilyen stílusban. :)



#78
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Köszi, hogy helyre tettél minket. De ez azokra is vonatkozzon akik nem tudnak érdemben kérdezni..... Egyébként ez egy fórum. Mindenki azt ír amit akar, persze a normális hangnemben.



#79
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Inkább tekerjetek...

 

Akkor még egyszer. Nem akarok kulacstartót venni. Egy kérdést tettem fel a megfelelő fórum, megfelelő topicjában. Mindössze ennyi történt. Aki nem tud válaszolni érdemben, az szvsz ne válaszoljon. Tekerek én magamtól, ha időm és kedvem úgy tartja.


IAmSpecialized módosította - 2014. március 11. - 10:33


#80
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Off. Srácok, ha letörölném a múlt pénteki sarat az alsó vázcsőről, az legalább -30 gramm. Így a kőnehéz, minden kulacsot összekaristoló (ez meg kit érdekel?!?) régi alu kulacstartóm így olyan, mint a 20 grammos 30-40 ajrós karbon csoda.

Inkább tekerjetek...

On.


  • zeezoltano kedveli ezt