Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#9741
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Csak én látom úgy, hogy szét van fékezve a gumi? Mondjuk ettõl még nem feltétlenül kéne levállni a bütyköknek.



Szerintem is egyértelmüen látszik hogy szét van fékezve,de szerintem ott a bütyöknél még anyag hibás is lehet?:chin:
Nem Conti-nál de más márkánál és ujabb guminál már láttam ilyet és az nem is vólt még szét fékezve.:wtf:

De lehet hogy tévedek?:chin:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#9742
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

akkor is megszokott így repedni a bütyköknél hogyha sokáig tárolod használatlanul, ráadásul szr helyen, elöregszik a gumi. egy kb másfél év után felrakod, mész vele ugyan ez az eredmény. az exp ugyan ezt csinálta nálam


Csak a MK-et tavaly óta lehet kapni, nem valószínû, hogy elöregedett volna.

#9743
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
:mybad:
az egy MK SS, nem hiszem, h 1,5 évet porosodott volna a pincében...

#9744
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
akkor is megszokott így repedni a bütyköknél hogyha sokáig tárolod használatlanul, ráadásul szr helyen, elöregszik a gumi. egy kb másfél év után felrakod, mész vele ugyan ez az eredmény. az exp ugyan ezt csinálta nálam

#9745
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Conti MK Probléma:

http://fotos.mtb-new..._/large/mk1.jpg


Csak én látom úgy, hogy szét van fékezve a gumi? Mondjuk ettõl még nem feltétlenül kéne levállni a bütyköknek.

#9746
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Conti MK Probléma:

http://fotos.mtb-new..._/large/mk1.jpg

#9747
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Amúgy már egyesületi tag is vagyok náluk.:P ;)


OFF

Én már szerencsére nem.

off vége

#9748
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Bringabutikban megkaptad volna 4rongyért párban...
Amire te használod, arra akármi elég (Aki meg az RMKSE-vel teker, max. kilogrammániás lehet, ott +/- 10kg bringán vagy akár testsúlyon sem számít.) :D



Nem tudom hogy a haloványan írt "jó szöveg" rám vonatkozik-e?:chin:
De ha igen,mibõl találtad ki hogy a RMKSE-vel szoktam tekerni,tán valamelyik tekerésen taliztunk már?Ahogy látom te is kerületi vagy így valószínünek is tartom hogy látásból ismerõsek lehetünk.:D
Amúgy már egyesületi tag is vagyok náluk.:P ;)
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#9749
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Akkor most már ez is világos,amikor én vettem nem mondtam külön az eladónak hogy melyik tipusu hegyikirály kell ezért õ autómatikusan az alap tipusra gondolt és azt hozta.Jo õ se kérdezte melyik kell,de ebben én vagyok a hibás végül is én vagyok a vevõ nekem kellet vólna meg mondani hogy melyiket akarom.


nem hiszem, h mindegyik bolt tartana a blackchilis gumikból, mert elég borsos áruk van... bár nagyon istenítik ezt a keveréket, a gumik élettartamáról hoszzútávú tapasztalat sztem még nem nagyon van. Ha csak évi 1000-1500km-re vetted, így akarod 4 évig használni, akkor sztem felesleges lett volna megvenni a chilist...

#9750
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás
AZ az igazán érdekes, hogy (elvileg) ugyan az a gumi egyik boltban 1800Ft máshol meg 4000 és fölötte... Mindegy, jobb mint a régi wtb exiwolf az biztos : )

#9751
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Nekem az Indiai van,1800 pénz volt.A boltban van protectionos azon rajta van h. Handmade in Germany meg talán a Black Chili felirat is rajta van.A supersonic-ot is rá szokták írni.



Akkor most már ez is világos,amikor én vettem nem mondtam külön az eladónak hogy melyik tipusu hegyikirály kell ezért õ autómatikusan az alap tipusra gondolt és azt hozta.Jo õ se kérdezte melyik kell,de ebben én vagyok a hibás végül is én vagyok a vevõ nekem kellet vólna meg mondani hogy melyiket akarom.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#9752
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Nekem az Indiai van,1800 pénz volt.A boltban van protectionos azon rajta van h. Handmade in Germany meg talán a Black Chili felirat is rajta van.A supersonic-ot is rá szokták írni.
www.sintesibikes.com

#9753
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

A 4700Ft szerintem is elég drága.Ahól én vettem Pesten az eladó srác 3500Ft-ra mondta a max árát én rögtön vettem is 2 db-ot így elhozhattam 3000Ft/db ját.Mondjuk engem a súlya annyira nem izgat nem vagyok grammmániás!:)


Bringabutikban megkaptad volna 4rongyért párban...
Amire te használod, arra akármi elég (Aki meg az RMKSE-vel teker, max. kilogrammániás lehet, ott +/- 10kg bringán vagy akár testsúlyon sem számít.) :D

#9754
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Supersonic és protection is rá kéne írva legyen sztem, bár nem láttam még konkrétan MK-ból ilyeneket, de az eddigi contikon rajta volt.
Ha a kérdés az, h neked milyen van, akkor erõs a gyanum, h az alap változat, mert a Protection-ös fogy.ára 10e fölött van...



Igen.így bele gondolva szerintem igazad van és logikus is miért volt ilyen olcsó.:chin:
Gondolom ezért is van Made in India és nem Germany ráírva?:wallbange :D
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#9755
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Lenne még pár kérdésem a Gumi szakik biztos tudják??
Én még eddig nem nagyon foglalkoztam a dologgal csak mostanában kezdett érdekelni.A kérdés a kövi lenne:

A Conti katalógusban Mountain King bõl 3 féle is létezik mindegyikbõl 2.2 és 2.4 az oké az egyik a tömlõ nélküli,azis oké,a másiknál meg olyanok vannak írva hogy Supersonic és Black Chili.A harmadiknál meg csak hogy Mountain King simán.
Mivel nekem ez az elsõ gumi szettem ettõl a gyártótól,ezek a Supersonic és Black Chili határozok rá vannak írva valahova a gumira vagy ezek csak a katalógusban vannak feltüntetve??:confused:

A válaszokat elõre is köszi mindenkinek.


Supersonic és protection is rá kéne írva legyen sztem, bár nem láttam még konkrétan MK-ból ilyeneket, de az eddigi contikon rajta volt.
Ha a kérdés az, h neked milyen van, akkor erõs a gyanum, h az alap változat, mert a Protection-ös fogy.ára 10e fölött van...

#9756
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Helo!
Beszereztem én is egy pár mountain kinget nemrég, érdekes mert elég drága volt, (4700Ft darabja :( ) 640 grammos, szoval még nehézkés is, de nemtom melyik tipus lehet. 2.2-es jol gurul, ballonos, és BAROMIRA biztos a dolgában (vagyis én vagyok biztos, nem csuszkál sehol, harap mindenütt) Számomra már tul agressziv, ez a tulajdonsága a "hegyesvölgyes" debreceni terepre felesleges. Összességében nem rossz, remélem (viszonylag) sokáig birja azért!



A 4700Ft szerintem is elég drága.Ahól én vettem Pesten az eladó srác 3500Ft-ra mondta a max árát én rögtön vettem is 2 db-ot így elhozhattam 3000Ft/db ját.Mondjuk engem a súlya annyira nem izgat nem vagyok grammmániás!:)
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#9757
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás
Helo!
Beszereztem én is egy pár mountain kinget nemrég, érdekes mert elég drága volt, (4700Ft darabja :( ) 640 grammos, szoval még nehézkés is, de nemtom melyik tipus lehet. 2.2-es jol gurul, ballonos, és BAROMIRA biztos a dolgában (vagyis én vagyok biztos, nem csuszkál sehol, harap mindenütt) Számomra már tul agressziv, ez a tulajdonsága a "hegyesvölgyes" debreceni terepre felesleges. Összességében nem rossz, remélem (viszonylag) sokáig birja azért!

#9758
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Lenne még pár kérdésem a Gumi szakik biztos tudják??
Én még eddig nem nagyon foglalkoztam a dologgal csak mostanában kezdett érdekelni.A kérdés a kövi lenne:

A Conti katalógusban Mountain King bõl 3 féle is létezik mindegyikbõl 2.2 és 2.4 az oké az egyik a tömlõ nélküli,azis oké,a másiknál meg olyanok vannak írva hogy Supersonic és Black Chili.A harmadiknál meg csak hogy Mountain King simán.
Mivel nekem ez az elsõ gumi szettem ettõl a gyártótól,ezek a Supersonic és Black Chili határozok rá vannak írva valahova a gumira vagy ezek csak a katalógusban vannak feltüntetve??:confused:

A válaszokat elõre is köszi mindenkinek.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#9759
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Hegyi Királyból 1 párat majd én is beszerzek.
www.sintesibikes.com

#9760
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

És hogy látjátok a 2,2"-es Mountain King jóval ballonosabb, mint egy 2.1?
2,2= ETRTO: 55 / 2,1=ETRO: 54 szélességben elvileg 1mm.

Sok helyen olvasni, hogy a Conti 2,2 valójában inkább 2,0-2,1.

Legszívesebben egy 2,25 NN UST húznék fel :) de nem kapni az országban.



Vegyük a mintázat nélküli "csövet" a 2,1"-es explorer és a 2,2"-es mountain king esetében. Az utóbbik fél centivel magasabb és szélesebb, ebbõl adódóan lényegesen ballonosabb.