Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7941
Írta 2009. június 22. - 19:21
Gumik között csak a tapasztalat tesz különbséget? Tehát mondjuk ezek között aligha lehet különbséget tenni? Nyilván az ár az egy szempont, jó eséllyel minél drágább, annál jobb, és konkrétan ennyi? :'(
#7942
Írta 2009. június 22. - 18:19
#7943
Írta 2009. június 21. - 22:06
homola: Vredestein perfect moireé?
Elég kevés infót találtam róla.
A súlyadatok a következõek:
A 26x1,33-as 585 g, az 1,6-os 655g, az 1,75-ös pedig 705 g.
Még az 1,33-as is elég nehéz, gondolom a defektállóság miatt.
Eddig a 400g-os XC Road-ommal se kaptam defektet, úgyhogy inkább valami könnyebb gumit szeretnék...
#7944
Írta 2009. június 21. - 21:36
#7945
Írta 2009. június 21. - 21:36
Esetleg van itt valaki aki XCR-t használ és meg tudja erõsíteni hogy jól viselkedik nedves utakon?
A Xenith-rõl én azt hallottam hogy esõben csúszik...
#7946
Írta 2009. június 21. - 20:51
Használtam viszont Xenith-et és Sportcontactot, plusz országutin pár külsõt már, és amennyire én látom, nagy jelentõsége ezeknek a bordáknak/árkoknak nincs, a Xenith tök kopasz, mégis biztonságosabb volt nedves körülmények között, mint a Sportcontact, ezért gondolom, hogy sokkal inkább a gumi összetétele számít, mint pár miniatûr árok. Persze, lehet, hogy ettõl még tévedek.
Hello!
Országútira szeretnék külsõt venni 700*25ös méretben. Fõleg városi használatra, de mennénk vele nagyobb utakon is (Balaton körül is), max 8ezret költenék rá, mit tudtok ajánlani?
Ilyen méretben nekem Michelin Krylion van, 290 gr. a katalógustömeg, és 9e az ára. Mást nem is nagyon tudok ilyen ballonosabb méretben. Meg van még a Dynamic, az 28-as, és 3e az ára, 335 a tömege, illetve lehet, a Schwalbenak is van már ilyen nagy outis külsõje.
#7947
Írta 2009. június 21. - 20:33
Hááát, ha tényleg nem szempot; 26x1 Conti Grand Prix.
De inkább vennék 1.4-es XCR Michelin Road-ot.
Az XC illetve az XCR Road-on egy darab borda nincs, így ezek száraz utakra valók. Pont XC Road-ot használok én is.
Nedves körülmények közé azért valami bordázottabb gumi kéne...
#7948
Írta 2009. június 21. - 20:06
De inkább vennék 1.4-es XCR Michelin Road-ot.
#7949
Írta 2009. június 21. - 19:58
#7950
Írta 2009. június 21. - 16:44
#7951
Írta 2009. június 21. - 15:47
Országútira szeretnék külsõt venni 700*25ös méretben. Fõleg városi használatra, de mennénk vele nagyobb utakon is (Balaton körül is), max 8ezret költenék rá, mit tudtok ajánlani?
#7952
Írta 2009. június 20. - 13:33
itt van pár vélemény ha kicsit vágod az angolt:
sima verzió: http://www.mtbr.com/...343_151crx.aspx
UST: http://www.mtbr.com/...39_1508crx.aspx
#7953
Írta 2009. június 19. - 23:42
az mondjuk kevéssé mérvadóAbsalon ilyennel nyert olimpiát meg pár VK-t asszem
ha cst semi slick-et toltak volna alá akkkor azzal nyert volna.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7954
Írta 2009. június 19. - 22:39
Hutchinson Python gumival van valakinek tapasztalata?egész jó áron tudnék venni
Absalon ilyennel nyert olimpiát meg pár VK-t asszem
#7955
Írta 2009. június 19. - 21:34
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7956
Írta 2009. június 19. - 21:11
#7957
Írta 2009. június 19. - 12:49
szerintem rendelésre sem.Én is maxxisokkal szemezek egy ideje, csak még nem tudtam dönteni. Itthon fõleg a 60TPI-s verziókat árulják (pl ebike), a 120 TPI-t onnan lehet felismerni h kb 2x drágább és rá van írva h "eXCeption series". Amugy a komplett multivan merida team maxxissal megy (alex felni,lötyi, eXC. verzió,nem LUST)
Itthon sztem csak rendelésre lehet kapni a jobbikból, bár nem tom tudják-e hozni akármelyiket.
Szemre a Larsen,Ardent,Adventure tetszik.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7958
Írta 2009. június 19. - 12:44
Vettem ma egy pár conti sportcontactot 28-622 méretben. 19x622-es duplafalú felnire próbálom felerõszakolni de nem sok sikerrel. Elméletileg fel kellene mennie.
Eddig 37-622-es gumik voltak felnin. Ugyanazzal a belsõvel próbálom felrakni a 28-as gumit mint amivel a 37-est használtam. Lehet, hogy a vékonyabb belsõvel könnyebben felmenne? Hogy lenne érdemes próbálkozni?
#7959
Írta 2009. június 18. - 16:09
Én is maxxisokkal szemezek egy ideje, csak még nem tudtam dönteni. Itthon fõleg a 60TPI-s verziókat árulják (pl ebike), a 120 TPI-t onnan lehet felismerni h kb 2x drágább és rá van írva h "eXCeption series". Amugy a komplett multivan merida team maxxissal megy (alex felni,lötyi, eXC. verzió,nem LUST)Sziasztok!
Miután sikeresen felraktam a keréképítés topicba... :-(
"Szerintetek hogy lehet, hogy az E-bike-on a Maxxis Ultralight és Flyweight belsõkbõl két-két típus van eladó (109-125 és 89-95 grammosak), miközben a Maxxis hivatalos honlapján csak egy típus létezik ezekbõl a termékekbõl, mégpedig a nehezebbik fajta???
Hasonló kérdés:
A külsõkbõl Ignitor és Crossmark is kétféle van mindegyik méretbõl (engem a 2.1-es érdekel) 60 és 120 TPI-vel, de az online boltok nem jelölik, hogy melyiket árulják.
Mi a tapasztalatotok ilyen "trükközésekkel" (???) kapcsolatban?"
Köszi szépen!
G.
Itthon sztem csak rendelésre lehet kapni a jobbikból, bár nem tom tudják-e hozni akármelyiket.
Szemre a Larsen,Ardent,Adventure tetszik.
#7960
Írta 2009. június 18. - 06:50
Minden esetre az inkább megnyugtat, hogy megtaláltam a következõt egy Hutchinson Bulldogban.

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





