Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7801
Írta 2009. július 25. - 01:52
nyilvan ugyanaz a minta, csak a drotosba kevesebb technologia szorult. ergo a defektvedelme sem a legjobb. tehat ha a mintaja amugy bejon a SSam-nek, akkor eleg ha veszel belole egy fullosabb valtozatot. Egy masik modell ugyancsak belepo szintu gumija is ugyanigy fogja gyujteni a defekteket
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7802
Írta 2009. július 25. - 00:44
Attól függ melyik smart sam a sok közül. Nekem összesen egy defektem volt vele, hajtogatós snake skin-es.
Nekem a mezei, drótos minden extrától mentes smart sam volt.
#7803
Írta 2009. július 25. - 00:42
Hello!
Nekem a bicaj smart sam-mel volt szerelve gyárilag, én nagyon nem voltam megelégedve a defektállóságával, szinte minden keresztül megy rajta. Próbáltam alacsony, magas nyomáson használni, de nem segített egyik se. Nem is vártam meg, hogy elfogyjon a gumi, hamarabb cseréltem egy crossmark-ra, ami sokkal ellenállóbb, pedig abban sincs semmi defektvédelem. Ha nem szeretsz 2-3 pótbelsõt magaddal hordani és a túrán szerelni, akkor szerintem mást válassz, illetve akkor jó lehet ha murván, vagy döngölt földúton akarod csak használni.
Aha, hát én is pont ettõl félek. Mert ha csak annyira defekt álló mint a Fast Fred, vagy rosszabb akkor kösz nem kell.
"Attól függ melyik smart sam a sok közül. Nekem összesen egy defektem volt vele, hajtogatós snake skin-es. "
Hát amit én néztem az sima volt (szerintem az alap 5900-ért), kevlár nélküli és a futó felülete nem snake skin-es volt az biztos. Amúgy hány féle van? A tiéd kevláros?
Nekem 60-40 /terep-aszfaltra kéne gumi de nem ragaszkodom a Schwalbehoz.
Az igéret szép szó, de az elkelkáposztalaníthatatlaníthatatlanítottság még szebb ![]()
#7804
Írta 2009. július 24. - 23:50
Hallottam, meg olvastam is már errõl a belsõtlenítésrõl, de csak a friss Bikemagot olvasva indultam be rá igazán.
A nem tubeless felni-nem tubeless külsõ párost választanám.
A kérdéseim: 1.: Speed King Supersonic 2.1 nem nagyon szita oldalfalú? Mert ha igen... akkor ugye átengedné a lötyit(egy ideig legalábbis).
2.: Ha külsõt cserélek, akkor a kerékben lévõ lötyit újra felhasználhatom?
1: http://www.justridin...cambcinml4pe5f3
2: lötyit nem valószínû, slime-ot igen(de ezt ust-hez szokták használni)
#7805
Írta 2009. július 24. - 21:30
A sebesség mindent megold.
#7806
Írta 2009. július 24. - 20:56
Itt a fórumban keresõvel rákeresetem a Scwhalbe Smart Sam-re mert gumi csere elött állok. A hozzászólások alapján igazi mindenes gumi, jó gördülési ellenállással meg stb., de a defekt állóságáról egy árva szó nem esett. Kérnék ezzel kapcsolatban tapasztalatokat.
Hello!
Nekem a bicaj smart sam-mel volt szerelve gyárilag, én nagyon nem voltam megelégedve a defektállóságával, szinte minden keresztül megy rajta. Próbáltam alacsony, magas nyomáson használni, de nem segített egyik se. Nem is vártam meg, hogy elfogyjon a gumi, hamarabb cseréltem egy crossmark-ra, ami sokkal ellenállóbb, pedig abban sincs semmi defektvédelem. Ha nem szeretsz 2-3 pótbelsõt magaddal hordani és a túrán szerelni, akkor szerintem mást válassz, illetve akkor jó lehet ha murván, vagy döngölt földúton akarod csak használni.
#7807
Írta 2009. július 24. - 19:46
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7808
Írta 2009. július 24. - 19:21
Milyen gumi bírja a hõséget?Az egyik egy noname,a másik Schwalbe belsõ volt.
#7809
Írta 2009. július 24. - 18:35
Egyébként nem szidom a Fast Fredet se, mert ha azt vesszük, eddig az összes defektem "lassú" volt, és sosem olyan hogy pukk---->psziiii :wtf:
Az aláírásod angol része tetszik. Van benne valami
Az igéret szép szó, de az elkelkáposztalaníthatatlaníthatatlanítottság még szebb ![]()
#7810
Írta 2009. július 24. - 15:05
"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."
"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"
#7811
Írta 2009. július 24. - 14:41
Nekem gyárilag Fast Fred-em van. Gördülése kiváló, viszonylag könnyû, de gyorsan kopik és a defekt állósága szerintem rosszabb mint átlagos.
Ha erõsebb lenne nem cserélném másra, de ma nézegettem a Smart Sam-et a boltban és olyan tartósnak tûnt elsõre mint a cotton (szinte féltem hogy szétneszakítsam a fogdosással
Az igéret szép szó, de az elkelkáposztalaníthatatlaníthatatlanítottság még szebb ![]()
#7812
Írta 2009. július 23. - 21:41
Használhatod.Hello!
2.125 ig való belsõt használhatok még 2.2-es méretig vagy vegyek másikat?
A sebesség mindent megold.
#7813
Írta 2009. július 23. - 21:40
2.125 ig való belsõt használhatok még 2.2-es méretig vagy vegyek másikat?
#7814
Írta 2009. július 23. - 13:41
Semmi különleges nincs a standard fém szelepsapkában. Autós boltban is lehet kapni.Nekem Joe's van és nem adtak hozzá.
Akkor bemegyek egy boltba, hátha van nekik.
Köszi:)
http://www.auto-fels...ext=Szelepsapka
#7815
Írta 2009. július 23. - 13:36
ha külsõt cserélsz akkor le a kalappal:D......tiszta trutymó leszel hacsak nemvárod meg a gyártó által írt "felhasználási idejét" az adott löttynek hogy belekössön... ha egyszer csinálsz egy nem ust felni- nem ust köpeny párost, és jólesz, szrintem kár addig piszkálni míg a gumi nemkopik el vagy egyéb komolyabb dolog nem történik. amúgy én lassan eltarom a joe s, gyárat annyi löttyöt vettem tõlük, próbáltam furious fred(nem UST) és nem ust s alexrims régi kerekemet(szalag nélkül) belsõ nélkülire csinálni...ráment 1 napom hogy felfújjam, máig sem értem hogy sikerült, de megtartotta a levegõt, és nem szivárgott sehol. Persze azt nemmondom hogy nagyobb túrára, versenyre elmernék menni vele, ez csak kiváncsiság volt:D
Üdv.
-Szerintem meg ha belsõgumis rendszere van akkor le lehet cserélni a külsõt anélkül hogy össze trutymózná magát az ember.
-Én úgy kezdenék hozzá hogy a kereket beállítom úgy hogy a szelep 12 óra irányban vagyis fent legyen és ha ez úgy van várok pár percet hogy a lötyi leülepedjen az aljára mert akkor logikus hogy a lötyi a kerék aljában lessz.
-Ezután elkezdem lassan ki engedni a levegõt így már le szedhetõ a kûlsõ és már kész is.
-A szelepbõl nem szükséges ki tekerni a szeleptût elég csak egy vékony tárgyal pld csillag csavarhúzó hegyével a szeleptût benyomni és úgy leereszteni a gumit.
-A fent emlitet elméletet én a Defektstopos lötyire írtam.
-A többi tipusra márkára nem tudom beválik-e azokat nem ismerem.
#7816
Írta 2009. július 23. - 13:28
Üdv.
-Szerintem a lötyihez adnak ilyen kis cuccot amivel ki tudod tekerni,legalábbis nekem a Defektstop-os lötyihez adtak mert benne vólt a flakon zárókupakjában.:wtf:
Nekem Joe's van és nem adtak hozzá.
Akkor bemegyek egy boltba, hátha van nekik.
Köszi:)
#7817
Írta 2009. július 23. - 13:12
Hallottam, meg olvastam is már errõl a belsõtlenítésrõl, de csak a friss Bikemagot olvasva indultam be rá igazán.
A nem tubeless felni-nem tubeless külsõ párost választanám.
A kérdéseim: 1.: Speed King Supersonic 2.1 nem nagyon szita oldalfalú? Mert ha igen... akkor ugye átengedné a lötyit(egy ideig legalábbis).
2.: Ha külsõt cserélek, akkor a kerékben lévõ lötyit újra felhasználhatom?
ha külsõt cserélsz akkor le a kalappal:D......tiszta trutymó leszel hacsak nemvárod meg a gyártó által írt "felhasználási idejét" az adott löttynek hogy belekössön... ha egyszer csinálsz egy nem ust felni- nem ust köpeny párost, és jólesz, szrintem kár addig piszkálni míg a gumi nemkopik el vagy egyéb komolyabb dolog nem történik. amúgy én lassan eltarom a joe s, gyárat annyi löttyöt vettem tõlük, próbáltam furious fred(nem UST) és nem ust s alexrims régi kerekemet(szalag nélkül) belsõ nélkülire csinálni...ráment 1 napom hogy felfújjam, máig sem értem hogy sikerült, de megtartotta a levegõt, és nem szivárgott sehol. Persze azt nemmondom hogy nagyobb túrára, versenyre elmernék menni vele, ez csak kiváncsiság volt:D
#7818
Írta 2009. július 23. - 13:07
Milyen eszközzel lehet kiszedni egy belsõbõl az autó szelepet? Defektmentesítõ lötyit szeretnék beletenni.
Üdv.
-Szerintem a lötyihez adnak ilyen kis cuccot amivel ki tudod tekerni,legalábbis nekem a Defektstop-os lötyihez adtak mert benne vólt a flakon zárókupakjában.:wtf:
#7819
Írta 2009. július 23. - 12:40
ne szedd ki a szelepet, mert nem tudod visszaragasztani.
a szeleptût ki lehet csavarni fém szelepsapkával pl.
rosszul fogalmaztam:D És bármelyik boltban van ilyen fém szelepsapka? gondolom ez nem sima, hanem valami spéci
#7820
Írta 2009. július 23. - 12:28

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





