Gyakorlatilag nem. Senkit nem ismerek, akinek azért ment volna tönkre a külsõje, mert forgatta.Az nem számít, hogy az anyag elkezd nyúlni az egyik irányban, a megfordítás után pont ellentétesen? Nem csak a futófelületre gondolok, a belsejére is.
Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#4521
Posted 2011. August 06. - 00:03
A sebesség mindent megold.
#4522
Posted 2011. August 05. - 23:37
Minden gond nélkül meg lehet fordítani.
Az nem számít, hogy az anyag elkezd nyúlni az egyik irányban, a megfordítás után pont ellentétesen? Nem csak a futófelületre gondolok, a belsejére is.
#4523
Posted 2011. August 05. - 21:48
Pici segítséget kérnék a tapasztaltabbaktól. Három külsõ között vacillálok:
Maxxis High Roller XC
Maxxis Crossmark
Ritchey Z-max Premonition Pro
High Roller
Crossmark
#4524
Posted 2011. August 05. - 21:16
Köszi. Nekem az is infó lesz, ha az aszfalton való gördülésérõl beszámolsz (terepen biztos jobb, mind az XC Dry)
...na meg a valós szélessége is érdekel majd.
Valós szélességrõl nem tudok beszámolni, de próba alapján elég kicsi a gördülési ellenállása aszfalton, talán a Conti Race Kinghez tudnám hasonlítani.
#4525
Posted 2011. August 05. - 21:10
...na meg a valós szélessége is érdekel majd.
Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."
#4526
Posted 2011. August 05. - 21:05
Pici segítséget kérnék a tapasztaltabbaktól. Három külsõ között vacillálok:
Maxxis High Roller XC
Maxxis Crossmark
Ritchey Z-max Premonition Pro
Most Michelin XC Dry2 van fent, egész jól elvagyok vele, de kellene egy lényegesen harapósabb külsõ. Egy egy túrán max. 10-20%-ot kell csak aszfalton menni, de azért nem akarom, hogy pont ez a rész legyen a "legemlékezetesebb".
A Ritchey-nek tetszik a mintázata, de kicsit keveslem az oldalsó bütykeit (gondolom a keréknyomos, vagy sodrós kanyarokban ez nem túl jó), a másik kettõnél ezek nem hiányoznak, de nem tudom, hogy melyiknek lenne kisebb a gördülési ellenállása.
én most fogok maxxis crossmarkot felrakni, majd megírom milyen. igaz, majd csak két hét múlva tudok rendesen hegyre menni vele.
#4527
Posted 2011. August 05. - 20:33
Egyetlen kérdésem lenne még ezzel a témával kapcsolatban.
Schwalbe RR-t 300km használat után meg lehet fordítani, vagy nem kéne erõltetni a dolgot?
Minden gond nélkül meg lehet fordítani.
A sebesség mindent megold.
#4528
Posted 2011. August 05. - 19:16
Én is így vagyok vele...Én nem fordítanám meg.
"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager
#4529
Posted 2011. August 05. - 17:44
Maxxis High Roller XC
Maxxis Crossmark
Ritchey Z-max Premonition Pro
Most Michelin XC Dry2 van fent, egész jól elvagyok vele, de kellene egy lényegesen harapósabb külsõ. Egy egy túrán max. 10-20%-ot kell csak aszfalton menni, de azért nem akarom, hogy pont ez a rész legyen a "legemlékezetesebb".
A Ritchey-nek tetszik a mintázata, de kicsit keveslem az oldalsó bütykeit (gondolom a keréknyomos, vagy sodrós kanyarokban ez nem túl jó), a másik kettõnél ezek nem hiányoznak, de nem tudom, hogy melyiknek lenne kisebb a gördülési ellenállása.
Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."
#4530
Posted 2011. August 05. - 17:31
#4531
Posted 2011. August 05. - 17:11
Schwalbe RR-t 300km használat után meg lehet fordítani, vagy nem kéne erõltetni a dolgot?
"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager
#4532
Posted 2011. August 05. - 14:28
Áhá! Tiszta! Átjött! Köszi!Hogy jobban másszon.
Akkor az én lenti ábrám az a SCHWALBE-éknál a mászós beállítás.
"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager
#4533
Posted 2011. August 05. - 14:27
De ha úgy jobban gurul és jobban fékezhetõ is, akkor ki és minek rakja fel fordítva?
Hogy jobban másszon.
A sebesség mindent megold.
#4534
Posted 2011. August 05. - 14:26
De ha úgy jobban gurul és jobban fékezhetõ is, akkor ki és minek rakja fel fordítva?...hátra fel lehet õket rakni úgy, mint az elsõt, akkor jobban gurulnak és fekezhetõek...
"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager
#4535
Posted 2011. August 05. - 14:22
Nem tudom, mennyire látszik, NNic-eket így használom: http://img845.images...36/img6293u.jpg
Más technológia, így itt ez a helyes, másik gumiknál meg más, és nem kell foglalkozni azzal, melyiknél hogyan "nyílik" vagy záródik a mintázat? Na, legalább felpörgetem a topikot a hülyeségeimmel! :-)
A kép szerint jól volt rajta.
#4536
Posted 2011. August 05. - 14:14
A schwalbe gumikon igen (hátra fel lehet õket rakni úgy, mint az elsõt, akkor jobban gurulnak és fekezhetõek). Egyébként nem.Ahha, nekem kezd átjönni a lényeg azt hiszem.
Egy egyszerûsített ábrát rajzoltam, remélem jól értem.
Szóval ha jól értem, akkor az a lényeg hogy az elsõ gumin az oldalsó lamellák elõre fele nézve nyissanak, a hátsón pedig elõrefele nézve zárjanak.
Jól értem a dolgot?
A sebesség mindent megold.
#4537
Posted 2011. August 05. - 14:00
Egy egyszerûsített ábrát rajzoltam, remélem jól értem.
Szóval ha jól értem, akkor az a lényeg hogy az elsõ gumin az oldalsó lamellák elõre fele nézve nyissanak, a hátsón pedig elõrefele nézve zárjanak.

Jól értem a dolgot?
"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager
#4538
Posted 2011. August 05. - 13:46
Nobynál és Ralhpnál az oldalsó bütyköknél 3/4-ig van egy kis hasíték, elsõ keréken elõre felé van a hasíték,(fékezésnél-kanyarodásnál szét nyit, és nagyobb felületen kapaszkodik) hátsón hátrafelé.
Nem tudom, mennyire látszik, NNic-eket így használom: http://img845.images...36/img6293u.jpg
Más technológia, így itt ez a helyes, másik gumiknál meg más, és nem kell foglalkozni azzal, melyiknél hogyan "nyílik" vagy záródik a mintázat? Na, legalább felpörgetem a topikot a hülyeségeimmel! :-)
#4539
Posted 2011. August 05. - 12:54
Oké, akkor innentõl nem értem az egészet. :-) Mindegy, nem lényeges.
Nobynál és Ralhpnál az oldalsó bütyköknél 3/4-ig van egy kis hasíték, elsõ keréken elõre felé van a hasíték,(fékezésnél-kanyarodásnál szét nyit, és nagyobb felületen kapaszkodik) hátsón hátrafelé.
#4540
Posted 2011. August 05. - 12:09

Sign In
Create Account

Back to top






