Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2461
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

don't know. elnézést. :o


Áh, szóval chainreactioncycles. Szoktam lapozgatni... Megfejtek végül mindent. :cool2:

#2462
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

Dunno?


don't know. elnézést. :o

#2463
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Ha 26" 1.5 aszfaltra való kell, akkor még Maxxis Xenith. Nekem ilyen van, bevált.


Nem ragaszkodom az 1,5-höz. Inkább 1,5 - 1,75 között keresek csak aszfaltra. Felveszem õt is az olcsó aszfalt gumik listájára (persze ez sincs a bikedisc-on).

#2464
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Ha 26" 1.5 aszfaltra való kell, akkor még Maxxis Xenith. Nekem ilyen van, bevált.

#2465
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

dunno. crc-n kaptam rá találatot, de csak undormány oldalfallal.

nekem 2008-ban volt ilyenem, azóta ajánlgatom. akkor 3000Ft/darab volt, esetleg kérdezz rá pár bringaboltban, hátha van elfekvõ készlet. az biztos, hogy 65 euró egy gyakorlatilag slick gumiért ilyen felhasználásra szerintem baromira sok és felesleges.


"Csak" 50 (100 helyett). :) A Supreme-el 15000 km-eket mennek külföldön. Ezt én úgy 3 év alatt használnám el. Azért majd körbekérdezek még. Holnap amúgy is megyek vissza a bringámért (villa tisztítás).

Dunno?

#2466
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
dunno. crc-n kaptam rá találatot, de csak undormány oldalfallal.

nekem 2008-ban volt ilyenem, azóta ajánlgatom. akkor 3000Ft/darab volt, esetleg kérdezz rá pár bringaboltban, hátha van elfekvõ készlet. az biztos, hogy 65 euró egy gyakorlatilag slick gumiért ilyen felhasználásra szerintem baromira sok és felesleges.

#2467
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Szerintem vedd a racert,pont neked találták ki...
Épits outit a montiból,majd vegyél egy outit és épitsd át montivá:)
Nooooormális?!


Történet a következõ: a gyári Bontranger gumikat kukáztam 1500 km után. Nem volt pénz dupla garnitúrára, de jó gumit akartam venni. Aszfaltra és erdõbe kellett egyaránt, ami nem kopik annyira az aszfalton, de ott is menjen jól, már amennyire lehet. Így lett az öszvér Smart Sam. Szeretem is õket. Ambiciózusabb lettem, kezdett izgalmas lenni az átlagsebesség hajszolása. Olykor szoktam menni outissal is. Utóbbi idõben a nyomással játszok attól függõen, hogy merre megyek, vagy mit csinálok. Szóval aszfalt orientált gumit keresek. Amikor pedig elkopott a Smart Sam, akkor lesz helyette Nobby Nic / Racing Ralph vagy Rocket Ron / Racing Ralph vagy Rocket Ron / Rocket Ron vagy Rocket Ron / Thunder Burt. Majd addigra kialakul. Lényeg, hogy lesz road és offroad gumi. Két szett ráadásul késõbb is kopik és mindenre olyat használok, amire való. Két bringát nem fogok tartani. Nem is hinném, hogy szükség lenne rá. Nem hinném, hogy jó érzés és olcsó mutatvány lenne Rocket Ron-al tekerni egy 100-ast aszfalton (jövõ héten vehetnék másikat). Ráadásul nem látom, hogy miért kellene aszfaltra is 2,1-es méretû gumit vennem. Nem gondolom, hogy majd tekerni sem kell, de szerintem a célom elérem vele: jobban, könnyebben haladok vele aszfalton. A Mavic Crossride kerékre rá lehet tenni 1,5-ös gumit. Ha pedig rá lehet tenni, gondolom nem baromság. Nem az erdõt tervezem vele járni.

stp1: ez megszûnt modell? Nem látom a svábli honlapján és a bikediscount.de-n sem. Mivel lesz egy rendelésem és ott olyan olcsón ki lehet fogni dolgokat, szeretném onnan venni ezt is. A Kojak jut még eszembe. Na azt azonnal elvetettem. A többi Marathon meg egyre nehezebb (akár 2x ilyen nehéz), ráadásul azok már nem csak aszfaltra valók. Defektállóság sem egy hátrány. Ezért is néztem ezt a két evo-t (supreme / racer).

#2468
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
schwalbe city jet fasza, és nem is költöd rá a gyatyádat. 570g, 1,5"

tömeget annyira nem gondolnám fontosnak, aszfalton nem folyamatos gyorsítás-lassítás típusú a bringázás, ahol számítana is...

#2469
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 posts
Szerintem vedd a racert,pont neked találták ki...
Épits outit a montiból,majd vegyél egy outit és épitsd át montivá:)
Nooooormális?!
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#2470
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Ti melyiket vennétek?

SCHWALBE Marathon Racer HD Evo 1,5" folding 390g (64 EUR)
SCHWALBE Marathon Supreme RoadStar 1,6" Reflex folding 440g (50 EUR)
SCHWALBE Marathon Supreme RoadStar 2,0" Reflex folding 565g (52 EUR)

26-os a bringa, 55 kilós a rider. A kerék lehet, hogy egy Mavic Crossride lesz (de ez még kérdéses és akkor méretben egyik sem okozna gondot). Legszívesebben venném a Racer-t, mert az a legkönnyebb és talán a leggyorsabb (legalább is a Schwalbe táblázata szerint), cserébe a legdrágább, pedig egy kategória a Supreme-el. A Supreme elvileg komfortosabb, mint a Racer, ráadásul az már 1,6-os és sokan azt vallják, hogy montira 1,75 alatt nem igazán lesz gyorsabb, csak kényelmetlenebb, ráadásul a súly még itt is elég jó (mármint az 1,6-os Supreme). A 2,0 mellett nem szól semmi a komforton kívül, negyed kilóval nehezebb is, mint az 1,6-os. Én a Supreme 1,6-ra hajlok. Ti? A Smart Sam Evo-im majd 500g-osak (Schwalbe 14A 95g-os belsõket használok, amivel 5-6000 km alatt csak két defektem volt: az egyik saját hibából, a másikat egy üveg darab okozott). Aszfaltra nem akarok nehezebb külsõt a Sam-nél, ez az egy kikötésem lenne. Mivel ezek mind úgy hallottam tartós külsõk, így nekem megéri a fenti összegeket. Contikat is néztem, de azok ilyen célra mind nehezebbek voltak és all-rounderebbnek is tûntek.

#2471
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Nálam még nem csúszott meg. A Michelin City hez képest keményebb. Annak rettent tapadása van, kanyarodáskor átlag nyikorgott szinte.

#2472
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Tudtok ajánlani valami gumit az eddigi Geax Saguaro 2,2 29"-helyett?
A mintája rendben,de a súlya 750g,azon szeretnék spórolni.
Használtam már Ritchey Shieldet és Racing Ralphot is,azoknak a minjáját szerettem.
Zöld Slime folyadékkal raknám össze.köszi

#2473
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Sztem az anyagával lesz a "gond". Elég kemény gumi, ami nem mellékesen kanyarokban csuszingált is rendesen alattam. Haver valami más márkájú, full lágy slick gumija meg tapadt nagy sebességû kanyaroknál is.

#2474
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

Jah hát nekem is volt Sport Contactom (1.6 méretben). Iszonyat volt leszedni meg feltenni. kezem majd szét szakadt. Fateromat kértem meg mindig, hogy szedje már le meg tegye fel, mert õ valahogy játszi könnyedséggel csinálta! :confused: Mondjuk õ a villanypásztort se érzi ha megfogja, szóval a tenyerével lehet valami! :D



:D Pedig az még nem olyan keskeny.. Meg is szappanoztam h könnyebben felmenjen, de úgy is rettent nehéz volt.

#2475
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Jah hát nekem is volt Sport Contactom (1.6 méretben). Iszonyat volt leszedni meg feltenni. kezem majd szét szakadt. Fateromat kértem meg mindig, hogy szedje már le meg tegye fel, mert õ valahogy játszi könnyedséggel csinálta! :confused: Mondjuk õ a villanypásztort se érzi ha megfogja, szóval a tenyerével lehet valami! :D

#2476
berenyidani

berenyidani

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Egy gyors kérdésem lenne.
Milyen (aránylag olcsó) gumiköpenyt ajánlotok a 130 kilómhoz 26-os városi/túra használati kategóriában?
Köszi elõre is.

#2477
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Csak úgy,hátha valakit:Rubena Charybdis 27.5x2.0 504gramm.

#2478
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

nehezen szerelhetõ guminál sokat tud segíteni 1ébként :

Feltöltött kép

Na ilyent okvetlen venni kell. Tegnap megjött a Conti Sport Contactom, 26*1.3 as. Kínszenvedés volt felrakni... Totál legyalulta a bõrt a hüvelykujjamról a mire felment...

Köszönet érte. :D

#2479
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

egy kozvetlen osszevetesre kivancsi lennek :) az ujabb ralph, mintha valahol a regi ron es ralph kozott lenne. elol kevesbe sodrodik, de hatul nem olyan jo maszogumi. egeszen franko, amig nem jon vmi kis homokcsapda, mert ott arra megy, amerre a lendulet visz. ronnal, ha nem terheltem az elejet azert iranyithato maradt (igaz az 2.25os volt, nem 2.1es).


Nekem nincs gond a Ralph maszokepessegeivel, sot, a korabban hatul (es ertelmetlenul) hasznalt Nobby utan sem tunt fel, hogy rosszabbul masznek barhol. Lefele mas a helyzet, hamarabb megcsuszik, jobban kell ugyelni a sulypont helyezesere, mert ez mar nem toleralja olyan jol az ember hibait, mint egy nagyobb butykos gumi, de nem veszes, nekem ez meg tetszik is benne.

A homokban majdnem minden gumi ugyanolyan, ott semmi nem a gumin mulik, hacsak nem fatbike-rol beszelunk. Az kerekparozasi technikadtol fugg, hogyan haladsz, testsuly hatra es pedalozas, no meg sok gyakorlas. Egy pelda, jo kis video: How to mountain bike through sand in 3 easy steps - YouTube

#2480
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
egy kozvetlen osszevetesre kivancsi lennek :) az ujabb ralph, mintha valahol a regi ron es ralph kozott lenne. elol kevesbe sodrodik, de hatul nem olyan jo maszogumi. egeszen franko, amig nem jon vmi kis homokcsapda, mert ott arra megy, amerre a lendulet visz. ronnal, ha nem terheltem az elejet azert iranyithato maradt (igaz az 2.25os volt, nem 2.1es).