Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2381
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

az egyik legjobb
ha egyflrma mintát akarsz akkor hátra pace, elõre trail star


Mi a különbség a kettõ között? Létezik tubeless trailstar?

#2382
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
az egyik legjobb
ha egyflrma mintát akarsz akkor hátra pace, elõre trail star
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2383
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
A NN Evo PaceStar jó fajta?

#2384
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Ezt probalta vki? Szimpi... Siman kiprobalnam a ralph helyett.

Schwalbe


Ha minimál mintás gumik érdekelnek, ott a WTB Vulpine is 29×2,1-es méretben. Az SS gépemen használom jelenleg hátsó keréken, ha megfelelõen terhelem, nincs gond a tapadással sem. ZTR felnin hibátlanul mûködik belsõ nélkül és sokáig megmarad benne a lötty, nem szikkad ki.

#2385
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
még csak tapiztam

nekem inkább a rock razor tetszik az újak közül.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2386
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ezt probalta vki? Szimpi... Siman kiprobalnam a ralph helyett.

Schwalbe

#2387
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Lehet jobb, de nem a minta miatt (ara is joval alacsonyabb). Nem oszt vagy szoroz (kb mint a sebesseg). Kenyelem szempontjabol szvsz a 35-622 kb az 1.5-559nek felel meg. A schwalbe az egyiket varosba szanja, a masikat meg turaguminak. De a leggyorsabb turagumijuk a racer, nem a supreme.

#2388
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Az aqua planingra gondolsz? Ha csak nem tudsz 2-300al menni, nem fog veszelyeztetni. A gumikevereken mulik, es a kojak nagyon is jol tapad. Ha nem sarban, hoban hasznalod, nem kell ra minta.

A 26oson 35os gumi nagyon virsli kenyelem szempontjabol, 28as kereken meg a turabringakra sem nagyon raknak 35-42nel vastagabbat. Persze ha nem vmi balloonbikeot akarsz.


Nem az aqua planingra. Bringán ilyen jelenség nem játszik. A virsli még jobban tapad a vízen. A mintát arra írtam, hogy itt a nagy magyar valóságban a rissz-rossz utakon én jobban elvagyok a mintás Supremmel. A kényelemre ugyan ezt írtam, hogy én 26-os-ról beszélek és ott nagyon kényelmetlen az 1.35-ös. Amit a srác kérdezett, hogy gyorsabb vagy sem az szerintem elenyészõ. Minden szempontból jobb a Suprem szerintem, egyedül a reflex csíkkal kell barátkozni....

#2389
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nekem volt Kojak 1.35 most Supreme van 1.6-os. A Marathon minden tekintetben jobb. Semmivel nem lassabb, cserébe ezerszer kényelmesebb, ebbe nem megy bele a királydinnye, a kevés minta is csak elõnyösebb. Viszont itt 26-os méretrõl van szó.


Az aqua planingra gondolsz? Ha csak nem tudsz 2-300al menni, nem fog veszelyeztetni. A gumikevereken mulik, es a kojak nagyon is jol tapad. Ha nem sarban, hoban hasznalod, nem kell ra minta.

A 26oson 35os gumi nagyon virsli kenyelem szempontjabol, 28as kereken meg a turabringakra sem nagyon raknak 35-42nel vastagabbat. Persze ha nem vmi balloonbikeot akarsz.

#2390
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Nem tudom hogy érzem-e, nethuszárkodom és csekkolom a schwalbe honlapját. Ott vannak mindenféle szép ábrák ahol a hat kis kockából a Kojaknak van hat, a Supreme-nek meg csak öt a gyorsaság rovatban. Na ugye hogy ugye...


Nekem volt Kojak 1.35 most Supreme van 1.6-os. A Marathon minden tekintetben jobb. Semmivel nem lassabb, cserébe ezerszer kényelmesebb, ebbe nem megy bele a királydinnye, a kevés minta is csak elõnyösebb. Viszont itt 26-os méretrõl van szó.

#2391
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Slic gumival már 1 mm hóban is alig lehet menni.

#2392
kornel.regent

kornel.regent

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

hát ha Te érzed a marathon supreme meg a kojak közti különbséget amitõl a kojak gyorsabb lehetne...

Nem tudom hogy érzem-e, nethuszárkodom és csekkolom a schwalbe honlapját. Ott vannak mindenféle szép ábrák ahol a hat kis kockából a Kojaknak van hat, a Supreme-nek meg csak öt a gyorsaság rovatban. Na ugye hogy ugye...

#2393
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
gyors gumival a defekt sem ér utol! :D

bringán nincs sok jelentõsége a vízelvezetésnek.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2394
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
hát ha Te érzed a marathon supreme meg a kojak közti különbséget amitõl a kojak gyorsabb lehetne...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2395
kornel.regent

kornel.regent

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
A Kojak nem csúszik esööben? Azt gondoltam, hogy mivel nincs ami elvezesse a vizet csúszik mint a fene. Sajnos közben néztem hogy a bike-discount-nál nincs most Marathon Racer, úgyhogy a Marathon Supreme és most már a kojak között vacillálok. Supreme defektállóbb, a Kojak gyorsabb. Nagy dilemma. :)

#2396
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
kojak 35os :) egesz konnyu, es van benne defektvedelem, lassan kopik, esoben sem csuszik, es nincs is horror ara (kint).

#2397
kornel.regent

kornel.regent

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

35-ös simán jó, de ha defektállóság a fontos akkor vmi plus-os -t érdemes. igaz 10k darabja.


Kösz a gyors választ, ár nem számít, csak télen használnám és nem mindennap, valószinüüleg kibír majd legalább két, inkább három szezont.

#2398
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
35-ös simán jó, de ha defektállóság a fontos akkor vmi plus-os -t érdemes. igaz 10k darabja.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2399
kornel.regent

kornel.regent

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Szeretném télre lecserélni a fent lévö Nobby Nickeket valami slickebb gumira, mert ilyenkor nem megyek terepre, hegyre sem nagyon, leginkább országúti tekeréseket csinálok. A felim SunRinglé Inferno 29" 25-ös. Ennek a belsöö szélessége 20.3 mm a hivatalos doksi szerint, a felnin az van hogy 622-20. Egy Marathon Racer-re gondoltam (ETRTO 35-622 (28 x 1.35 Inch)), fontos a defektállóság nem szeretek sötétben minusz 5 fokban gumit szerelni. De nem tudom, hogy erre a felnire felmegy-e korektül ez a gumi.Azon aggódom, hogy a gumi pereme sokkal keskenyebb mint a felni és nem fog majd jól megszorulni. Vagy ezen ne aggódjak, keményre fújva minden renben lesz? Van valakinek esetleg tapasztalata 29"-es monti+keskeny gumival?
Nem ragaszkodom ehhez a konkrét gumihoz, defektállóság-sebesség a fontos ilyen sorrenben.

#2400
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Rendeltem a szöges gumi helyett egy szög nélküli nokian rollspeed wintert, 26x1.75 méretben 900 grammos :-)