Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

A hazai kerékpáros piac halála

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
162 hozzászólás a témában

#141
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Rémhöri...nem akarsz elköltözni zegerszegrõl mondjuk az ország közepére hogy a bringások könnyebben elérjenk :)
de vicc nélkül ...szerintem hosszútávon csak az a bolt marad fenn ahol ilyen a hozzáállás

voltam már olyan bringaboltba ahol az eladó azt mondta a majdnem uj tányérokra hogy el van kopva mert pár fog vége hegyes

de ez vonatkozik minden más boltra ahol az eládóknak fogalmuk nincs mit árulnak. csomó rossz tapasztalatom van
nem untatok senkit.

fizetést ugyis kapnak az eladók ugye ...igy 8 órából 7 ben beszélgetnek mikor nincs ép vevõ ...nem lehetne hogy a fõnök a tökükre lép hogy foglalkozzon is azzal mit árul ...elvégre a fõnök érdeke hogy máskor is visszámenjen a vevõ

"just chillin killin"


#142
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Amióta (1992)Magyarországon megjelent az mtb sport,azóta van válságban a kerékpárpiac Magyarországon.Minimális volt,van,lesz a készleten lévõ áruk mennyisége,és én nem vagyok hajlandó várni egy markolatra 3-4 hónapot,csak azért mert november vagy január van.Leszarom.Legutóbb elsõ teleszkópot vettem külföldi oldalról,és 4 munkanap alatt megjött a világ másik felérõl,,ráadásul az árban benne volt a postaköltség........És nem több százezres Foxról volt szó......


Akkor minek nyitottad ezt a topikot...?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#143
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
régiófüggõ...mennyire találó ez a szó! :)
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#144
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Sopron 56ezres város, itt lóg (damilon, plafonról) a boltban 1,2 milliós bringa, de jó 2 tucat 200ezer feletti bringa is van (meg néha egy 3/4 milliós Epic :P). Frekventáltabb idõszakban (március-október) hetente mennek áruért Bp-re. Ami idehaza kapható, azt tudják hozni. Szóval a vidékkel kapcsolatban se általánosítanék, talán régió függõ. Mint klubtag pedig külön figyelnek a rendeléseinkre, kedvezmények, ingyen (Heineken-ért) szerelés, stb. Az hogy kedves legyen az eladó a vevõvel nem olyan egyszerû helyzet (mondjuk bejön fél órán belül hat láma, a 7.-el már nehéz kedvesen bánni).
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#145
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nem szabad általánosítani. Nálunk Zegerszegen a készleten lévõ legdrágább bringa egy 160/160as haro, 450ezer körül, de van sok 150-250ezres árkategóriában is. És 40-50ezres város. Szerviz? Én vagyok a beugrós, de a másik szervizes is kb 95 óta teker, 5-6-7 éve bringaboltban dolgozik.
Hogy valaki valamelyik boltban nem elég tájékozott? Ez egyáltalán nem megengedhetõ. Tudnom kell az alap Shimano TY30tól az xtr, dura-ace-n keresztül a saintig, DX-ig mindent, de ugyanez vonatkozik a sramra rolhoffra, mindenre. Ha nem keresik akkor is. Ha a vevõ kérdésére nem tudsz válaszolni akkor el is áshatod magad. Nem tudom, hogy lehet úgy boltban dolgozni.
Határidõk? Bejön, ha van cucc, megkapja. Ha nincs felhivjuk a nagykert. Ha nincs felhivjuk a külföldi kapcsolatainkat. Ha nincs ottsem (ez igen ritka), akkor külföldi webshopból gyak. haszon nélkül, DE megkapja. Megmondjuk hogy 7 nap 10 nap 2 hét, de ittvan, mindig, minden.
Ha nincs tengely a Novatec agyba, gyártatunk esztergályossal. Ha nincs piros magas oldalfalú felni sehol, festetünk. Mindent meg lehet oldani, csak és kizárólag hozzáállás kérdése.
Igen, a boltok, nagykerek nagy része a "beleszarok" kategória. De nem szabad általánosítani.
Az meg hogy magyar bajnok a szerelõ semmit nem jelent. Nem szerelésbõl nyert OB-t.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#146
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég

a válság,természetesen a kerékpár ipart,kereskedelmet is érinti.Mindenki sokkal óvatosabb lett,kevesebb árut rendelnek,készleteznek,mivel kevesebb az erre elkölthetõ pénze a kereskedõknek,és vásárlóknak is.Ez is csak egy üzlet,amit nem szerelembõl csinálnak,és nem vállal senki túl nagy kockázatot.Én valójában azt hittem a válság kezdetén,hogy a hazai bringaboltok nagy része bezár,vagy kemény leépítésekbe kezd.Ez nem következett be,tehát nem lehet a hazai bicikli piac haláláról beszélni.Csupán ezt is elérte a válság,miért pont ez maradt volna ki?És,hogy a kerékpár nagyrészt "luxuscikk",vagyis az emberek többségének nem létszükséglete,ahhoz képest még mindig megél elég sok kereskedõ és szerviz,válság ide vagy oda.A hazai piac tehát csak visszavett,az amúgy sem túl magas fordulatszámból.Kérdés persze,hogy milyen alacsony fordulatszám az,amivel még eldöcög,és amit még a vásárlók is elviselnek.


Amióta (1992)Magyarországon megjelent az mtb sport,azóta van válságban a kerékpárpiac Magyarországon.Minimális volt,van,lesz a készleten lévõ áruk mennyisége,és én nem vagyok hajlandó várni egy markolatra 3-4 hónapot,csak azért mert november vagy január van.Leszarom.Legutóbb elsõ teleszkópot vettem külföldi oldalról,és 4 munkanap alatt megjött a világ másik felérõl,,ráadásul az árban benne volt a postaköltség........És nem több százezres Foxról volt szó......

#147
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Emberek! El se tudjátok képzeli mi a helyzet vidéken!
Szerintetek mennyi rá az esély, hogy egy vidéki húszezres kisvárosban válogatni tudsz a boltok-szerelõk között???

Nálunk(25k lakos) 40e-nél drágább bicikli nincs boltban. A szomszéd városba járok szervizeltetni, ez van.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#148
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
a válság,természetesen a kerékpár ipart,kereskedelmet is érinti.Mindenki sokkal óvatosabb lett,kevesebb árut rendelnek,készleteznek,mivel kevesebb az erre elkölthetõ pénze a kereskedõknek,és vásárlóknak is.Ez is csak egy üzlet,amit nem szerelembõl csinálnak,és nem vállal senki túl nagy kockázatot.Én valójában azt hittem a válság kezdetén,hogy a hazai bringaboltok nagy része bezár,vagy kemény leépítésekbe kezd.Ez nem következett be,tehát nem lehet a hazai bicikli piac haláláról beszélni.Csupán ezt is elérte a válság,miért pont ez maradt volna ki?És,hogy a kerékpár nagyrészt "luxuscikk",vagyis az emberek többségének nem létszükséglete,ahhoz képest még mindig megél elég sok kereskedõ és szerviz,válság ide vagy oda.A hazai piac tehát csak visszavett,az amúgy sem túl magas fordulatszámból.Kérdés persze,hogy milyen alacsony fordulatszám az,amivel még eldöcög,és amit még a vásárlók is elviselnek.

#149
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás

Egy emailedbe került volna, és küldik a másikat, cserével, ilyen is van...


Emberek! El se tudjátok képzeli mi a helyzet vidéken!
Szerintetek mennyi rá az esély, hogy egy vidéki húszezres kisvárosban válogatni tudsz a boltok-szerelõk között???
A yamaha csónakmotorbolttal együtt üzemeltetett boltost és feleségét mennyire érdekli a napi bringa technika?
Az országútis múlttal bíró boltos-szerelõt mennyire érdeklik a terepbringák, az aktuális irányzatok?
Elárulom semennyire!!!
Milyen árfekvésû bringákal alkatrészekkel van tele az a két bolt ami egy viszonylag jómódú kisvárosban van? 50-60 e. , alap készlet, még egy kilences lánc sinc :-(
Ami ezen felül kell, csak megrendelésre, mert a vidéki átlag bringásnak "kicsit" mások (szerényebbek) az igényei mint amit itt a fórumon sokan gondoltok....
De legalább segítõkészek a boltosaink, ha konkrét igénnyel állok elõ megpróbálják beszerezni, az más kérdés milyen áron. De, hogy itt nekem tanácsot adjanak bringából, alkatrészbõl?! ha..Ha.. Ha..

Márpedig sok hozzáértõ boltos van ! Ha valamelyik nem tetszik, mész a másik boltba. Látom, hogy miskolci vagy, ott biztosan nincs olyan sok bolt, mint itt Pesten. Ez nekünk nagy elõny, o.k. Nagykerek többsége is Pesten van, ha kérek valamit, 1-2 nap múlva megkapom. Megértem, hogy Miskolcról nem naponta jönnek Pestre a nagykerbe. Sok pesti bolt is nyugatról, neten rendeli az árút, nem mindent persze.
"Javaslat:az internettel versenyt felvevõ hazai árak,professzionálisan kiszolgáló forgalmazók,üzletemberek,üzletek,hálózatok megjelenése.Kisebb kapzsiság,több szakértelem.És a közhely :MINDIG A VÁSÁRLÓ AZ ELSÕ ÉS A VÁSÁRLÓNAK MINDIG IGAZA VAN!Ne Én legyek már a piacért,hanem értem versengjenek."
Ez a mondatod valami rózsaszín álomvilágnak tûnik ! Ez nyugaton sincs mindig így. És az sem igaz, hogy a neten rendeléseddel mindent megoldasz. Megtörtént esetek tucatjai bizonyítják, mennyi buktatója lehet a dolognak. (eltünt árú, hibásat küldtek, nem küldték de levonták az árát,.....)



#150
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

Andris, ez melyik bolt?

ez a canyon
az otthonszerelõ meg a netcenter-es Zsolti

Egy emailedbe került volna, és küldik a másikat, cserével, ilyen is van...

nekik meg csak egy kis figyelmességbe krült volna...
és kb annyit bukok a plusz postaköltségen, mintha bemegyek bármelyik boltba, és megveszem ott...
azóta semmit nem rendeltem tõlük
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#151
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Egy emailedbe került volna, és küldik a másikat, cserével, ilyen is van...

a csodálatos ebike külödött nekem egy sz@r 8-as sort a 9-es LX helyett(LX áron)....ami ugye nagy-nagy $zopás..a boltos átvette tõlem, és nagykeráron beszámította az LX sorba... szóval ilyen is van..ha már online rendelés...



#152
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Andris, ez melyik bolt?

#153
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég

Márpedig sok hozzáértõ boltos van ! Ha valamelyik nem tetszik, mész a másik boltba. Látom, hogy miskolci vagy, ott biztosan nincs olyan sok bolt, mint itt Pesten. Ez nekünk nagy elõny, o.k. Nagykerek többsége is Pesten van, ha kérek valamit, 1-2 nap múlva megkapom. Megértem, hogy Miskolcról nem naponta jönnek Pestre a nagykerbe. Sok pesti bolt is nyugatról, neten rendeli az árút, nem mindent persze.
"Javaslat:az internettel versenyt felvevõ hazai árak,professzionálisan kiszolgáló forgalmazók,üzletemberek,üzletek,hálózatok megjelenése.Kisebb kapzsiság,több szakértelem.És a közhely :MINDIG A VÁSÁRLÓ AZ ELSÕ ÉS A VÁSÁRLÓNAK MINDIG IGAZA VAN!Ne Én legyek már a piacért,hanem értem versengjenek."
Ez a mondatod valami rózsaszín álomvilágnak tûnik ! Ez nyugaton sincs mindig így. És az sem igaz, hogy a neten rendeléseddel mindent megoldasz. Megtörtént esetek tucatjai bizonyítják, mennyi buktatója lehet a dolognak. (eltünt árú, hibásat küldtek, nem küldték de levonták az árát,.....)


A legtöbb negatív dolog a Budapesti ill. a környéki nagykerekkel kapcsolatos pontosan!Ha minden megjön neked 1-2 nap múlva,akkor pl.:rendelj most bármilyen márkájú gyorszárat fehér színben.Remélem ez "50 ft-os "kérés.

#154
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
Szombathelyen csak jókezû szerelõket ismerek, mind veleszületett bringás..:)
sõt néhány otthon is szerel meló után...haveroknak:)
az egyik boltossal jóban vagyok és mivel sokat vásároltam már náluk, mindig kapok kedvezményt, és van hogy féláron megcsinálnak egy telózsírzást olajcserével..
náluk is egyre több a 70-100 e közötti bringa amit eladnak, mert erre van igény.
a szerviz meg tavasztól õszig csak elõre bejelentkezéssel mûködik, olyan sokan vannak..(ez a másik boltra is igaz)
ha valami különlegességet akarsz, akkor igen itt Szhelyen is az van, hogy jövõhéten pénteken megyünk nagykerbe, majd megnézzük hogy van-e....vagy odatelefonálnak, és megkérdik hogy oda mikorra jön...
de mondok mást is
a csodálatos ebike külödött nekem egy sz@r 8-as sort a 9-es LX helyett(LX áron)....ami ugye nagy-nagy $zopás..a boltos átvette tõlem, és nagykeráron beszámította az LX sorba... szóval ilyen is van..ha már online rendelés...
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#155
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Nekem az a tapasztalatom, hogy többnyire ott vannak nem hozzáértõ szerelõk, ahol ezen szeretnének spórolni. Egy jó szerelõ, aki esetleg még eladni is tud, az nem fog elmenni 90-100ezerért heti 6 napra dolgozni.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#156
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás
Márpedig sok hozzáértõ boltos van ! Ha valamelyik nem tetszik, mész a másik boltba. Látom, hogy miskolci vagy, ott biztosan nincs olyan sok bolt, mint itt Pesten. Ez nekünk nagy elõny, o.k. Nagykerek többsége is Pesten van, ha kérek valamit, 1-2 nap múlva megkapom. Megértem, hogy Miskolcról nem naponta jönnek Pestre a nagykerbe. Sok pesti bolt is nyugatról, neten rendeli az árút, nem mindent persze.
"Javaslat:az internettel versenyt felvevõ hazai árak,professzionálisan kiszolgáló forgalmazók,üzletemberek,üzletek,hálózatok megjelenése.Kisebb kapzsiság,több szakértelem.És a közhely :MINDIG A VÁSÁRLÓ AZ ELSÕ ÉS A VÁSÁRLÓNAK MINDIG IGAZA VAN!Ne Én legyek már a piacért,hanem értem versengjenek."
Ez a mondatod valami rózsaszín álomvilágnak tûnik ! Ez nyugaton sincs mindig így. És az sem igaz, hogy a neten rendeléseddel mindent megoldasz. Megtörtént esetek tucatjai bizonyítják, mennyi buktatója lehet a dolognak. (eltünt árú, hibásat küldtek, nem küldték de levonták az árát,.....)

#157
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nekem XCO magyar bajnok szereli a bringám, szóval vannak hozzáértõ szerelõk. A szervizes (nem tartható vele fenn a bolt) dologgal valamilyen szinten vitatkoznék, a klubom boltjában a fõnök szerint a szeviz éri meg legjobban (pedig a városban lévõ boltokból messze itt van a legtöbb bicaj választék). Mondjuk itt sok 100ezer körüli/feletti bringát adnak el, bár nyilván Pest megye után - állítólag - ez a legjobb anyagi helyzetben levõ környék.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#158
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
szerencsére itt Szegeden a fõbb bringaboltokban hozzáértõ személyzet dolgozik
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#159
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ahol nem értenek hozzá az rögtön látszik -hallatszik az elsõ kérdésem után ott az volt az utolsó látogatásom viszont sok nagyon jó üzletet ismerek, leginkább oda szeretek járni ahol a tulaj vagy a szerelõ aktívan jár versenyezni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#160
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Szerntem ez az általánositás hülyeség...vannak bringaboltok ahol tényleg nem konyitanak a szakmához
de ! ugyanennyi van ahol nagyon hozzáértõk dolgoznak...oda kell menni

"just chillin killin"