Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

bringalopás (történetek, tanulságok)


  • Lépj be és szólj hozzá
86 hozzászólás a témában

#21
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Az ismerõsöm írta ezt a mail-t a folytatásról:

Sziasztok!

Tartozunk egy beszámolóval, hogy hogy is alkult a vázas történet. Aki volt a szezonnyitón, az tudja mirõl van szó...
Aki nem azoknak annyit elmondok, hogy 2008 szept. 23-án elloptak tõlünk egy Spec STJ FSR-t, meg egy Cube nõi bringát. A rendõrség helyszínelt, de 2 hónap után annak rendje-módja szerint le is zárta az ügyet, semmi fejlemény sem volt.
De a szezonnyitón jött RÖFI és mondta, hogy mintha az Enikõ vázát látta volna a BikeMag aprón hirdetni...háát így indult a történet.
Szóval, vasárnap 4- re megbeszéltük a találkozót a sráccal, aki árulta a neten a vázat. Elõtte felkerestük telefonon a rendõrséget, és kértünk 2 civil ruhás nyomozót, akik nagyon segítõkészek voltak, és pontosan ki is értek a címre, ahol találkoztunk velük, és együtt mentünk be a gyerekhez. A nagyanyó nyitott ajtót, aki szívesen beinvitált minket és megmutatta a vázat. Amíg mi egyeztettük a számot szólt az unokájának, hogy jöjjön be, mert a vevõk itt vannak. De õ pénz helyett egy rendõrigazolvánnyal szembesült, mivel a vázszám egyezett. A srác csak annyit mondott, hogy õ nem tudta, hogy lopott, persze ezt még senki sem mondta neki, így ezzel már el is árulta magát. Ezután egybõl indultunk is a rendõrkapitányságra, ahol a gyereket 1,5 órán keresztül hallgatták ki, amikor elmondta, hogy õ ezt egy munkatársától vette, aki meg tartozás fejében kapta vkitõl...pff ez így elég lenyomozhatatlannak tûnt... Persze nem nagyon hittek neki, de elngedték ujjlenyomat vétel után. Ezután tõlünk vették fel a tanúvallomást, majd visszakaptuk a vázat.
Ismervén a magyar rendõrség hozzáállását a dolgokhoz, illetve hogy hosszú hétvége volt, úgy vettük hogy ez az ügy ennyi volt, mert a forró nyomot hagyták kihûlni...
De ma reggel csörgött a telcsi, egy ismerõsünk volt a rendõrségrõl, aki elújságolta, hogy a gyereket ma megint bevitték a rendõrségre, ahol már 6 rendbeli betörést is beismert (!). Szóval a srác eléggé megszívta.
Nagy szerencsénk volt, hogy egy magasrangú nyomozó kezdett el foglalkozni az üggyel, aki nem veszi fél vállról, mivel még mással is gyanúsítják a srácot.
Ma az általa mondott nevekhez ment a rendõrség házkutatni, úgy még ki tudja miket fognak találni....Talán az én vázam is meglesz?

Egyenlõre ennyit tudok most nektek írni az ügyrõl, de ha lesz még vmi fejlemény, akkor azt is megírom.

üdv:Peti


#22
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Ez tényleg érdekes lessz...rendõrök valszeg visszanyomoznak...aztán lehet találnak egy olyan orgazdát mint a multkor több száz lopott bingával

"just chillin killin"


#23
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

http://bikemag.hu/fo...post773477Közel másfél éve lopták el ezt a két bicót. Most az apróban megjelent egy hírdetés a CUBE vázról. Nagy vonalakban írom:Gyerek felhív ráígér nagyobb ár (Már volt érdeklõdõje)- civil rendõrrel civil autóval kimegy- gyerek meglepõdik, váz srác utazik az örsre. Itt tart a sztori, állítólag adósság fejében kapta, de ezt majd a rend õrei kiderítik és reméljük meglesz a tolvaj és esetleg egy két alkatrész...Ha tudok még valamit írok!


Rossz volt a link.

De amúgy kíváncsi vagyok a részletekre, ha van vmi dobd fel ide, hagy tanuljunk. ;)

#24
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
http://bikemag.hu/fo...post773477Közel másfél éve lopták el ezt a két bicót. Most az apróban megjelent egy hírdetés a CUBE vázról. Nagy vonalakban írom:Gyerek felhív ráígér nagyobb ár (Már volt érdeklõdõje)- civil rendõrrel civil autóval kimegy- gyerek meglepõdik, váz srác utazik az örsre. Itt tart a sztori, állítólag adósság fejében kapta, de ezt majd a rend õrei kiderítik és reméljük meglesz a tolvaj és esetleg egy két alkatrész...Ha tudok még valamit írok!


#25
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.336 hozzászólás
Vannak olyan piacok Pesten ahol jellemzõ, hogy lopott masinákat is árulnak? Pl Józsefvárosi vagy hasonló? Érdemes lehet kinézni?

#26
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
Ballistic Team DH 2003 Kryptonite Keeperrel belsõ udvarban lezárva.
lakatot nyitották, nem barmoltak semmit.

http://criticalmass....eeper-sem-szent

#27
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Szerdán ellopták egy osztálkytársam bringáját a Bosnyák térnél... Részletesen itt le is írtuk: http://bringalap.ext...?oldal=elloptak

Az enyémet meg megpróbálták ellopni, de nagyon lúzer volt a tolvaj... :D
Ezt meg itt írtam le: http://criticalmass....z-en-tortenetem

#28
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Ha olyan helyekre kell járnod ahol állandóan le kell zárnod akkor inkább vegyél valami olcsóbb "szart" ami kevésbbé visel meg ha éppen valaki magáénak érzi....:)

Nekem már 3 bringámat is lenyúlták. Még azt is amit egy lomizásból mentettem, régi csepel 28-as, lefújtam keréktárcsa arannyal és egy gázcsõ volt a kormánya....no comment

#29
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
az apró probléma, hogy az önbíráskodással te szívod (szívhatod) meg nagyon.
jobban mint a tolvaj ha rendõrt küldesz rá. :)

#30
lynty

lynty

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hello!

Ha az a cél, hogy a tolvajoknak para legyen a bringalopás, akkor tök mindegy hova rakod a csalibicajt. Ill oda, ahol nem kell sokat várni rájuk.
A Blahán egy rikító bringára simán lecsapnak egy órán belül.
Én meg simán benne lennék abban, hogy a rendõrséget kihagyjuk...és nem ejtünk foglyokat sem...grrrr.

#31
Adammer

Adammer

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Jah, de ha rajta kapsz vkit h piszkálja a bicajod, és a kezébe adod a saját seggét akkor tuti betalálnak a kékek.

Kolin4
Én benne lennék, nagyon is. Mondjuk az elte körül nem láttam mostanság semmit. Mondjuk monst nincs szezon!

#32
Barnabás_CC

Barnabás_CC

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Pár éve volt egy kezdeményezés a Mûegyetemen:
A közgáz elé tett ki egy bringás csalibiciklit. Az önkéntesek felváltva figyelték a biciklit és ha lopási kísérletet észlelnek, akkor hívják a rendõrséget. Ha jól tudom semmi nem lett belõle, mert a tolvajok nem jöttek és a rendõrség is nagyon passzívan állt a dologhoz. A rendõrség amúgy felháborító módon szarik bele a bringalopások és lakásbetörések felderítésébe.
Üdv. Barnabás

Colors Budapest Hostel


#33
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás
hát akkor privibe körbelküldhetnékn a telefonszámainkat, akik benne lennének egy ilyesfajta akcióban, és aki tud megy testet ápolni.
No, javaslatok?

#34
Adammer

Adammer

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

...
Ha a rendõrség nem segít, szerintem össze tudunk szedni annyi bringást, és annyi vascsövet, hogy szakszerûen leápoljuk a mocskokat.


Hát a rendõrség szntem nem nagyon tud mit csinálni. Még ha tetten is érik õket, akkor sem fogják több évre leültetni, max pár nap és kijönnek, folytatják a tevékenységüket.
Arra a 2 emberre 2 bringás szntem elég lenne, én attól paráztam h ha kötekednék nehogy elõkerüljön valami kés, mert egyedül akkor lehet h el lennék intézve. Az a baj h akkor kéne intézkedni amikor épp ott vannak, de az meg elég váratlanul jön. Helyi (ttk-s) arcok kellenének, és ha vki látja õket akkor egy körtelefon...

#35
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás
Azért ha ez ilyen rendszeres, akkor szerintem érdemes lenne a rendõrséget tájékoztatni, hátha megint egy nagy leleplezés lenne, talán sok bringa elõ is kerülne. Bár sajnos általában elég hamar túladnak rajtuk a tolvajok.

Ha a rendõrség nem segít, szerintem össze tudunk szedni annyi bringást, és annyi vascsövet, hogy szakszerûen leápoljuk a mocskokat.

#36
Adammer

Adammer

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

A haveromnak az innen lopták el a merida montiját októberben, benne a két héttel korábban tõlem vásárolt Marzocchi maraton xc telóval.
Valahol a porta környékén volt lelakatolva. Utána összerakott maradék alkatrészekbõl egy ócska gépet, meg vett egy 15000 forintos u lakatot és legközelebb ezzel ment. Mire végzett, az új lakaton látszott, hogy babrálták...de nem tudták kinyitni.


Össze kéne dogni, kifigyelni és rajtakapni õket, és kicsit megpuhítani az arcukat, a rendõrség ugyse tud mit tenni, ebbõl többet tanulnának. Csak én egyedül lehet pórul járnék. Amúgy mostmár mindig ha sétálok a parkolóba figyelek h látom e õket vagy a kocsit valahol.

#37
hemp

hemp

    vendég

  • fórumtag
  • 193 hozzászólás

Az akkor nem véletlen!


Nem mondod! :)
stumpjumpa

#38
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
A haveromnak az innen lopták el a merida montiját októberben, benne a két héttel korábban tõlem vásárolt Marzocchi maraton xc telóval.
Valahol a porta környékén volt lelakatolva. Utána összerakott maradék alkatrészekbõl egy ócska gépet, meg vett egy 15000 forintos u lakatot és legközelebb ezzel ment. Mire végzett, az új lakaton látszott, hogy babrálták...de nem tudták kinyitni.

Hali!
Hétfõn láttam két alakot az elte ttk parkolójában. Belenéztek kocsikba, meg egy bringának a zárját el kezték basztatni, de megzavartam õket. Utána nemsokkal láttam, hogy egy régebbi típusú fehér suzuki swiftel mentek el, rendszámot nem tudok mondani, mert "meglepõ" módon hátul nem volt rajta rendszám.



#39
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..."meglepõ" módon hátul nem volt rajta rendszám.

Az akkor nem véletlen!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#40
Adammer

Adammer

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Hali!
Hétfõn láttam két alakot az elte ttk parkolójában. Belenéztek kocsikba, meg egy bringának a zárját el kezték basztatni, de megzavartam õket. Utána nemsokkal láttam, hogy egy régebbi típusú fehér suzuki swiftel mentek el, rendszámot nem tudok mondani, mert "meglepõ" módon hátul nem volt rajta rendszám.