Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Mesterséges dugó, a forgalom korlátozása, dugódíj bevezetése, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
84 hozzászólás a témában

#21
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
ha tudnam hova tenni a bringat bent, ugyebar...

amugy pont az esztergomi vonalon jarok naponta 2x, napkozben tenyleg az uj csilivili kenyelmes, csondes vonatok jarnak. viszont reggel befele, este 6 korul kifele idoutazason vehetsz reszt, ~20 evet mehetsz vissza az idoben. a vonatok randak, hangosak (nagyon hangosak), budosek, koszosak, es melegek. ja, es kenyelmetlenek. nem vagom milyen logika alapjan van ez igy, es nem forditva.

Csak egy apróság - nem példaértékû, de ...- kocsival járok dolgozni (melós autó). Ez a távolság miatt. Az irodában benn van egy bringám. Ahová nem kell autó, oda bringával járok. (Nekem nem ciki!) :D
Vannak parkolók - akár P+R is - ha kakszi az idõ, akkor odáig kocsi, aztán BKV.
Van saját autóm is - jó flancos - de a városba a legritkábban megyek vele.
A fejekkel van a baj - egyrészt - másrészt igen, a BKV-t is meg kellene reformálni, nem is kicsit.
Apróság:
- vannak országok, ahol egyes nagyvárosokban a belváros egyes zónáiban a tömegközlekedés ingyenes.
El lehet idáig is jutni, csak rá kell lépni egy útra és végigcsinálni. Nem feltétlen ez lenne a cél.
Lsd. pl. MÁV "új" vonatokat Esztergom-Budapest vonalon. Kellemes, tiszta, csendes, légkondicionált, stb...
De sokan még mindig viszolyognak a vonaton utazástól.


"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#22
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég

Bezzeg mikor a Börzsönybe mentünk Burcéval meg Kex-szel, a mozdonyba kellett letennünk a hátsónkat a földre, mert ülés sem volt, a hangjelzés meg közvetlen a fülünkbe harsant :) De az élmény többet ért, mint egy olyan steril vonatban utazás :)


egyetertek!!! ez az allando sterildolog mar csatornabol folyik!!! persze h kell!!! DE...ha nincs, akkor azt kell szeretni ami van
Indiaban hogy jarkalnak az emberek???
hozzaallas kerdese az egesz, es persze a sok goreny maffiozot kellene letakaritani, akik valsag idejen egybol a bicikliutalapbol nyulnak le, es fagyasztjak be a fejleszteseket....meg akik 3 millas fizeteseket markolnak fel mert adjak az arcukat valamihez... erdemi munka nelkul

H.Zoli: olvasd vegig :) tobbet sajnos nem tudok segiteni

#23
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
kiránduláskor jó az ilyen :) , de ha utazni szeretnél akkor húzós tud lenni az 50km/h átlagsebesség és 30fok hõmérséklet (télen,nyáron egyaránt).

#24
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Lsd. pl. MÁV "új" vonatokat Esztergom-Budapest vonalon. Kellemes, tiszta, csendes, légkondicionált, stb...
De sokan még mindig viszolyognak a vonaton utazástól.


Bezzeg mikor a Börzsönybe mentünk Burcéval meg Kex-szel, a mozdonyba kellett letennünk a hátsónkat a földre, mert ülés sem volt, a hangjelzés meg közvetlen a fülünkbe harsant :) De az élmény többet ért, mint egy olyan steril vonatban utazás :)

#25
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Azert majd olvasd vegig ;) ...jahhh h pont azt torolte a Modi!!!!!!
szval nem ertem miert azok veszik egybol magukra ezeket akik ebbol elnek.... ???
ez valami komplexus lehet.... akinek nem inge!!! nem veszi TUDOD???
vagy talan az inge???? :D:D

es pont az ilyen hozzaalasok miatt nem mozdul a dolog, mert... (nem szemelyeskedem:D) stb. meg ugye a kenyelmet nehez feladni....


Te most ide tulajdonképpen mit is akartál írni? Nem nagyom értem, lehet az én hibám.

#26
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég

Master! néha gondolkodhatnál kicsit azoknak a szemével is, akiknek munkaeszköz az autójuk...


Azert majd olvasd vegig ;) ...jahhh h pont azt torolte a Modi!!!!!!
szval nem ertem miert azok veszik egybol magukra ezeket akik ebbol elnek.... ???
ez valami komplexus lehet.... akinek nem inge!!! nem veszi TUDOD???
vagy talan az inge???? :D:D

es pont az ilyen hozzaalasok miatt nem mozdul a dolog, mert... (nem szemelyeskedem:D) stb. meg ugye a kenyelmet nehez feladni....

#27
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Csak egy apróság - nem példaértékû, de ...- kocsival járok dolgozni (melós autó). Ez a távolság miatt. Az irodában benn van egy bringám. Ahová nem kell autó, oda bringával járok. (Nekem nem ciki!) :D
Vannak parkolók - akár P+R is - ha kakszi az idõ, akkor odáig kocsi, aztán BKV.
Van saját autóm is - jó flancos - de a városba a legritkábban megyek vele.
A fejekkel van a baj - egyrészt - másrészt igen, a BKV-t is meg kellene reformálni, nem is kicsit.
Apróság:
- vannak országok, ahol egyes nagyvárosokban a belváros egyes zónáiban a tömegközlekedés ingyenes.
El lehet idáig is jutni, csak rá kell lépni egy útra és végigcsinálni. Nem feltétlen ez lenne a cél.
Lsd. pl. MÁV "új" vonatokat Esztergom-Budapest vonalon. Kellemes, tiszta, csendes, légkondicionált, stb...
De sokan még mindig viszolyognak a vonaton utazástól.

#28
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
tény, hogy svédország pl. nagyon gazdag ország, de azt hiszem, joggal. szerintem ott az emberek mentalitása, életvitele, illetve a komoly döntéseket hozó emberek hozzáállása is teljesen más, és ez itt a kezdeti kulcstényezõ, nem a pénz. mindenhez kell pénz, de amíg azt a keveset hülyeségre költjük, addig...

#29
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
vonaton hazafele ezen porgott az agyam: vki azt irta, h Svedorszaggal ne hasonlitsak, mert ok gazdagabbak (gondolom ezert jar Stockholm belvarosban ethanol, meg hibrid, meg gazhajtasu busz pl). a gazdagsag azert nem jo erv sztem, mert anelkul h koltenenk ra, nem fog valtozni semmi. nincs ingyenebed, semmibol nem lesz valami.
marpedig ha nem valtozik, Bp be fog allni, mint a riga moped motorblokkja, es olyan szennyezett lesz a levego, mint a kinai nagyvarosokban.

a mesterseges dugokhoz, meg a belvaros lezarasahoz, meg minden mas otlethez is szukseg van penzre egyebkent.
"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#30
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
ja, és nem vagyok részre hajló, nem azóta vélekedek így, mióta autóm van:D

egyébként mindenhova buszsávot, amit, használhatnak a bringások és motorosok, oszt akkor hawaii. mondjuk, mit várunk, amikor ababoci 20millás prémiumot kapott év végén, mert a bkv vesztesége csak 1 milliárd volt. szánalom...
kellene egy-két dolog: PÉNZ->amit nem lopnak, el, hanem tényleg az utakat csinálják meg belõle, illetve fejlesztik a bkv-t. Normális tömegközlekedés (sûrûn járó, nem füstölõ, tiszta, emberi árban) a pénzbõl, amit nem loptak el. Parkolóházak, a parkolópénzbõl, amit nem lopnak el.
és legelõször, olyan politikusok, tervezõk, stb, akik nem lopnak. vagy legalább nem feltûnõen és nem feltûnõen sokat.
és akkor kihúztam a kezem a bilibõl.

#31
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Egy jó filmélményt, szerintem :D

#32
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Moszkva tér
mit nyertem? :)

edit: na igen .)

#33
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Erre nem tudok mit mondani :)
Akkor szerencse, h nem utazunk gyakran egy jármûvön, mert engem az elmúlt 10 évben 2 alkalmat leszámítva elkerült minden baj... Még kisiskolás koromban egyszer kilopták a hátizsákomból a tolltartómat (hogy pusztulna meg az a vadbarom, akinek megfordul a fejében, hogy 14 éveseket lopjon meg), egyszer meg részegen lefejeltem a metróajtót, mert nekifutásból ugrással akartam beszállni, és túl magasra sikeredett a dolog :)
Barátnõm 7-es busszal v. 74-es trolival jár télen, amikor nem biciklizik, és nem panaszkodik. Ahogy az évfolyam nagy része szintén gond nélkül BKV-zik (sok a vidéki ember nálunk) Szóval rosszkor mész, ja :)

Honnan van? :)
"Tudod, mit kaptam én apámtól? Biciklit se! A mi idõnkben gyalog jártunk, mint az állatok, és vizet ittunk, mint a palánta!"

#34
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Egész Budapesten nincs annyi csöves, hányás és késelõs gyilkos mint amennyit egy villamosra vízionálsz:) Onnan tudom, hogy nemcsak beszélek róla, hanem járok is vele :P Az izzadásról meg annyit, hogy a Combino-n is és a 86-os buszon is van légkondi már évek óta.

de a BKV evidens és egyszerû lehetõség

kala, napi szinten járok a városban, bkv-val. magam kedvéért nem szoktam elõvenni a kocsit, csak volánbusz helyett. ált. csak akkor megyek kocsival, ha viszek valakit, vagy vásárolni/városon kívülre megyek.
úgyhogy van tapasztalatom sajnos. 86-oson bármikor megyek, van rajta csöves, tudom, rosszkor megyek. 7es buszon nem a te barátnõdet akarta megkéselni a kancigány, meg a metrón sem. 4-6 villamoson eddig 2x akartak kizsebelni, ebbõl az egyik orrtörés lett a próbálkozónak, a másik elfutott, metrón telefont vittek már el tõlem. és tényleg koszos.

a légkondi meg lol. egész áprilisban ment a rohadék légkondi a combinon, lgutóbb, mikor utaztam vele, nem mûködött. de legalább az ablakokat nem lehetett kinyitni. a régi villamoson kb ugyanolyan meleg volt, viszont a nyitott ablakot nem kell tisztítani, a légkondit meg kellene. szarnak rá.
ha tehetem, inkább gyalog megyek, mint hogy felszálljak valamelyik "eszközre". szóval van hova fejleszteni. 18-as villamos és földalatti egész élhetõ, a többi nagyjából hányadék. az új volvo buszok is olyan retkesek, hogy elképesztõ. mondjuk a bkv anyagi helyzetébõl adódik, hogy a takarításon spórolnak elõször. úgyhogy most a takarítás az abból áll, hogy 3-4 járni alig képes nyugdíjas nénike/bácsika takarítja a buszokat éhbérért, kb egész budapesten.

#35
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

matt: sörözni a bkv-val is lehet.;)


az igaz de ugye 1 sör nem sör vonalon elindulva, hamar azon veszed észre magad hogy csak éjszakai járatok vannak, amik meg ugye jóval ritkábbak. szóval nem akkor indulsz haza/át egy másik helyre amikor Te akarsz. nem egyszer volt olyan, míg lakótársam bkvzott én meg bringáztam, hogy "najó akkor induljunk már haza késõ van. ok, de mikor megy busz? én meg csak nevettem. azóta õ is átszokott a bringára. :)

kz: jogos, de valjuk meg nem túl valószínû. részegen bringázás meg max magadra nézve lehet veszélyes.

edit: most full úgy jön le, hogy a pia miatt járok bringával pedig nem :D

#36
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Bringázva is megfújathat a yard. Szabálysértésnek minõsül, asszem 30 körül van a díja.
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#37
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
kala jól mondja, van alternatíva, csak sokan bele se gondolnak, hogy azzal is mehetnének, vagy nem akarnak, mert nem komfortos...

a combinoval nem tudom, mi a gond, szerintem korrekt, bár nem használom (még..) napi szinten. és szerintem ha valami, akkor az elég gyakran jár -ha bringával lemaradok az egyik mögött bõ egy megállónyit, hogy ne kelljen folyton lefékezni miatta, akkor hátrapillantva már látom a következõt (a távolban:D). igaz, az nem feltétlen pont azonos számú (4/6), de csak pár megálló a különbség...az meg az emberek hülyesége, hogy tömegelnek, a következõ járat meg üres. én pl. sose szállok fel olyan buszra/villamosra, amire rajtam kívül 100 eber száll fel ugyanott, inkább várok még egyet, ha nem sietek...

matt: sörözni a bkv-val is lehet.;)

én ilyen szempontból jó helyen lakok, mert a 40es buszok elég gyakran járnak, és ha dugó van, akkor meg leszállhatok sasadinál, és megyek az etelétõl villamossal a móriczra. bringával is ugyanez az út, etelétõl akár a bartókon a móricz, akár a lágymányosi fele a dunaparti bringaútnak csúfolt valami is 15 percen belül van, kényelmesen.

#38
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
-ahol a passattal elférsz ott a bringával is.
-pollenszûrõre max a maszkot tudnám mondani de mint üzifalos tapasztalatok mutatják nem biztos hogy jó :)
-ha mész bp-n kívül is akkor aznap elfogadom a kifogást
-sörözni mindig kell :D és lehet mert a benzin árát arra tudod fordítani .)

:P

ha lenne kocsim, én se cipeltem volna 24colos monitort (TFT.) bringával de napi szinten egyáltalán nem veszélyes.

#39
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

szerintem azért ennyire nem szörnyû bringával közlekedni.
23as gumijú outival eddig az összes szar úton eltaláltam. izzadás nem para ha van normális ruhád és nem tekersz izomból. levegõ szar, de tudtommal a kocsinak sincs saját oxigénforrása, ergo ugyanazt szívod be, kivéve ha hermetikusan lezárod, de akkor hamar párásodni fog :) bicót otthagyom bárhol, míg vannak lúzerek akik számzárat használnak, nem az enyémet fogják ellopni a kryptonite-tal. kopkopkop.
szóval szerintem gyorsabb, szabadabb, mint bármi más.
(értve ezt a belvárosi közlekedésre. érdrõl valószínû én se tekernék be naponta)

edit: ja és akkor iszok meg egy sört amikor akarok :P

lehet közlekedni, csak a villamossíncsere/csatornázás miatt a vigadónál egy elég hosszú részen palló van, ami keskeny és a gyalogokkal van néha emiatt konfrontáció, meg rohadt nagy a por. bicót szobában tartom, de a 2,4es gumi nem városba való akkor sem:D
kocsiban van pollenszûrõ;) plusz általában nem csak bp-n belül mozgok vele.
sörözni este kell, reggelre meg kiürül:)

#40
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Egész Budapesten nincs annyi csöves, hányás és késelõs gyilkos mint amennyit egy villamosra vízionálsz:) Onnan tudom, hogy nemcsak beszélek róla, hanem járok is vele :P Az izzadásról meg annyit, hogy a Combino-n is és a 86-os buszon is van légkondi már évek óta.

combinonál meg mivan: nyomorognak fel az emberek, folynak ki, aztán a következõn meg alig vannak. - ez a csúcsidõ. Ahogy az autóval van, hogy 40 percig füstölsz egy útvonalon, ahol amúgy 14 percig füstölnél.

Ezért mondom, hogy a legtöbb ember ebbõl kényelmi kérdést csinál (vagy még inkább, nem is csinál belõle kérdést egyáltalán), mert nem gondolnak túl a napi érdekükön, és csak egy drasztikus lépés tud változást hozni és szemeket kinyitni.

yepp, a bicikli az abszolút királyság, de nyilván van több, mint másfél millió ember, akinek ez nem alternatíva, mert nem tudja, és/vagy nem is akarja megoldani

de a BKV evidens és egyszerû lehetõség