Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#781
mb33

mb33

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Szerintem ne paráztassad magad az ütközésen, legközelebb DH bringával vagy NRS-el kell menni az kimozogja a gyereket! :)
Szerintem megérdemelte, a francnak mászkál a sok birka széltébe-hosszába!

Én tavaly Gratz-ban az EB-n csaptam el egy porontyot, egy köves-gyökeres zúzós letörés alján átszalad elõttem, én meg jöttem .... és vittem



Ugye azt a "birkás" részt is csak poénnak gondoltad?

Amúgy szeretem a viccet, csak nem értem. :)

#782
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Nem értem miért panaszkodtok, hogy lájtos volt a rövidtáv, egy pillantást kellet vetni a szinttérképre nevezés elõtt és el lehetett dönteni, ki min indul, túrán, vagy versenyen...
langferi alias SzomjasFeri
Lazán, faszán, igazán!
http://piacter.bikem...500&ppuser=2602

#783
Pelydzs

Pelydzs

    vendég

  • fórumtag
  • 77 hozzászólás

Megelõztek)))


1:0 ide!

#784
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A középtávon én belefutottam két iskolás csoportba valamelyik lejtõn nagyon ügyesen félre álltak már mielõtt odaértünk és biztattak minket meglepett jó érzés volt :)
edit
Megelõztek)))
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#785
Pelydzs

Pelydzs

    vendég

  • fórumtag
  • 77 hozzászólás

...en is rendszeresen jarok kulfoldon montizni...ott a turista felreall tapsol majd tovabbmegy, idehaza felrall felveesz egy faagat es bevagja a bicilisek koze...szemlelet...


Én középtávon belefutottam egy általános iskolás túracsoportba.

Na õk jó fejek voltak!
Libasorban a partoldal tetején, bicajjal járhatatlan, de gyalog viszonylag kényelmes részen haladtak és 1000-el szurkoltak! :-)

#786
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

...

Jó volt a verseny. Kicsit rövid volt a hosszú táv és sok volt az aszfalt (meg a süppedõs talaj, de ez legyen a mi gondunk :) ). A gyõrújbaráti indításhoz képest mindenképpen elõre lépés az új pálya. Így tovább!


A sebesség mindent megold.

 


#787
Panthi Leo

Panthi Leo

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
...Cuha-völgy...4km a cuha..50m/bolya...huh matekbol 2es:)...80bolya, amibol a turista a felet zsebre teszi:D amugy kozel 20 ember volt ezen a szakaszon, polgarorseg es rendezok...

...en is rendszeresen jarok kulfoldon montizni...ott a turista felreall tapsol majd tovabbmegy, idehaza felrall felveesz egy faagat es bevagja a bicilisek koze...szemlelet...
..::"Az utolsó 2mp-t nem lehet visszacsinálni..."::..

#788
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Szerintem megérdemelte, a francnak mászkál a sok birka széltébe-hosszába!

Én tavaly Gratz-ban az EB-n csaptam el egy porontyot, egy köves-gyökeres zúzós letörés alján átszalad elõttem, én meg jöttem .... és vittem

Így is van,pusztuljon a sok kis rohadék kölök,ha jönnek a vérprofi bringások...

#789
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Az NRS csak a babakocsit mozogja ki (meg a templomot), a gyereket nem (a lepkét sem). :D Amúgy - ejnye!
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#790
norbi-a-hod

norbi-a-hod

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Hát mondjuk a minimum az lett volna hogy a szülõ fogja a gyerek kezét,vagy nem engedi el maga mellõl.
Szervezõk részérõl esetleg piros bólyákkal (50m-ként letéve egyet) meg lehetett volna felezni a cuha-völgyi murvást,aztán túrázóké a jobb oldal,versenyzõké a bal például...Aztán mindenki ehhez igazodik.

Jobbulást Dózer! Üdv:Norbi

#791
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Helló Jani!
Hát igen,érdemes volt pályát járni...Lejöttem a kilátó kövesen megint,meg a kék jelzésen a kidõlt fa utáni meredek szikláson is ismét! xD De most mintha jobb állapotban lett volna az utóbbi,talán kitaposták picit...?
A kislánynál ott voltam kb 2 percet az ütközés után,pedig az anyja halálsikollyal loholt felénk,azt hittem most aztán megöl.... :) De aztán megkérdezte mindenki mindenkitõl hogy jól van e,meg volt egy vagon elnézéskérés is,aztán ugy jöttem csak tovább.Szerencsére nem elõzött meg senki közben..
Amugy hat felnõtt sétált teljes széltében az úton,mikor kijöttem a kanyarból,a két gyerek meg jó szobahosszal elõttük rohangászott.Kiabáltam vigyázzt,felnõttek jobbra le,kiabáltak õk is a lányoknak elõre hogy vigyázz biciklis,õk meg ugyanazzal a lendülettel futva kifutottak a két szélre ügyesen,de nem néztek hátra.Volt egy gyenge megérzésem,hogy hátha lesz vmi,és ezért mielõtt közéjük értem kiáltottam megint hogy középen jövök,erre az utolsó pillanatban a jobboldali kislány mégis befutott balra,talán arra gondolhatott hogy még átszalad a tesójához/barátnõjéhez.És akkor ütköztünk.Már nem tudtam megállni,pedig blokkra húztam mind a két tárcsaféket és úgy páros kerékkel csúszva ütköztünk.Jobb fékkarom lehajlott a váltóházban megnyomódtak a bowdenek,utána nem váltott,szóval nagy koccanás volt.De mondom a kislány egybõl felugrott és odaszaladt a felénk futó anyukához,nem láttam hogy komoly sérülése lenne,se horzsolás.... Remélem jól van.


Szerintem ne paráztassad magad az ütközésen, legközelebb DH bringával vagy NRS-el kell menni az kimozogja a gyereket! :)
Szerintem megérdemelte, a francnak mászkál a sok birka széltébe-hosszába!

Én tavaly Gratz-ban az EB-n csaptam el egy porontyot, egy köves-gyökeres zúzós letörés alján átszalad elõttem, én meg jöttem .... és vittem
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#792
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Pelydzs, az erdõt nem zárhatod le a turisták elõl, maximum figyelmeztetõ táblákat tehetsz ki, hogy kerékpárverseny, vigyázat.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#793
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Szerintem teljesen korrekt kis verseny volt, mindent rendben találtam. Szuperül ki volt táblázva az út mellet, hogy merre van a rajt-cél terület, megkönnyítette az odatalálást, köszi!

Rövidtávról csak annyit mondok, hogy 330m-es szintkülönbségével 27,5km-en rövidtávnak szerintem gyenge volt .... ennek megfelelõen 26,7 km/h átlagot mentem rajta...

#794
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

...akkor ide:)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki részt vett a versenyünkön.

Leon


mi is koszonjuk a versenyt.
azt meg ird fel, hogy a kaja naon finom volt. illett is a tajhoz.

szinhazjegy miatt sajnos csak a rovidtavon tudtam indulni, kicsit csalodtam, vegig a letolos reszt vartam, meg kis erdot :) De jovore min. kozeptav.

azert nem mindegyik rovidtav volt csaladi verseny (pl. koszeg, sopron). Tenyleg Koszeget nem tudnatok jovore csinalni (teszta nelkul). Hianyzik a Kalvaria, igaz azota parszor mar megjartuk :)

#795
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás

toltodnek a kepek a 4. gazlorol, (nem tudom mikor lesz meg, majd jelzem)
sok lett, egy par sikerult is :))
tul gyorsan jottetek


Felértek már ? Kiváncsian várjuk õket :)

#796
Szilvi

Szilvi

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Szia Dózer!
Sajnálom a baleseted!Gyógyulj meg hamar!
Üdv:Szilvi

#797
Pelydzs

Pelydzs

    vendég

  • fórumtag
  • 77 hozzászólás

Helló Jani!
Amugy hat felnõtt sétált teljes széltében az úton,mikor kijöttem a kanyarból,a két gyerek meg jó szobahosszal elõttük rohangászott.Kiabáltam vigyázzt,felnõttek jobbra le,kiabáltak õk is a lányoknak elõre hogy vigyázz biciklis,õk meg ugyanazzal a lendülettel futva kifutottak a két szélre ügyesen,de nem néztek hátra.Volt egy gyenge megérzésem,hogy hátha lesz vmi,és ezért mielõtt közéjük értem kiáltottam megint hogy középen jövök,erre az utolsó pillanatban a jobboldali kislány mégis befutott balra,talán arra gondolhatott hogy még átszalad a tesójához/barátnõjéhez.És akkor ütköztünk.Már nem tudtam megállni,pedig blokkra húztam mind a két tárcsaféket és úgy páros kerékkel csúszva ütköztünk.Jobb fékkarom lehajlott a váltóházban megnyomódtak a bowdenek,utána nem váltott,szóval nagy koccanás volt.De mondom a kislány egybõl felugrott és odaszaladt a felénk futó anyukához,nem láttam hogy komoly sérülése lenne,se horzsolás.... Remélem jól van.


Huh!
Ez így leírva azért elég kemény!

Biztos vagyok benne, hogy egy vagyonba került a rendezés, de az ilyen ütközést ezen a helyen el lehetett volna kerülni a Cuha-völgy 4 pontos lezárásával:
- 3 ponton a Vinye felõli bejáratnál: híd melletti utolsó gázló, a híd túloldalán a turistaút elején és közvetlenül a rajt-cél elõtt az étteremnél,
- 1 ponton a Porva-Cseszneki vasútállomásnál lévõ kanyarban.

Bár ahogy a magyar turistát ismerem, ehhez minimum 1 rendõrszázad kellett volna, mert csakazért is megpróbált volna bejutni! :-)
(A rendõri biztosítás pedig biztos, hogy eszméletlen drága lett volna...)

#798
norbi-a-hod

norbi-a-hod

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Helló Jani!
Hát igen,érdemes volt pályát járni...Lejöttem a kilátó kövesen megint,meg a kék jelzésen a kidõlt fa utáni meredek szikláson is ismét! xD De most mintha jobb állapotban lett volna az utóbbi,talán kitaposták picit...?
A kislánynál ott voltam kb 2 percet az ütközés után,pedig az anyja halálsikollyal loholt felénk,azt hittem most aztán megöl.... :) De aztán megkérdezte mindenki mindenkitõl hogy jól van e,meg volt egy vagon elnézéskérés is,aztán ugy jöttem csak tovább.Szerencsére nem elõzött meg senki közben..
Amugy hat felnõtt sétált teljes széltében az úton,mikor kijöttem a kanyarból,a két gyerek meg jó szobahosszal elõttük rohangászott.Kiabáltam vigyázzt,felnõttek jobbra le,kiabáltak õk is a lányoknak elõre hogy vigyázz biciklis,õk meg ugyanazzal a lendülettel futva kifutottak a két szélre ügyesen,de nem néztek hátra.Volt egy gyenge megérzésem,hogy hátha lesz vmi,és ezért mielõtt közéjük értem kiáltottam megint hogy középen jövök,erre az utolsó pillanatban a jobboldali kislány mégis befutott balra,talán arra gondolhatott hogy még átszalad a tesójához/barátnõjéhez.És akkor ütköztünk.Már nem tudtam megállni,pedig blokkra húztam mind a két tárcsaféket és úgy páros kerékkel csúszva ütköztünk.Jobb fékkarom lehajlott a váltóházban megnyomódtak a bowdenek,utána nem váltott,szóval nagy koccanás volt.De mondom a kislány egybõl felugrott és odaszaladt a felénk futó anyukához,nem láttam hogy komoly sérülése lenne,se horzsolás.... Remélem jól van.

#799
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

A súlyosabb sérülttel, akiért a mentõ ment ki lehet tudni mi lett? Sajnos a sofõrünk kulcscsontját törte.


Én voltam a másik kulcscsont törõs.:(Kösz,már itthon vagyok,tegnap délután mûtöttek,már egész jól vagyok.Csak egy éjszakát voltam kórházban.A mentõsök nagyon rendesek voltak,akik feljöttek értem a hegyre,és a piros pólós rendezõ leánynak is köszönet,aki odaadta a dzsekijét,amikor már elkezdtem fázni,mert hát a mentõre kb 1 órát vártam,de épp a Vinyétõl legtávolabbi helyen csaptam oda magam,és sokáig tartott odáig az út.És köszönet illeti,a fórumon Déenes nicken lévõ földimet is,aki végig ott maradt velem,amig nem vitt el a mentõ.Elcseszve ezzel miattam a versenyét.
Biztos jó kis verseny volt...másoknak.
Ígéret van a szervezõktõl,hogy a bicajom csütörtökön landol egy Veszprémi boltban.Remélem ez tényleg így lesz,elõre is kösz nekik érte.

#800
Panthi Leo

Panthi Leo

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
...akkor ide:)
Köszönöm az észrevételeket, hozzászólásokat...jegyzetelek.

0., hiába a technika kibaxott velem, sorry a késésért, de végül megoldottuk a szamlazast, aki nem kapta meg ott, elkeszult postazom...meg1x sorry.

1., igen a rövid távot én sosem hivnám igazából versenynek...szerintem az buli, ezert nem volt benne szint - tenyleg hol volt a letolos benne?
2., mint láthattátok némi famennyiség volt az út jobb és bal oldalán, illetve amit nem láthattatok, ezért is volt kétirányú a pálya egyes szakasza...
3., ám legyen, kevesebb aszfalt 2010-re és több szintet kértetek, szerencsére a Bakony megadja ezeket a lehetõségeket.
4., Köszönik az érdeklõdést: 2 kulcscsonttörés (1-veszprém, 1-gyõr), 1 térdficam...a többi horzsolás
5., Környezet...erre talaljatok panaszt:)

ahh, fuggetlen...ki volt az a hosszútávos aki a pataknál lezuzta a kerítést...este palyabontaskor láttam...

Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki részt vett a versenyünkön.

Leon
..::"Az utolsó 2mp-t nem lehet visszacsinálni..."::..