Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#161
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Feltöltött kép
Én is vettem a Decathlonban egy b'Twin rockrider 5 sisakot, nagyon tetszik megy a bicajhoz és a ruházatomhoz is, és még ami nem lényegtelen hogy nagyon kényelmes!


három éve ilyet nyúzok (jaj, tudom, hogy kilométert kellett volna írnom) és nagyon csípem.

#162
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Feltöltött kép
Én is vettem a Decathlonban egy b'Twin rockrider 5 sisakot, nagyon tetszik megy a bicajhoz és a ruházatomhoz is, és még ami nem lényegtelen hogy nagyon kényelmes!

#163
ZsoZ

ZsoZ

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni hol találni olyan boltot ahol fel tudnék próbálni egy Lazer Genesis sisakot?
Köszi.

#164
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
kimosom cakkumpakk az egész bukót. elromlani nem tud a víztõl.
szappanos szivacs, zuhannyal leveretve.

#165
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
sziasztok, hogyan szoktatok bukósisak pántot takarítani, mosni ? fõleg azért érdekelne, mert ugye a sisakból nem lehet kivenni. Uvex FP1 es bukóm van.

#166
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

akrilbázisú festéket használj mint a modellezõk


Tehát ha jól veszem ki, ha rossz festéket használnék, az meggyengíteni az in-mold hélyszerkezetet, vagy eldeformálja száradáskor, ettõl akár el is repedhet a bukó, de ha akrill alapú festékkel dolgozom, akkor nagy gond nem lehet.

Teszem hozzá, csak egy ötlet volt, lehet nem csinálom meg, csak leszedem róla a gyári matricákat, amik tényleg szörnyûek. :) Színe amúgy zöldesbe hajló sötét szürkés. Elég érdekes. Sajnos pénzem nincs egy Giro XEN-re, ezért vetõdött fel bennem a festés kérdése.

Köszi a segítséget, még meglátom milesz belõle.

#167
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
akrilbázisú festéket használj mint a modellezõk

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#168
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem tudom volt e már szó róla, de adta már valaki a fejét bukó átfestésére?

Én most ezen tanakodom, mert anno vettem egy látszólag AM bukót, a decathlonban, csak a színével nem békéltem meg azóta sem, és kaphatna egy matt fehér vagy matt fekete festést, dupla matt lakkozással. Btw: a bukó sérülés mentes, nem szorul cserére, egy Giro XEN-t pedig nem akarnék most venni, mert majdnem ez a küllem. :)
Kimaszkolni sem lenne bonyolult talán, viszont a festék kérdésénél elakadtam, illetve várom az ötleteiteket, ha vannak.


elmeletileg nem szabad, mert meggyengitheti a bukot, ha rossz agyagot hasznalsz.

#169
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Nem tudom volt e már szó róla, de adta már valaki a fejét bukó átfestésére?

Én most ezen tanakodom, mert anno vettem egy látszólag AM bukót, a decathlonban, csak a színével nem békéltem meg azóta sem, és kaphatna egy matt fehér vagy matt fekete festést, dupla matt lakkozással. Btw: a bukó sérülés mentes, nem szorul cserére, egy Giro XEN-t pedig nem akarnék most venni, mert majdnem ez a küllem. :)
Kimaszkolni sem lenne bonyolult talán, viszont a festék kérdésénél elakadtam, illetve várom az ötleteiteket, ha vannak.

#170
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

A másik, hogy elég ingatagul áll rajtam (könnyen billeg), mintha kicsit túlméretes lenne, annyira meg kell húznom a leszorítót, hogy fejfájást kapok (ezért csak lejtõnek húzom meg). Normális ez így vagy nagy rám, esetleg nem a fejformámra illeszkedik?


Már újkorában is lötyögött? Mert akkor az sosem volt a te méreted. Amiket írsz, nem is értem. A Casco Daimor eléggé jófajta sisak pláne a Casco-k között. Kizárt dolog, hogy nemlehet normálisan beállítani az álladon meg a tarkódon. Hacsak nem sóztak rád valami túlméretes bilit. Képed nincs a sisakodról?

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#171
csabiuvb

csabiuvb

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Sziasztok!
Specialized Propero bukót keresek fehér színben. Ha esetleg valaki tud olyan boltot, ahol árulnak ilyen bukót megoszthatná velem. Rendelés nem játszik, mert mindenképp próbálni akarom.




ProBike - Kerékpárbolt | Szervíz | SCOTT | Magellan | Rock Shox | Shimano

#172
szucs76

szucs76

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Sziasztok!
Specialized Propero bukót keresek fehér színben. Ha esetleg valaki tud olyan boltot, ahol árulnak ilyen bukót megoszthatná velem. Rendelés nem játszik, mert mindenképp próbálni akarom.

#173
hex

hex

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Ezt hol sikerült (A Rudy Project-et?)

Kösz!



Szia !

Siófokon, ---nem a reklám helye--- de a kérdésre válaszolva, Böröcfi-nél...
Szemtelen voltam és lealkudtam 10500 HUF- ra :)

Még mindíg baromi kényelmes... bár hozzáteszem túl sok viszonyítási alapom nincs...

#174
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Ezt melyik Decathlonban sikerült elkövetni?


Dunakeszi

#175
Bati95

Bati95

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Nincs ilyen a kreszben. Lakott területen kívül 40km/h felett kell viselni. Lakott területen belül eleve tilos 40km/h felett kerékpározni.



Igen,én is így gondoltam.:')

#176
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

azért nézd át azt alaposan, ha már sérült az a sisak, nem sisak!, és ez nem vicc!


Méretileg eleve ilyen volt (újkorában is). Egy karc sincs rajta, pont azért mert lerepült és nem kapott ütést.

#177
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
azért nézd át azt alaposan, ha már sérült az a sisak, nem sisak!, és ez nem vicc!

#178
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Casco Daimor L (59-63cm) méretû sisakom van, 2 éve vettem, a boltban megmértek (saját mérés alapján 60cm a fejkerületem), felpróbáltam és azt mondták ez pont jó. Nem is foglalkoztam vele idáig, amíg a legutóbbi esésemnél lerepült a fejemrõl és pár méterrel odébb landolt. Két kérdésem van. Hogy kell helyesen befûzni a csatba az áll alatt átmenõ pántot? Ennél szimpla a pánt, boltban megnéztem több (más) Casco-t, mindegyik dupla pánt és ugyanúgy vannak fûzve, ahogy ennél egy mozdulattal szétcsúszik, hiába van rajta 2 gumigyûrû. Sikerült befûznöm, hogy nem mozdul, de elég bénán áll így. Nincs errõl valami leírás, kép? Esetleg varrjam össze? A másik, hogy elég ingatagul áll rajtam (könnyen billeg), mintha kicsit túlméretes lenne, annyira meg kell húznom a leszorítót, hogy fejfájást kapok (ezért csak lejtõnek húzom meg). Normális ez így vagy nagy rám, esetleg nem a fejformámra illeszkedik?

#179
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

:') Amúgy megkérdeztem egy barátomat,és õ is azt mondta,h 40 felett kell viselni kötelezõen,meg gondolom lakott területen kívülre is vonatkozik.

Nincs ilyen a kreszben. Lakott területen kívül 40km/h felett kell viselni. Lakott területen belül eleve tilos 40km/h felett kerékpározni.


A sebesség mindent megold.

 


#180
Bati95

Bati95

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Nem, ez nem jó cikk, sõt rossz. Idézek:
.... Ahány stílus, annyiféle bukó. Az országúti bringások tarkóra simuló, csepp alakú, áramvonalas bukókat hordanak, kevés szellõzõnyílással. A hegyikerékpározók robosztusabbat, sok szellõzõnyílással ellátott, fejre simuló bukókban tekernek. A mountainbike-osok bukóján napellenzõ, úgynevezett slide van, amely a lehajló faágak ellen védi a szemet. ...

A Szerzõ valószínûleg nem látott még országúti versenyt, legföljebb idõfutamot. Az úgynevezett napellenzõ pedig az úgynevezett nap ellen védi a szemet. S igen, a kérdés továbbra is nyitott: mi is a különbség...?



:') Amúgy megkérdeztem egy barátomat,és õ is azt mondta,h 40 felett kell viselni kötelezõen,meg gondolom lakott területen kívülre is vonatkozik.

Hülyeség az egész cikk, ne agyalj rajta. ;)


Oké,ez könnyen meglesz. :D