Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#121
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Tudtok ajánlani olyan országúti sisakot, amiben van rovarvédõ(?) háló? Már 3. alkalommal kerül vmi a sisak alá az idén, most ráadásul egy darázs volt, ami meg is csípett. Marhára unom ezt a dolgot és jó lenne kivédeni ha lehet.

#122
inkubator

inkubator

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Kissé kihalt a förum, de találtam megfelelõ sisakot: Trek Sonic. Írtam véleményt is róla a linken elolvashatjátok!
Bandi a nagykeres kisegítõ... :D

#123
inkubator

inkubator

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Szeretnék sisakot venni az alábbi üzletbõl:
MTB sisak (1./2) - Chili Sport kerékpár üzlet és szerviz, Debrecen
Országúti sisak (1./1) - Chili Sport kerékpár üzlet és szerviz, Debrecen
Elolvastam a fórumot és szeretném a véleményeteket kikérni hogy ti melyik sisakot vennétek 65% országúti és 35% MTB felhasználásra?
Az izzadás maximális mértékét rólam nevezték el. Szóval annyi lenne a kérdésem, hogy max 10-15.000-bõl melyik a legjobban szellõzõ sisak lehetõleg In-mold technológiával?
Bandi a nagykeres kisegítõ... :D

#124
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Sziasztok,

a bukóban levõ szivacsos párnákat ha tönkremennek, mivel szoktátok helyettesíteni?

Üdv
Sz


Itt van pár fejvédõbe való szivacs:
Kerékpár alkatrész, kiegészítõ

#125
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger
Sziasztok!

Van valakinek Merida MG3 sisakja? Ha igen a belsejérõl toljon már egy képet, hogy miként helyezkednek el benne a szivacsok. Mosásnál 2 lejött tépõzárastól, s nem vágom, hogy hogyan állt. :(

#126
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Most már van tapasztalatom a Giro Indicator sisakkal kapcsolatosan, számomra hosszútávon is kényelmes a viselete, nagyon praktikus a viszonylag nagy simlédere, hasznos a bogárháló igaz hogy csak az elsõ 3 lyukba van integrálva és már történt olyan is hogy az egyik "nyitott" lyukon berepült egy baromi nagy bogár aztán nehezen találta meg a kiutat! :D
Ami az egyetlen hátránya hogy a rögzítõpántokon száradás után látszik az izzadság, ami lemosás után hála eltünik.
Összeségében szerintem egy formás és hasznos sisakot vettem, nagyon tetszik és szívesen hordom!
Feltöltött kép

#127
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Zsír, akkor lehet hogy az enyém oszlásnak indult azért ragad. Hívom a helyszinelõket. :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#128
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Specialized:

"How long should a bicycle helmet last?
Last Updated: Oct 07, 2011 10:33PM PDT
Our helmets are made of Styrofoam. Styrofoam is an extremely strong and durable material that will break down over time. Even if a helmet is not used it will decompose beyond a safe state after 5 years. How long a helmet will last is extremely subjective. Sun is obviously bad for a helmet and can wear it out extremely quickly if it receives prolonged exposure. Avoid storing your helmet in the sun or where it may be subjected to extreme temperatures.

A helmet needs to be replaced after any crash where something comes in contact with your head. If you are the lucky one that never crashes, then we would still recommend replacing your helmet after three years of use.

A helmet is a key item to your safety and we strongly recommend that you consistently examine your helmet for any cracks and replace it as often as needed."

Azt írja, hogy az alkalmazott Styrofoam, még ha nem használják akkor is, 5 év után elkezd felbomlani. Õk 3 évig ajánlják.

#129
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Amúgy az enyém az utóbbi idõben elkezdett ragadni és fogalmam sincs mitõl.
Tuti nem ráhullott valami, mert mindenhol ragacsos lett nem csak egy-két helyen és mosva sem volt szóval nem vegyszer okozta.

Lehet, hogy akkor az enyémet is megrágta az UV.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#130
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Úgy érted, hogy az UV fény miatt éppen nem roncsolódott sisak mentette meg az életüket, ami ha UV fény által "roncsolt" lett volna akkor meghaltak volna? Én nem a sisak szükségességérõl beszéltem, hanem az UV fény által okozott károsodásról mint faktor.

Az se semmi, hogy tudod mit láttam már... :)


azt írtad, hogy ahol számítana, ott már mindegy

erre írtam, hogy fejre esett embereken általában darabokra törik a sisak, de akiket láttam, azok megúszták agyrázkódással, meg ilyesmi. Ilyen helyzetben igenis számít, hogy a sisak mennyire ellenálló a tervezethez képest. Nem tudom, hogy az uv sugárzás mennyire öregíti, csak kérdeztem, hogy hogy is van ez. Mindenesetre láttunk már mindannyian (bocs, esetedben is csak tippelek) pár év/évtized után porrá omló, törékeny, vagy magától elrepedõ mûanyagokat. Meg olyat is, ami 50 évesen sem törékeny.

#131
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

mert még nem láttál darabokra tört sisakkal, de nagyjából éppen maradt koponyával ülni embereket a balesetin

Úgy érted, hogy az UV fény miatt éppen nem roncsolódott sisak mentette meg az életüket, ami ha UV fény által "roncsolt" lett volna akkor meghaltak volna? Én nem a sisak szükségességérõl beszéltem, hanem az UV fény által okozott károsodásról mint faktor.

Az se semmi, hogy tudod mit láttam már... :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#132
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ez igaz de sok példát lehetne hozzni hogy fogyasztói társadalomban élünk! Ettõl függetlenül azért sokan írják hogy egy adott siasakot már 4 éve használják......


azért kérdeztem, hogy nincs- e esetleg valami hivatalos álláspont errõl, mert a manualok nem írnak errõl semmit, ami vagy nem jelent semmit, vagy azt, hogy a sisak anyaga nem öregszik el a várható élettartamon belül a biztonság rovására

a sisakban mindenesetre jeölve van a gyártás pontos dátuma (év. hó)

#133
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Véleményem szerint ha valaki akkorát taknyol, hogy ez tényezõként szóba kerül, akkor úgyis teljesen mindegy.


mert még nem láttál darabokra tört sisakkal, de nagyjából éppen maradt koponyával ülni embereket a balesetin

#134
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Ez igaz de sok példát lehetne hozzni hogy fogyasztói társadalomban élünk! Ettõl függetlenül azért sokan írják hogy egy adott siasakot már 4 éve használják......

#135
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Véleményem szerint ha valaki akkorát taknyol, hogy ez tényezõként szóba kerül, akkor úgyis teljesen mindegy.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#136
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

...erõsen piacorientált üzletpolitika! :-)


Ez akkor lehet igaz, ha az adott sisak gyártásánál nem használnak polikarbonátot, mert annak gyengíti a szerkezetét a napsugárzás. Lásd pld. polikarbonát alapú golyóálló üvegek.


#137
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Igen, sejtettem! :)

#138
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Mikor vettem a Giro Indicator sisakomat nekem is hasonlót mondtak és még azt is hogy egy sisak 2 évig jó aztán csere! Ezen egy picit meglepõdtem!

...erõsen piacorientált üzletpolitika! :-)

Ridley Noah Fast 


#139
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

gondolom az UV sugárzás az ami gyengítheti a sisak héj szerkezetét


Mikor vettem a Giro Indicator sisakomat nekem is hasonlót mondtak és még azt is hogy egy sisak 2 évig jó aztán csere! Ezen egy picit meglepõdtem!

#140
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Sisak tapasztalat.
Abus s-force road használom egy ideje nagyon jó. Könnyû (250g), kényelmes, jól néz ki (feketében), jól szellõzik, olcsó (50 Eur) . Az állítása kicsit akadósabb mint a csavaros rendszerûeknél, de nem gond. Sokkal jobban szeretem mint a Bell Lumen sisakomat.