Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#81
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Elnézést akinek már nem új, de nekem nagyon tetszett:

 

http://www.pinkbike.com/photo/1779425/

 



#82
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

veszel 1.5-2cm vastag szivacsot, ontapados tepozarat, ragasztó sprayt, es valami anyagot ami nem irritalja a borod es esetleg antibakterialis.

ezek ugyan mar csak a kreativitasod szab hatart.

2000ft-bol van 70 evre elegendo beteted.unokad is ezzel fog tekerni!

 

hasonlo modon javitottam sajatom es bevalt.

Ha minden kötél szakad, felvezetem a feleségemnek az ötletedet - áldani fogja a neved :-))



#83
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Lehet ebből a két csíkból kijönne egy homlokrészre való: http://bringabutik.h...do-szivacs.html

Kösz a segítséget, ezeken a körökön már túl vagyok. Szinte hihetetlen, hogy ezt a piaci rést nem töltötte be senki. Ha sikerül valahol megoldást találnom, közkinccsé teszem, mert úgy tűnik, egyelőre csak barkácsolni lehet ilyet, vagy az egész sisakot cserélni (alig néhány gyártó néhány termékéhez van tartalék szivacsbetét és ezek is olyan alakúak, hogy csak na).



#84
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

veszel 1.5-2cm vastag szivacsot, ontapados tepozarat, ragasztó sprayt, es valami anyagot ami nem irritalja a borod es esetleg antibakterialis.

ezek ugyan mar csak a kreativitasod szab hatart.

2000ft-bol van 70 evre elegendo beteted.unokad is ezzel fog tekerni!

 

hasonlo modon javitottam sajatom es bevalt.


ridelife módosította - 2014. február 18. - 11:11

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#85
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

1 percet szánhatnál arra, hogy elolvasd, amit írtam. SIMA egyenes szivacs kell a homlokrészre. Ezeket a spéci Bell-es és egyéb speciális alakúra formázott  dolgokat b.szhatom. Ha nem tudsz segíteni, ne szólj be legalább. De ha már voltál olyan kedves és időt szántál rám, kérlek mutass egy linket, ahol az általam vázolt sima szivacsot kapok mondjuk 1-2 ezer alatt, mert egy komplett sisak árát nem költeném egy e-bay-es rendelésre. Már lassan ott tartok, hogy legyártatom.

Lehet ebből a két csíkból kijönne egy homlokrészre való: http://bringabutik.h...do-szivacs.html



#86
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

1 percet azért szántál a keresésre is ? Mondjuk Gúgli is a haverunk.

http://bringabutik.h...-szivacs-4.html

Még színben is tudsz választani.

http://bringabutik.h...-szivacs-3.html

1 percet szánhatnál arra, hogy elolvasd, amit írtam. SIMA egyenes szivacs kell a homlokrészre. Ezeket a spéci Bell-es és egyéb speciális alakúra formázott  dolgokat b.szhatom. Ha nem tudsz segíteni, ne szólj be legalább. De ha már voltál olyan kedves és időt szántál rám, kérlek mutass egy linket, ahol az általam vázolt sima szivacsot kapok mondjuk 1-2 ezer alatt, mert egy komplett sisak árát nem költeném egy e-bay-es rendelésre. Már lassan ott tartok, hogy legyártatom.



#87
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

 Erre senkinek nincs ötlete? Csak az enyém használódott el előbb, mint a sisak maga?

1 percet azért szántál a keresésre is ? Mondjuk Gúgli is a haverunk.

http://bringabutik.h...-szivacs-4.html

Még színben is tudsz választani.

http://bringabutik.h...-szivacs-3.html


Marci

#88
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

 Erre senkinek nincs ötlete? Csak az enyém használódott el előbb, mint a sisak maga?

 

Sajnos nincs ötletem. Nekem a szivacsról levált a ruhaanyag, megvarrtam ritka öltésekkel, így összetartja a szivaccsal és még használható.



#89
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Homloktájéki szivacsbetét (csak sima egyenes, semmi extra) kapható valahol külön? Esetleg elfekvőben korábbi eBay rendelésből maradt valakinek? 1-2 darabot szeretnék venni.

 Erre senkinek nincs ötlete? Csak az enyém használódott el előbb, mint a sisak maga?



#90
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Van valakinek tippje hogy miből lehetne házilag készíteni rovarhálót? Tavaly 4-5-ször is sikerült bemászni pár dögnek és idén el szeretném kerülni ezt a kellemetlenséget. Maratonokon meg főleg bosszantó lenne ha ezért kellene megállni. Eddig volt Lazer, Giro, és ez a második Met bukóm, de eddig semelyikben sem volt.

rontja a szellőzést, ezért sok gyártó nem tesz bele.

én is szúnyoghálóval próbálkoznék, a tecsoban/osanban van ilyen puha tépőzáras fekete/fehér "rovarháló" párszáz forintért.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#91
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Homloktájéki szivacsbetét (csak sima egyenes, semmi extra) kapható valahol külön? Esetleg elfekvőben korábbi eBay rendelésből maradt valakinek? 1-2 darabot szeretnék venni.



#92
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Szúnyogháló esetleg :) ?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#93
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Tüll.



#94
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Van valakinek tippje hogy miből lehetne házilag készíteni rovarhálót? Tavaly 4-5-ször is sikerült bemászni pár dögnek és idén el szeretném kerülni ezt a kellemetlenséget. Maratonokon meg főleg bosszantó lenne ha ezért kellene megállni. Eddig volt Lazer, Giro, és ez a második Met bukóm, de eddig semelyikben sem volt.

CAM00183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#95
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
cipot, sisakot proba nelkul megvenni nagyon rossz otlet
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#96
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Szerintetek melyik? Ha nem tudom felpróbálni, akkor ilyen árban teljesen mindegy?
- Giro Monza
- Giro Savant
- Rudy Project Zuma
Mindegyik 70 EUR körül van.


próba nélkül én vennék, mert érhetnek meglepetések, de te tudod

#97
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Szerintetek melyik? Ha nem tudom felpróbálni, akkor ilyen árban teljesen mindegy?
- Giro Monza
- Giro Savant
- Rudy Project Zuma
Mindegyik 70 EUR körül van.


Laser o2 rd, elég unisex méret. Nagyon könnyû és kényelmes. A tetelyén 1 ujjal feszítheted egy rejtett damil segítségével. Több helyen forgalmazzák itthon

#98
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Szerintetek melyik? Ha nem tudom felpróbálni, akkor ilyen árban teljesen mindegy?
- Giro Monza
- Giro Savant
- Rudy Project Zuma
Mindegyik 70 EUR körül van.

#99
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Figyelj már ! Hát ez tudományosan így van tervezve ! Ha nincs szellõzõnyílás nem kell rovarháló sem. És ezért jó az aerodinamikája is. Érted ? ;)
Bár mostanában jó lehet, hiszen kb. minden nap esik.


Egyébként azt mondják a tesztelõk, hogy ennek ellenére jó a szellõzése. Persze eddig jobbára hûsebb idõben zajlottak a tesztek, szóval kíváncsi leszek, hogy milyen eredményt adhat ez 35C körül. Bár ahogy ez az év kinéz, erre nem biztos, hogy nagy szükség lesz. :-/

#100
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
@stellaz: Igen, tudom, hogy akkor elõnyös a mágnes, és azt aláírom, hogy ebbõl a szempontból kategóriákkal jobb a Giro mint a Casco. De nekem minden más szempontból az utóbbi a nyerõ, bár lehet, csak azért, mert eddig csak ebbe nyomhattam bele a fejem. Más kérdés, hogy menet közben nem cserélgetnék plexit, ha volna több akkor se, mert úgyse hurcolom magammal. Ha meg otthon vagyok, akkor - igaz "kicsit" körülményesebben de a SPEEDairo-n is meg tudom ezt tenni.

Abban persze igazatok van, hogy ha már ilyennel hajt az ember, hozzá illõ tempót is kellene diktálni, de én lehet letojnám ezt a kérdést, ha vennék egy ilyet, mert ha kiadnék érte ennyi pénzt, az elsõsorban azért tenném, mert tetszik. :)

No mindegy, nem gyõzködni akarok én senkit, csak leírtam a tapasztalataimat, fõként azért, mert eléggé beleszerettem ebbe a sisakba.