Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#2221
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Mx= motorcross
Na azok tudnak borulni nagyokat.
Ja és szerintem a spd pont arra való, hogy boruljál vele, ezért én nem isakarok használni! Mondjuk ez a saját véleményem, nehogy ebbõl vita legyen. :)

opium

#2222
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Na, mivel volt ma a Speedmetalban ez a - 25% akció, hirtelen felindulásból vettem egy Bell Nemesis Pro-t!!!  :D :D
Bringám ugyan még nincs, de a bukó nagyon jól áll!  ;D De azon is dolgozom.


Puszkó!

Karen

#2223
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Opium:
Ööööö, hát izé... A szõnyeg ez esetben tatami és semmi köze a bicajhoz.
Mi az az MX? ??? Tán motor cross?

#2224
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
1Stein:

Mi az hogy szõnyegre?
Ja és mondjuk akkor gondolj a MX-esekre ::)

opium


#2225
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Wickee:
Drukkolok, hogy hozzájus A Bicajhoz! :)

Opium:
Az a baj az esésekkel és reflexekkel, hogy én kb. hét éve hetente nemtom hányszázat esek, de edzésen és szõnyegre. De ha huszon-harminc-negyvenakármennyivel borulok vagy csak egyszerûen nem old ki az spd vagy nem olyan a talaj, ahogy azt én szeretem, akkor ez semmit nem ér. Egyszerûen az ember nem arra való, hogy biciklivel essen és ne legyen tõle semmi baja. Ettõl (is) érdekes a tekerés.

#2226
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
1: Viseljetek bukót!
2: Sajna a legtöbb esést nem a fej szenvedi el, hanem a KÉZ!
Sajna saját tapasztalatból tudom, hiába hordtam bukót, a csuklómat nem védte semmi, ígyhát eltört!
Szerintem minden embernek van ugye egy reflexe, amivel maga elé teszi a kezét, ha baj van. Még egy mazohista állat sem tud úgy esni, hogy nem teszi oda a kezét. A bukó 2 dologra jó:
1. véd, ha KELL
2. biztonságérzetet ad(ebbõl vannak a bajok, ha túlzott)

opium

#2227
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
hehe    ;D ;D
Az is valami Wickee! Élvezd ki minden percét!!  :)

#2228
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
karen&1stein: nekem nincs votecem, nekem meridám van, de ha az isten is úgy akarja, voteccel megyek Tokodra
ennyi

#2229
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szerintem a Kranked-NWD típusú filmek sokkal inkább bevállalóssá tesznek mint a bukó...
lásd: ÉN... 8)
hálistennek néhány karcolással megúsztam, de mostmár tudom hogy mit nem szabad filmnézés után... brinyózni... :D

én szinte az eleje óta bukóval tekerek, de mindig tudta mhol a határ... na egy két film és máris elszámoltam magam...

#2230
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Azt nem tom ki forgalmazza, de a Kálvin téren van az az üzletház (most nem jut eszembe a neve), és annak az aljában van egy göris bolt. Ott van mindenféle protektor, szal bukó is. De X-Faktorban is megnézheted, ha van léd.

#2231
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
hello!

hol lehet roces bukót szerezni? esetleg tudja valaki, hogy ki a forgalmazója?

kössz: groover-

#2232
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Karen:
Bizony ám, találkoztunk! :)

A fejreesés általában akkor szok bekövetkezni, mikor nagyon bátor leszek nagyhirtelen. (Áh, úgyis át tudok rajta menni! Áááááhhhh! Recccssss!) Ez nem törvényszerû, de többnyire így történik. Azért a szükségesnél ne halogasd tovább azt a tökfödõt!

#2233
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás

Olyankor az ember úgyis meg van gyõzõdve róla, hogy semmi nem történhet vele.

Még jó hogy így van, egyébként képzeld el mi lenne ... föl se mernél rá ülni, mert hátha kivesz azegyensúlyodból egy felyedre hulló falevél, elesel,  mert lehet, hogy melletted épp akkor keletkezik egy feket lyuk, és kitudja mi lesz veled ...
8) 8)
ez így van rendjén , de sajnos nem mindig igaz, hogy semmi se történik , csak majdnem mindig !  ;)

#2234
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
1stein:
no problemo, 1ébként én azt hittem, Wickeenek van Votec-je, nem biztos.  ???
Ma találkoztunk a Kiállításon.  :) Mármint nem Wickee-vel, Veled.

Na másik, hogy amíg a kedves kis Schneider márkájú corabike-kal nyomultam, eszembe nem jutott, hogy bármi történhet velem, de most már elõre félek minden apróságtól, amíg nem lesz buksim, jól beparáztattatok! Persze remélem teljesen más lesz bringán ülve. Olyankor az ember úgyis meg van gyõzõdve róla, hogy semmi nem történhet vele.


puszi  :-*

Karen

#2235
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Na, igen!
Azt már ezerszer leírtuk, hogy miért fontos a bukó. Az viszont tényleg igaz, hogy többet vállal vele az ember. Ez egy határig nem hiszem, hogy baj.
Persze a bukó csak a fejet védi, de ha túl nagyra nõ a biztonságérzeted, erre úgyis rájössz.

#2236
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Vannak akikre ez leeht, hogy igaz  , én már szenvedtem olyan sérülést biciklizés közben ,  ami e világi életem alatt nem gyógyul , és a meglepõ az , hogy csigalassú tempóval ,beton emelkedõn felfele ...
a mázli az volt, hogy nem jött utána egy jó darabig mögöttem kocsi, bár ha jön ,akkor valszeg nem ínék ide , akkor a bukóval együtt a fejem is törött volna . bár bukó nem volt akko még .na mindegy ,lényeg ami lényeg , azt azért próbáltamkihangsúlyozni, hogy lejtõn felfele volt, hogy sosem tudhatod. majd ha lesz valamilyen ( nem azt mondom, hogy eddig nem lehetett, ha volt , és még nem gontál bele köv.be akkor most tedd meg )baleseted, akkor utána gondolj bele abba, hogy reggel hogy keltél fel . sejtettél vmit ?? naná hogy nem ! de megtörtént egy pillanat alatt , egy pillanat megváltoztatta az életedet . vannak szerencsések ( mint pl én ) akiknek nem nagyon , de vannak olyanok, akiknek teljesen. ezért kell a bukó . mert ha a fejed sérül , akkor teljesen megnyomorulhatsz ( szellemileg - emellett a fizikai hiányosságok láthatlanok ) , meg is halhatsz ...
Szerintem érdemes bele gondolni . És amikor már harmadszor történik meg veled vmi, akkor gondolj arra, hogy negyedszerre is megtörténhet . ki tudja ?? lehet, hogy holnap !

#2237
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Mi a véleményetek az Odyssey Apache fullface bukójárol? FIRO SWICHWIDE? És a Casco levehetõ álvédõsrõl? És szerintetek sokkal jobbak az elõzõek mint a Prorider?

#2238
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Hétközben elmentem egy ideglevezetõ zúzásra a János-hegyre, és valahogy beugrott egy gondolat...

Mindenki mondja, hogy bukó nélkül egy lelkiismeretes ember nem ül fel biciklire, meg akin nincs búkó az nem is igazi bringás, de ennek a bukós dolognak van egy másik oldala is: a biztonságérzet. Sok olyan embert ismerek, aki azután kezdett el firkázni nagyokat, miután megvette a bukóját. Épp a kápolnánál jöttem le, mikor bevillant, hogy ha lenne rajtam bukó akkor tuti jobban elengedném a gyeplõt és a mostani tudásommal az már valszeg egy bukáshoz vezetne.

Lehet, hogy ez a rém csak az én agyamba van, úgyhogy kiváncsi lennék a Ti véleményetekre is.

A fent leírtak ellenére jövõ héten valszeg megveszem a Xenonomat már csak a rend kedvéért is.  8) (nomeg azért, hogy ezentúl nekem is köszönjenek a "bringások"  ;D)

#2239
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Karen:
Neki van Votec-je? Aszittem csak valami ismerõsének.
Egyébként esdeklem bocsánatodért, ha személyeskedésnek tûnt.  :-[ Csak azért írtam a Votec Mole-t, mert tetszik és mert nem húsz fillér. Igazából csak azt akartam jelezni, hogy egy-két olcsóbb alkatrésszel ki lehet gazdálkodni a sityakot.
De mégegyszer kérlek, bocsáss meg! Az is nyilvánvaló, hogy ha nincs bicaj, úgysem kell fejvédõ, tehát mégiscsak a bicó az elsõ.
Egyébként meg azért vagyok ilyen aggódó, mert bár nem vagyok törõs-zúzós bicajos, mégis rendszeresen fejreesek. Vagyis én vagyok a (még) élõ példa.  :)

#2240
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
A bõség zavara  ;) :) :)