Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#2201
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Épp buksit szeretnék vásárolni. Az a helyzet, hogy a fullface tetszik, mert nagyon félek hogy behorpad az arcom, de azt mondják, vegyek inkább görkorist. Megfontolandó. Hol lehet kapni görkoris jellegû bringás sisakokat, és mi a nevük, stb?

#2202
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
talán addig kéne ezt a dolgot megoldani míg van mire venni sisakot.

#2203
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Nem rossz ötlet !  ;)

#2204
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Vasárnap történt hogy 1 jó nagyon borultam a Dh pályánkon. Megfejeltem 1 sziklát és kicsikét fáj. Persze bukóm nincs úgyhogy megfogalmazódott bennem hogy kell venni 1 Odyssey Apache bukót. Nagyon gáz a fejem még mindig fáj  :D

#2205
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Jorus:Igen pont erre gondoltam én is,ezért lenne jó,ha itthon is megvalósulnának ezek a dolgok.
Üdv:Thy

#2206
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ez persze csak az olyan bukókra vonatkozik, amelyek gyûrõdési zónával rendelkeznek. Az egyszerûbb bukók több esést is elviselnek, persze a hajszálrepedéseket kevesen veszik észre, ezért célszerû nagyobb esés után cserélni. (Kevés olyan embert van szerencsém ismerni, aki ezt megtehetné.)

#2207
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Ne tudom,hogy itthon mi a helyzet,de ez állt az ehavi német Bike magazinban.Arról van szó,hogy esés esetén mindenképpen cseréld ki a bukódat!!!Ehhez melyik cég nyújt segítséget?Itt a lista ki mennyiért cseréli ki törött bukódat:
ABUS/Gratis
Alpina/t.á.
Bell*/t.á.50%-áért
Briko/t.á.
Casco/t.á.50%-áért
Cratoni/t.á.50%-áért
Etto/t.á.50%-áért
Giro*/t.á.50%-áért
KED/t.á.
Lazer**/t.á.30%-ért
Limar/t.á.
Levoir/t.á.50%-áért
Mango***/t.á.50%-áért
MET/t.á.50%-áért
Specialized/t.á.50%-áért
Uvex/t.á.
Jelmagyarázat:
t.á.----teljes ár
*-------vásárlás dátumához számított 3 éven belül
**------vásárlás dátumához számított 2 éven belül
***-----vásárlás dátumához számított 1 éven belül
Elgondolkoztató lenne,ha itthon is így lenne!Talán többen vennének normális sisakot,és esés után nem kellene a 30 rongyos GIROT kidobni a kukába,vagy kockáztatni a további tekerést benne.
Üdv:Thy

#2208
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Nemtudom te itt az url: http://www.csekert.hu/mango.html

#2209
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
látott már valaki MANGO sisakokat? igazán az lenne az érdekes hogy melyik boltban


#2210
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Uvex Downhill? Feltöltött kép

Szerintem már odd is baj van hogy például a FLASH-ben Gulyás Misi se visel bukót! Nem? És akkor a némák: minek az rajta se volt pedig õ hogy megy.

#2211
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Noh, felbuzdulva a márc 25-i gyorsfém akción és is beújítottam életem elsõ bukóját: egy karbon fekete cratoni xenont... Kib@xott jó formája van, meg a festés is penge, de egy kicsit mégis fura volt mikor elõször vettem fel. Sajnos csak ma tudtam kiprószálni, de nagyon bejön!

Azoknak, akik töprengenek a sisak vásárlásan, azt mondom, hogy mindenféle képp vegyék meg! Az elsõ 5 perc tényleg nagyon fura volt sisakba, de utána tök biztonságos fíling fogott el... Higyjétek el én sem tudtam magam elképzelni sisakban, de mikor rajtad van és tekersz egy pár perc után már egyáltalán nem zavar a tökfödõ és tényleg lehet, hogy egyszer az életedet fogod neki köszönni neki.

Még egy tök pozitív tapasztalat, hogy tényleg van ebben a "az igazi bringáson van sisak" teória, ugyanis 10 bringásból 9 köszönt, míg mikor nem volt rajtam búra max a fele köszönt vissza...
Az általam felvetett kérdésre, nevezetesen, hogy beválalósabb leszek, az a válasz, hogy igen, de csak az egészséges határokon belül. Magyarul bukóval a fejemen sem fenyegetett az a veszély, hogy az acélparipámmal 50-nel zúzok le egy köves dh szakaszon...

Egyetlen neg a sisakkal kapcsolatban az a szíjazás! Hihetetlen sokat kell vele sz@rakodni, mire eltalálod a megfelelõ beállítást!

Szóval bukóra fel!  (vagy bukót fel? :)


#2212
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Én bukóval általában óvatosabban megyek, mert tesóm Exodusát szoktam elcsórni, és berágna ha összetörném.
Bukó nélkül MINDIG életveszélyes. Mindegyik jó, ami nem csúszkál a fejen, és rendesen be van csatolva. Aki már esett komolyan fejre, az tudja, de mi van a többiekkel? Mi van, ha nem lesz második alkalom, hogy kipróbáld?
Szóvl azt a kb. 10 rongyot mindenki szánja bukóra, ne temetésre!

#2213
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hoi

Egy kérdés: BikeMag áprilisi szám, 9. old. BELL TrailRider bukó. Tegnap láttam boltban is, és nagyon tetszik. (nem a színe, hanem az alak miatt, és nekem masszívabbnak is t?nik) Az úgymond "hagyományos" sisakokért nem nagyon lelkesedem. Az érdekelne, ha netán városban is egy ilyet hordanék MTB-n, akkor nagyon hülyének néznének? (nem azokra gondolok akik amúgy is hülyének néznek :-) ) Akinek esetleg tapasztalata van ezzel a típussal kapcsolatban, azt is szívesen venném, mert a cirka 11e pénzért én picit olcsónak tartom, és nem szeretném ha ez rosszabb min?séget is takarna.

THX

#2214
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát nem tudom,de nekem úgy tûnik,hogy én is kicsit bevállalósabban megyek,mikor rajtam van a sityak,mert akkor olyannak érzem magamat,mint egy páncélos lovag:)
dv:Thommey

#2215
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Ne hazudj öcsi (Hard Biker)!!!
Úgyis tudom hogy van bukód, csak nem hordod!!
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#2216
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Vegyél girot vagy cratonit, álitólag azok nagyon jók. Nekem spec nincs bukóm.  :(

#2217
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ez szerintem, mint minden emberi tevékenység, viselkedésforma, szokás, rendkívül specifikus és egyedi. Én például nem lettem bevállalósabb attól, hogy a kendõmet fullface bukóra cseréltem a Lennon szemüvegem pedig hóbortosra. Illetve beszereztem egy térdvédõt. Akkor kezdett el picit nõni az önbizalmam, amikor elõször estem eme protektorokkal. Csúszós út, szakadó esõ, Szabadság-hegyi ösvény lefelé, a víz kimosta az út közepét, ezért picit mélyebben volt, mint a két széle. Egy kanyarban nem sikerült a vágatban maradnom, majd, hogy ne egyenesítsem ki a kanyart, picit fékeztem. Erre elsõkerék megállt, majd azzal a lendülettel lecsúszott az út faláról. Én sréhen átestem a kormány felett, tigrisbukfencben érintve egy kisebb facsoportot, majd valahogy gyertyába álltam egy másik fa alatt. Felálltam, és olyan érzésem volt, mintha mi sem történt volna... Megszoktam ugyanis, hogy egy ilyen esés után térdrõl bõr le, fogaim közt homok és föld, orr vérzik, stb. Ha valami, hát ez ad némi önbizalmat (nekem).

#2218
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey

Számomra nem volt kérdéses, hogy a bringához bukó is kell, addig nem is tekertem amíg nem vettem meg! Mindegy, hogy hol vagyok ha már "100" méternél többet megyek felteszem!
Soha nem jutott eszembe, hogy csak azért mert sisak van a fejemen többet vállaljak, mivel a sisak sem nyújt teljes védelmet. Arról nem is beszélve, hogy az egyéb testrészek legtöbbször védtelenek maradnak! Bátrabbnak lenni csak azért mert siasakot viselsz azt gondolva, hogy az majd megvéd, szerintem önámítás! Na mindegy, ez is csak egy vélemény!

Zöld

#2219
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
akkor bukó=esés (mert bevállalósabb leszel!)
és SPD=esés (mert...mert hát elbénázod)

tehát bukó + SPD = hatalmas tárványos firka!

vagy esés = esés ??? ??? ???

ez egy kicsit komolytalanra sikeredett, de ez jutott eszembe, bocs ;D

#2220
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Karen:
Gratula az új szerzeményhez!  :)
Egyszer még büszke leszek rá, hogy részt vettem a rábeszélésedben. Sõt, már is az vagyok. :)

Opium:
Anyám kollegájának a fia motorcrossozott. Egy idõ után több volt benne a csavar, mint a csont. Szóval az is szép sport, ez tény.
Az spd pedig nem arra van, hogy borulj, hanem, hogy nagyobbat borulj. :)