Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol készült a kerékpárom; ki a tulajdonosa a márkának?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
379 hozzászólás a témában

#301
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a koga-miyata az accell group tulajdona (link)
a pontos gyártásról majd kérdezek info-t, van ismerõsöm az accellnél.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#302
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Kösz a kiegészítést. Nem emlékeztem a pontos "megnevezésre" - pedig anno még te mesélted nekem - és nem akartam pontatlanságokat írni.


#303
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Yetinek van olyan hogy special projects

sorszamozott, limitalt szeria. ezek kezzel keszulnek Coloradoban, plusz a versenyzok vazai, plusz a prototipusok ahogy az mar elhangzott

minden mas tomegtermeles Tajvanon.

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#304
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Yeti - Tajvan, Genio - és nincs olyan, hogy egyszerûbb kivitel, mivel minden kategóriában egy modell van (a két 303 nem azonos, az ASR meg vagy karbon vagy alu), prototípusok saját gyártásúak
Foes, Nicolai, Alutech, Brooklyn - "handmade otthon"
Koga - kevés adat, de készülnek vázai, alkatrészei a távol-keleten
Vario - egyelõre még nincs adat


#305
forob

forob

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
Sziasztok!

Engem az alábbi vázak érdekelnének:
Koga-Miyata; VARIO; Yeti; FOES; Brooklyn Machine Works; Nicolai; ALUTECH.
Állítólag az elsõ háromnak van távol-keleti kapcsolata. Yeti esetén csak "alsó=egyszerûbb kivitelû" kategóriánál.
Mit tudtok róluk?
Elõre is köszönöm szépen!

üdv: forob

#306
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

olvastam egy cikket a Bunshee Legend MK1-rõl:

The Legend MK 1 is made at Pacific Cycles from Banshee’s engineered designs in Taiwan (not to be confused with Pacific Cycle who make GT Bicycles).

nem találtam a hol készült listában, így gondoltam hasznos lehet, hol és melyik céggel gyártatja a vázat.

Rossz a szemed:)
Pacific Cycles - harmadik sor


#307
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
olvastam egy cikket a Bunshee Legend MK1-rõl:

The Legend MK 1 is made at Pacific Cycles from Banshee’s engineered designs in Taiwan (not to be confused with Pacific Cycle who make GT Bicycles).

nem találtam a hol készült listában, így gondoltam hasznos lehet, hol és melyik céggel gyártatja a vázat.

#308
kacsuli

kacsuli

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
A BlackMarket és a blkmrkt között a különbség pontosan annyi, mint a Volkswagen és a VW között.

#309
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Jah, oks, csak mindenhol úgy van hogy Blackmarket (forgalmazó, külföldi honlapcím, a review-ek is ilyen cimen mennek), ezért gondoltam, de akkor legyen magánhangzók nélkül Blkmrkt:)

Hát igen, akkor a MOB azért olyan rohadtdrága... Nembaj jó azért a Riot is remélem... Meghát miért nem lenne jó, szorgalmas kici távolkeletiek jól dolgoznak :)
Thx az infot...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#310
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A MOB váz az S&M-nél készül (handmade), a többi viszont már a távol-keleten. Ennyi a lényeg, a többi csak sallang.:)


#311
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
gyartasi helyet nem tudok, csak gyanitom hogy tavol kelet

amit tudok

egyreszt a nevuk helyesen Blk Mrkt :)

masreszt az S&M BMX nevu kaliforniai ceg montis reszlegekent jott letre.

http://www.sandmbikes.com/
http://www.blackmarketbikes.com/
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#312
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Visszaolvastam par oldalt, de nem talaltam...

BlackMarket vazakrol tud valaki valamilyen infot? Gyartasi hely, cegtulajdonos, ilyenekre gondolok, mint ahogy a topik cime is :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#313
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Dorel to make Cannondale's Bethel, CT, factory into an 'Innovation Center'
From 2010, Cannondale frames will be sourced from Asia, there will be no manufacturing from the US.

Dorel stressed the move was part of a plan to create five Centers of Excellence around the world, with Cannondale's Bethel, CT, factory made design-only.

Dorel's other bike brands will also be part of the restructuring. Dorel's five centres are to be: Bethel, CT ("global headquarters and innovation center for high-end and enthusiast bicycles); Basel, Switzerland ("for high-end and enthusiast bicycles sold/marketed in Europe") Madison, WI ("for global mass market products"); Vancouver, British Columbia, Canada ("for active lifestyle and urban apparel and footwear" ie Sugoi) Taichung, Taiwan ("for coordination of sourcing, testing and quality of Asian suppliers/partners")

All North American product development, marketing and business management functions for Cannondale, Schwinn, GT and Mongoose will be centred in Bethel, CT within the newly named Cycling Sports Group (formerly the Cannondale Sports Group).

"Our vision is to create the most innovative and admired company in the recreation and leisure marketplace, and to become a global leader, which is why the Dorel segment was established in the first place," said Robert Baird, President of Dorel's Recreational/Leisure segment

"The strategy for transforming that vision into reality requires a unified, collaborative, and highly engaged workforce, relentlessly committed to innovation and supported by management in rapidly advancing the quality of the products and services we deliver.

"The Cannondale purchase led us to segment our bicycle business to provide best-in-class service to the distinct retailer categories. Mass market bikes are sold to consumers through Pacific Cycle, while high-end specialty retailers have been our channel of choice for premium and enthusiast bikes through CSG. Naturally, Cannondale and CSG are key components of our commitment to our independent bicycle dealers as we realize how critical IBDs are to the cycling community and to us.

"In addition to the plans outlined above, and to ensure we delight our customers with our distinctive brands, innovative products and impactful in-store programs, we are also consolidating our North American CSG operations to two locations from five."

Dorel will create "one of the best bicycle testing laboratories in the world at its facilities" in Bedford, PA. CSG will also begin to focus its existing operations in Bedford on final bicycle and Headshok assembly, CNC machining, and customer support.

Bedford's manufacturing operations will be fully outsourced by 2010. Headcount at Bedford will be reduced from the current 300 employees to approximately 100 by the end of 2010.

"Today is the beginning of a very exciting period for Dorel's recreational and leisure business," said Jeff McGuane, President CSG North America. Mr. McGuane, who has been with Cannondale since 1994 and most recently was President of CSG International, was named to his new post last month.

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#314
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az összes nyereg velo. régen a selleitalia is csinált nekik de ma már nem.
az APE meg olyasmi mint egy beszerzési társulás, vagymi. szóval õ is "outsource"-olja azaz kihelyezi gyáregységekbe a termelést. lényeg minden alkalommal a minõségbiztosításon van. a chuhn-e industries-nél készülõ dolgokról nem sokat tudok, igazábl perpill nem vagyok benne biztos, hogy készül náluk 2009-re valami. a 2010-es termékekkel kapcsolatban áprilisban leszek okosabb.
gumik fele CST fele Kenda.
a cipõk és a kesztyûk az enduro kivételével mind perfect footwear, a fejvédõk mind hong kong sports

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#315
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
gumi: CST és Kenda
nyereg: majd rob megmondja:D
nyeregcsõ: készülhet az APE (advanced product engineering) nevû cégnél vagy a Chuhn-E Industries-nél


#316
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sokat. Van beépített emberem.:D

Igazság szerint csak a fõ komponensekkel foglalkozom (váz, fõ alkatrészek).
- Acetrikes (Tajvan)
- A-PRO /X-Fusion/ (Tajvan) - teleszkóp, rugóstag
- Chuhn-E Industries (Tajvan) - alkatrészek
- Giant (Tajvan) jelenleg nem gyárt nekik - vázak
- Ideal Bike (Tajvan)
- Martec (Tajvan) - karbon vázak
- Merida (Tajvan) - vázak
- Sapa (USA) - jelenleg nem gyárt nekik - vázak
- SR Suntour (Tajvan) - teleszkóp, rugóstag
- Top Key (Tajvan) - karbon vázak

Kívánság esetén megnézhetem, hogy egyéb kiegészítõik hol készülnek.


köszi. A nyereg/csõ, gumik hol készülnek?

#317
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a kellysrõl valaki tud vmit?

kutyaközönséges tót matricagyár, jó PR-ral...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#318
Mazso197

Mazso197

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Csak egy kis érdekesség :
http://eur-lex.europ...004:0006:HU:PDF
Egészség legyen meg térerõ!

#319
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
a kellysrõl valaki tud vmit?

#320
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

specializedrõl mit tudni ?

Sokat. Van beépített emberem.:D

Igazság szerint csak a fõ komponensekkel foglalkozom (váz, fõ alkatrészek).
- Acetrikes (Tajvan)
- A-PRO /X-Fusion/ (Tajvan) - teleszkóp, rugóstag
- Chuhn-E Industries (Tajvan) - alkatrészek
- Giant (Tajvan) jelenleg nem gyárt nekik - vázak
- Ideal Bike (Tajvan)
- Martec (Tajvan) - karbon vázak
- Merida (Tajvan) - vázak
- Sapa (USA) - jelenleg nem gyárt nekik - vázak
- SR Suntour (Tajvan) - teleszkóp, rugóstag
- Top Key (Tajvan) - karbon vázak

Kívánság esetén megnézhetem, hogy egyéb kiegészítõik hol készülnek.